Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-22, 10:25   #31
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Pomysł ciekawy, ale takich kawiarni jest sporo, coraz więcej i widzę, że spora część z nich pada. Nie sądzę, aby to było opłacalne.

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Nad innowacyjnym biznesem myśli się miesiące, a nie chwilę
Właśnie
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 11:03   #32
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Pomysł brzmi świetnie, ale wykonanie jest trudne i sam pomysł jak się wgryźć w temat wcale nie taki wow.

1. Nie da stworzyć czegoś takiego, jak atmosfera miejsca. Może być ekstra wystrój, pachnieć kawą, a ludzie i tak tego nie kupią. To albo jest, albo nie. A to chyba podstawa takiego miejsca - nieco leniwego, bez pośpiechu, bez zadęcia.
2. Tak, jak ktoś napisał wyżej: kroci się na czymś takim nie zarobi, bo ktoś może przy jednej kawie siedzieć 2 godziny. Więc jak już to połączone z jakąś działalnością, która będzie ten interes nakręcała. Jako pojedyncza działalność? Tylko w jakieś ekstra lokalizacji (ale wtedy czynsz kosztuje).
3. Konkurencja: jest spora, bo taką knajpkę jest łatwo założyć. Jedne miejsca się otwierają, drugie zamykają. Nie wiadomo czy ludzie przyjdą, nawet raz zobaczyć jak jest.
4. Bardziej stawiałabym na fajną knajpkę, gdzie można niedrogo napić się wina, drinka, grzańca (takich miejsc jest mało, knajpy mają marże z księżyca, nieprzystające do naszych zarobków), gdzie można pogadać w niewielkim gronie znajomych, może coś przekąsić. Mogą być wydzielone 1-2 kanapy dla rozleniwienia się, poczytania książki. Fajny jazzik w tle.
5. Polecam coś bez zadęcia, gdzie i student chętnie wejdzie i pracownik banku po godzinach.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 11:12   #33
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

JAk kawiarnie to tylko koło uniwerku albo biblioteki uniwerku, kawożerni studenci to najlepsi klienci. Szybko i na wynos.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 11:21   #34
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
JAk kawiarnie to tylko koło uniwerku albo biblioteki uniwerku, kawożerni studenci to najlepsi klienci. Szybko i na wynos.
Kawozerni studenci kupuja kawe w automatach za 2zl, a nie bujaja się po kawiarniach.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 11:26   #35
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Kawozerni studenci kupuja kawe w automatach za 2zl, a nie bujaja się po kawiarniach.
Oj nieprawda. Zwłaszcza studenci medycyny z tego co obserwuję.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 11:27   #36
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Byłam kilka razy w Czułym Barbarzyńcy i zawsze było mi tak jakoś nieswojo wziąć książkę i czytać. Przecież książka się niszczy, odksztalca, może pobrudzic. I ktoś by miał ją później kupić jako nową?
Może większość ludzi nie ma takich rozkmin i cieszy się, że może czytać bez kupowania ale mi było dziwnie.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 12:45   #37
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
We Wrocławiu niedawno otworzyli taką kawiarnio-czytelnię-miejsce spotkań.

Płacisz za czas spędzony w środku.
W sensie, że od godziny spędzonej się płaci, a za napoje itp jeszcze osobno? Czy to jakoś wliczone już?

Może bardziej innowacyjne, choć też już obecne na rynku, byłoby połączenie kawiarni (a raczej baru) z graniem w gry. W Warszawie jest Padbar, gdzie można wpaść pograć na konsolach lub w planszówkę, przy okazji pijąc piwo czy tam drinka/gadając/spotykając ludzi z podobnymi zainteresowaniami. Pomysł całkiem fajny, bo można nawet samotnie się wybrać - gracz z graczem znajdzie co najmniej jeden wspólny temat nawet jak się pierwszy raz widzą na oczy
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-22, 12:48   #38
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Padbar to sieciowka
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 13:49   #39
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Znajomi po kulturoznawstwie wpadli na niemal identyczny pomysł, niestety projekt nie wypalił i kawiarnię zamknęli po pół roku.
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 14:34   #40
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

To jest fajne od strony klienta, ale myślę, że ciężko jest od strony biznesowej. Trzeba by mieć inne dochody - na przykład wynajmować kawiarnię też do seriali i reklam, ale to możliwe raczej tylko w Warszawie. Albo mieć lokal za darmo, czyli np. we własnym domu.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 14:57   #41
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Dokładnie... mało opłacalne.
Przychodziłyby raczej osoby które uwielbiają czytać i mają sporo wolnego czasu, czyli np. taka ja jak mam czas i zacznę czytać to mogę czytać godzinami i tracę kontakt z otoczeniem. Mogłabym spędzić nawet 4-5 h w takiej kawiarni, a co bym przez ten czas kupiła? kawę i szklankę, albo dwie wody...


