Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-16, 12:37   #1861
Rytm12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 134
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez melba91 Pokaż wiadomość
Ale jak to? Tzn. zaczęliście rozmowę, a jak poznali informację, która im się nie spodobała, to od razu zrezygnowali? Masakra, to jest już bezczelność, przecież wszystko na pewno było w CV.

Właśnie brak przygotowania rekrutera to kolejna rzecz, której nie cierpię. Też kilka razy mi się zdarzyło, że na rozmowach zadawali mi pytania dotyczące oczywistych rzeczy - np. doświadczenia wymaganego na danym stanowisku, wykształcenia albo wykonywanych w poprzedniej pracy obowiązków, chociaż wszystko to było napisane w CV czarno na białym. Czasem mam wrażenie, że oni najpierw zapraszają człowieka na rozmowę, a dopiero potem się zastanawiają, czemu właściwie to zrobili Chociaż to może dotyczy bardziej szefów małych januszowych firm, którzy są wielce zabiegani i nie mają czasu na takie głupoty. Pracownicy działów HR zazwyczaj są bardziej profesjonalni.
No nie wiem. Często spotykam przynajmniej w moim mieście młode dziewczynki. Tuż po studiach psychologicznych albo w trakcie Sama mam 30 lat, ale jakoś mam dyskomfort psychiczny jak widzę taki takie dzieciaczki co zgrywają nie wiadomo kogo. Kto chodzi na rozmowy w stoicy to powinnien rozumieć o co mi chodzi

Zazdroszczę ludziom po studiach IT, każdy chcę ich zatrudniać. Nie mają problemów ze znalezieniem pracy.
Rytm12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 12:47   #1862
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość

niv_ Ja mam Cv na dwie strony i często spotykam się z sytuacją, że mają wydrukowane i mówią : " Obecnie prani pracuje " Tylko moja obecna praca jest na drugiej stronie

Mam pytanie :
Czy znalazłyście pracę dzięki portalowi Linkedin albo Goldenline? Wy, może wasz znajomy?
Jak to: masz swoją obecną pracę na drugiej stronie? A co na pierwszej?

Ja też mam konto na Linkedin, ale u mnie również się nic nie wydarzyło. Dostaję powiadomienia, że ktoś wchodzi co jakiś czas, czasem też widzę, że wchodzi ktoś z jakiejś firmy, do której aplikowałam.
Tak jak pisałam, obserwuję jedną dziewczynę pracującą dla firmy rekruterskiej i widzę między innymi ogłoszenia jakie wrzuca ona oraz osoby, które udostępnia.
Z reguły są to bardzo specjalistyczne wymagania czy mocno menadżerskie ale zdarzają się też handlowcy.

Nie znam też nikogo, kto by dzięki temu portalowi dostał pracę.

Cytat:
Napisane przez melba91 Pokaż wiadomość
Właśnie brak przygotowania rekrutera to kolejna rzecz, której nie cierpię. Też kilka razy mi się zdarzyło, że na rozmowach zadawali mi pytania dotyczące oczywistych rzeczy - np. doświadczenia wymaganego na danym stanowisku, wykształcenia albo wykonywanych w poprzedniej pracy obowiązków, chociaż wszystko to było napisane w CV czarno na białym. Czasem mam wrażenie, że oni najpierw zapraszają człowieka na rozmowę, a dopiero potem się zastanawiają, czemu właściwie to zrobili Chociaż to może dotyczy bardziej szefów małych januszowych firm, którzy są wielce zabiegani i nie mają czasu na takie głupoty. Pracownicy działów HR zazwyczaj są bardziej profesjonalni.
Jak mnie pytają o moje doświadczenie, to mam ochotę powiedzieć "przeczytaj sobie w CV"
Jak rekruter jest nieprofesjonalny, to ciężko mi też dobrze się zaprezentować, bo od razu mam poczucie, że skoro on się nie przykłada, to ja też nie muszę.

Któregoś razu gość spojrzał na moje CV i mówi, widzę, że jest pani po polonistyce. Jakie książki pani czyta? WTF nie wiem czego oczekiwał, że będę mu recytować Sonety Krymskie?

