Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62. - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-17, 21:37   #2611
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Właśnie dziś w tv mówili że przyszła do lekarza 60-letnia z bólem brzucha. Okazało się że ma ogromnego guza jajnika który ważył 24 kg, zdążył wrosnąć w narządy wewnętrzne w tym jelita co zdecydowanie nie jest fajne. A to wszystko dlatego że od 10 lat nie była u ginekologa. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
24 kilo guza??? Jak tego można było nie czuć?
Niestety moja ciocia też tak zaniedbała ginekologa...wiecznie coś... niestety zmarła:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 21:38   #2612
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

[1=3d080c1d79cb6a75330075a 8e7ac619f4d31eb84_5ff7a08 22ced9;88145215]Mnie to juz troche zaczyna przerazac. Dyskryminacja to chyba bedzie najmodniejsze slowo XXI wieku Niedlugo slowem sie nie bedzie mozna odezwac.[/QUOTE]I jeszcze hejt. Nie można się odezwać, a już tym bardziej nic skrytykować, bo zaraz jest, że hejt
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 21:41   #2613
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Właśnie dziś w tv mówili że przyszła do lekarza 60-letnia z bólem brzucha. Okazało się że ma ogromnego guza jajnika który ważył 24 kg, zdążył wrosnąć w narządy wewnętrzne w tym jelita co zdecydowanie nie jest fajne. A to wszystko dlatego że od 10 lat nie była u ginekologa. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słyszałam o tym dzisiaj, masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
24 kilo guza??? Jak tego można było nie czuć?
Niestety moja ciocia też tak zaniedbała ginekologa...wiecznie coś... niestety zmarła:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślała, że tak przytyła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 22:03   #2614
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88144519]To mnie dziwi:
https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,...l#s=BoxOpImg10[/QUOTE]

Mnie chyba jeszcze bardziej dziwi, temat od którego się zaczęła afera, apel o wspieranie podczas pandemi osób które menstruują.
Ze niby jak I skąd ludzie mają wiedzieć ze to akurat teraz albo nie teraz należy mnie wspierac i dlaczego tylko w czasie/z okazji pandemi
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 22:06   #2615
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I tak nie wieszam na zewnątrz. Nawet mam balkon na poddaszu, ale to i tak „ za daleko” .
Przy remoncie łazienki wstawię na tyle dobrą suszarkę elektryczna, żeby suszyła wszystko. Nawet wełnę, jedwab, inne delikatności.

Ja jestem po prostu leniwa okropnie i jak da się czegoś nie robić, to nie będę tego robić.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------



Warto, albo bezpośrednio pod główna łazienka i zrobić zsyp na pranie.
ale wtedy i tak trzeba specjalnie chodzić pranie robić. A potem je nosić na górę do garderoby.

Dla mnie idealnie to pomieszczenie z bezpośrednim wejściem z łazienki czy nawet 2, z pralka i suszarką.
+ Deska lub stacja parowa do prasowania w garderobie.
A garderoba blisko łazienki. I z zamykanymi szafami typu komandor, bo ciuchy się okropnie kurzą ( same dużo tego kurzu w ogóle wydzielają) w nie zamykanych półkach i drążkach.
Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Piwnica bardzo podraża koszty budowy. Zdecydowanie nie chciałam piwnicy i nie żałuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Dokladnie tak. Pralka i suszarka powinny być bezpośrednio przy łazience na poziomie sypialni i garderoby . Wtedy bezpośrednio z suszarki sa dwa kroki do szafy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak znajdziesz suszarkę to turbo delikatnych rzeczy, to pochwal się co to za model- marzę o suszarce, która wysuszy (i nie zniszczy) mi wszystko, a ja nie będę musiała rozstawiać tej wolnostojącej landary


Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Mówicie moim językiem. Też nie ogarniam sensu pralni w piwnicy. Pralnia powinna być tam, gdzie się domownicy najczęściej przebierają, czyli w okolicach sypialni, łazienek i garderoby. Rekuperacja koniecznie, bo suszarka bardzo ogrzewa.
Natomiast jak najbardziej widzę sens oddzielnego pomieszczenia - nie lubię widoku pralki i suszarki w łazience, psuje mi to estetykę. Poza tym w pralni można mieć na wierzchu wszystkie proszki, płyny, deskę, parownicę, miednice etc.