Fajne są idee kawiarni w których płaci się za spędzony czas w środku a nie za zamówienia i kawiarnia w której płaci się "co łaska". Chociaż ani jednemu ani drugiemu w polsce bym sukcesu nie wróżyła...
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-23, 02:33   #42
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Dokładnie... mało opłacalne.
Przychodziłyby raczej osoby które uwielbiają czytać i mają sporo wolnego czasu, czyli np. taka ja jak mam czas i zacznę czytać to mogę czytać godzinami i tracę kontakt z otoczeniem. Mogłabym spędzić nawet 4-5 h w takiej kawiarni, a co bym przez ten czas kupiła? kawę i szklankę, albo dwie wody...


Fajne są idee kawiarni w których płaci się za spędzony czas w środku a nie za zamówienia i kawiarnia w której płaci się "co łaska". Chociaż ani jednemu ani drugiemu w polsce bym sukcesu nie wróżyła...
O, a gdzie takie kawiarnie, że płaci się za czas spędzony w środku? To fakt.. czasem mogę siedzieć z kumpelą parę godzin w kawiarni przy jednej kawie czy napoju jak mało kasy, a chcemy wyskoczyć. A jak więcej, to kupimy więcej, jakiś napój, czasem ciastka, naleśnika czy coś A jak większa okazja, to już jeszcze więcej można zaszaleć. A tak to tak "standardowo". Głupio bym się czuła, gdybym miała płacić za godzinę. Rozumiem jednak, że dla właściciela z drugiej strony to byłby pewniejszy zysk. No, ale klientów, by to chyba odrzucało sądzę, więc czy to na dobre by wyszło nie wiem.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 10:32   #43
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

No mnie by prawdopodobnie płacenie za samo wejście odrzucało, bo zazwyczaj potem trzeba i tak płacić jeszcze za kawę i ciacho - więc finansowo z kolei mnie by się to nie opłacało.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 10:34   #44
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Cytat:
Napisane przez metalhead280 Pokaż wiadomość
Tak, tylko na miejscu i można by je było kupić gdyby komuś spodobała się aż za bardzo. No i jeszcze do głowy wpadła mi taka akcja przynieś-zamień. Ludzie wymienialiby się książkami. A jak wyglądają te księgarnio-kawiarnie w Krakowie i Warszawie?
Pracuje w takim mkejscu w Poznaniu. Do niedawna byla to Glosna (mozliwe ze nadal dziala jej strona internetowa), a od jakiegos czasu CichaKuna.
Bardzo podobnie funkcjonuje tez Zemsta, jest polaczeniem kawiarni, ksiegarni, klubu dyskusyjnego i za napoke takie jak kawa czy herbata tez placi sie co laska. Ponadto codziennie mozna zjesc inne danie obiadowe, bo funkcjonuje tam kuchnia autorska - codziennie ktos inny gotuje weganska szame zamykajaca sie w maks 10 zlotych.

pisze z telefonu, wybaczcie brak ogonkow
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e

Edytowane przez milionmalychkawalkow
Czas edycji: 2014-10-23 o 10:37
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 10:38   #45
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
O, a gdzie takie kawiarnie, że płaci się za czas spędzony w środku? To fakt.. czasem mogę siedzieć z kumpelą parę godzin w kawiarni przy jednej kawie czy napoju jak mało kasy, a chcemy wyskoczyć. A jak więcej, to kupimy więcej, jakiś napój, czasem ciastka, naleśnika czy coś A jak większa okazja, to już jeszcze więcej można zaszaleć. A tak to tak "standardowo". Głupio bym się czuła, gdybym miała płacić za godzinę. Rozumiem jednak, że dla właściciela z drugiej strony to byłby pewniejszy zysk. No, ale klientów, by to chyba odrzucało sądzę, więc czy to na dobre by wyszło nie wiem.

tylko o nich czytałam, ale one nie w polsce...
w innych krajach pewnie się sprawdza bo ludzie nie muszą liczyć każdego grosza i nie będą nerwowo zerkać na zegrek żeby wyjść jak najszybciej z tej kawiarni...

