Przeprowadzka do Gdyni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-19, 09:49   #1
Vikiwero
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17

Przeprowadzka do Gdyni


Hej! W związku z chęcią zmiany swojego życia, możliwością studiowania online, chcę przeprowadzić się do Gdyni z Warszawy. Czy mogę prosić o jakies opinie o tym mieście ? Czy będzie tragicznie ze znalezieniem pracy? Pozdrawiam ☺️
Vikiwero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 13:49   #2
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez Vikiwero Pokaż wiadomość
Hej! W związku z chęcią zmiany swojego życia, możliwością studiowania online, chcę przeprowadzić się do Gdyni z Warszawy. Czy mogę prosić o jakies opinie o tym mieście ? Czy będzie tragicznie ze znalezieniem pracy? Pozdrawiam ☺️
Jakiego rodzaju pracę chcesz znaleźć?
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 09:26   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez Vikiwero Pokaż wiadomość
Hej! W związku z chęcią zmiany swojego życia, możliwością studiowania online, chcę przeprowadzić się do Gdyni z Warszawy. Czy mogę prosić o jakies opinie o tym mieście ? Czy będzie tragicznie ze znalezieniem pracy? Pozdrawiam
W Gdyni mieszka się bardzo dobrze.
Z praca nie wiem, ale Gdynia to cześć Trojmiasta, a Gdańsk jest dużym miastem i podejrzewam ze praca ogólnie jest, jak w każdym dużym mieście.
Komunikacja miejska jest bardzo dobra, nie ma problemu mieszkać w Gdyni a pracować W Gdańsku.

Z minusów- pogoda. Możesz się zdziwić. Jest tu w miesiące letnie na ogół o 10 st mniej ciepła i o wiele więcej pada, lato jest dużo krótsze. Ja żeby się w lato wygrzać to jedzie do rodziców pod Warszawą.
Zimy są natomiast cieplejsze i przez to nijakie. Śniegu nie było od paru lat.
Na ogół tu pada, wieje i jest pochmurno.

Ceny- bardzo wysokie ( ogólnie i za mieszkania) , a zarobki jednak niższe niż w stolicy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2020-09-26 o 09:27
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 11:51   #4
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Uwielbiam Gdynię !
Wspaniałe miasto do mieszkania.
Nie mam porównania z Warszawą, bo jestem z Łodzi, ale w Gdyni mieszkało się bardzo fajnie.

Z pracą nie wiem jak aktualnie, zależy od branży i tak większość dojeżdża gdzieś.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 15:59   #5
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Ja też mam małe porównanie, bo swego czasu pracowałam zarówno w Trójmieście, jak i w Warszawie.
W Trójmieście jest świetna komunikacja, także nie ma znaczenia wielkiego, w którym z miast pracujesz, i tak można się szybciej przebić, niż przez Warszawę. Z jednej strony poza sezonem jest przyjemnie, spokojnie, można sobie zawsze pójść, by posłuchać szumu morza. Fajne knajpki, choć akurat Wawa ma większy wybór. Ludzie spoko, przynajmniej fajnych tam poznawałam.
Wady? Wieje. Wieje. Wieje. Aha, no i jeszcze z wad: wieje.
I robi się strasznie strasznie gęsto w sezonie.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 19:41   #6
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Oj, nie przesadzajcie z tym wianiem. Mieszkam (czy też mieszkałam) po sąsiedzku, w Gdańsku i uważam, że bryza latem to błogosławienstwo.
Zauważam jednak, że Gdynia jest droga. Może ludzie zarabiają więcej, niż w Gdańsku?

BTW
Wiecie, że mówimy o Was "śledzie"?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 20:15   #7
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Oj, nie przesadzajcie z tym wianiem. Mieszkam (czy też mieszkałam) po sąsiedzku, w Gdańsku i uważam, że bryza latem to błogosławienstwo.

Zauważam jednak, że Gdynia jest droga. Może ludzie zarabiają więcej, niż w Gdańsku?



