Mamusie styczniowe cz. 4 - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-18, 18:59   #1741
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

My poki co raz dziennie zjadamy zblendowane warzywko
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 19:30   #1742
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U nas poki co tez tylko smakowanie.

AnnLady co z Toba?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 20:17   #1743
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Jestem, jestem czytam Was cały czas ale jakoś nie mam jak się wbić.

Mała ostatnio daje mi popalić i w dzień i w nocy w dodatku słabo śpi i często są budzi pojojczyc sobie i idzie dalej spać.
Ostatnie dwa tygodnie w dzień była nieodkladalna i wpadała w dzika histerię jak tylko ja odłożyłam na matę. Masakra.
Teraz trochę zaczyna wracać do normy.

Rozszerzanie diety idzie nam ładnie, do tego stopnia że otwiera dziób na wszystko co jemy
Ostatnio na widok mojego talerza mało nie wystartowała do niego
Wczoraj byliśmy u neonatologa i już kazała podawać żółtko jajka, bo widziałam temat.
Od wczoraj dostaje jeden praktycznie cały słoiczek obiadku taki 125 g.
Próbuje różnych owoców ode mnie, ostatnio na melona żółtego to aż piała.
Mięsko też już jadła kilka razy. W sensie w słoiczku obiadek z mięskiem.

Póki co nie raczkuje i nie pełza jeszcze, ale ten grubasek mój jest leniwy trochę. Zresztą nie pomaga jej 75 centyl wagi i fakt że jest sporo noszona, ale wysoki podpór już robi pięknie.
U nas też ma szyjkę schowana i podkurcza paluszki, bo któraś to pisała po wizycie u fizjo. U nas jest to samo.

I chyba tyle

Miałam się odnieść do czegoś jeszcze ale nie pamiętam już do czego

Dziś padam na ryjek bo przerobiłam 25 kg ogórków

Łyżeczke mam z HiPP bo dostałam w jakimś pudełeczku od nich ze słoiczkiem jednym.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

W nocy staram się ją mniej karmic i najpierw próbuje uspac bez jedzenia, a jak się nie da to wtedy karmię. Ale udało mi się póki co zejść do 2 karmień. Jak zje koło 21 to zje raz w nocy i potem koło 6 znowu. I wtedy już niestety wstaje.
W dzień dalej kiepsko śpi, chyba że kładę się z nią to potrafi po południu 2 godziny spać. I to jest dużo jak na nią. No i raz z godzinę koło 10. I to na tyle. Czasem i tego nie ma.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AnnLady
Czas edycji: 2019-07-18 o 20:10
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 20:31   #1744
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U nas w dzien tez spanie na reku lub razem. Jak odloze malego to zaraz sie wybudza, wiec czasami pozwalam sobir na spanie z nim. Tez mi sie drzemka nalezy 😉
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 20:33   #1745
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U nas jest mleko 5 razy dziennie po 180 ml (czasem nie zje do końca, a czasem dorabiamy) plus ewentualnie jedno karmienie nocne ale to już nie zawsze.

Do tego ostatnio kaszka raz dziennie a z innymi posiłkami jakoś stanęło w miejscu, przez te upały nie jadła wtedy i teraz się nie mogę zebrać do tego i trochę zawaliłam sprawę muszę przyznać W sobotę kończy pół roczku i mogłaby już jeść różne rzeczy a stanęło u nas na kilku spróbowanych warzywach i owocach.


W dzień śpi z reguły kilka razy po 10-20 minut


Robi wysoki podpór, obraca się dookoła i coś tam próbuje nóżkami działać ale daleko jej do pełzania, raczkowania czy siadania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 21:38   #1746
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja przyprawiam normalnie tylko bez soli. No i mąż ostrego nie lubi więc ostrego też nie. Ale jakieś zioła spokojnie daje. Niech się od razu przyzwyczaja do kuchni mamy, bo nie będę gotować osobno dla. Dzieci

Jutro jedziemy na termy pod Warszawą. Grześ pierwszy raz na basenie będzie. Mam nadzieję że nie będzie tłumów bo jedziemy rano przed. Drzemka starszego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 04:20   #1747
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Specjalnie zwróciłam uwagę na tą szyjkę u małej no i widać, tylko nie wiem czy to wystarczająco czy powinna bardziej pokazywać. Raczki rzadko w piąstki układa. Jak leży na brzuchu to ręce ciagle w ruchu bo sięga po zabawki albo odrazy się odwraca, raczej już mało co sobie tak w podporze poleży.