Takie głupie pytanie, a on jeszcze przeglądał artykuły o rekrutowaniu w smartfonie, przy mnie i wybierał co lepsze pytania i mi zadawał

Wczoraj padło podobne pytanie, ale wszystko było bardzo profesjonalne i pani wyszła od moich zainteresowań i kiedy wspomniałam o serialach i książkach, to poprosiła, żebym jej poleciła coś, co ostatnio czytałam i oglądałam. Od razu lepiej. I takie pytanie konkretne ma sens a nie takie "co czytam"
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 12:48   #1863
melba91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 98
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
No nie wiem. Często spotykam przynajmniej w moim mieście młode dziewczynki. Tuż po studiach psychologicznych albo w trakcie Sama mam 30 lat, ale jakoś mam dyskomfort psychiczny jak widzę taki takie dzieciaczki co zgrywają nie wiadomo kogo. Kto chodzi na rozmowy w stoicy to powinnien rozumieć o co mi chodzi

Zazdroszczę ludziom po studiach IT, każdy chcę ich zatrudniać. Nie mają problemów ze znalezieniem pracy.
No tak, masz rację, w HR-ach też są różni ludzie. Ale chodziło mi o to, że to jednak trochę inne standardy niż w przypadku janusza, który sam za wszystko odpowiada w swojej firmie, włącznie z rekrutacją Przynajmniej moje doświadczenia są takie, że te rozmowy, które prowadził przygotowany do tego rekruter, były jednak jakieś takie bardziej cywilizowane i na poziomie.
melba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 12:50   #1864
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, czy moje miesięczne wypowiedzenie nie ma tutaj znaczenia. Mam administracyjne wykształcenie i szukam pracy w podobnej branży w stolicy, a jak wiadomo tutaj raczej jest dużo kandydatów podobnego kalibru Gdybym miała jakieś unikalne umiejętności to większe prawdopodobieństwo by nam mnie czekali. Nie wiem tak sobie tylko rozmyślam nad przyczynami odrzucenia mojej kandydatury Zawsze oczywiście mówiłam, że nie powinno być problemu z wypowiedzeniem. Pracuję w zespole w korporacji, więc mój ubytek jakoś nie spowoduje paraliżu w firmie. Nie wiem chyba będę kłamać i mówić, że mogę od razu odejść Zobaczymy, czy moja obecna szefowa się zgodzi jak by coś. Chcę zmienić pracę, ale nie chcę być na bezrobociu. W sumie to bardziej nie mogę.

Na razie od listopada chcieli mnie zatrudnić w jednej firmie, ale to praca cały czas z kilentem, czat, mail i telefony plus do tego taka miekka sprzedaż, ale plan musi być na 80 %. Podstawa mniejsza o 200 zł od mojej obecnej pracy. Prowizja do 800 zł max. Więc dałam sobie spokój. Oczywiście stanowisko było opisane w zupełny inny sposób tak jak by była obsługa administracyjno-finansowa z jakimiś elementami obsługi Klienta, dlatego trafiłam na rozmowę tam.

niv_ Ja mam Cv na dwie strony i często spotykam się z sytuacją, że mają wydrukowane i mówią : " Obecnie prani pracuje " Tylko moja obecna praca jest na drugiej stroni


Chyba siądę nad poprawą Cv i założę konto Linkedin.


Mam pytanie :
Czy znalazłyście pracę dzięki portalowi Linkedin albo Goldenline? Wy, może wasz znajomy?



Z dziwnych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej to miałam: Jakie przedmioty miała Pani na studiach?
Ja od 4 lat nie szukam pracy sama, praca mnie znajduje na LinkedIn właśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 12:55   #1865
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja od 4 lat nie szukam pracy sama, praca mnie znajduje na LinkedIn właśnie.
Ty jesteś chyba programistką? Dobrze kojarzę? Po jakich słowach kluczowych Cię znajdują? Albo może po znajomych? Tak z ciekawości pytam.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 13:03   #1866
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ty jesteś chyba programistką? Dobrze kojarzę? Po jakich słowach kluczowych Cię znajdują? Albo może po znajomych? Tak z ciekawości pytam.
Nie, do programistki mi bardzo daleko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 13:23   #1867
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

A jakieś bliższe informacje o branży możesz podać?
Ja znam kogoś kto dostał propozycję, ale oczywiście z nurtu, inżynier tematu na który jest ssanie na rynku.
Nie oczekiwałabym propozycji dla osób szeregowych czy to administracyjnych czy księgowych. I chociaż sama mam konto, właśnie nic z niego nie wynika.