BTW

Wiecie, że mówimy o Was "śledzie"?
Ja tam nie jestem rodowitym śledziem. Miałam taki okres w życiu, że pracowałam na kontrakcie, który wymagał częstych przenosin do jednostek terenowych, żeby na miejscu realizować projekt. W efekcie pracowałam pół roku tu, rok tam, pół roku gdzie indziej... I tak przez kilka lat. W jednym roku - cały rok mieszkając w hotelu (na szczęście - w tym przypadku - sieciowym, więc jaki się nudziło w "moim" mieście, to mi dawali pokój na weekend w innym hotelu w regionie, a rachunek wystawiali, jakbym cały czas była w tym właściwym). Dzięki temu mam jakieś porównanie jak się żyje w różnych miejscach w Polsce (aczkolwiek moje warunki zawsze były dość cieplarniane). No i dało mi to okazję do zwiedzenia ładnego kawałka Polski.
Trójmiasto mi wypadło jakoś luty-lipiec. Z tego co pamiętam, to strasznie pizgało przez większość tego okresu, a ja nie jestem z ciepłolubnych... W lato to przyjemne, ale przy temperaturze poniżej 15°C to uszy odpadają.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2020-09-26 o 20:20
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-26, 20:55   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Ja nie lubię śniegu zimą ( przez 5 lat mojego pobytu może raz mocno padał ) i upalnego lata i mi pogoda w 3mieście bardzo pasowała.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 08:02   #9
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

No i morze i las. W Gdyni oba są na wyciągnięcie ręki. Jest gdzie pospacerować, pojeździć rowerem.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 20:33   #10
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Oj, nie przesadzajcie z tym wianiem. Mieszkam (czy też mieszkałam) po sąsiedzku, w Gdańsku i uważam, że bryza latem to błogosławienstwo.
Zauważam jednak, że Gdynia jest droga. Może ludzie zarabiają więcej, niż w Gdańsku?

BTW
Wiecie, że mówimy o Was "śledzie"?



No i wieczne kawały w stylu:


Po co jest Sopot? Żeby w Gdańsku Gdynią nie śmierdziało
Co jest najlepszego w Gdyni? SKM do Gdańska







Jestem rodowitą Gdańszczanką, ale wyszłam za Gdynianina i teraz tu mieszkam- żyje się przyjemnie, mniejszy pośpiech (kierowcy w Gdańsku się strasznie śpieszą, tak chyba dla zasady, w Gdyni jednak jeżdżą spokojniej). Więcej kluczowych obiektów (urzędy, sklepy, kino czy teatry) jest w centrum, w Gdańsku jest to wszystko bardziej rozległe.


Nie zauważyłam żeby Gdynia była droższa od Gdańska. Na pewno ma lepszą ofertę restauracyjną (więcej rozmaitych restauracji), gdy szukałam restauracji dla osoby z celiakią i uczuleniem na owoce morza, to ciężko mi było w Gdańsku coś takiego znaleźć.
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 06:54   #11
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Wiem ze jesteśmy śledzie. Mnie się podoba, choć musiałam przywyknąć, bo był czas że tak mówiono o Skandynawach.
No ale tez nie jestem rodowity śledz, natomiast dodałam trochę rodowitych śledzi do puli, wiec się poczuwam.





Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam żeby Gdynia była droższa od Gdańska. Na pewno ma lepszą ofertę restauracyjną (więcej rozmaitych restauracji), gdy szukałam restauracji dla osoby z celiakią i uczuleniem na owoce morza, to ciężko mi było w Gdańsku coś takiego znaleźć.



Nie chodziło mi o różnice cen miedzy Gdynią a Gdańskiem, ale o to ze ogólnie w 3Mieście jest drogo w skali Polski.


Mieszkałam na zmianę a to w Gdańsku, a to w Gdyni i w Gdyni mi się mieszka o wiele lepiej. Jest mniejsza, świetnie zaprojektowana (bo niedawno- to wciaz bardzo młode miasto i stawiane od podstaw), czysta i uporządkowana , lepiej przejezdna, mniej zakorkowana, wszytko pod ręką + duzo lepiej połozona geograficznie: wciśnieta między TPK a morze + teren morenowy. To daje efekt taki, ze tu nawet jak się mieszka w centrum, to sie mieszka blisko lasu i morza.