Drzemki u nas w miarę o stałych porach ale krótkie. Pierwsza koło 10 to może pośpi z pół godziny. A czasem jak jedziemy na zakupy to tylko w aucie wiec nawet mniej. Później koło 13 zasypia mi ostatnio zawsze na brzuchu i tak z godzinę czasem półtorej to już jest dobrze.

Paula - a to nie wiedziałam że można przyprawiać, jakoś właśnie ta sól mi tak utkwiła w głowie że nie można. Dzięki za radę.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-19, 05:05   #1748
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Moja rączki zaciska jak leży na brzuszku i robi podpór jak na zdjęciu. Tak to też raczej rzadko.

Wiem co miałam spytać. Dostałam próbkę kaszki i mleka Bebilon chyba.
Tak do pierwszego wprowadzenia glutenu.
Kaszkę zrobić na tym mm. Ale moja nie pije mm. To mogę zrobić na swoim mleku? Czy jak? Bo potem nie będę wiedziała czy problem z brzuszkiem to po kaszy czy tym mleku?IMG_20190719_055642.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AnnLady
Czas edycji: 2019-07-19 o 05:10
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 07:10   #1749
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Boszzzzz co za noc..
Od 4 dni chwile po zasnieciu budzil sie i plakal a dzis w nocy to kilka razy ale tak ze ledwo szlo go uspokoic. Nie wiem co to moze byc :/ zeby? Ale az tak? No i nic nie widac chyba za bardzo:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 07:48   #1750
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U nas tez wysoki podpor. Raczki juz wycwiczylismy i nie ma piastek, tak samo kciuk nie jest w srodku. I pelza po calym salonie. W swoim pokoju ma duze okno i jak lezy e lozeczku to sie przekreca na brzuch i oglada co sie za oknem dzieje 😊 Smiesznie to wyglada.

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Szyjka tez u nas troche schowana i mamy od fizjo cwiczenie w domu, a ona dodatkowo go masuje.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 08:24   #1751
dzast28
Raczkowanie
 
Avatar dzast28
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 421
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Moja rączki zaciska jak leży na brzuszku i robi podpór jak na zdjęciu. Tak to też raczej rzadko.

Wiem co miałam spytać. Dostałam próbkę kaszki i mleka Bebilon chyba.
Tak do pierwszego wprowadzenia glutenu.
Kaszkę zrobić na tym mm. Ale moja nie pije mm. To mogę zrobić na swoim mleku? Czy jak? Bo potem nie będę wiedziała czy problem z brzuszkiem to po kaszy czy tym mleku?Załącznik 7683735

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
No u nas też głównie piąstki zaciśnięte przy leżeniu na brzuchu właśnie na to fizjo zwróciła uwagę żeby ćwiczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzast28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-19, 08:42   #1752
aniaamelia
Zadomowienie
 
Avatar aniaamelia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 223
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

AnnLady zrób kaszkę na wodzie. Na twoim mleku raczej nie wyjdzie.



Nie ma dzieci leniwych. Waga nie ma wpływu na rozwój i np. przekrecanie. Tak mówi nasz fizjoterapeuta.
aniaamelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 08:49   #1753
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

A mi moja dzis z lozka spadła 🤦🏼 wykonczy mnie to dziecko spadła pierw na psa potem na podłogę ale co się zestresowałam to moje niby śpi a za sekundę robi obroty 🤷🏼
Jestem najgorszą matką ever

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 10:02   #1754
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
U nas tez wysoki podpor. Raczki juz wycwiczylismy i nie ma piastek, tak samo kciuk nie jest w srodku. I pelza po calym salonie. W swoim pokoju ma duze okno i jak lezy e lozeczku to sie przekreca na brzuch i oglada co sie za oknem dzieje Smiesznie to wyglada.

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Szyjka tez u nas troche schowana i mamy od fizjo cwiczenie w domu, a ona dodatkowo go masuje.
Cytat:
Napisane przez dzast28 Pokaż wiadomość
No u nas też głównie piąstki zaciśnięte przy leżeniu na brzuchu właśnie na to fizjo zwróciła uwagę żeby ćwiczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jakie macie ćwiczenia?
Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
AnnLady zrób kaszkę na wodzie. Na twoim mleku raczej nie wyjdzie.