Ja nie widzę sensu pralni oddalonej od łazienki w przypadku osób dzieciatych/uprawiających "brudne" sporty (takie gdzie się wraca do domu i rozbiera pod prysznicem żeby nie nasyfić w chałupie ).


Jak mój TŻ wróci z treningu MTB jak jest w lesie wilgotno, to wszędzie jet piach i błoto z ciuchów, butów... Nie wyobrażam sobie noszenia tego jak śmierdzącego jajka przez dom tak, by nie napaskudzić po drodze



Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A ja szukając kolejnego miejsca do mieszkania, szukałam go od strony potężnej piwnicy. To było pierwsze co lecieliśmy oglądać.
Moja piwnico-garaż ma ze 60m 2 minimum a samochody stoją na zewnątrz bo się nie mieszczą. i zaczyna być w niej brak miejsca, bym chciała jeszcze jeden pokój tam.





Jakbym budowała własny, to tez z dużą piwnicą z wejściem z zewnątrz i z domu, każdy grosz na nią wydany jest tego warty.


I przy około 140 m2 powierzchni użytkowej i 4 osobach- nie mam w domu, w pomieszczeniach mieszkalnych żadnych szaf- to załatwia garderoba a nie metraż, o ile nie jest zbyt mały na ilosc mieszkańców i możliwośc aranżacji rozkładu pomieszczeń. (swoja droga cały czas mam mieszane uczucia, moja garderoba to leże szatana Nie ogarniam tego, a nie mamy dużo ciuchów)
Tak teraz liczę, ze skoro jest około 140 m2 w sumie, to piwnica zajmująca calu dół bryły domu ma raczej ponad 70



natomiast faktycznie mam potężnego, 3 drzwiowego komandora w przedsionku (?), ponieważ nie akceptuję żadnych ciuchów wiszących luzem na wieszakach zewnętrznych - wszytko schowane do szafy i nie widać i zawsze ty,m sposobem na wejściu porządek nawet jak w szafie armageddon. Ale to armageddon za zamkniętymi drzwiami.






I tu jest coś czego nie rozumiem: mania robienia przedsionków wielkości małej szafy- takie 1,5 x 1,5 m. Takie żyłowanie miejsca tam gdzie jest realnie potrzebne. A potem całe zycie wciska się człowiek do domu przez zagracona szafę i jeszcze ani się nawet schylić żeby buty założyć, nie ma gdzie parasola mokrego czy kaloszy rozstawić, kuriera czy innego kominiarza przyjąć i coś podpisać.

Jak piwnica to na tyle zimna, żeby przetwory się nie psuły- narobiłam ogórków kiszonych, a okazało się że wszystkie wyszły gazowane kapcie


Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
24 kilo guza??? Jak tego można było nie czuć?
Niestety moja ciocia też tak zaniedbała ginekologa...wiecznie coś... niestety zmarła:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mania odkładania dbania o siebie to coś strasznego... Przegląd auta trzeba zrobić raz w roku i ludzie robią, ale żeby sę przebadać, to zawsze coś ważniejszego...
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 22:06   #2616
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Wracając do tematu gości i pokoju gościnnego, to dla mnie też "must have" (nie lubię tego określenia, ale niech tam ). Wystarczy, że 2-3 razy w roku przyjeżdża do mnie na parę dni najbliższa rodzina, której nawet nie traktuję jak gości, ale jednak gdzieś ich muszę położyć. W salonie nie chce mieć barłogu, więc tam postawiłam nierozkładana kanapę. Na rozkładaną musi być osobny pokój.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 02:12   #2617
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mnie bardzo dziwi, jak wielu ludzi nie pójdzie do dentysty jak ich boli ząb i czeka aż przestanie I mowa tu o ludziach dorosłych. Jeśli ząb boli, to raczej coś się z nim dzieje i bywa, że przestaje boleć, ale to nie znaczy, że problem zniknął. A potem zaczyna po miesiącach boleć tak, że się wytrzymać nie da, więc nie ma innej opcji jak pójść do dentysty, okazuje się, że trzeba leczyć kanałowo i zapłacić mnóstwo kasy i jest płacz i biadolenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88145030]No, też mnie to dziwi.
W ogóle niechodzenie do ginekologa umotywowane czymkolwiek innym niż mieszkanie na zapadłej wsi, gdzie trzeba do niego jechać PKSem 3h (co pewnie jest już marginalnym problemem) bardzo mnie dziwi.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Dziwi mnie takie podejście zarówno u młodych jak i starszych ludzi. No tak, bo jeśli coś faktycznie jest, to wcale nie da o sobie znać i tylko badania to uaktywnią, a tak to człowiek by dożył setki
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dziwi mnie jak wiele młodych ludzi ma podejście "nie badam się, bo boję, że coś znajdą"

tym bardziej ludzie, którzy nie muszą się zapisywać na miesiące do przodu do lekarza na nfz i wręcz żebrać o jakieś skierowanie. ludzie którzy mają prywatną opiekę medyczną z pracy - wszystko bezpłatnie, szybko, wygodnie. trzeba mieć tylko minimum chęci

i się w ogóle nie badają, bo po co. bo jeszcze się coś wykryje i będzie trzeba się leczyć.

a temat wyszedł z tego, że znajoma dziewczyna z pracy (30-latka) poszła do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne i ją ginekolog zbeształ, że ona nigdy w życiu nie miała cytologii, żadnego usg, badań krwi - nic. a ona oburzona, że jej kazał zrobić komplet badań zanim jej te tabletki przepisze (komplet badań pod kątem doboru tabletek, nie tą cytologię i usg)

dziwi mnie takie podejście

To trochę ja, choć wstyd się przyznać.


Chodzić, chodzę. Staram się pilnować terminów przeglądów, ale no niestety jakoś tego nienawidzę i zawsze się ociągam.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-18, 02:46   #2618
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88144519]To mnie dziwi:
https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,...l#s=BoxOpImg10[/QUOTE]

Mnie nie. Świadomość bardzo się zwiększyła na przestrzeni ostatnich 30 lat, JKR jest osobą publiczną, ma ogromną fanbazę. Wypuściła tweeta, który jasno sugerował, że osoby trans i niebinarne nie istnieją, co spotkało się słusznie z krytyką jej fanów. Zamiast zwyczajnie przeprosić, laska postanowiła dalej w to brnąć, w dodatku przytaczać nieprawdziwe informacje i wmawiać przeciwnikom coś czego nie powiedzieli i wzbudzać w nich poczucie winy. Come on, nie od wczoraj jest popularna, trzeba zachować jakiś poziom swoich wypowiedzi, a nie się oburzać, że ktoś zwrócił mi uwagę, bo powiedziałam coś nieprawdziwego. Więc nie dziwi mnie, że w świetle takich akcji jej książka ma taki a nie inny wydźwięk. Zresztą ten wątek poruszany dzisiaj sam w sobie jest niepoprawny biorąc pod uwagę dzisiejszy kontekst, z perspektywy czasu Psychoza też trochę trąci tutaj. Wiemy jak dzisiaj publicznie się mówi o ludziach trans, z jakim piekłem się na co dzień spotykają (zwłaszcza w takich krajach jak Polska np.), więc jeśli jedyna ich reprezentacja jaką mamy to chorzy psychicznie seryjni mordercy, to coś tu jest nie tak

