Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-01, 22:18   #2311
8bbd05a6dd63af3a7b6455dbf4547443166d9226_5f9dfa823cc5f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 303
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dziewczyny, przychodzę z historią ku pokrzepieniu w grudniu zaczęłam szukać pracy, wysłałam 5 lub 6 cv, odezwano się tylko z jednej firmy, gdzie w sumie nie do końca spełniałam wymagania, przed Bożym Narodzeniem dostałam zaproszenie na rozmowę, która odbyła się na początku stycznia. Nie robiłam sobie wielkich nadziei, a tu dwa dni po rozmowie zadzwonili, że mnie chcą, zaproponowali nawet wyższą pensję niż podałam na rozmowie, zgodzili się poczekać aż do marca (miałam miesięczny okres wypowiedzenia w starej pracy). Ciągle bałam się, że jest w tym jakiś haczyk, że to za piękne. Dziś miałam swój pierwszy dzień w nowej pracy i póki co jestem bardzo zadowolona i patrzę z uśmiechem w przyszłość (zawodową), chociaż nadal boję się, że jakiś trup wypadnie nagle z szafy. Wcześniej przez prawie dwa lata pracowałam za dość niską jak na Warszawę pensję, już nawet chciałam wrócić do rodzinnego miasta, miałam też moment załamania i objawy depresji (przez kilka miesięcy pracowałam w okropnym dziale).
Podczytywałam was przez kilka miesięcy i odnajdywałam siebie w wielu waszych postach.
Nie poddawajcie się w poszukiwaniach. Powodzenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
8bbd05a6dd63af3a7b6455dbf4547443166d9226_5f9dfa823cc5f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-02, 07:37   #2312
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Super! Gratki. I trzymamy kciuki aby nie było żadnych trupów!
Ja byłam na rozmowie, ponad godzinę.
Przemaglowano mnie tak że zachrypłam... Jedna pani miała wydrukowane wiele stron i je wypełniała, ale takich pytań nie słyszałam już chyba z 10lat...
Wszystkie z książek typu podaj trudną sytuację do rozwiązania, zachowanie gdy zadanie jest źle zrobione, zachowanie gdy zadanie miało być na wczoraj, itp.itd. Nikt od dawien dawna mnie o to nie pytał...

Wkurza mnie każda taka sytuacja, że etapów jest kilka na które potrzeba urlopu (nie chcą negocjować godzin rozmów) a nawet nie wiemy czy to będzie opłacalne i za ile...
Jeśli ktoś pracuje za dajmy na to za 2,5netto, to dzień urlopu to będzie 115zł, a 3 dni to 345zł. Stracone plus dojazd.
Drażni mnie to niesamowicie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

I teraz tak siedzę i się w sobotę denerwuję. Nie w porządku jest to, że nie zlepiają etapów w 1 dzień. Rozmowy, testy itp. A jak bierzemy po uwagę pensję np. 3,4 netto to strata jest nie do pomyślenia.
A może uważają się za buk wi kogo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-02, 08:25   #2313
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-02, 12:22   #2314
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86549263]Też macie czasem wrażenie, że "odpadacie" w rekrutacjach, bo wydajecie się zbyt powolne (mam wrażenie, że serio wszędzie chcą samych szybkich i dynamicznych - tylko, że u mnie to wyklucza skupienie i zaczynam automatycznie gorzej pracować)?[/QUOTE]


Ja mam tę "cechę", że nie umiem działać pod presją czasu i w stresie, wtedy jest gorzej, denerwuję się, kręcę w fotelu. Jak dostawałam zadania w poprzedniej pracy od szefa, "na cito", a się okazywało, że to tak szybko nie działa, to słyszałam "jednak spróbuj to przyspieszyć".
Mój puls szalał

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
O Boże, myślałam, że tylko ja tak mam.
Byłam pewna, że jak wrócę po podróży i będę szukać pracy, to w czasie bezrobocia będę szaleć w kuchni, super zdrowo gotować i w ogóle.
A jakoś nie jem dużo lepiej niż pracując, tyle tylko, że dostałam parowar od mamy, żeby zdobił kuchnię i zaczęłam robić pasty kanapkowe

To ja mam inaczej. Odkąd jestem na bezrobociu, jestem bardziej zorganizowana. Ćwiczenia, dieta, i nie - nie żartuję. Latam po zaległych lekarzach, robię badania, ogarniam urzędy...
Nie nudziłam się nawet ostatnio.


Nie wiem, na mnie lepiej działa bezrobocie. Nie wiem czemu tak. Wstaję po 8. Więc chyba OK.

