Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-31, 19:41   #181
ewre23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Wiesz coś może o lo1
Warto tam iść ?
ewre23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-21, 15:46   #182
winniethecat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cześć! Jestem dopiero w drugiej gimnazjum, ale już zastanwiam się do jakiego liceum pójść, żeby w trzeciej klasie z potrzebnych przedmiotów się "podciągnąć". Chcę iść na biol-chem i myślę nad V i IX. Zastanawia mnie jedno: czy przez to, że dwa roczniki ( 2003,2004) kończą w jednym roku szkoły gimnazjalne/ ósmą klasę ( więcej uczniów= mniej klas) progi punktowe do szkół, które wybrałam mogą się podnieść?
winniethecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 23:16   #183
Lawenda29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Zastanawiam się nad 9 A 5, 9 Biotech a 5 medyczny. Nie wiem czy chce iść na medycynę ale wiem że na pewno na coś związanego z biologia i chemia. Nie jestem że Szczecina (zastanawiam się na Bursa Bursztyn do 9 bym miała 30min dojazdu z przesiadka a do 5 15 minut. W ogóle polecacie jakieś bursy niepubliczne o bardzo dobrych standardach? Najlepiej o pokojach 1 - 2 os I nie z jedną łazienka na całe piętro) które liceum wybrac? Jestem bardzo dobra uczennica. Myślę że egzaminy pójdą mi dobrze a sama bed emiec dobre oceny i czerwony pasek. Obawiam się tego podwójnego rocznika... Pomożecie? Mam nadzieję że ten temat nie jest martwy!
Lawenda29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-28, 19:55   #184
Baxii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Jako absolwentka dziewiątki mogę Ci ją z czystym sercem polecić. Nie mogę mówić o wszystkich nauczycielach, ale mój nauczyciel biologii i nauczycielka chemii w ogromnych stopniu są odpowiedzialni za to, że dostałam się na wymarzone studia. Z chemii nie potrzebowałam żadnej książki (no, poza taką z zadaniami), bo wszystko, czego było mi trzeba, miałam klarownie podane w notatkach z lekcji, było to mega ułatwieniem. Biologia była wykładana z prawdziwą pasją, na te lekcje się czekało, jeśli masz problemy z systematycznością, to tutaj ogromny plus, zostanie ci tam nadane tempo pracy, dzięki któremu ze wszystkim się do matury wyrobisz.
Dużym plusem jest także bardzo dobry poziom języków obcych oraz, wbrew temu co mówiłam podczas chodzenia do liceum, łacina. Teraz jej znajomość na studiach dużo mi ułatwia.
I cóż, pod koniec klasy maturalnej skupia się tylko na przedmiotach, które na maturze piszesz, co jest nieocenionym atutem, zwłaszcza, jeśli jednak nie zdecydujesz się na zdawanie biologii i/lub chemii.
Na końcu wspomnę też, że atmosfera w szkole jest świetna, możesz zawsze liczyć na pomocnych kolegów.
Baxii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 20:42   #185
Lawenda29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Ślicznie Ci dziękuję za odpowiedź! (mimo, że odpowiadam teraz...) jestem zdecydowana, że jako pierwszy wybór dam 9, na drugim 5, a jako trzecie Lo w moim mieście mam nadzieję, że się dostanę!
Lawenda29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-15 21:42:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.