Ja się cieszę, że dzisiaj dużo mniej przychylnie patrzy się na żarty, które jeszcze w latach 90. były do zaakceptowania. Np. jak oglądałam kilka odcinków takich Friendsów ze 2 lata temu to byłam na maksa zażenowana 'żartami' w tym serialu, które w 90% polegały na śmianiu się z kogoś innego. Dobrze, że to się zmieniło

Dziwi mnie natomiast to, że tak bardzo liczy się zdanie obsady HP. W sensie, fajnie, że skrytykowali ten wpis, ale oni po prostu zagrali w adaptacjach jej książek, nie rozumiem czemu jest takie to wyraźne połączenie a co Daniel Radcliffe czy Emma Watson teraz zrobią, czy ją poprą czy nie skoro od 10 lat nie mają z tą serią nic wspólnego
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 07:05   #2619
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
24 kilo guza??? Jak tego można było nie czuć?
Niestety moja ciocia też tak zaniedbała ginekologa...wiecznie coś... niestety zmarła:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ważyła 130 kg więc mogła nie czuć aż tak.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To trochę ja, choć wstyd się przyznać.


Chodzić, chodzę. Staram się pilnować terminów przeglądów, ale no niestety jakoś tego nienawidzę i zawsze się ociągam.
Ja podobnie ale jak nie mogłam wyleczyć zajadów to poszłam w końcu. Trafiłam na lekarkę która nie olała mnie i dostałam mnóstwo badań. W każdym na jakim byłam było coś nie tak. Nic nie dawało objawów( oprócz mega anemii stąd zajady)ale to dlatego właśnie że nie badałam się regularnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 07:25   #2620
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

To ja jestem w szoku, że mój nowy ginekolog był w szoku, że specjalnie przychodzę na cytologię, sama pilnuję sobie terminów, dopytuję o szczegóły (wielkość zmiany, etc).


Jak opisałam mu wstęp do historii rodzinnej, to zrozumiał, ale i tak na wizytach podkreśla, że bardzo dobrze, że sama pytam o cytologię/usg


A dla mnie to logiczne - im wcześniej coś wyłapię, tym mam większą szansę na przeżycie. W dodatku te badania nie są aż tak nieprzyjemne, żeby miało mnie to odstraszać.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 08:07   #2621
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Też nie rozumiem olewania swojego zdrowia. Ja staram się wyłapywać każdy sygnał (nerwica się kłania ) i reagować, ale przez pandemię jest to utrudnione. W tym tygodniu zaliczyłam ginekologa, chciałam zrobić cytologię, ale muszę poczekać na okres, bo przez ciążę i karmienie nie mam go już prawie 2 lata, a na USG wyszło, że w najbliższym czasie raczej się nie pojawi. Jak jeszcze było normalnie i w poczekalni było kilka pacjentek, to co wizytę nasłuchałam się historii, że któraś przyszła po kilku latach, inna ostatni raz była u lekarza w ciąży, jeszcze inną wysłała córka, a z własnej woli by nie przyszła, bo jeszcze coś wykryją. Standard. Innych specjalizacji też się to dotyczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-18, 08:33   #2622
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Ja dzięki takim badaniom jestem właśnie po usunięciu zmiany na szyjce macicy. Po kontroli okazało się, że to wystarczyło i jestem zdrowa. Nie miałam żadnych objawów. Kto wie w co to by się z czasem rozwinęło, gdybym nie wykryła tego dostatecznie wcześnie dzięki cytologii... Tak więc też dziwi mnie niebadanie się. To nic nie kosztuje, a życie i zdrowie ma się tylko jedno. W poniedziałek idę do ginekologa i proszę o USG piersi. Jeszcze nigdy nie robiłam, ze względu na wiek (26) lekarze nie chcieli mnie kierować, ale tym razem powalczę.

