Studia na APS Warszawa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-07, 13:53   #1
smoli
Raczkowanie
 
Avatar smoli
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 274

Studia na APS Warszawa


Witajcie studiuje któraś z was może na tej uczelni? Ja chciłabym na psychologie tylko że zaoczną. Czy trudno jest się dostać? Jak atmosfera, poziom?? Pozdrawiam
smoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 16:19   #2
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Studia na APS Warszawa

Ale zdajesz sobie sprawę, że po tej "psychologii" nie będziesz mgr psychologii i nie będziesz miała żadnych uprawnień do świadczenia pomocy psychologicznej?
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 18:00   #3
smoli
Raczkowanie
 
Avatar smoli
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 274
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez Coma_ Pokaż wiadomość
Ale zdajesz sobie sprawę, że po tej "psychologii" nie będziesz mgr psychologii i nie będziesz miała żadnych uprawnień do świadczenia pomocy psychologicznej?

a dlaczego??
smoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 19:42   #4
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Studia na APS Warszawa

Ja znam tę szkołę, choć osobiście tam nie uczęszczam. Mogę odpowiedzieć Ci na pytanie - jest się bardzo łatwo dostać, bez problemu z w miarę dobrze zdaną maturą z biologii na poziomie podstawowym (tj. ok 70-80 %)...
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 20:20   #5
smoli
Raczkowanie
 
Avatar smoli
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 274
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
Ja znam tę szkołę, choć osobiście tam nie uczęszczam. Mogę odpowiedzieć Ci na pytanie - jest się bardzo łatwo dostać, bez problemu z w miarę dobrze zdaną maturą z biologii na poziomie podstawowym (tj. ok 70-80 %)...

ale koleżanka powyżej mówiła coś że nie moge po tym być magstrem?? Dlaczego? O co w tym chodiz?
smoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 21:11   #6
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Studia na APS Warszawa

APS to uczelnia typowo pedagogiczna z tego co wiem, nie ma uprawnień do nadawania tytułu mgr psychologii, tylko pedagogiki. Mogę się mylić. W każdym razie zobacz opis kierunków, we wszystkich jest napisane jakie kwalifikacje ma absolwent kierunku i gdzie może być zatrudniony, we wszystkich oprócz psychologii, gdzie "absolwent będzie posiadał wiedzę".

http://www.aps.edu.pl/index.php?md=6181

Nie jest tak łatwo z uzyskaniem uprawnień przez uczelnię, tym bardziej przez APS, która nie ma na tyle kadry nauczającej psychologii. Zresztą widać to również po typowych dziwnych specjalizacjach na tej psychologii APSu, są to pedagogiczne specjalności, na których będą poruszane aspekty niepełnosprawności, pedagogiki itp.

Czytałam nawet regulamin studiów i statut szkoły, żeby udzielić Ci dokładnej odpowiedzi, ale nic nie znalazłam. W każdy razie dokładnie się dowiedz i uważnie wybieraj kierunek studiów.
__________________


Edytowane przez Coma_
Czas edycji: 2010-05-07 o 21:15
Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 21:17   #7
kurczak31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 183
Dot.: Studia na APS Warszawa

Mam koleżankę na tym kierunku, na zaocznych. Rok temu dostawały się osoby z biologią na poziomie 50-60%, więc z tym problemu nie będzie. Ale sprawdź też inne uczelnie i upewnij się czy nadają tytuły z psychologii, skoro ktoś wcześniej sugerował, że tu może być z tym rożnie...
__________________
"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest."
Jonathan Carroll
kurczak31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 21:24   #8
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Studia na APS Warszawa

Jeżeli celujesz w Wwe i psychologię zaoczną, masz do wyboru:

- UKSW
- SWPS
- WSFiZ

Na UW jest tylko wieczorowa i dzienna. Psychologia wszędzie jest droga, więc wydaje mi się, że lepiej trochę dopłacić i iść na lepszą uczelnię, gdzie psychologię się wykłada od wielu lat, a nie od dwóch czy od roku.
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 21:30   #9
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Studia na APS Warszawa

"9) jednolite studia magisterskie - studia magisterskie, na które przyjmowani są kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości, umożliwiające uzyskanie specjalistycznej wiedzy w określonym zakresie kształcenia, jak również przygotowujące do twórczej pracy zawodowej, kończące się uzyskaniem tytułu magistra albo tytułu równorzędnego; ich ukończenie umożliwia ubieganie się o przyjęcie na studia trzeciego stopnia"