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Kurde, chciałam rozliczyć PIT i patrzę a tu mi dopłata wyszła prawie 200zł. Co jest? Miałam jedną pracę w 2018 roku (w firmie krzak ale UOP), do lutego byłam zarejestrowana jako bezrobotna...

jestem w szoku

Ja co prawda 1zł musiałam dopłacić,ale też to żenujące...Zarabiałam 1700zł netto i jeszcze musiałam oddać złotówkę ehhhh

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

No właśnie?
Tu się rozlicza www. podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/


Pewnie weszła w www .e-pity.pl
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-02, 13:37   #2315
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

no i macie rację, że tak zrobiłam jak szukałam tej strony to na właściwej stronie wyskakiwało mi ciągle, że mam niekompatybilną przeglądarkę i żadna z wymienionych mi nie zadziałała, tym sposobem trafiłam na e-pita. Nie wiem czy to ja jestem taka lewa ale dziś jak próbuję się zalogować na tą właściwą stronę (żeby sprawdzić jak to wygląda i czy się dobrze rozliczyłam) to mi się nie udaje
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-02, 14:00   #2316
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-02, 14:02   #2317
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------




To ja mam inaczej. Odkąd jestem na bezrobociu, jestem bardziej zorganizowana. Ćwiczenia, dieta, i nie - nie żartuję. Latam po zaległych lekarzach, robię badania, ogarniam urzędy...
Nie nudziłam się nawet ostatnio.


Nie wiem, na mnie lepiej działa bezrobocie. Nie wiem czemu tak. Wstaję po 8. Więc chyba OK.

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------




Ja co prawda 1zł musiałam dopłacić,ale też to żenujące...Zarabiałam 1700zł netto i jeszcze musiałam oddać złotówkę ehhhh

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------






Pewnie weszła w www .e-pity.pl
Jak to możliwe, że musiałaś dopłacać przy takich zarobkach? Przecież powinnaś chyba jeszcze jakiś zwrot dostać z kwoty wolnej od podatku. Aż się boję co moje rozliczenia wykażą Mam nadzieję, że nic temu choremu państwu nie będę musiała dopłacać.

Btw, dziewczyny, da się jakoś samemu rozliczyć? Nie chce mi się latać po księgowych. Z tego co wiem da się, ale gdzie trzeba wejść, skąd mam mieć niby dane do logowania?

Edytowane przez Darine7
Czas edycji: 2019-03-02 o 14:03
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-02, 14:40   #2318
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mam 2 Pity i wpisywałam i kwoty osobno i razem i ni chu... nadal mnie nie loguje no nic, zostawiam to już.

Darine dziewczyny powyżej podawały strony z których możesz skorzystać żeby się samej rozliczyć. A dane podajesz jakie chcą z tego i zeszłorocznego Pita.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-03-02 o 14:43
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-02, 14:43   #2319
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-02, 14:53   #2320
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Jak to możliwe, że musiałaś dopłacać przy takich zarobkach? Przecież powinnaś chyba jeszcze jakiś zwrot dostać z kwoty wolnej od podatku. Aż się boję co moje rozliczenia wykażą Mam nadzieję, że nic temu choremu państwu nie będę musiała dopłacać.

Btw, dziewczyny, da się jakoś samemu rozliczyć? Nie chce mi się latać po księgowych. Z tego co wiem da się, ale gdzie trzeba wejść, skąd mam mieć niby dane do logowania?
Nie wiem. Ale widocznie byłam tak bogatą,że musiałam dopłacić
Ale tak była w tym e PIT. Sama rozliczałam jeszcze w domu,i prosiłam ojca o pomoc. Za każdym razem złotówka do oddania.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-02, 15:12   #2321
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Nie wiem. Ale widocznie byłam tak bogatą,że musiałam dopłacić
Ale tak była w tym e PIT. Sama rozliczałam jeszcze w domu,i prosiłam ojca o pomoc. Za każdym razem złotówka do oddania.
Te złotówki często się biorą stąd, że zaliczki były zaokrąglane nie tak, jak powinny być, znaczy w dół a US preferuje w górę
Ja mam drugi raz w życiu zwrot. Pierwszy był na studiach
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-02, 16:55   #2322
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Pamiętacie jak pisałam , że byłam na rozmowie w super firmie i odezwał się z działu HR ze chcą zatrzymać moje CV na miesiąc czasu. Wczoraj znów się pojawiło ogłoszenie na to stanowisko na stronie😔 Bardzo mi to podcięlo skrzydła. Do końca wierzyłam , że ktoś się jednak odezwie do mnie z tej firmy. Z drugiej strony nie rozumiem, po co zatrzymali moje cv , skoro i tak znów szukają nowych kandydatów 😐
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-02, 21:22   #2323
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Te złotówki często się biorą stąd, że zaliczki były zaokrąglane nie tak, jak powinny być, znaczy w dół a US preferuje w górę
Ja mam drugi raz w życiu zwrot. Pierwszy był na studiach