Edytowane przez Osleidis
Czas edycji: 2020-09-18 o 08:34
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 08:48   #2623
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
Kto wie w co to by się z czasem rozwinęło, gdybym nie wykryła tego dostatecznie wcześnie dzięki cytologii... Tak więc też dziwi mnie niebadanie się. To nic nie kosztuje, a życie i zdrowie ma się tylko jedno.

Tym bardziej, ze tyle się mówi o raku szyjki macicy. Mam wrażenie, ze ten konkretny rak dostaje bardzo dużo prasy. Co rok czy dwa, nie pamietam, dostaje do domu broszurkę z info ile kobiet na niego umiera co roku, na czym polega cytologia itd. Sama chodzę do lekarza z każda drobnostka, robie badania kontrolne, opłacam prywatne ubezpieczenie, zeby w kazdej chwili miec dostep do specjalisty. Tez mnie dziwi, ze ludzie wlasnie zdrowie olewaja.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:04   #2624
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
Ja dzięki takim badaniom jestem właśnie po usunięciu zmiany na szyjce macicy. Po kontroli okazało się, że to wystarczyło i jestem zdrowa. Nie miałam żadnych objawów. Kto wie w co to by się z czasem rozwinęło, gdybym nie wykryła tego dostatecznie wcześnie dzięki cytologii... Tak więc też dziwi mnie niebadanie się. To nic nie kosztuje, a życie i zdrowie ma się tylko jedno. W poniedziałek idę do ginekologa i proszę o USG piersi. Jeszcze nigdy nie robiłam, ze względu na wiek (26) lekarze nie chcieli mnie kierować, ale tym razem powalczę.
No i to mnie wkurza "lekarze nie chcieli kierować bo..." no kurcze, najpierw wielka akcja uswiadamiajaca jak wazne jest badanie się, idziesz gotowa do lekarza i spotykasz się właśnie z takim czymś i albo odpuszczasz albo musisz walczyć o skierowanie. Co to w ogóle ma być?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:04   #2625
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Tym bardziej, ze tyle się mówi o raku szyjki macicy. Mam wrażenie, ze ten konkretny rak dostaje bardzo dużo prasy. Co rok czy dwa, nie pamietam, dostaje do domu broszurkę z info ile kobiet na niego umiera co roku, na czym polega cytologia itd. Sama chodzę do lekarza z każda drobnostka, robie badania kontrolne, opłacam prywatne ubezpieczenie, zeby w kazdej chwili miec dostep do specjalisty. Tez mnie dziwi, ze ludzie wlasnie zdrowie olewaja.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wiem że zdrowie najważniejsze ale nie każdego stać na prywatne ubezpieczenie.
Teraz mam pakiet z pracy ale kiedyś chodziłam na NFZ i uwierz nie jest kolorowo. Przykład ginekolog, miałam problem, jedna przychodnia długi termin, druga, trzecia, dziesiąta to samo. W końcu trafiłam gdzie rejestracja była na bieżąco. Trzeba było być przed siódmą( gabinet otwarty od ósmej) a i tak już było sporo kobiet no ale się dostałam.
Do chirurga rejestracja na bieżąco ale przyjmują tylko 12 osób. Ludzie od czwartej rano już stali. Ja przyszłam po piątej a byłam 16-ta.

Teraz jak pisałam mam pakiet. Byłam w szoku idąc pierwszy raz. Z głębokiego średniowiecza trafiłam w kosmos.