Melba91
Właśnie tak, ściągnęli mnie a potem po krótkiej prezentacji mojej osoby HR (duża sp. z o.o., nie januszex) przerwała i tyle było tematu.
Nie naciągałam CV nic a nic, więc to mało przyjemna sytuacja. Mogliby je chociaż przeczytać. Gdyby ktoś brał urlop na takie spotkanie to normalnie, nóż w kieszeni...

Ja chciałabym bardzo na rozmowie pytanie o przedmioty na studiach, a co tam. Ale nie miałam jeszcze takiej okazji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-16, 13:28   #1868
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
A jakieś bliższe informacje o branży możesz podać?
Ja znam kogoś kto dostał propozycję, ale oczywiście z nurtu, inżynier tematu na który jest ssanie na rynku.
Nie oczekiwałabym propozycji dla osób szeregowych czy to administracyjnych czy księgowych. I chociaż sama mam konto, właśnie nic z niego nie wynika.

Melba91
Właśnie tak, ściągnęli mnie a potem po krótkiej prezentacji mojej osoby HR (duża sp. z o.o., nie januszex) przerwała i tyle było tematu.
Nie naciągałam CV nic a nic, więc to mało przyjemna sytuacja. Mogliby je chociaż przeczytać. Gdyby ktoś brał urlop na takie spotkanie to normalnie, nóż w kieszeni...

Ja chciałabym bardzo na rozmowie pytanie o przedmioty na studiach, a co tam. Ale nie miałam jeszcze takiej okazji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pracuję właśnie w księgowości Ofert dostaję ok. 3 tygodniowo bez żadnego absolutnie wysyłania CV.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 13:30   #1869
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Pracuję właśnie w księgowości Ofert dostaję ok. 3 tygodniowo bez żadnego absolutnie wysyłania CV.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Księgowość w korpo ? Tak obstawiam
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 13:32   #1870
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Księgowość w korpo ? Tak obstawiam
Tak, z dwoma językami obcymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 14:06   #1871
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ok, ale to nie księgowość sama w sobie przykuwa uwagę tylko zaryzykuję że marka pracodawcy.
Ja myślałam tu o 'zwykłej' firmie i 'zwykłym' szaraczku.
Już kilka razy się z tym spotkałam, że ktoś idzie do b.znanej firmy, na byle co, nawet na staż, ale aby mieć w CV coś fajnego, a potem jak na trampolinie po samych znanych markach skacze.

A wiadomo, poza znanymi nazwami jest też ta cała reszta.

Pytanie mam.
Jak firma przestała istnieć (nie upadła, fuzja lub zmiana kapitału i nazwy) to jak ją wpisać do CV? Na świadectwie pracy jest stara a dziś przemieniona, coś z tym faktem trzebaby zrobić czy lepiej zostawić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-16, 14:08   #1872
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Wpisać nowa nazwę, a w nawiasie starą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 14:09   #1873
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Ok, ale to nie księgowość sama w sobie przykuwa uwagę tylko zaryzykuję że marka pracodawcy.
Ja myślałam tu o 'zwykłej' firmie i 'zwykłym' szaraczku.
Już kilka razy się z tym spotkałam, że ktoś idzie do b.znanej firmy, na byle co, nawet na staż, ale aby mieć w CV coś fajnego, a potem jak na trampolinie po samych znanych markach skacze.

A wiadomo, poza znanymi nazwami jest też ta cała reszta.

Pytanie mam.
Jak firma przestała istnieć (nie upadła, fuzja lub zmiana kapitału i nazwy) to jak ją wpisać do CV? Na świadectwie pracy jest stara a dziś przemieniona, coś z tym faktem trzebaby zrobić czy lepiej zostawić?
Albo taki ktoś musi mieć wyjątkowe umiejętności. Na przykład znać język skandynawski.

Ja bym chyba wpisała w CV pod nową nazwą a w nawiasie tę starą, jeśli to są dwie kompletnie różne nazwy, bo jak się tylko przekształciła w spółkę czy coś tam, to bym się nie wdawała w takie szczegóły.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-02-16 o 14:10
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 15:11   #1874
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez melba91 Pokaż wiadomość
Tak myślałam
W ogłoszeniu jest napisane, że stanowisko w dużym stopniu polega na tworzeniu różnych tekstów, komunikatów, plakatów, itd., więc pewnie chcą sprawdzić, czy kandydat jest kreatywny, ma poczucie estetyki, czy zna jakieś bardziej zaawansowane funkcje Power Pointa. Myślę, że o to chodzi

Ale powiem Ci, że z tego, co zauważyłam, oni dość często dają ogłoszenia na to lub bardzo zbliżone stanowiska - widzę je co jakiś czas, przynajmniej raz na 4-5 miesięcy. Jakieś 3 lata temu nawet sama byłam u nich na rozmowie na podobne stanowisko. Także wydaje mi się to trochę niepokojące.