Wiem, miałam chyba do zapłacenia US 56gr

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Pamiętacie jak pisałam , że byłam na rozmowie w super firmie i odezwał się z działu HR ze chcą zatrzymać moje CV na miesiąc czasu. Wczoraj znów się pojawiło ogłoszenie na to stanowisko na stronie😔 Bardzo mi to podcięlo skrzydła. Do końca wierzyłam , że ktoś się jednak odezwie do mnie z tej firmy. Z drugiej strony nie rozumiem, po co zatrzymali moje cv , skoro i tak znów szukają nowych kandydatów 😐

Ale to nie znaczy,że cię nie wybiorą. Może robią nową rekrutację,ale wezmą Twoje CV pod uwagę.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-03, 08:48   #2324
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Pamiętacie jak pisałam , że byłam na rozmowie w super firmie i odezwał się z działu HR ze chcą zatrzymać moje CV na miesiąc czasu. Wczoraj znów się pojawiło ogłoszenie na to stanowisko na stronie😔 Bardzo mi to podcięlo skrzydła. Do końca wierzyłam , że ktoś się jednak odezwie do mnie z tej firmy. Z drugiej strony nie rozumiem, po co zatrzymali moje cv , skoro i tak znów szukają nowych kandydatów 😐
Rozumiem Twoje rozgoryczenie
Ale może się odezwą, wrzucili ogłoszenie, żeby nazbierać CV ale to nie znaczy, że o Tobie zapomnieli. Ja tam uważam, żeby w takich sytuacjach słać znowu swoje CV.

A tak swoją drogą, zdałam sobie dziś rano sprawę, że jutro poniedziałek a ja nie mam doła, że weekend się kończy I co, czy to nie jest fajne
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-03, 12:22   #2325
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Rozumiem Twoje rozgoryczenie
Ale może się odezwą, wrzucili ogłoszenie, żeby nazbierać CV ale to nie znaczy, że o Tobie zapomnieli. Ja tam uważam, żeby w takich sytuacjach słać znowu swoje CV.

A tak swoją drogą, zdałam sobie dziś rano sprawę, że jutro poniedziałek a ja nie mam doła, że weekend się kończy I co, czy to nie jest fajne
Samo życie. Ile razy mnie się zdawało, że jestem już blisko i zaczynałam sobie wyobrażać, że już za chwilę podpiszę umowę z tym miejscem, wykupię bilet miesięczny i zacznę dojeżdżać A potem wyobrażałam sobie, co kupię za pierwszą wypłatę i kolejną...
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-03, 12:48   #2326
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86558765]Samo życie. Ile razy mnie się zdawało, że jestem już blisko i zaczynałam sobie wyobrażać, że już za chwilę podpiszę umowę z tym miejscem, wykupię bilet miesięczny i zacznę dojeżdżać A potem wyobrażałam sobie, co kupię za pierwszą wypłatę i kolejną...[/QUOTE]