Ponieważ wiem jak to wygląda na NFZ( akurat u mnie) to się nie że ludzie się nie badają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:08   #2626
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
Ja dzięki takim badaniom jestem właśnie po usunięciu zmiany na szyjce macicy. Po kontroli okazało się, że to wystarczyło i jestem zdrowa. Nie miałam żadnych objawów. Kto wie w co to by się z czasem rozwinęło, gdybym nie wykryła tego dostatecznie wcześnie dzięki cytologii... Tak więc też dziwi mnie niebadanie się. To nic nie kosztuje, a życie i zdrowie ma się tylko jedno. W poniedziałek idę do ginekologa i proszę o USG piersi. Jeszcze nigdy nie robiłam, ze względu na wiek (26) lekarze nie chcieli mnie kierować, ale tym razem powalczę.
No z tym bym się nie zgodziła Zwłaszcza jeśli nie chcesz czekać kilku miesięcy na wizytę.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:10   #2627
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Akurat dbanie o zdrowie w tym kraju kosztuje bardzo dużo. Jeśli ktoś może sobie pozwolić na wizyty jedynie kontrolne - spoko, NFZ da jeszcze radę. Ale wystarczy jakakolwiek choroba przewlekła, żeby się okazało, że jedyna opcja to wizyty prywatne. Mnóstwo moich koleżanek ma problemy z tarczycą, ani jedna nie korzysta z endokrynologa na NFZ, bo terminy są nawet roczne. Kosmos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:12   #2628
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No z tym bym się nie zgodziła Zwłaszcza jeśli nie chcesz czekać kilku miesięcy na wizytę.
O ile w ogóle się dostaniesz do lekarza na NFZ.

U mnie w mieście jest tylko jedna, przyszpitalna przychodnia ginekologiczna, przyjmuje tam 3 ginekologów, obłożenie pełne, nie zapisują już nowych pacjentek.

Szukaj se pani gdzie indziej, albo płać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:17   #2629
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Też nie rozumiem olewania swojego zdrowia. Ja staram się wyłapywać każdy sygnał (nerwica się kłania ) i reagować, ale przez pandemię jest to utrudnione. W tym tygodniu zaliczyłam ginekologa, chciałam zrobić cytologię, ale muszę poczekać na okres, bo przez ciążę i karmienie nie mam go już prawie 2 lata, a na USG wyszło, że w najbliższym czasie raczej się nie pojawi. Jak jeszcze było normalnie i w poczekalni było kilka pacjentek, to co wizytę nasłuchałam się historii, że któraś przyszła po kilku latach, inna ostatni raz była u lekarza w ciąży, jeszcze inną wysłała córka, a z własnej woli by nie przyszła, bo jeszcze coś wykryją. Standard. Innych specjalizacji też się to dotyczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Czemu musisz czekać na okres? Ja po obu porodach cytologię miałam robioną jeszcze w okresie karmienia piersią, kiedy okresu nie miałam.
kaylla jest teraz online Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-18, 09:20   #2630
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
O ile w ogóle się dostaniesz do lekarza na NFZ.

U mnie w mieście jest tylko jedna, przyszpitalna przychodnia ginekologiczna, przyjmuje tam 3 ginekologów, obłożenie pełne, nie zapisują już nowych pacjentek.

Szukaj se pani gdzie indziej, albo płać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja obecnie ginekolog, endokrynolog, stomatolog i ortopeda prywatnie. Ginekolog u mnie to 120 zł sama wizyta plus wszystko dodatkowo płatne - cytologia 30 zł, usg dopochwowe 120 zł, usg piersi 90 zł. Za ortopedę z usg też płaciłam ostatnio 200 zł. Więc jak czytam, że to nic nie kosztuje...

