Pierwszy raz samolotem- część 2. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-08, 10:42   #1
loola25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3

Podróz liniami lotniczymi Wizzair


EDIT:
Wątek - Pierwszy raz samolotem
Poprzednia część wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56171


mam pytanko . na wakację lece do Angli samolotem wizzair . nie jest to pierwszy raz , ale pierwszy raz mam tylko bagaż podręczny no i wiem , ze moge zabrac tam kosmetyki w torebce foliowej do 100 ml. a czy moge wziąć do bagazu podręcznego pęsetę .. ? chce sie upewnić , żeby mi tam scen nie robili na tym lotnisku . z góry dziekuje za każdą pomoc
przepraszam jak cos tu nie tak napisałam , ale od dzisiaj zaczełam kozystac z tego forum i nie wiem do konca o co chodzi .

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2015-04-09 o 09:28
loola25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 11:00   #2
rejected_darling
Raczkowanie
 
Avatar rejected_darling
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: bytom / kraków
Wiadomości: 360
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez loola25 Pokaż wiadomość
mam pytanko . na wakację lece do Angli samolotem wizzair . nie jest to pierwszy raz , ale pierwszy raz mam tylko bagaż podręczny no i wiem , ze moge zabrac tam kosmetyki w torebce foliowej do 100 ml. a czy moge wziąć do bagazu podręcznego pęsetę .. ? chce sie upewnić , żeby mi tam scen nie robili na tym lotnisku . z góry dziekuje za każdą pomoc
przepraszam jak cos tu nie tak napisałam , ale od dzisiaj zaczełam kozystac z tego forum i nie wiem do konca o co chodzi .
Witaj na wizażu

Co do lotów, to kontrolę bagażu podręcznego prowadzi ochrona lotniska, więc nie ma znaczenia, którą linią lecisz. Generalnie nie można zabierać ze sobą niczego ostrego, typu nożyczki, nawet jeżeli będą to małe zaokrąglone nożyczki dla dzieci Jednak sporo zależy od konkretnej osoby, która sprawdza bagaż. Ja często latam z bagażem podręcznym, wożę w nim pęsetę, maszynkę do golenia, cążki do paznokci. Z nożyczkami do paznokci bywa różnie, raz przymkną oko, innym razem każą wyjąć. Nie miałam problemu z igłami (latam z hafciarskimi).

Zwróć tez uwagę na metalowe broszki - czasem proszą przy kontroli, żeby je wyjąć z bagażu i zostawić, albo tylko sprawdzają, czy to faktycznie tylko biżuteria. Ostatnio zapomniałam odpiąć sporą (ok.7cm) broszkę w kształcie miecza z żakietu, który miałam w walizce. Otwierali mi bagaż, bo na przeżwietleniu wyglądało jak sztylet

Co do płynów, to tak jak mówisz opakowania max 100ml. Trzeba je włożyć do woreczka strunowego o pojemności max 1l. Praktycznie na każdym lotnisku przy stanowiskach kontroli osobistej są pudełka, z których możesz sobie taką torebkę wziąć. Niektóre kosmetyki, mimo że płynem nie są, też trzeba to tego woreczka włożyć - krem, tusz do rzęs, pomadki, guma/wosk do włosów. Co ciekawe, jesli kupisz kosmetyki na lotnisku i są w oryginalnym opakowaniu (a najlepiej w reklamówce firmowej jeszcze), to czasem puszczą cię na kontroli bez konieczności zmieszczenia ich w tej przepisowej torebeczce Ja tak kilka razy wiozłam prezent dla mamy czy siostry.
rejected_darling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 18:03   #3
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Na lotnisku można kupować w strefie bezcłowej, a ona jest za kontrolą bezpieczeństwa, więc można wziąć na pokład to, co się kupiło.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 13:49   #4
rejected_darling
Raczkowanie
 