Nie ma dzieci leniwych. Waga nie ma wpływu na rozwój i np. przekrecanie. Tak mówi nasz fizjoterapeuta.
Ok tak zrobię.
A nasza mówiła, że jak to taki pulpecik to może być jej ciut trudniej. I że jej córka też tak miała.
Zresztą moja jest niestety dużo noszona od małego bo dużo płacze, a to niestety nie pomaga.
I zauważyłam że ona osiąga kolejny etap bliżej tej górnej granicy przewidzianej dla danej umiejętności.
Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
A mi moja dzis z lozka spadła wykonczy mnie to dziecko spadła pierw na psa potem na podłogę ale co się zestresowałam to moje niby śpi a za sekundę robi obroty
Jestem najgorszą matką ever

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mów tak, nie da się upilnować czasami.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 10:31   #1755
dzast28
Raczkowanie
 
Avatar dzast28
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 421
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

AnnLady głównie mówiła żeby praktycznie nie dawać małemu grzechotek i zabawek przy których zaciska dłoń, bawić się z nim głównie piłkami żeby chwytał otwartą dłonią i na zewnątrz rączki dotykać paluszków różnymi fakturami np. pędzelkiem do pudru, gąbką, szczoteczką wtedy mały też otwiera rączkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzast28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 10:46   #1756
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Faaa nie martw się, mi tez już prawie dwa razy spadł, miałam szczęście ze udało mi się go w ostatniej chwili złapać. Serio. Moja koleżanka mówi ze do 8go miesiąca każdemu spada dziecko z łóżka tylko nie każdy się przyznaje haha

A ja widzę ze chyba jako jedyna nie ruszyłam jeszcze z rozszerzaniem diety. Mieliśmy jedna próbę jedzenia na brzuchu i zainteresowany był, nawet jadł tylko caly się w tym jedzeniu wytarzal (byliśmy ma dworze wiec spoko) i stwierdziłam ze poczekam aż usiądzie żeby do krzesełka go sadzać. Bo na kolanach tego nie widzę, cały pokój będzie w jedzeniu, zreszta jedna ręka go nie utrzymam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 11:46   #1757
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Byla u mnie pielegniarka srodowiskowa. Odnosnie mleka kazala mi dawac co trzecia butelke mleka 2, pozniej co druga az przejdziemy. Jesli nie bylo u nas uczulen na mleko, zmian mleka.

Kazala mi juz normalnie podawac 2-3 posilki tego co ugotuje. Miesko mam juz dawac.

Pytalam tez o krowie mleko. Mowila, ze do gotowania spokojnie mozna.

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Aa w poniedzialek konczymy 6 miesiecy, wazymy 9160 😎
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 11:52   #1758
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Faa akurat Ty jesteś mama na medal, sama praktycznie z szatanem, kotem i psem mqlo kto by to wytrzymal psychicznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 12:08   #1759
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U nas tez od akcja zeby, najbardziej smakuje mu metalowa, zimna nozka od stolu.... ciagle laduje przy stole. Na dole dziaselka przy jedynkach nabrzmiale i biale. Ratujemy sie zelem.

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

I tez moge nazwac sie wyrodna matka, bo ogladamy bajke. Chwila ciszy i spokoju bo cala jestem obsliniona, pogryziona i mam dosc lezenia na macie.

Dobrze, ze udalo mi sie rano jako tako posprzatac, bo zapomnialam o wizycie tej pielegniarki 🙄
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-19, 12:16   #1760
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja mam nadzieje, że te akcje w nocy to zeby a nie cos gorszego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 12:42   #1761
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

No to ja chyba jestem już w ogóle najgorsza matka bo mi mała spadła dwa razy z łóżka, tak to jest jak trzeba kilka rzeczy naraz robić, a dziecko udaje że śpi. Bajka u nas niestety tez poleci na 10 minut bo przed kąpielą ostatnio jest tak marudna że nawet noszenie na rękach nie pomaga..

w ogóle ostatnio nawet do łazienki nie moge wyjść bo odrazu ryk, jak tylko straci mnie z oczu to syrena taka się włącza że pół bloku słyszy.