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2020-09-18 o 09:21
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:47   #2631
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Czemu musisz czekać na okres? Ja po obu porodach cytologię miałam robioną jeszcze w okresie karmienia piersią, kiedy okresu nie miałam.
Lekarz powiedział mi, że praktycznie nie mam błony śluzowej, więc wynik będzie nieczytelny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:50   #2632
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Właśnie dziś w tv mówili że przyszła do lekarza 60-letnia z bólem brzucha. Okazało się że ma ogromnego guza jajnika który ważył 24 kg, zdążył wrosnąć w narządy wewnętrzne w tym jelita co zdecydowanie nie jest fajne. A to wszystko dlatego że od 10 lat nie była u ginekologa. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jezu... 24 kg?
to jakby nosić w sobie przeciętnego 5-6 latka. masakra...
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:54   #2633
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No ja obecnie ginekolog, endokrynolog, stomatolog i ortopeda prywatnie. Ginekolog u mnie to 120 zł sama wizyta plus wszystko dodatkowo płatne - cytologia 30 zł, usg dopochwowe 120 zł, usg piersi 90 zł. Za ortopedę z usg też płaciłam ostatnio 200 zł. Więc jak czytam, że to nic nie kosztuje...
Niewielu na to stać. NFZ i profilaktyka prawie nie istnieje. Wiele razy prosiłam o jakieś badanie i słyszałam że jak nic się nie dzieje to nie potrzeba. Także ten....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:57   #2634
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Niewielu na to stać. NFZ i profilaktyka prawie nie istnieje. Wiele razy prosiłam o jakieś badanie i słyszałam że jak nic się nie dzieje to nie potrzeba. Także ten....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Generalnie to dzieci są jeszcze droższe. Więc jak kogoś nie stać, to nie polecam sobie bejbika robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:58   #2635
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Niewielu na to stać. NFZ i profilaktyka prawie nie istnieje. Wiele razy prosiłam o jakieś badanie i słyszałam że jak nic się nie dzieje to nie potrzeba. Także ten....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już nawet nie proszę o jakieś skierowania na nfz, bo wiem, że nie dostanę.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:58   #2636
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
(...)
W poniedziałek idę do ginekologa i proszę o USG piersi. Jeszcze nigdy nie robiłam, ze względu na wiek (26) lekarze nie chcieli mnie kierować, ale tym razem powalczę.
przeciez nie ma przeciwwskazań do usg piersi (niezależnie od wieku). to nie mammografia gdzie mamy promieniowanie.
nie rozumiem tego "nie chcieli kierować"
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 09:59   #2637
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Generalnie to dzieci są jeszcze droższe. Więc jak kogoś nie stać, to nie polecam sobie bejbika robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co ma piernik do wiatraka? Rozmawiamy o badaniu się i o profilaktyce, a nie o dzieciach.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 10:01   #2638
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No z tym bym się nie zgodziła Zwłaszcza jeśli nie chcesz czekać kilku miesięcy na wizytę.
Mówiłam o wizytach kontrolnych. O tym, że trzeba zrobić cytologię, bo ostania była robiona x czasu temu, wie się wcześniej, więc można się z wyprzedzeniem zapisać.

Ale jeśli coś się dzieje niepokojącego - to już inna para kaloszy, i to już jest masakra, że są takie odległe terminy, że i tak trzeba iść prywatnie.

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
przeciez nie ma przeciwwskazań do usg piersi (niezależnie od wieku). to nie mammografia gdzie mamy promieniowanie.
nie rozumiem tego "nie chcieli kierować"
No nie chcieli. Miałam 24 lata, kiedy pierwszy raz zapytałam o USG. Odpowiedź była "jeżeli nic się nie dzieje, to dopiero po 26. roku życia".
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 10:02   #2639
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Chyba w Wyborczej czytałem jakiś czas temu, że miesięczny koszt utrzymania fanaberii w postaci dziecka to średnio ok 1.5-2 tys zł.
Zatem roczny koszt to 24 kafle. Do 18 roku życia trzeba wyłożyć prawie pół bańki. A jeszcze przecież większość finansuje dzieciakowi potem studia i życie na takowych, nie mówiąc już o ślubie, weselu, aucie, mieszkaniu na start.
Zatem jeśli nikt z Was nie ma luzem bańki na koncie, to już wiecie, że zakładacie sobie pętlę na szyję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 10:04   #2640
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
No nie chcieli. Miałam 24 lata, kiedy pierwszy raz zapytałam o USG. Odpowiedź była "jeżeli nic się nie dzieje, to dopiero po 26. roku życia".
no ja rozumiem, że to nie Twoja wina.. co mogłaś zrobić.
postawa lekarza mnie dziwi
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-14 22:59:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.