Włosy, zmora, wypadanie :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-02, 14:32   #1
angelisia69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7

Włosy, zmora, wypadanie :(


Dziewczyny bo ja już nie wiem co robić.Od jakiegoś roku włosy ciągle lecą,straciłam ich już połowę i problem trwa wciąż.Przxez ten okres byłam u 2 trychologów,brałam wszystkie możliwe suple,stosowałam najróżniejsze wcierki/szampony/odżywki i NIC!!!Dodam że leczę się hormonalnie,zażywam Spironol,który ponoć miał pomóc na problemy z włosami,a poprawił tylko trądzik.pozatym biore Femoston od 1,5 roku.Nigdy takich problemów nie miałam po HTZ a od roku jest masakra,i ostatnio przesilenie.Tarczyca ok,żelazo też ogólnie niedoborów nie mam,jedynie hormony,tu jest problem.najnowsze wyniki:
   
FSH i LH- 0,05
Estradiol 22
Prolaktyna 95,45
Reszty nie robilam teraz,bo doktor tylko te kazala powtorzyc
angelisia69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 17:22   #2
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Włosy,zmora,wypadanie :(

Cytat:
Napisane przez angelisia69 Pokaż wiadomość
Dziewczyny bo ja już nie wiem co robić.Od jakiegoś roku włosy ciągle lecą,straciłam ich już połowę i problem trwa wciąż.Przxez ten okres byłam u 2 trychologów,brałam wszystkie możliwe suple,stosowałam najróżniejsze wcierki/szampony/odżywki i NIC!!!Dodam że leczę się hormonalnie,zażywam Spironol,który ponoć miał pomóc na problemy z włosami,a poprawił tylko trądzik.pozatym biore Femoston od 1,5 roku.Nigdy takich problemów nie miałam po HTZ a od roku jest masakra,i ostatnio przesilenie.Tarczyca ok,żelazo też ogólnie niedoborów nie mam,jedynie hormony,tu jest problem.najnowsze wyniki:
   
FSH i LH- 0,05
Estradiol 22
Prolaktyna 95,45
Reszty nie robilam teraz,bo doktor tylko te kazala powtorzyc
A jak z ogólnym owłosieniem na Twoim ciele? wąsik, ręce, nogi itp.
Nie wiem czy lekarz przepisze zbadanie DHT bo jest drogi ok.120zł ale wykaże Ci odrazu czy masz problem z androgenowym łysieniem. Ja gdybym nie zrobiła dodatkowo tego hormonu to bym nie znała przyczyny wypadania włosów...a tak od ponad roku ''lecze'' się sama na wypadanie i to skutecznie według mnie, bo zakola się zagęściły

Prolaktynę masz podwyższoną? Bo nie bardzo widać cokolwiek z tych badań, każde laboratorium ma inną normę.
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-06, 05:12   #3
angelisia69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: Włosy,zmora,wypadanie :(

Dziekuje za odp. DHT i DHEA robilam w zeszlym roku i bylo OK,owlosienie normalne na calym ciele.Co do prolaktyny min. ponizej a LH FSH jak widac praktycznie zerowe
angelisia69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 06:33   #4
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Włosy,zmora,wypadanie :(

Cytat:
Napisane przez angelisia69 Pokaż wiadomość
Dziekuje za odp. DHT i DHEA robilam w zeszlym roku i bylo OK,owlosienie normalne na calym ciele.Co do prolaktyny min. ponizej a LH FSH jak widac praktycznie zerowe
Głupie pytanie, próbowałaś wzmacniać niedobory może krzemu/biotyny ziołami? pić pokrzywę i inne na włosy zioła?
Ja poza ziołami, wcierkami itp zauważyłam, że dwa lub trzy składniki popularne w szamponach odżywkach mogą powodować wypadanie, wyeliminowałam i się zmniejszyło wypadanie. Do tego używam darnsonvala na cebulki włosów, przeciw wypadaniu i na odrastanie-działa(na mnie)

składniki z szamponach itp sprawdź u siebie:
METHYLISOTHIAZOLINONE I METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE
COCAMIDOPROPYL BETAINE
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 06:36   #5
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Włosy,zmora,wypadanie :(

Cytat:
Napisane przez Magda_Pielska Pokaż wiadomość
Cześć,

niedawno uporałam się z podobnym problemem. Wiem, że mnie zrozumiecie bo każdy, komu włosy lecą garściami zna tą desperację. Poświęcałam prawie cały czas na studiowanie problemu wypadania włosów. Natrafiłam na panią, która poleciła Minovivax 5%. Wyleczyłam się za pomocą tego preparatu z łysienia całkowicie!! Bardzo mocno polecam zainteresować się Minovivax 5 % wszystkim, którzy mają z łysieniem problem!
Minovivax 5% jest na łysienie androgenowe a ona ma w normie te hormony odpowiedzialne za androgeny więc to jej nie pomoże.
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-10, 13:10   #6
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Włosy,zmora,wypadanie :(

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Głupie pytanie, próbowałaś wzmacniać niedobory może krzemu/biotyny ziołami? pić pokrzywę i inne na włosy zioła?
Ja poza ziołami, wcierkami itp zauważyłam, że dwa lub trzy składniki popularne w szamponach odżywkach mogą powodować wypadanie, wyeliminowałam i się zmniejszyło wypadanie. Do tego używam darnsonvala na cebulki włosów, przeciw wypadaniu i na odrastanie-działa(na mnie)

składniki z szamponach itp sprawdź u siebie:
METHYLISOTHIAZOLINONE I METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE
COCAMIDOPROPYL BETAINE
Mam nadzieję, że to jest poprarte czymś więcej niż postami blogerek włosingowych
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-04, 15:30   #7
Nikol85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy, zmora, wypadanie :(

Cytat:
Napisane przez angelisia69 Pokaż wiadomość
Dziewczyny bo ja już nie wiem co robić.Od jakiegoś roku włosy ciągle lecą,straciłam ich już połowę i problem trwa wciąż.Przxez ten okres byłam u 2 trychologów,brałam wszystkie możliwe suple,stosowałam najróżniejsze wcierki/szampony/odżywki i NIC!!!Dodam że leczę się hormonalnie,zażywam Spironol,który ponoć miał pomóc na problemy z włosami,a poprawił tylko trądzik.pozatym biore Femoston od 1,5 roku.Nigdy takich problemów nie miałam po HTZ a od roku jest masakra,i ostatnio przesilenie.Tarczyca ok,żelazo też ogólnie niedoborów nie mam,jedynie hormony,tu jest problem.najnowsze wyniki:
   
FSH i LH- 0,05
Estradiol 22
Prolaktyna 95,45
Reszty nie robilam teraz,bo doktor tylko te kazala powtorzyc
Polecam Minovivax 5 % oraz tabletki Belid SR
Nikol85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-05, 15:00   #8
kala122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy, zmora, wypadanie :(

A zbadałaś ferrytynę przy żelazie? Ja miałam również problem z wypadaniem włosów straszny, o ile żelazo wyszło w dolnej normie to okazało się, że nie mam żadnego zapasu żelaza w formie ferrytyny. Suplementowałam żelazo przez kilka miesięcy gdy wzrosło przestałam i niestety po kilku miesiącach znowu spadła ferrytyna i znowu zauważam więcej wypadających włosów. Też robiłam wszystkie badania na hormony płciowe, tarczycowe, chodziłam do trycholcgów..

Edytowane przez kala122
Czas edycji: 2021-05-05 o 15:01
kala122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-05 16:00:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.