Lubię letni ścisk turystyczny.
czasem jak mam dość wszystkiego, to uciekam z pracy na chwile, siadam w tym tłumie urlopowiczów z kawą i mam przez 15 minut atmosferę wakacji.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-28, 07:02   #12
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Ja mieszkałam i w Sopocie, Gdyni i Gdańsku i najbardziej lubię Gdynię.
Mniej turystów latem, bliżej do plaży, ceny mieszkań w tym rejonie, który by mnie interesował też bardziej korzystne niż w Gdańsku.
W Gdańsku musiałabym mieszkać na tych najtańszych osiedlach, gdzie problemem jest zapach z wysypiska ( na szczęście wynajmowałam mieszkanie i sama sprawdziłam jak jest ) czy w mało bezpiecznej okolicy ( tu mieszkała koleżanka, byłam, widziałam i nie zamieszkałabym na Stogach ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 07:11   #13
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
No i wieczne kawały w stylu:


Po co jest Sopot? Żeby w Gdańsku Gdynią nie śmierdziało
Co jest najlepszego w Gdyni? SKM do Gdańska








Jestem rodowitą Gdańszczanką, ale wyszłam za Gdynianina i teraz tu mieszkam- żyje się przyjemnie, mniejszy pośpiech (kierowcy w Gdańsku się strasznie śpieszą, tak chyba dla zasady, w Gdyni jednak jeżdżą spokojniej). Więcej kluczowych obiektów (urzędy, sklepy, kino czy teatry) jest w centrum, w Gdańsku jest to wszystko bardziej rozległe.


Nie zauważyłam żeby Gdynia była droższa od Gdańska. Na pewno ma lepszą ofertę restauracyjną (więcej rozmaitych restauracji), gdy szukałam restauracji dla osoby z celiakią i uczuleniem na owoce morza, to ciężko mi było w Gdańsku coś takiego znaleźć.
Pacz, takich brzydkich kawałów nie znałam

Ale fakt: jak jedziesz obwodnicą to po stronie Gdańska masz źle oświetloną drogę. Jak wjezdzasz na część obwodnicy po stronie Gdyni to masz elegancko oświetlone. No i fajne są te małe kafejki na bulwarze. Środek nocy latem a ludzie spokojnie sobie spacerują, popijają kawę, podczas gdy Gdańsk o tej porze jest "wymarły". Jak jest śnieżna zima, to z Gdyni śnieg wywożą, jezdnie i chodniki czarne. W Gdańsku to śniegowe błoto leży elegancko aż do roztopów.

Ale wkurza mnie u Was ruch jednokierunkowy. Wszędzie jeden kierunek.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 07:25   #14
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ale wkurza mnie u Was ruch jednokierunkowy. Wszędzie jeden kierunek.

__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 07:32   #15
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A co, już nie ma?
W Gdyni byłam ostatnio dobrych parę lat temu.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 07:38   #16
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
A co, już nie ma?
W Gdyni byłam ostatnio dobrych parę lat temu.



No Starowiejska i Abrahama jest nieodmiennie ruch jednostronny, ale gdzie jeszcze to nie wiem, żeby aż wszędzie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 11:15   #17
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wiem ze jesteśmy śledzie. Mnie się podoba, choć musiałam przywyknąć, bo był czas że tak mówiono o Skandynawach.
No ale tez nie jestem rodowity śledz, natomiast dodałam trochę rodowitych śledzi do puli, wiec się poczuwam.


Nie chodziło mi o różnice cen miedzy Gdynią a Gdańskiem, ale o to ze ogólnie w 3Mieście jest drogo w skali Polski.


Mieszkałam na zmianę a to w Gdańsku, a to w Gdyni i w Gdyni mi się mieszka o wiele lepiej. Jest mniejsza, świetnie zaprojektowana (bo niedawno- to wciaz bardzo młode miasto i stawiane od podstaw), czysta i uporządkowana , lepiej przejezdna, mniej zakorkowana, wszytko pod ręką + duzo lepiej połozona geograficznie: wciśnieta między TPK a morze + teren morenowy. To daje efekt taki, ze tu nawet jak się mieszka w centrum, to sie mieszka blisko lasu i morza.


