Koleżanki, jak pić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-08, 15:38   #1
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470

Koleżanki, jak pić?


Okej, pytanie może wydaje się raczej... całkiem głupie, ale naprawdę chciałabym się dowiedzieć.

Odrzuca mnie od wszystkiego, co ma w sobie alkohol. Może to dziwny problem, ale po trochę zatruwa mi życie. Ciężko mi przebywać w towarzystwie ludzi pijanych samej będąc kompletnie trzeźwą, a jednak na większości imprez i spotkań się pije.

Wiecie może jaki alkohol jest najmniej...alkoholowy? Próbowałam już tylu rzeczy... Ile razy musiałabym się zmusić żebym przestała musieć się zmuszać?

Większość zaczyna pić w gimnazjum albo liceum, ja miałam zasady i tego nie zrobiłam, a teraz już nie mogę się zmusić A jednak teraz żałuję, że nie mogę iść ze znajomymi na piwo, napić się z przyjaciółką wina albo uraczyć się ajerkoniakiem z chłopakiem.

Emm...Pomocy?
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 17:10   #2
Artm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 517
Dot.: Koleżanki, jak pić?

Skoro nie lubisz alkoholu, to może jednak się nie zmuszaj. Naprawdę, nie ma obowiązku picia na spotkaniach i imprezach.

Ale skoro chcesz: Próbuj może drinków na bazie smaków, które lubisz.
Np. jak lubisz kokosa, to możesz spróbować malibu.
W koktajlach alkohol jest zwykle mniej wyczuwalny (można też poprosić barmana o mniejszą dawkę %) od piwa, wina czy wódki.
Artm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 17:19   #3
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koleżanki, jak pić?

Ja alkoholu praktycznie nie toleruję. Ale jak piłam to
drinki z dużą ilością soków
wino białe lub różowe półsłodkie
piwo jasne z sokiem
gin z tonikiem
.
To ostatnie nie smakuje alkoholem, ale kopie niemiłosiernie. Bardzo szybko można się upić. więc trzeba uważać.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 20:14   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Koleżanki, jak pić?

Wodka z sokiem z cytryny traci praktycznie posmak alkoholowy, grzaniec z korzeniami podobnie, zubrowka z sokiem jablkowym czy malibu z mlekiem kondesowanym. Pytanie czy chcesz sie upic/wstawic czy pic do towarzystwa. Jak to drugie to polecam modne drinki z minimalna wkladka alkoholowa. Pierwszego z kolei nie polecam wcale. Jak sie zle czujesz w towarzystwie juz na trzezwo to alkohol moze wzmocnic negatywne emocje i poczujesz sie jeszcze gorzej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 11:16   #5
omod
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Koleżanki, jak pić?

Nie potrafisz bawić sie bez alkoholu?
omod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 19:15   #6
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Koleżanki, jak pić?

Cytat:
Napisane przez omod Pokaż wiadomość
Nie potrafisz bawić sie bez alkoholu?
Dzieki za pomoc, kochanie. Jestem pewna, ze Ty moglabys miec jedna pare majtek i skarpetek i bys zyla, a ja moglabym nie pic juz do konca zycia i tez bym zyla. Tylko chyba skoro mozna kupic druga pare gaci albo czasem wypic drinka to mozna sobie na ten luksus pozwolic. Buziaczki

Za reszte propozycji bardzo dziekuje

Nie chodzi o to, ze "musze". Chce. Jestem dorosla i chyba mi wolno. Piszecie jakbyscie nigdy nie mialy kontaktu z pijanymi ludzmi. Kiedy patrzy sie na nich na trzezwo wzbudzaja raczej malo pozytywne uczucia, ale jak samemu jest sie po alkoholu wydaja sie normalni lub wrecz zabawni.

Edytowane przez Krzywobuta
Czas edycji: 2016-10-13 o 19:18
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 12:15   #7
monissio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 182
Dot.: Koleżanki, jak pić?

Nie wiem, czy odrzuca sie sama idea alkoholu czy smak? Trudno zrozumieć komus, kto nie ma tego problemu. Może zacznij od cydru? Smakuje jak sok jabłkowy, a procentów ma jak piwo. Polecam raczej te półsłodkie, albo np. miodowe
monissio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-15, 15:21   #8
VinVinara
Zakorzenienie
 
Avatar VinVinara
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 9 631
Dot.: Koleżanki, jak pić?

Cytat:
Napisane przez monissio Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy odrzuca sie sama idea alkoholu czy smak? Trudno zrozumieć komus, kto nie ma tego problemu. Może zacznij od cydru? Smakuje jak sok jabłkowy, a procentów ma jak piwo. Polecam raczej te półsłodkie, albo np. miodowe
Też pomyślałam o cydrze. Albo takim napoju o smaku mango : KLIK

kosztuje około 10zł, a alkoholu nie czuć
__________________
Bo w życiu trzeba iść do przodu, nie oglądać się za siebie, nie potykać się o własne błędy. Po prostu iść
VinVinara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 15:42   #9
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Koleżanki, jak pić?