A więc jeśli na uczelni używa się zwrotu "studia magisterskie" to po ukończeniu otrzymujemy tytuł magistra. Jednak po żadnej uczelni, nawet po UW, po samym ukończeniu psychologii nie można wykonywać zawodu psychologa, do tego jeszcze długa droga (szkolenia, kursy, dokształcanie, certyfikaty). Tak przynajmniej czytałam. Planuję jeszcze zadzwonić do APS i zapytać, czy nadają tytuł magistra.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 21:33   #10
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
"9) jednolite studia magisterskie - studia magisterskie, na które przyjmowani są kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości, umożliwiające uzyskanie specjalistycznej wiedzy w określonym zakresie kształcenia, jak również przygotowujące do twórczej pracy zawodowej, kończące się uzyskaniem tytułu magistra albo tytułu równorzędnego; ich ukończenie umożliwia ubieganie się o przyjęcie na studia trzeciego stopnia"

A więc jeśli na uczelni używa się zwrotu "studia magisterskie" to po ukończeniu otrzymujemy tytuł magistra. Jednak po żadnej uczelni, nawet po UW, po samym ukończeniu psychologii nie można wykonywać zawodu psychologa, do tego jeszcze długa droga (szkolenia, kursy, dokształcanie, certyfikaty). Tak przynajmniej czytałam. Planuję jeszcze zadzwonić do APS i zapytać, czy nadają tytuł magistra.
Ale nie ma jakiego magistra i o to tu chodzi. Ja obstawiam za magistrem pedagogiki tak jak na wszystkich kierunkach na tej uczelni.
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 22:45   #11
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Studia na APS Warszawa

Sprawdziłam wykaz jednostek uprawnionych do nadawania tytułów naukowych. APS ma uprawnienia do nadawania tytułów naukowych w zakresie pedagogiki.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-08, 08:44   #12
smoli
Raczkowanie
 
Avatar smoli
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 274
Dot.: Studia na APS Warszawa

aha czyli, że tylko uprawnienia do pedagogiki, a nie psychologii;/ No szkoda bo bardzo się napaliłam na APS tym bardziej, że na UW jest tylko wieczorówka, a ja chce pracować...
A pozatym chciałam do publicznej szkoły więc SWPSn WSFiZ nie odpowiada mi;/ Zostaje mi tylko UKSW ehm
smoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 11:32   #13
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez smoli Pokaż wiadomość
aha czyli, że tylko uprawnienia do pedagogiki, a nie psychologii;/ No szkoda bo bardzo się napaliłam na APS tym bardziej, że na UW jest tylko wieczorówka, a ja chce pracować...
A pozatym chciałam do publicznej szkoły więc SWPSn WSFiZ nie odpowiada mi;/ Zostaje mi tylko UKSW ehm

Prywatna nie znaczy gorsza... a za zaoczne i tak musisz płacić. Miałam ten sam dylemat co Ty. UW odpadło bo wieczorowe, APSu w ogóle nie brałam pod uwagę, UKSW odpadło bo psychologia jest na wydziale Filozofii Chrzescijańskiej (a część zajęć prowadzą księża), WSFiZ odpadła bo żenujący poziom.... tak oto idę od października na SWPS.
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 11:58   #14
smoli
Raczkowanie
 
Avatar smoli
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 274
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez Coma_ Pokaż wiadomość
Prywatna nie znaczy gorsza... a za zaoczne i tak musisz płacić. Miałam ten sam dylemat co Ty. UW odpadło bo wieczorowe, APSu w ogóle nie brałam pod uwagę, UKSW odpadło bo psychologia jest na wydziale Filozofii Chrzescijańskiej (a część zajęć prowadzą księża), WSFiZ odpadła bo żenujący poziom.... tak oto idę od października na SWPS.

A jak z poziomem na SWPS? Wiesz boje się, że po tych studiach bedzie cięzko znaleźć rpacę gdyż będą brali pow uwagę to że są prywatne i sama już nie wiem.. za tydzień chciałam się już zacząć rejstrować na kierunkach a ja nie mam pojęcia co ze sobą zrobić.. Spróbuje na pewno na UKSW
smoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 12:09   #15
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Studia na APS Warszawa

Po psychologii i tak bardzo ciężko znaleźć pracę, czy to po UW czy po SWPS, trzeba zdobywać doświadczenie w międzyczasie, dokształcać się i mieć szczęście.