Avatar rejected_darling
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: bytom / kraków
Wiadomości: 360
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

layla zgadza się tylko, że mnie tak przepuszczali z kosmetykami kupionymi przed kontrolą ale to już sprawa przymknięcia oka przez konkretnego celnika, bo procedury lotniska mówią, że wszystko powinno być w torebce foliowej podczas kontroli
rejected_darling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 21:32   #5
ewcik90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

za miesiąc lecę wizzairem do Szwecji i mam walizkę o wymiarach 54x37x22 cm przepuszczą mnie czy się przyczepią? Nie bardzo wiem czy brać tą czy kupować nową?
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź
ewcik90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 21:51   #6
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez ewcik90 Pokaż wiadomość
za miesiąc lecę wizzairem do Szwecji i mam walizkę o wymiarach 54x37x22 cm przepuszczą mnie czy się przyczepią? Nie bardzo wiem czy brać tą czy kupować nową?
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź
Moja 23cm mieści się w ich koszach. Nie powinni robić problemów, w razie czego wkładaj kółkami do góry
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 18:49   #7
tadorota
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Witam,
Lecę do Włoch liniami Wizzair , może ktoś podpowie mi jakich rozmiarów walizkę muszę mieć, aby wykorzystać maksymalnie te 32 kg.?? Dodam, że powinny się w nią zapakować dwie kobitki Przeczytałam, że maksymalny rozmiar to szer.-1,499 m, wys. - 1,194 m, dł. - 1,715 m !!! moja wyobraźnia tego nie ogarnia Poproszę o jakieś realne wymiary, co do zawartości to to, co zwykle czyli odzież, buty, kosmetyki , trochę żywności. P{ozdrawiam.
tadorota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-03, 19:12   #8
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

No ciężko powiedzieć, bo to zależy przecież od tego, co będziesz brać, 1 żelazko waży więcej niż 10 koszulek, a tyle samo miejsca zajmuje.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 15:49   #9
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Dziewczyny mam pytanie odnoście karty pokładowej wizzair czy jest ona płatna przy odprawie na lotnisku (doszły mnie słuchy, że tak)? Ostatni raz z wizzairem leciałam w 2007 roku i szczerze nie pamiętam jak to było?
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 15:57   #10
..::Rimini::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::Rimini::..
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez misia_bella Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie odnoście karty pokładowej wizzair czy jest ona płatna przy odprawie na lotnisku (doszły mnie słuchy, że tak)? Ostatni raz z wizzairem leciałam w 2007 roku i szczerze nie pamiętam jak to było?
wydaje mi sie, ze jest płatna 10 euro? ale nie jestem pewna.
..::Rimini::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 19:21   #11
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez misia_bella Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie odnoście karty pokładowej wizzair czy jest ona płatna przy odprawie na lotnisku (doszły mnie słuchy, że tak)? Ostatni raz z wizzairem leciałam w 2007 roku i szczerze nie pamiętam jak to było?
Jest płatna, jak nie wydrukujesz.
Tu cennik: http://wizzair.com/useful_informatio...s/?language=PL
Wychodzi 46zł.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 22:12   #12
natiii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 103
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

a któraś z was leciała wizzairem? można w bagażu podręcznym mieć aparat cyfrowy i laptopa?
w pytaniach FAQ jest pytanie:

Czy w bagażu podręcznym można przewozić laptopa?


Niestety, nie. Na pokład można wnieść tylko jedną sztukę
bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze
nieprzekraczającej 10 kg.