Lubię letni ścisk turystyczny.
czasem jak mam dość wszystkiego, to uciekam z pracy na chwile, siadam w tym tłumie urlopowiczów z kawą i mam przez 15 minut atmosferę wakacji.



Wiem że nie Ty- Mija wspomniała że Gdynia jest droga




Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Zauważam jednak, że Gdynia jest droga. Może ludzie zarabiają więcej, niż w Gdańsku?
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No Starowiejska i Abrahama jest nieodmiennie ruch jednostronny, ale gdzie jeszcze to nie wiem, żeby aż wszędzie.



No teraz Świętojańska jest jednokierunkowa (co to miało niby dać to ja nie kumam, teraz to w ogóle się tam nie wybieram).
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 11:19   #18
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość

No teraz Świętojańska jest jednokierunkowa (co to miało niby dać to ja nie kumam, teraz to w ogóle się tam nie wybieram).



Nie no, w tamtym tygodniu jechałam, była 2 kierunkowa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 19:07   #19
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

To co mi się podoba nad morzem to zdecydowanie czystsze powietrze, w porównaniu z innymi miastami.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-28, 19:42   #20
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość



Nie no, w tamtym tygodniu jechałam, była 2 kierunkowa.



Przywrócili ruch dwukierunkowy? Dopiero co zamalowywali pasy, Straż Miejska i Policja wlepiali mandaty a teraz z powrotem to co było?

Aż się chyba przejadę na dniach
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 06:28   #21
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
Przywrócili ruch dwukierunkowy? Dopiero co zamalowywali pasy, Straż Miejska i Policja wlepiali mandaty a teraz z powrotem to co było?

Aż się chyba przejadę na dniach



Już nie wiem, nie pamiętam czy jechałam całą czy od Skweru w stronę portu.
Tez muszę się przejechać
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 12:40   #22
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Gdynia ma raczej fajne warunki mieszkaniowe i jest ogolnie moze troche chaotycznym miastem, ale nie ma tagedii. Do tego jak juz pisano całe Trójmiasto jest swietnie skomunikowane, wiec nie bedzie wielkiej roznicy czy bedziesz pracowac w Gdyni, Sopocie czy Gdansku.
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 18:32   #23
Vikiwero
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Dziękuje Wam za odpowiedzi )) Znalazłam mieszkanie na Kamiennej Gorze i jest pięknie ! Zobaczymy jak z praca, ponieważ nie mogę pracować na cały etat przez studia. Jestem dobrej mysli
Vikiwero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 19:32   #24
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Z tą świetną komunikacją to bym nie przesadzała - tak można powiedzieć jedynie, jeśli i praca i mieszkanie jest przy przystankach SKMki. Jeździłam do pracy z Gdańska do Gdyni i trasa, którą autem pokonałabym w max 45 minut zajmowała mi 1,5 godziny. W jedną stronę. Do tego każde miasto ma oddzielnie autobusy i tramwaje, a bilet metropolitalny nie jest super tani.
No i osobiście nie jestem fanką nadmorskiej pogody. Ciągle wieje. W pierwsze lato nawet w największe upały nie wychodziłam z mieszkania bez bluzy, bo wystarczyło kilka podmuchów i było mi zimno.
Podsumowując - ja za Trójmiastem nie przepadam. Przyjechałam tu do pracy i gdyby nie to, że poznałam tu partnera, to po okresie próbnym bym stąd zwiewała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Vikiwero Pokaż wiadomość
Dziękuje Wam za odpowiedzi )) Znalazłam mieszkanie na Kamiennej Gorze i jest pięknie ! Zobaczymy jak z praca, ponieważ nie mogę pracować na cały etat przez studia. Jestem dobrej mysli
Ale Tobie oczywiście życzę powodzenia i mam nadzieję, że Tobie się spodoba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 12:04   #25
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Kocham Gdynie, ale nie wiem, ile w tym obiektywizmu, a ile sentymentu. Gdybym miala znow kiedys mieszkac w Polsce, to tylko tam. W sumie w obecnych czasach pracy zdalnej - kto wie