Ogólnie w innych krajach kawiarnie działają zupełnie inaczej bo ludzi na to stać.
Sama ostatnio rozmawiałam z tżem że gdyby w polsce było normalnie to byśmy wcale nie pili kawy w domu tylko chodzili do pobliskiej kawiarenki... no ale mało kto ma 30-40 zł dziennie do przeznaczenia na kawę...


z kuriozalnych pomysłów jeszcze niedawno czytałam o kawiarni w której płaci się za osobę przed czy za sobą.... ale do takiej bym nie poszła
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód

thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 11:44   #46
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Ogólnie w innych krajach kawiarnie działają zupełnie inaczej bo ludzi na to stać.
Sama ostatnio rozmawiałam z tżem że gdyby w polsce było normalnie to byśmy wcale nie pili kawy w domu tylko chodzili do pobliskiej kawiarenki... no ale mało kto ma 30-40 zł dziennie do przeznaczenia na kawę...
:
Właśnie to uważam za paranoje. Mam parę ulubionych kawiarenek, gdzie za herbatę czy kawę w najprostszej postaci płacę 4-8 złotych. I dziwnym trafem wcale nie bankrutują - jeśli chce się je zobaczyć puste, to trzeba przyjechać w poniedziałek wieczorem, albo o 9-10 przedpołudniem, bo w innych godzinach są pełne. Ale w centrum miasta, czy w okolicach mojej pracy mam pod ręką kawiarnie gdzie kawy zaczynają się od 10-12 wzwyż. Im się nie opłaca niższa cena, a mnie kupowanie w nich.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 12:04   #47
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość

Ogólnie w innych krajach kawiarnie działają zupełnie inaczej bo ludzi na to stać.
Sama ostatnio rozmawiałam z tżem że gdyby w polsce było normalnie to byśmy wcale nie pili kawy w domu tylko chodzili do pobliskiej kawiarenki... no ale mało kto ma 30-40 zł dziennie do przeznaczenia na kawę...
Ogólnie różne lokale działają mocno pod wpływem warunków ekonomicznych w kraju. W sumie trudno się temu dziwić. To prawda, że w Polsce wielu ludzi zwyczajnie nie stać na to, by wydawać na tę kawę powiedzmy nawet 5 zl. Nie mówiąc już o tym, żeby sobie posiedzieć dłużej, wypić kawę, zjeść ciasto i jeszcze sok na koniec, w ciągu powiedzmy 1,5 godziny.
Też bym chętnie sobie wyskakiwała do lokali, ale przy moich zarobkach, to niestety ale byłoby mi szkoda wydać dziennie np. 25 zl na kawę i ciasto.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 13:04   #48
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Nihil novi. W każdym wiekszym mieście są takie miejsca.
Ano wlasnie.

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez metalhead280 Pokaż wiadomość
Ach, tragedia
Trudno jest wymyślić biznes który będzie innowacyjny. Pomożecie mi? Chciałam coś kombinować z tym co pisałam w poprzednich postach ale widać żaden z tych pomysłów nie jest innowacyjny
Jak ja mialam oddac plan wprowadzenia innowacyjnego produktu to nie łudzilam sie, ze wizaz mnie wyreczy innowacyjnosc jest w cenie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 14:45   #49
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
W sensie, że od godziny spędzonej się płaci, a za napoje itp jeszcze osobno? Czy to jakoś wliczone już?
W środku już za free.


Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
No mnie by prawdopodobnie płacenie za samo wejście odrzucało, bo zazwyczaj potem trzeba i tak płacić jeszcze za kawę i ciacho - więc finansowo z kolei mnie by się to nie opłacało.
Płacisz tylko i wyłącznie za czas spędzony w środku. Nie wiem skąd tak daleko idące wnioski bez zgłębienia tematu.

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
tylko o nich czytałam, ale one nie w polsce...
w innych krajach pewnie się sprawdza bo ludzie nie muszą liczyć każdego grosza i nie będą nerwowo zerkać na zegrek żeby wyjść jak najszybciej z tej kawiarni...

Ogólnie w innych krajach kawiarnie działają zupełnie inaczej bo ludzi na to stać.
Sama ostatnio rozmawiałam z tżem że gdyby w polsce było normalnie to byśmy wcale nie pili kawy w domu tylko chodzili do pobliskiej kawiarenki... no ale mało kto ma 30-40 zł dziennie do przeznaczenia na kawę...


z kuriozalnych pomysłów jeszcze niedawno czytałam o kawiarni w której płaci się za osobę przed czy za sobą.... ale do takiej bym nie poszła

Jak nie w Polsce jak w Polsce We Wrocławiu.

http://natemat.pl/117195,cene-w-tej-...t-we-wroclawiu

http://m.wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1...lacisz_za.html
__________________
Książki LC

Edytowane przez Miss Saeki
Czas edycji: 2014-10-23 o 14:49
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 04:13   #50
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Ok, przeczytałam ten artykuł. No to rozumiem, że chodzi tam o to w tej kawiarni, że płaci się za czas spędzony w niej, a za kawę i jedzenie z tego co piszą nie płaci się No to jak sobie popatrzyłam, to ja nie wiem czy to jest dla nich taka opłacalna opcja, bo przecież może być tak, że nawet jak ktoś siedzi długo, to zje bardzo dużo, wypije też naprawdę dużo i nie bardzo im się to pewnie zwróci. Czasem może tak, ale jednak inaczej jak to co kupujesz, płacisz, bo wtedy to wszystko co ta osoba zje to zapłaci, więc jest pewność, że to się jakoś kalkuluje. A tak to nie wiadomo.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 07:55   #51
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Oj nieprawda. Zwłaszcza studenci medycyny z tego co obserwuję.
U mnie na kampusie jest Costa i zawsze są wielkie kolejki czy to po kawę, czy kanapkę czy coś słodkiego. Po prostu zawsze. Nic nie ma takiego wzięcia jak miejsca z kawą na wynos.