Tak myslicie? Cydru jeszcze nie probowalam. Sek w tym, ze mam bardzo wyczulony smak i wech, a alkoholu po prostu nie znosze. Zadnego drinka nie potrafie dopic nawet do polowy... Co jest frustrujace. Ale dzieki za rady sprobuje z sokiem cytrynowym albo tego napoju o smaku mango moze w koncu cos mi posmakuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 17:40   #10
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Koleżanki, jak pić?

Mam kilka koleżanek, które w ogóle nie poją, tak po prostu, bo nie lubią. Znam nawet osobą, która ma prawie 30 lat i twierdzi, że nigdy nie sprobowała wódki. Więc może nie ma się co zmuszać na silę, zdarzają się takie rzeczy.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 18:05   #11
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Koleżanki, jak pić?

mam połowicznie podobny problem - nigdy nie zaczęłam pić bo zwyczajnie alkohol mi nie smakuje tyle, że ja nie próbuję już z tym walczyć

i swoim przypadkiem Cię nie pocieszę - mimo, że dziewczyny dały tu wiele propozycji w których teoretycznie smak alkoholu jest "zabity" to ja dosłownie we wszystkich tych kombinacjach alkohol dalej wyczuwam i nie jestem w stanie tego pić ja wyczuję alkohol nawet przy proporcji 10ml:240ml (czyli praktycznie cała szklanka "smaczego" plus 10ml alko - wyczuję, nie wypiję), ba! ja nawet ciasta nasączonego alko nie zjem piwo bezalkoholowe nawet mi nie wchodzi bo dalej smakuje piwem

ja się już przestałam czarować, że jest taka ilość alkoholu która sprawi, że to polubię natomiast mi to absolutnie nie przeszkadza i jak wszyscy idą na piwo to ja piję colę, jak koleżanki idą na wino to ja piję herbatę (bo akurat wszelkie smakowe herbaty uwielbiam) - moje życie towarzyskie w żaden sposób od tego nie kuleje a ponieważ alkoholu nie piłam nigdy to też nie jest dla mnie coś co wiążę w jakikolwiek sposób z koncepcja dobrej zabawy

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Dzieki za pomoc, kochanie. Jestem pewna, ze Ty moglabys miec jedna pare majtek i skarpetek i bys zyla, a ja moglabym nie pic juz do konca zycia i tez bym zyla. Tylko chyba skoro mozna kupic druga pare gaci albo czasem wypic drinka to mozna sobie na ten luksus pozwolic. Buziaczki

Za reszte propozycji bardzo dziekuje

Nie chodzi o to, ze "musze". Chce. Jestem dorosla i chyba mi wolno. Piszecie jakbyscie nigdy nie mialy kontaktu z pijanymi ludzmi. Kiedy patrzy sie na nich na trzezwo wzbudzaja raczej malo pozytywne uczucia, ale jak samemu jest sie po alkoholu wydaja sie normalni lub wrecz zabawni.
dwa komentarze - skoro się do tego zmuszasz to nie jest luksus
i nie chcesz - ty chciałabyś chcieć ale nie chcesz
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-21, 07:06   #12
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Koleżanki, jak pić?

Ze mną z kolei jest tak, że nie lubię smaku alkoholu, natomiast lubię jak na imprezce szumi mi trochę w głowie . W życiu nie wypiję np. czystej wódki z kieliszka, nawet w drinku nie lubię. Długo szukałam czegoś dla siebie i w końcu mam- mohito. W składzie masz tam rum, limonkę, miętę, cukier trzcinowy i po prostu wodę. Trochę jest to jak napój orzeźwiający i na dodatek rum jest ponoć "najzdrowszym" alkoholem, jeżeli w ogóle można alkohol rozpatrywać w takiej kategorii. W każdym razie mogę potwierdzić, że w tym drinku nie czuję odpychającego smaku alkoholu oraz, że dobrze się po nim czuję.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 11:47   #13
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: Koleżanki, jak pić?

ja zamiast wódki i piwa którego nie znosze....pije cydra lub wino różowe
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 22:26   #14
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Koleżanki, jak pić?

A jakieś damskie piwka typu reds, somersby? Może radlery - one tego alkoholu mają tyle, co nic, więc i go nie czuć

Piszesz, że nigdy nie dopiłaś drinka, a jakich próbowałaś? Ja na przykład nie jestem w stanie wypić alkoholu w połączeniu z colą i nie ważne, czy to wódka, rum, whisky Czuje wtedy sam alkohol i nie ma opcji. Dlatego rum piję ze spritem, whisky z sokiem jabłkowym Za wódką nie przepadam. Alkohol jest też sałbo wyczuwalny w damskich drinkach typu Mojito, Tequila sunrise, sex on the bitch itp. Ostatnio piłam przepysznego, a jednocześnie bardzo prostego drinka: gin z tonikiem i kawałkiem grapefruita, który trzeba było pognieść, żeby puścił sok - chyba najlepszy drink jaki piłam (z tym, że ja lubię gin z tonikiem )
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-31 23:26:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.