Mieszkanie na Kamiennej Gorze - marzenie
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 12:11   #26
Filifionca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 3
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez Vikiwero Pokaż wiadomość
Hej! W związku z chęcią zmiany swojego życia, możliwością studiowania online, chcę przeprowadzić się do Gdyni z Warszawy. Czy mogę prosić o jakies opinie o tym mieście ? Czy będzie tragicznie ze znalezieniem pracy? Pozdrawiam ☺️

Gdynia jest super! Praca nie powinna być problemem jeśli zdecydujesz się do niej dojeżdżać. Minusem jest pogoda - lata chłodniejsze, zimy cieplejsze, no i sporo wiatru . Spacery nad morzem chyba wynagrodzą tę niedogodność?
Filifionca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 10:12   #27
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Kocham Gdynie, ale nie wiem, ile w tym obiektywizmu, a ile sentymentu. Gdybym miala znow kiedys mieszkac w Polsce, to tylko tam. W sumie w obecnych czasach pracy zdalnej - kto wie

Mieszkanie na Kamiennej Gorze - marzenie
Mam tak samo
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-05, 14:14   #28
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;88170351] Do tego każde miasto ma oddzielnie autobusy i tramwaje, a bilet metropolitalny nie jest super tani.
[/QUOTE]

A teraz nie planowao aby przeforsowac jakiegos wspolnego biletu? Czy źle kojarze?
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-05, 14:44   #29
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Cytat:
Napisane przez Sariah Pokaż wiadomość
A teraz nie planowao aby przeforsowac jakiegos wspolnego biletu? Czy źle kojarze?
Być może, teraz jeżdżę autem, więc nie jestem na bieżąco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

No i jest bilet metropolitalny od dawna, tylko tak jak pisałam - w moim odczuciu jest zwyczajnie drogi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 19:25   #30
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Przeprowadzka do Gdyni

Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje oczekiwania.

Niemniej jednak, mi się w Gdyni źle mieszkało (mieszkałam 7 lat) i z ulgą wróciłam do spokojniejszej Rumi, gdzie jest niska zabudowa, mało ludzi, tak cicho, spokojnie, wszystko w zasięgu pieszym. Bardzo mi to odpowiada, bo gdy potrzebuję czegoś z Trójmiasta, to zawsze mogę podjechać. W Gdyni byłam tym wszystkim taka... zmęczona, a jeszcze mieszkałam w słabej dzielnicy, gdzie miałam mocno pod górę (wtargac zakupy - dramat) i wszędzie trzeba było dojeżdżać autobusem/samochodem - na pocztę, do apteki, do sklepu itd. Nic nie miałam w zasięgu pieszym.

Na pewno plusy są takie:
- moim zdaniem z pracą nie ma większych problemów (zawsze można dojechać do sąsiedniego miasta)
- nawet jeśli nie spodoba Ci się w Gdyni, to możesz się przeprowadzić do Gdańska, Sopotu, czy okolic
- duży dostęp do lekarzy, sklepów, dobrych lokali gastronomicznych itd.
- komunikacja miejska - dużo linii autobusów, SKM
- łagodne zimy to dla mnie plus
- sporo fajnych miejsc spacerowych typu bulwar, Polanka Redłowska, ale też okoliczne lasy
- dobre powietrze, jak wyjadę gdzieś dalej w głąb Polski, zawsze źle mi się oddycha

Minusy:
- jak wspomniała cava - pogoda, ja latem cierpię bo wiecznie mi zimno no i wspomniany wiatr i częste deszcze, zachmurzenie, dla mnie pogoda tutaj to potężny minus
- duże korki, ja jeżdżę aktualnie 6 km do pracy 45 minut, latem źle bo napływ turystów, poza sezonem źle, bo rodzice wożą dzieci do szkół i znowu większy ruch, a tu remont Estakady, a tu wypadek na obwodnicy, a tu malują pasy, wiecznie jakieś korki, ostatnio umówiłam się z koleżanką w centrum Gdyni, to przyjechała... 35 minut spóźniona, bo korki
- ciągłe blokowanie centrum miasta i okolic maratonami, triathlonami, Runmaggedonami, innymi imprezami sportowymi, moim zdaniem jest tego stanowczo za dużo
- od jakiegoś czasu moim zdaniem słabo się rozwija, miasto farbą malowane
- w sezonie tłumy
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-07 20:25:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.