Hahha...ja mam czasami tak samo
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-03, 13:04   #2327
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja mam tak zawsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-03, 13:32   #2328
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86549662]U mnie to wynika z tego, że aby się skupić, potrzebuję ciszy i tego, żeby możliwie nikt się wokół mnie nie kręcił - dlatego żadne wynalazki typu open office czy inne takie do mnie nie przemawiają Perfekcjonizm raczej nie - ja się nauczyłam wręcz odpuszczać przejmowanie się drobnymi niedociągnięciami i starać się uczyć na nich, zamiast się przejmować i potem popadać w samobiczowanie się. Pod tym względem na pewno nie jestem skrupulatna w klasycznym rozumieniu tego słowa.
Poza tym mam tak jak Ty - praca pod presją czasu, wyrabiania norm i wyników zupełnie do mnie nie trafia. Nie upatruję w takim systemie żadnej wartości tak na dłuższą metę - nie mogę oprzeć się wrażeniu, że sprzyja nie do końca zdrowej rywalizacji (zarówno między pracownikami, jak i konkurencyjnymi firmami, które wyznają taką samą filozofię). Owszem - do pewnego stopnia trenuje się w ten sposób wytrzymałość psychiczną, ale wiadomo, że każdy ma swoje granice, po przekroczeniu których psychika się załamuje. Poza tym ja mam wrażenie, że to uczy płytkiego podejścia do pracy. Nie wiedząc, czemu to wszystko, co robisz, właściwie ma służyć, nabierasz poczucia, że jesteś jednym z wielu i łatwo cię zastąpić, jeśli tylko przestajesz wyrabiać normy i potrzymywać tempa narzuconego przez kogoś z góry.[/QUOTE]Nigdy nie miałam takich problemów z koncentracją jak w biurze, gdzie miałam pokój z trzema osobami. Na open space ludzie są świadomi, że jest tam mnóstwo osób i we wszystkich moich dotychczasowych firmach było cicho (pomijając dźwięki zwykłej pracy). Jak ktoś miał rozmowę służbową czy prywatną to szedł do specjalnego pokoju. Natomiast w pokoju - leciało sobie radyjko, bo przecież nikt nas nie słyszy, ploty były codziennością, rozmowy prywatne przy biurku to był standard, ogólne pitolenie. Strasznie ciężko było mi się w tam skupić, koszmar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-03, 14:02   #2329
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nigdy nie miałam takich problemów z koncentracją jak w biurze, gdzie miałam pokój z trzema osobami. Na open space ludzie są świadomi, że jest tam mnóstwo osób i we wszystkich moich dotychczasowych firmach było cicho (pomijając dźwięki zwykłej pracy). Jak ktoś miał rozmowę służbową czy prywatną to szedł do specjalnego pokoju. Natomiast w pokoju - leciało sobie radyjko, bo przecież nikt nas nie słyszy, ploty były codziennością, rozmowy prywatne przy biurku to był standard, ogólne pitolenie. Strasznie ciężko było mi się w tam skupić, koszmar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam zupełnie inne doświadczania. W moim przypadku było na odwrót, więc ile ludzi tyle opinii /standard/. U mnie na open space były ploty, ciągłe obgadywanie i zainteresowanie cudzym życiem, plus zaglądanie innym w monitory dlatego teraz mam uraz do takich miejsc.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-03, 14:13   #2330
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Ja mam zupełnie inne doświadczania. W moim przypadku było na odwrót, więc ile ludzi tyle opinii /standard/. U mnie na open space były ploty, ciągłe obgadywanie i zainteresowanie cudzym życiem, plus zaglądanie innym w monitory dlatego teraz mam uraz do takich miejsc.
I zapewne patrzenie innym na ręce?
Też bym się obawiała takich miejsc.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-03, 14:50   #2331
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86559178]I zapewne patrzenie innym na ręce?
Też bym się obawiała takich miejsc.[/QUOTE]

Tak. Nie wiem, czy to kwestia open sapce, czy trafili mi się tacy, a nie inni ludzie, ale ze wszystkich miejsc prac, to najgorzej wspominam.
Zawaliłam już przez dwie rozmowy, jak tylko znajduję się w podobnym miejscu to się strasznie spinam i denerwuje.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-03, 16:20   #2332
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Tak. Nie wiem, czy to kwestia open sapce, czy trafili mi się tacy, a nie inni ludzie, ale ze wszystkich miejsc prac, to najgorzej wspominam.
Zawaliłam już przez dwie rozmowy, jak tylko znajduję się w podobnym miejscu to się strasznie spinam i denerwuje.
Bo już wtedy podświadomie wiesz, że to nie jest miejsce dla Ciebie. Ja nie raz tak miałam.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-03, 16:52   #2333
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86559598]Bo już wtedy podświadomie wiesz, że to nie jest miejsce dla Ciebie. Ja nie raz tak miałam.[/QUOTE]

Pewnie tak. a teraz przewaga takich pomieszczeń.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-03, 18:01   #2334
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Rozumiem Twoje rozgoryczenie
Ale może się odezwą, wrzucili ogłoszenie, żeby nazbierać CV ale to nie znaczy, że o Tobie zapomnieli. Ja tam uważam, żeby w takich sytuacjach słać znowu swoje CV.