Wczoraj nie byłam już na forum, dlatego dopiero dziś odpiszę
Ja akurat miałam to w ogłoszeniu Asystent ds. kadr, więc mnie trochę zdziwiło...
No i rzeczywiście, ogłoszenia baaaaaaaaaardzo często,moim zdaniem za często. Nie wiem, czy taka rotacja, czy po prostu tyle osób potrzebują,ale boję się, że rotacja.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ja się w życiu nauczyłam, że do ludzi mam nosa i tej intuicji słucham ZAWSZE czasem mam coś takiego, jak poznaje kogoś nowego, kto okazuje się być mega "słaby", to w momencie poznania, prawie fizycznie czuję, jak komórki w ciele mi krzycza "uciekaj!!!", taki mega dyskomfort odczuwam. Bardzo często tak miewam, niestety za każdym razem się to potem sprawdza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Też tak mam, ja to nazywam "wyczuwanie aury". Jak przyszłam do pracy i poznałam kilkanaście osób, od początku czułam, z kim będą problemy. Wieloletni pracownicy mówili "nie, nie on/ona jest ok", a po miesiącach pracy się okazywało,że miałam rację.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 15:17   #1875
melba91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 98
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Wczoraj nie byłam już na forum, dlatego dopiero dziś odpiszę
Ja akurat miałam to w ogłoszeniu Asystent ds. kadr, więc mnie trochę zdziwiło...
No i rzeczywiście, ogłoszenia baaaaaaaaaardzo często,moim zdaniem za często. Nie wiem, czy taka rotacja, czy po prostu tyle osób potrzebują,ale boję się, że rotacja.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------




Też tak mam, ja to nazywam "wyczuwanie aury". Jak przyszłam do pracy i poznałam kilkanaście osób, od początku czułam, z kim będą problemy. Wieloletni pracownicy mówili "nie, nie on/ona jest ok", a po miesiącach pracy się okazywało,że miałam rację.
A to ja jednak miałam na myśli inne ich ogłoszenie - Młodszego specjalisty ds. komunikacji wewnętrznej (czy coś zbliżonego, nie pamiętam dokładnej nazwy). W takim razie faktycznie to wymaganie jest trochę dziwne, nie wiem, jak to połączyć z pracą w kadrach Ale też się obawiam, że chodzi o rotację, jakby za każdym razem zatrudniali nową osobę, to mieliby już chyba z 10 specjalistów ds. komunikacji, a przecież to nie jest jakaś wielka firma.
melba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 15:26   #1876
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
No nie wiem. Często spotykam przynajmniej w moim mieście młode dziewczynki. Tuż po studiach psychologicznych albo w trakcie Sama mam 30 lat, ale jakoś mam dyskomfort psychiczny jak widzę taki takie dzieciaczki co zgrywają nie wiadomo kogo. Kto chodzi na rozmowy w stoicy to powinnien rozumieć o co mi chodzi

Zazdroszczę ludziom po studiach IT, każdy chcę ich zatrudniać. Nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

Myślałam, że ja tylko mam takie odczucia. Serio, bardzo dziwnie się czuję, jak rekrutuje mnie 22-latka... Ja rozumiem, pracę znalazła, pewnie ma dobre predyspozycje do pracy z ludźmi,ale tak dziwnie...no, pewnie ma pytania, pewnie leci po pierwszym wrażeniu. Wolę już jak jest coś takiego - jeśli ma rekrutować taka młoda, to zamiast 2 etapów - zrobią jeden - ona i kierownik.
Bo może ktoś wypadł by dobrze przed kierownikiem/dyrektorem, a został odrzucony przez dziewczynę z HR...