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Klaudiad- u mnie zanim cokolwiek na dziąsłach się pojawiło to kilka nocy było strasznych, co chwila budzenie i marudzenie. Podejrzewałam zęby ale przez to że nic nie było widać już wątpiłam czy to na pewno to. Po kilku dniach było widać białe kreseczki i dwa naraz szły na dole.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 12:43   #1762
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja przytargalam gondole do domu i poki co dzis 2 drzemka w wozku bo nosic juz nie mialam sily a na spacer za gorąco. Ledwo sie mieści, szok

Mi JESZCZE nie spadl ale nie obraca sie jeszcze na plecy wiec luz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 12:50   #1763
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

A i zamówiłam dziś barierki do łóżka, bo jeszcze tydzień i poduszki go chyba nie zatrzymają, a w nocy czasami jak przez sen go karmie to jestem zbyt nieprzytomna żeby go zabezpieczyć poduszka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 13:06   #1764
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

My wyszlismy na krotki spacer. Oczywiscie pod blokiem zasnal wiec siedze na lawce, chociaz 15 minut, zeby sie zregenerowal, bo znajac zycie winda go wybudzi 😑
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 13:17   #1765
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Dzięki dziewczyny mam kryzys ewidentnie szogun mnie wykańcza

Endzi122 ja jeszcze nie rozszerzam diety kiedys zaczęłam ale przez alergię zaprzestałam i czekam az jelita się unormuja i dopiero zacznę od nowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 14:30   #1766
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja zamowilam wkladke do spacerowki w koncu i nakladke na ten palak i raczki, rolety do auta bo nie lubi jak mu świeci, krzeselko do karmienia iiii nowe lakiery do hybrydy dla mamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 14:41   #1767
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Moja rączki zaciska jak leży na brzuszku i robi podpór jak na zdjęciu. Tak to też raczej rzadko.

Wiem co miałam spytać. Dostałam próbkę kaszki i mleka Bebilon chyba.
Tak do pierwszego wprowadzenia glutenu.
Kaszkę zrobić na tym mm. Ale moja nie pije mm. To mogę zrobić na swoim mleku? Czy jak? Bo potem nie będę wiedziała czy problem z brzuszkiem to po kaszy czy tym mleku?Załącznik 7683735

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Można robić na swoim mleku ale nie tak łatwo. Można znaleźć przepis w necie.
Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
U nas tez wysoki podpor. Raczki juz wycwiczylismy i nie ma piastek, tak samo kciuk nie jest w srodku. I pelza po calym salonie. W swoim pokoju ma duze okno i jak lezy e lozeczku to sie przekreca na brzuch i oglada co sie za oknem dzieje Smiesznie to wyglada.

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Szyjka tez u nas troche schowana i mamy od fizjo cwiczenie w domu, a ona dodatkowo go masuje.
A na szyjke jakie ćwiczenie?
Nam się czepiala że ten podpór za szeroki ale starszy robil to samo i większość dzieci chyba tak się podpiera .
Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
A mi moja dzis z lozka spadła 🤦🏼 wykonczy mnie to dziecko spadła pierw na psa potem na podłogę ale co się zestresowałam to moje niby śpi a za sekundę robi obroty 🤷🏼
Jestem najgorszą matką ever

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój dzisiaj to samo. Szykuje się rano polecalam do WC i słyszę jakieś lubudu. Ale nie słyszę płaczu to myślałam że kot. A to Grześ przez całe łóżko przelazl i zleciał ale narzuta leżała i nic sobie nie zrobił z tego
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Faaa nie martw się, mi tez już prawie dwa razy spadł, miałam szczęście ze udało mi się go w ostatniej chwili złapać. Serio. Moja koleżanka mówi ze do 8go miesiąca każdemu spada dziecko z łóżka tylko nie każdy się przyznaje haha

A ja widzę ze chyba jako jedyna nie ruszyłam jeszcze z rozszerzaniem diety. Mieliśmy jedna próbę jedzenia na brzuchu i zainteresowany był, nawet jadł tylko caly się w tym jedzeniu wytarzal (byliśmy ma dworze wiec spoko) i stwierdziłam ze poczekam aż usiądzie żeby do krzesełka go sadzać. Bo na kolanach tego nie widzę, cały pokój będzie w jedzeniu, zreszta jedna ręka go nie utrzymam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja tylko czasem daje coś spróbować. Jeszcze regularnie posiłków nie daje tylko na luzie żeby sobie próbował. Ale dzisiaj gluten wleciał bo rano owsianki próbował