A tak swoją drogą, zdałam sobie dziś rano sprawę, że jutro poniedziałek a ja nie mam doła, że weekend się kończy I co, czy to nie jest fajne

Chciałabym kiedyś doznać takiego uczucia... Póki co na bezrobociu poniedziałek jest fajny
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-03, 19:26   #2335
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Teraz odezwała się do mnie koleżanka z sakramentalnym pytaniem, co słychać w pracy. Lubię ją, ale nie chce mi się "chwalić", że tamto miejsce to był niewypał i że znowu muszę szukać Odpisałam jej, że ok i że nie chce mi się o tym gadać.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-03, 19:43   #2336
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86560334]Teraz odezwała się do mnie koleżanka z sakramentalnym pytaniem, co słychać w pracy. Lubię ją, ale nie chce mi się "chwalić", że tamto miejsce to był niewypał i że znowu muszę szukać Odpisałam jej, że ok i że nie chce mi się o tym gadać.[/QUOTE]

Rozumiem Cię doskonale, mnie się też nie chce o tym gadać.

Tak sobie nawet myślałam dzisiaj, że już tyle rozmów za mną i nic, a zazwyczaj około 5/6 moje męki się kończyły, a teraz etap za etapem i końca nie widać, przygotowywanie się do rozmów i inne pierdoły, rozmowy, testy i żyć się powoli nie chce.

Moja koleżanka też ostatnio zmieniła pracę i też niewypał, dołują mnie takie historie, często się je słyszy, niestety.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2019-03-03 o 19:44
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-04, 07:03   #2337
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

da mnie o też smutne, że wielu miejscach nie da się normalnie pracować-a to warunki nie te jakie ustalaliśmy, a to szef despota, a to toksyczna atmosfera, a to zła organizacja:/
Wierzę jednak, że w końcu trafimy w miejsce nieidealne (chyba takich nie ma), ale gdzie da się dłużej zostać bez strat na zdrowiu
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-04, 10:05   #2338
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

A mnie każdy kolejny poniedziałek przybija. Znów nadzieja, że się pokaże fajna oferta, że ktoś zadzwoni, a może tym razem mnie przyjmą�� a potem kolejne rozczarowanie �� dość już mam tego siedzenia w domu. Nawet ze znajomymi nie chce mi się spotykać. Czuje się przy nich jak dupa wołowa , która nie potrafi kolejny miesiąc pracy znaleźć.
Pojawiła się fajna oferta ale 30km od mojego miasta�� Zawsze coś...
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-04, 10:39   #2339
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
da mnie o też smutne, że wielu miejscach nie da się normalnie pracować-a to warunki nie te jakie ustalaliśmy, a to szef despota, a to toksyczna atmosfera, a to zła organizacja:/
Wierzę jednak, że w końcu trafimy w miejsce nieidealne (chyba takich nie ma), ale gdzie da się dłużej zostać bez strat na zdrowiu
Ja jakiś czas temu usłyszałam jak matka moja wygadywała z oburzeniem, że "wychodzi na to, że jej żadna praca nie odpowiada". No, wychodzi, bo gdyby którakolwiek mi naprawdę odpowiadała, to bym w niej przetrwała. A nawet więcej niż przetrwała - po prostu byłabym nią usatysfakcjonowana. To takie złe, że zwracam uwagę na atmosferę, organizację pracy czy zachowanie przełożonych? I tak, takie rzeczy też rzutują na jakość pracy, bo jak człowiek wie na pewno, co ma robić, i jak to robić, to zmniejsza się ryzyko, że ktoś "życzliwy" oskarży o niekompetencję.
Przynajmniej w moim przypadku dość mocno taka zależność występuje, zwłaszcza jeżeli jestem zielona w danej branży.
gregia - u mnie też na razie nic ciekawego.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-03-04 o 10:40
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-04, 10:39   #2340
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
A mnie każdy kolejny poniedziałek przybija. Znów nadzieja, że się pokaże fajna oferta, że ktoś zadzwoni, a może tym razem mnie przyjmąďż˝ďż˝ a potem kolejne rozczarowanie �� dość już mam tego siedzenia w domu. Nawet ze znajomymi nie chce mi się spotykać. Czuje się przy nich jak dupa wołowa , która nie potrafi kolejny miesiąc pracy znaleźć.
Pojawiła się fajna oferta ale 30km od mojego miasta�� Zawsze coś...
Trzeba znajdować te pozytywy
Ale wiem, dla mnie też każdy poniedziałek to od nowa przeszukiwanie ofert, wyczekiwanie telefonów albo maili..
Naprawdę chciałabym rano wstać, przyszykować i wyjść do pracy, a po pracy zrobić sobie spacer i może pójść na jakieś zakupy.
A tak... jak mam się spotkać ze znajomymi to myślę o tym, ile kasy będę musiała wydać
Pomijając już ich pytania...
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-03-04 o 10:40
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.