Mnie nigdy nie kusiło chadzanie do miejsc typu kawiarnia-czytelnia. Nie lubię jeść i czytać w tym samym czasie.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 10:12   #52
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Ceny kawy w polsce sa złodziejskie wiec dla mnie odpada pomysł.
Czytanie ksiazki w obcym miejscu, w obcym, fotel, ani sie położyć, ani wyciągnąć nogi- nie
Koszty kawy/przekąsek= koszt zakupu ksiazki i czytanie we wlasnym domu.
Wymiana ksiazek- jak najbardziej, w moim miescie funkcjonuje takie miejsce, niestety sporo ksiazek jest kradziona i trafia do sprzedaży.

Jesli chce zapoznac sie z ksiazka ,ide do empiku, czytam stronę, dwie i wiem- kiedys mozna bylo nawet siedzieć w empiku, teraz juz chyba zkliwidowali kanapy grrr
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2014-10-24 o 10:14
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 12:08   #53
Double_Identity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

No ok, a kawiarnio wypożyczalnia w takim razie? To znaczy tak możesz przyjść wypożyczyć coś i jeśli chcesz poczytać, to możesz wypić kawkę, zjęść coś tam słodkiego. Chodzi mi o dobre pozycje, nowości ale i nie tylko. Dajmy na to, wypożyczenie książki 5-10 zł. Mi bardziej coś takiego chodzi po głowie. Wtedy nie dość, że coś tam zarobisz jako kawiarnia to i dodatkowo jako ta wypożyczalnia. No a myślę, że fajnie jest móc wypożyczyć nowość za dajmy na to nawet 10 zł, gdzie kupując taką książkę nigdy nie wiesz czy zechcesz ją zatrzymać aby do niej wrócić, a płacisz za nią minimum 20 zł... 20 zł to przecież i tak optymistyczna wersja, nie raz za dobra książkę trzeba zapłacić nawet 40, no dobra, w biedrze 30. Ale nadal 10 zł za wypożyczenie jej, brzmi okazyjnie.
Double_Identity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 10:03   #54
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Ale wypożyczenie na ile? Na jakich zasadach? Od wypożyczania są biblioteki i tam się nic nie płaci za wypożyczenie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 10:21   #55
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:38
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 11:03   #56
Paseczkam
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 29
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Cytat:
Napisane przez Double_Identity Pokaż wiadomość
No ok, a kawiarnio wypożyczalnia w takim razie? To znaczy tak możesz przyjść wypożyczyć coś i jeśli chcesz poczytać, to możesz wypić kawkę, zjęść coś tam słodkiego. Chodzi mi o dobre pozycje, nowości ale i nie tylko. Dajmy na to, wypożyczenie książki 5-10 zł. Mi bardziej coś takiego chodzi po głowie. Wtedy nie dość, że coś tam zarobisz jako kawiarnia to i dodatkowo jako ta wypożyczalnia. No a myślę, że fajnie jest móc wypożyczyć nowość za dajmy na to nawet 10 zł, gdzie kupując taką książkę nigdy nie wiesz czy zechcesz ją zatrzymać aby do niej wrócić, a płacisz za nią minimum 20 zł... 20 zł to przecież i tak optymistyczna wersja, nie raz za dobra książkę trzeba zapłacić nawet 40, no dobra, w biedrze 30. Ale nadal 10 zł za wypożyczenie jej, brzmi okazyjnie.
Nie wiem czy to dobra opcja. Jesli chce przeczytać sobie rozdział książki, to po prostu wybieram się do empiku.
Paseczkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 12:33   #57
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Według mnie to nie jest zły pomysł. W Katowicach widziałam kilka takich kawiarni/restauracji z książkami tylko bez płacenia za wypożyczenie. W Teatrze Śląskim przez 10 lat była taka kawiarnia z książkami, potem gdzieś się przenieśli.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-07-06 o 21:40
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 22:09   #58
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Kawiarnia połączona z czytelnią. Czy to może być sukces?

Laska założyła ten wątek w 2014 roku, już dawno takich rad nie potrzebuje.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-06 22:09:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.