Odpowiedź dla mnie nie jest odpowiedzią na pytanie bo sugerują że chcemy oprócz bagażu podręcznego przewieźć w drugiej torbie laptopa, albo coś źle zrozumiałam. Poza tym trochę dziwne czemu nie można mieć laptopa w bagażu podręcznym, ale jak mam go przewieźć jak w bagażu rejestrowanym też nie można laptopa mieć? To samo jest z aparatem cyfrowym?
na ich stronie o aparacie nie jest nic napisane że można mieć w bagażu podręcznym
Pasażerowie mogą wnosić na pokład tylko jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg. Dodatkowo pasażerowie mogą wnosić następujące przedmioty:
  • płaszcz lub koc;
  • telefon komórkowy;
  • materiały do czytania podczas lotu;
  • dla dzieci w wieku poniżej 2 lat: żywność, składany wózek dziecięcy albo małe łóżeczko;
  • para kul w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo.
to mój pierwszy lot wizzairem prosiłabym o pomoc

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

i jeszcze jedno pytanko czy jak kupiony jest bilet dla dwóch osób to czy każda osoba musi oddzielnie zrobić odprawę online czy tylko jedna osoba i liczy się za dwie. Niby głupie pytanie mam tego świadomość ale wolę się dopytać póki mam czas
natiii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 22:24   #13
Mutny
Zakorzenienie
 
Avatar Mutny
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 035
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez natiii90 Pokaż wiadomość
a któraś z was leciała wizzairem? można w bagażu podręcznym mieć aparat cyfrowy i laptopa?
w pytaniach FAQ jest pytanie:

Czy w bagażu podręcznym można przewozić laptopa?


Niestety, nie. Na pokład można wnieść tylko jedną sztukę
bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze
nieprzekraczającej 10 kg.


Odpowiedź dla mnie nie jest odpowiedzią na pytanie bo sugerują że chcemy oprócz bagażu podręcznego przewieźć w drugiej torbie laptopa, albo coś źle zrozumiałam. Poza tym trochę dziwne czemu nie można mieć laptopa w bagażu podręcznym, ale jak mam go przewieźć jak w bagażu rejestrowanym też nie można laptopa mieć? To samo jest z aparatem cyfrowym?
na ich stronie o aparacie nie jest nic napisane że można mieć w bagażu podręcznym
Pasażerowie mogą wnosić na pokład tylko jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg. Dodatkowo pasażerowie mogą wnosić następujące przedmioty:
  • płaszcz lub koc;
  • telefon komórkowy;
  • materiały do czytania podczas lotu;
  • dla dzieci w wieku poniżej 2 lat: żywność, składany wózek dziecięcy albo małe łóżeczko;
  • para kul w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo.
to mój pierwszy lot wizzairem prosiłabym o pomoc

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

i jeszcze jedno pytanko czy jak kupiony jest bilet dla dwóch osób to czy każda osoba musi oddzielnie zrobić odprawę online czy tylko jedna osoba i liczy się za dwie. Niby głupie pytanie mam tego świadomość ale wolę się dopytać póki mam czas
Tak, spokojnie możesz mieć laptopa i aparat Warunkiem jest tylko to, żebyś miała tylko jedną torbę, która nie przekroczy podanych rozmiarów i 10kg.
Gdzieś na stronie wizzaira powinien być wykaz przedmiotów, które można zabrać na pokład Oprócz broni, ostrych rzeczy, napojów i jedzenia (chyba), można wziąć prawie wszystko

Co do odprawy, to jak będziesz się logować na stronie wizzaira po odprawe będziesz musiała wypełnić dwa formularze dla dwóch osób i wydrukować karty pokładowe - każda dla jednej osoby. Jeśli dobrze pamiętam, dla jednej osoby są dwie strony karty pokładowej i muszą być wydrukowane na oddzielnych kartkach. Oczywiście mogą być wydrukowane na czarno-biało. Nie muszą być w kolorach
__________________
feelin' good

Razem: 10.06.2005
Zaręczeni: 31.12.2010

Edytowane przez Mutny
Czas edycji: 2012-03-25 o 22:28
Mutny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 11:57   #14
natiii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 103
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

ufff to dobrze nie chciałabym nagle pożegnać się z laptopem na lotnisku :P dziękuje pięknie za pomoc
natiii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 21:06   #15
natiii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 103
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

mam jeszcze takie pytanko czy jeśli chcę dodatkowy bagaż ten większy to musiałam zamówić przy dokonywaniu rezerwacji czy mogę przy odprawie jak będę robić?
natiii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 21:38   #16
Mutny
Zakorzenienie
 