Byliśmy na termach dzisiaj. Trochę się bałam jak będzie z małym ale bardzo mu się podobało. Jakby w wodzie urodzony tak szalał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 15:20   #1768
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ann też dostałam te próbki i z tego co kojarzę to ta kaszka jest do zrobienia na mm lub na wodzie - nie jest tam tak napisane przypadkiem?
Co do posiłków to z tego co wiem, nie można soli i cukru dawać, alw inne tak, (nie przeginac z ostrością rzecz jasna też).
U nas póki co daje na zmianę owocki i zblendowane warzywa (słoik lub gotowane przeze mnie) kilka razy dziennie po parę łyżeczek, ale od poniedziałku zacznę dawać sloiczki z mieskiem chyba. Idziemy za tydzień na wesele i młody zostaje z babcią, nie chce żeby miała z nim problem jakiś więc nie będę zbytnio cudowac, ale coś dam więcej już.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 17:30   #1769
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez dzast28 Pokaż wiadomość
AnnLady głównie mówiła żeby praktycznie nie dawać małemu grzechotek i zabawek przy których zaciska dłoń, bawić się z nim głównie piłkami żeby chwytał otwartą dłonią i na zewnątrz rączki dotykać paluszków różnymi fakturami np. pędzelkiem do pudru, gąbką, szczoteczką wtedy mały też otwiera rączkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja piłek nie lubi i grzechotek, ale ostatnio piłeczkami sensorycznymi trochę chętniej się bawi. Będę próbować tak jak piszesz
Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Ja mam nadzieje, że te akcje w nocy to zeby a nie cos gorszego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skoro u każdej to samo w nocy to muszą być zęby
Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Można robić na swoim mleku ale nie tak łatwo. Można znaleźć przepis w necie. A na szyjke jakie ćwiczenie?
Nam się czepiala że ten podpór za szeroki ale starszy robil to samo i większość dzieci chyba tak się podpiera . Mój dzisiaj to samo. Szykuje się rano polecalam do WC i słyszę jakieś lubudu. Ale nie słyszę płaczu to myślałam że kot. A to Grześ przez całe łóżko przelazl i zleciał ale narzuta leżała i nic sobie nie zrobił z tegoJa tylko czasem daje coś spróbować. Jeszcze regularnie posiłków nie daje tylko na luzie żeby sobie próbował. Ale dzisiaj gluten wleciał bo rano owsianki próbował

Byliśmy na termach dzisiaj. Trochę się bałam jak będzie z małym ale bardzo mu się podobało. Jakby w wodzie urodzony tak szalał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jak idę do łazienki to kładę ja na korytarzu żeby mnie widziała, cieszy się jak szalona
Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Ann też dostałam te próbki i z tego co kojarzę to ta kaszka jest do zrobienia na mm lub na wodzie - nie jest tam tak napisane przypadkiem?
Co do posiłków to z tego co wiem, nie można soli i cukru dawać, alw inne tak, (nie przeginac z ostrością rzecz jasna też).
U nas póki co daje na zmianę owocki i zblendowane warzywa (słoik lub gotowane przeze mnie) kilka razy dziennie po parę łyżeczek, ale od poniedziałku zacznę dawać sloiczki z mieskiem chyba. Idziemy za tydzień na wesele i młody zostaje z babcią, nie chce żeby miała z nim problem jakiś więc nie będę zbytnio cudowac, ale coś dam więcej już.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Nic takiego nie znalazłam, albo jestem ślepa

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 17:49   #1770
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Mamusie styczniowe cz. 4

Jezu to moja raz mj prawie spadła z lozka. W ostatniej sekundzie ją złapałam i miałam straszne wyrzuty sumienia ;( te nasze dzieci teraz pełzają wszędzie i kurczę cieżko mieć czasami oczy z tylu głowy.
Faa moj pies tez dużo jej akcji asekuruje

U nas przebił sie ząbek i na nowo jazda bo drugi zaraz obok tez chce
Noce sa gorsze niz jak była noworodek;/ 5-6 razy albo i wiecej tylko, ze robie to w trybie zombie.

Tez sie czuje jak najgorsza matka swiata czasami ale to chyba norma co? Hehe

A to moj szatan 6 Msc i prawie 2tydzień. Waga 7200 IMG_8835.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Edytowane przez comablack89
Czas edycji: 2019-07-19 o 17:51
comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-19 09:05:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.