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Napisane przez melba91 Pokaż wiadomość
A to ja jednak miałam na myśli inne ich ogłoszenie - Młodszego specjalisty ds. komunikacji wewnętrznej (czy coś zbliżonego, nie pamiętam dokładnej nazwy). W takim razie faktycznie to wymaganie jest trochę dziwne, nie wiem, jak to połączyć z pracą w kadrach Ale też się obawiam, że chodzi o rotację, jakby za każdym razem zatrudniali nową osobę, to mieliby już chyba z 10 specjalistów ds. komunikacji, a przecież to nie jest jakaś wielka firma.

Pewnie klepali ogłoszenia CRTL C CTRL V i nawet nie spojrzeli....
U mnie ten asystent ds kadr to raz na miesiąc widzę...trochę się boję, ale no wysyłam, nie mam innej możliwości.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 15:29   #1877
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 16:12   #1878
magi18
Zadomowienie
 
Avatar magi18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rożnowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Słuchajcie , mam pytanie . Czy jeśli byłam zarejestrowana w UP rok temu , do maja tamtego roku , teraz od nowa musze wypełniać wszystkie dokumenty ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak.

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Telefon Nie mogę doczekać się już tej pracy i wpiszę sobie ją do CV. Płaca jak płaca, ale to będzie dobry start.
Niech tamta głupia babka od dokumentacji się schowa. Akurat moi przełożeni są mili

PS. Wypróbowałam metodę robienia trójkąta (oko-czoło-oko). Potwierdzam - działa
Nigdy nie słyszałam o tej metodzie. Chyba sobie ją wygoogluję.

Cytat:
Napisane przez iwonciaaa Pokaż wiadomość
__________________
O książkach: booklikes
lubimyczytac

Wyzwanie zwane życiem ---> "Milion cudownych listów"
magi18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 16:26   #1879
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Może nikogo nie znaleźli i stąd to ponawianie ogłoszenia. Co w sumie też dobrze nie rokuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-16, 17:49   #1880
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dużo osób jest negatywnie nastawionych do HR-ów. Wiele razy słyszałam taką opinię, że siedzą tam tylko tępe laski zadające głupie pseudopsychologiczne pytania, a na branży się nie znają. Stąd wnoszę, że wiele osób musiało mieć negatywne doświadczenia na rozmowach. Ja w sumie tylko raz byłam na rozmowie z HR-em i też było śmiesznie, pani wymyślała jakieś absurdalne zadania.

Co zaś do Linedinów no to też weźcie pod uwagę, w czym robicie. Jak ktoś jest z IT, różnych branż technicznych, finansów to sobie może i go rekruterzy znajdą. Takich osób firmy szukają. Na tłumaczy i redaktorów to nieraz się firmom ogłoszenia nie chce wystawić, bo i tak masa osób sama z siebie wysyła im CV, także trochę realizmu.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 18:20   #1881
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Dużo osób jest negatywnie nastawionych do HR-ów. Wiele razy słyszałam taką opinię, że siedzą tam tylko tępe laski zadające głupie pseudopsychologiczne pytania, a na branży się nie znają. Stąd wnoszę, że wiele osób musiało mieć negatywne doświadczenia na rozmowach. Ja w sumie tylko raz byłam na rozmowie z HR-em i też było śmiesznie, pani wymyślała jakieś absurdalne zadania.

Co zaś do Linedinów no to też weźcie pod uwagę, w czym robicie. Jak ktoś jest z IT, różnych branż technicznych, finansów to sobie może i go rekruterzy znajdą. Takich osób firmy szukają. Na tłumaczy i redaktorów to nieraz się firmom ogłoszenia nie chce wystawić, bo i tak masa osób sama z siebie wysyła im CV, także trochę realizmu.
Ja miałam kilka rozmów z działami HR i było nawet ok, ale dobija mnie przeprowadzanie dwugodzinnych rozmów wstępnych i podejście "nasz korpo jest najlepsze na świecie" jakoś nie mogę się w tym odnaleźć.
Jakiś czas temu wkurzyły mnie też dość trudne zadania z Excela, zapytałam więc rekrutera, o to, co oni konkretnie robią w tym programie. Odpowiedź - praktycznie nie pracujemy w Excelu tylko na skrzynkach @, więc po cholerę ten cały test. Do tego pytania i testy z innych dziedzin. A jak przyszło co do czego to się okazało, że pensja jakiegoś szału nie robi i lepiej pójść na magazyniera, bo podobnie płacą, a stres znacznie mniejszy.
Wiem, że pracodawcy mogą sobie wymagać co tam chcą, ale fajnie byłoby gdyby też od siebie dawali coś więcej i byli konkretni.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 21:10   #1882
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Dużo osób jest negatywnie nastawionych do HR-ów. Wiele razy słyszałam taką opinię, że siedzą tam tylko tępe laski zadające głupie pseudopsychologiczne pytania, a na branży się nie znają. Stąd wnoszę, że wiele osób musiało mieć negatywne doświadczenia na rozmowach. Ja w sumie tylko raz byłam na rozmowie z HR-em i też było śmiesznie, pani wymyślała jakieś absurdalne zadania.