Avatar Mutny
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 035
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez natiii90 Pokaż wiadomość
mam jeszcze takie pytanko czy jeśli chcę dodatkowy bagaż ten większy to musiałam zamówić przy dokonywaniu rezerwacji czy mogę przy odprawie jak będę robić?
Jeśli dobrze pamiętam, to chyba będziesz mogła to zrobić jeszcze przy odprawie Można też na lotnisku dokupić, ale wtedy pewnie więcej kosztuje
__________________
feelin' good

Razem: 10.06.2005
Zaręczeni: 31.12.2010
Mutny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 20:51   #17
natiii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 103
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

to jest pierwszy raz kiedy będę leciała tymi liniami więc mam pytanie czy jak zrobię odprawę online są inne zasady niż na odprawie na lotnisku. Chodzi mi o to czy mam się wcześniej zgłaszać czy takie coś. Bo czytałam że do odprawy to 40 minut wcześniej, a przy bramce przed samolotem mam byc wczesniej 30 minut czy jest jeszcze coś?
natiii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 21:31   #18
Mutny
Zakorzenienie
 
Avatar Mutny
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 035
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Jak przyjdziesz na lotnisko podchodzisz do stanowisk, do których jest odprawa: u Ciebie będzie to wyglądało tak, że dajesz kartę pokładową i dowód osobisty (lub paszport), coś tam podbijają, sprawdzą ile waży bagaż podręczny, zdasz bagaż rejestrowany i idziesz potem do kontroli. No i potem już czekasz aż powiedzą, przez którą bramkę trzeba wychodzić na lotnisko. Co do bycia wcześniej, to zależy od kolejek. Moim zdaniem najlepiej być tak 1-1,5h wcześniej, bo troszkę jednak czasu się w tych kolejkach i kontrolach bezpieczeństwa czasu traci
Z resztą spokojnie możesz pytać obsługi na lotnisku o wszystko Na pewno Ci pomogą
__________________
feelin' good

Razem: 10.06.2005
Zaręczeni: 31.12.2010
Mutny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 19:24   #19
natiii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 103
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

nie mogę dokonać odprawy online za bagaz pobiera mi 18ozł zamiast 90

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

proszę pomóżcie jak mogę to zmienić bo jest zaznaczone odprawa na lotn isku
natiii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 10:20   #20
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

a czy mogę włożyć do bagażu podręcznego jedzenie typu czekolady, batony itd?? czytam i czytam różne info i już mam totalny mętlik, pomóżcie plizz
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 10:56   #21
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
a czy mogę włożyć do bagażu podręcznego jedzenie typu czekolady, batony itd?? czytam i czytam różne info i już mam totalny mętlik, pomóżcie plizz
możesz
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 13:30   #22
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość
możesz
dzięki
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 13:42   #23
vandetta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 68
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez natiii90 Pokaż wiadomość
nie mogę dokonać odprawy online za bagaz pobiera mi 18ozł zamiast 90

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

proszę pomóżcie jak mogę to zmienić bo jest zaznaczone odprawa na lotn isku
Napisz dokładniej o co chodzi
vandetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 20:41   #24
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zajrzy i przeczyta moje pytanie:P

Wybieram się do Anglii z bagażem podręcznym- znam obostrzenia jeśli chodzi o przewożenie płynów. Mam jednak pytanie co do pozostałych kosmetyków- głównie kolorówki. Można ją mieć w bagażu podręcznym?
Jeśli tak to czy wystarczy zwykła kosmetyczka czy muszą być woreczki strunowe?
A właśnie- woreczek strunowy z płynami można mieć tylko jeden, prawda?

Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź!
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 08:09   #25
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zajrzy i przeczyta moje pytanie:P

Wybieram się do Anglii z bagażem podręcznym- znam obostrzenia jeśli chodzi o przewożenie płynów. Mam jednak pytanie co do pozostałych kosmetyków- głównie kolorówki. Można ją mieć w bagażu podręcznym?
Jeśli tak to czy wystarczy zwykła kosmetyczka czy muszą być woreczki strunowe?
A właśnie- woreczek strunowy z płynami można mieć tylko jeden, prawda?

Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź!
można mieć w podręcznym, a z kolorówki do strunowego przezroczystego woreczka wkładasz płyny, czyli np. tusz, błyszczyk. Kredki, puder i inne "substancje stałe" mogą być w zwykłej kosmetyczce
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 17:47   #26
reisebus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 19
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

mysle ze peseta nie jest dozwolona, lepiej zostaw ja zeby pozniej nie bylo zadnych problemow i zeby nie grzebac sie przed odprawa Pozdrawiam!
reisebus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 11:27   #27
Firanka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cześć, wiem, że bardzo stary temat, ale nie chcę zaśmiecać forum i zakładać nowego wątku, a moje pytanie dotyczy Wizzair, tak więc: czy jest tu ktoś kto posiada konto Wizz Discount Club? Chodzi mi o możliwość zakupienia tańszych biletów lotniczych, dzięki temu sporo bym na nich zaoszczędziła, z góry dzięki za odpowiedź
Firanka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 17:22   #28
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Wejdź na fly4free. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że kupując na kartę WDC przy rezerwacji musisz kupić też bilet dla osoby rezerwującej. Czyli tak jakby dwa bilety w cenie WDC. Nie zawsze to się opłaca.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 09:44   #29
Eliza2008
Przyczajenie
 
Avatar Eliza2008
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Woj Podkarpackie
Wiadomości: 25
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Ja mam pytanie bardziej może do mam będę lecieć do Anglii do męża z córcią (4 latka), będzie to mój 1 lot w ogóle w związku z tym mam pytanie czy do bagażu podręcznego mogę zabrać dla córki jakieś zabawki (maskotka czy kucyki pony których moja mała nie wypuszcza z ręki... może gupie pytanie ale nie wiem i jeszcze jak to jest z dokumentami np książeczka zdrowia dziecka, akt urodzenia czy ślubu czy takie dokumenty mają być w bagażu rejestrowanym czy podręcznym??? Coś wyczytałam na str wizzair, że nie wolno przewożić takich dokumentów... Jak to jest pomóżcie!
Eliza2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 14:24   #30
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez Eliza2008 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie bardziej może do mam będę lecieć do Anglii do męża z córcią (4 latka), będzie to mój 1 lot w ogóle w związku z tym mam pytanie czy do bagażu podręcznego mogę zabrać dla córki jakieś zabawki (maskotka czy kucyki pony których moja mała nie wypuszcza z ręki... może gupie pytanie ale nie wiem i jeszcze jak to jest z dokumentami np książeczka zdrowia dziecka, akt urodzenia czy ślubu czy takie dokumenty mają być w bagażu rejestrowanym czy podręcznym??? Coś wyczytałam na str wizzair, że nie wolno przewożić takich dokumentów... Jak to jest pomóżcie!
Pluszaki możesz wziąć, myślę, że kucyk pony też przejdzie bez problemu. Skąd lecisz? Dokumenty możesz wziąć bez problemu, włóż w teczkę, nikt takim rzeczom się raczej nie przygląda. Co innego, gdybyś wiozła jakieś dokumenty finansowe. I tak, dokumenty radzę wziąć do podręcznego - z rejestrowanym to może różnie być. Nie wiem, jak z jedzeniem/piciem dla dzieci - zorientuj się, bo z dwie godziny pewnie lecieć będziecie.
I bez stresu, latanie jest naprawdę przyjemne
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-21 18:08:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.