Hm,ale troszkę tak jest. Miałam "przyjemność" popatrzeć jak pracowała osoba z HR, przy rekrutacji. Rekrutowali osoby do lab. Dziewczyna HR kompletnie zielona, gość opowiada o tym, co robił, czym się zajmował, a ona kiwa głową. Skąd ma wiedzieć,czy takie coś jest cenne w branży czy nie, skoro nigdy nie pracowała w laboratorium?


To jest na zasadzie takiej samej, jak ja bym rekrutowała kogoś do IT, nie ogarniając branży. Gość by mi opowiadał o Java, C++ ,MySql (spisałam z neta teraz , bo się nie znam, nawet nie wiem czy to do siebie pasuje), a ja bym kiwała głową.


Ja rozumiem, jaką selekcję na zasadzie "odrzucam CV ze względu na wysokie wymagania/lata doświadczenia itp ", ale rozmowę powinno się przeprowadzać z kierownikiem/dyrektorem itp. (jeśli koniecznie HR chce przy tym być)
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 21:23   #1883
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Nigdy mi się nie zdarzyła rozmowa z samą osobą z HR. Albo HR i kierownik działu/dyrektor, albo sam kierownik/dyrektor.

Jakaś wstępna, „zerowa” rozmowa telefoniczna np. celem sprawdzenia poziomu mówionego angielskiego - to co innego.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-16, 22:11   #1884
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Czy ktoś zechciałby spojrzeć na moje CV napisane po angielsku?

Zdecydowałam się na ponowne szukanie pracy.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-17, 10:04   #1885
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Czy ktoś zechciałby spojrzeć na moje CV napisane po angielsku?

Zdecydowałam się na ponowne szukanie pracy.
Ja mogę
Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Jak mnie pytają o moje doświadczenie, to mam ochotę powiedzieć "przeczytaj sobie w CV"
Jak rekruter jest nieprofesjonalny, to ciężko mi też dobrze się zaprezentować, bo od razu mam poczucie, że skoro on się nie przykłada, to ja też nie muszę.

Któregoś razu gość spojrzał na moje CV i mówi, widzę, że jest pani po polonistyce. Jakie książki pani czyta? WTF nie wiem czego oczekiwał, że będę mu recytować Sonety Krymskie?
Ja parę razy walnęłam taki tekst, że przecież jest wyszczególnione w Cv
Jak widzę, że rekruter jest nieprzygotowany, to momentalnie odechciewa mi się pracować w tamtej firmie i przestaje mi zależeć.
Ludzie mają takie wyobrażenie, że poloniści to nic, tylko w książkach siedzą.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-02-17 o 10:12
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-17, 11:17   #1886
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86508188]Ja mogę

Ja parę razy walnęłam taki tekst, że przecież jest wyszczególnione w Cv
Jak widzę, że rekruter jest nieprzygotowany, to momentalnie odechciewa mi się pracować w tamtej firmie i przestaje mi zależeć.
Ludzie mają takie wyobrażenie, że poloniści to nic, tylko w książkach siedzą.[/QUOTE]

Też mi się tak zdarzyło.

Jestem już lekko zestresowana i zastanawiam się nad wysłaniem swojego cv do agencji pracy tymczasowej choć jak tak przeglądam te agencje to widzę, że do sporej liczby już wysłałam cv przy okazji aplikacji na konkretne stanowiska i nie wiem kurde, czy jest sens wysłać jeszcze raz ogólnie z tekstem, że poszukuję zatrudnienia Ma ktoś doświadczenie z tego rodzaju agencjami?
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-17, 11:30   #1887
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-17, 11:34   #1888
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Pewnie właśnie tak jest, tylko szkoda, że efekt jest odwrotny od zamierzonego
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-17, 11:35   #1889
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Macie zdjęcie w swoim CV?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-17, 11:43   #1890
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Macie zdjęcie w swoim CV?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.