Moje osobiste zdanie jest takie, że SWPS może spokojnie konkurować z UW jeżeli chodzi o poziom. Poza tym na zaoczną SWPS idą bardzo dobrze rokujący ludzie, którzy właśnie nie mogli iść na wieczorowe na UW. To nie jest tak, że płacisz i bez względu na wyniki matur się dostajesz.
Jestem od III lat na UW i wiem, że jest mocno przereklamowane, wiecznie na nic nie ma kasy, a wykładowcy "uciekają" na prywatne uczelnie. SWPS inwestuje w studia, studenta, badania naukowe... płacisz i masz prawo wymagać.
Ale każdy ma swoje zdanie, i nie chcę tu tworzyć dyskusji, co jest lepsze...
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 12:16   #16
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Studia na APS Warszawa

Nie sposób rozstrzygnąć sporu "szkoła prywatna czy publiczna". Jednak mnie nie stać na to, żeby płacić 8 tysięcy za rok studiów, dlatego SWPS odpada.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 12:21   #17
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Nie sposób rozstrzygnąć sporu "szkoła prywatna czy publiczna". Jednak mnie nie stać na to, żeby płacić 8 tysięcy za rok studiów, dlatego SWPS odpada.
To też jest względne. Jednym płacą rodzice, niektórzy na własne marzenia muszą zarobić. Ja, żeby iść na SWPS oszczędzam kasę rok przed rozpoczęciem roku akademickiego. Jeżeli się bardzo chce - można.
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 12:44   #18
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez Coma_ Pokaż wiadomość
To też jest względne. Jednym płacą rodzice, niektórzy na własne marzenia muszą zarobić. Ja, żeby iść na SWPS oszczędzam kasę rok przed rozpoczęciem roku akademickiego. Jeżeli się bardzo chce - można.
Nie jestem w stanie zaoszczędzić tyle pieniędzy Poza tym na studiach płatnych wszystko jest płatne, więc opłaty nie zamykają się tylko w czesnym.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 13:37   #19
smoli
Raczkowanie
 
Avatar smoli
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 274
Dot.: Studia na APS Warszawa

Dla mnie właśnie odpada też ponad 7 tysięcy to już za dużo. Jestem w stanie zapłacić 6 ale to też tylko w publicznej szkole... Nie wiem trudno.. żegnam się z moimi marzeniami o psychologii więć spróbuje może za rok jak odłoże troche kasy.. czy kiedyś w przyszłości co rpawda spróbuje na UKSW jeszcze a powiedzcie mi wiecie moze coś jeszcze o UKSW jak ta szkoła i wogóle?
smoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-08, 16:10   #20
sylwusia9135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: trn.
Wiadomości: 62
Dot.: Studia na APS Warszawa

dobrze, że wpadłam na ten wątek.. miałam ten sam problem też chciałam studiować psychologię zaocznie na APS;/ no ale trudno.. trzeba zakasać rękawy i brać się do jakiejś konkretnej pracy żeby startować na SWPS bo chyba tylko to zostało
sylwusia9135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 18:20   #21
smoli
Raczkowanie
 
Avatar smoli
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 274
Dot.: Studia na APS Warszawa

JA w poniedziałek zadzwoni jeszcze do APS się dowiem konkretnie, żeby potem nie żałować jeśli okaże się to nie prawdą. Albo jeszcze świetnie by było skontaktować się z jakimś studentem psychologii na aps i by sie wypowiedział, ale chyba nikogo nie widać
smoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 14:05   #22
smoli
Raczkowanie
 
Avatar smoli
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 274
Dot.: Studia na APS Warszawa

Pisałam do APS-u i odpowiedzieli mi, że mają uprawnienia i po psychologi będe miała magistra i wszytskie uprawnienia jak na innych uczelnaich.
smoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 18:20   #23
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez smoli Pokaż wiadomość
Pisałam do APS-u i odpowiedzieli mi, że mają uprawnienia i po psychologi będe miała magistra i wszytskie uprawnienia jak na innych uczelnaich.
Ale magistra czego? Najprawdopodobniej będziesz miała magistra pedagogiki, a nie magistra psychologii.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 09:05   #24
smoli
Raczkowanie
 
Avatar smoli
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 274
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Ale magistra czego? Najprawdopodobniej będziesz miała magistra pedagogiki, a nie magistra psychologii.

Napisali mi, że każdy absolwent psychologii będzie miał magistra psychologii oraz wszystkie kwalfikacje umożliwiające pracę jako psycholog
smoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 11:48   #25
sylwusia9135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: trn.
Wiadomości: 62
Dot.: Studia na APS Warszawa

ale to pewne??? jeśli tak to super!
sylwusia9135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 14:52   #26
smoli
Raczkowanie
 
Avatar smoli
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 274
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez sylwusia9135 Pokaż wiadomość
ale to pewne??? jeśli tak to super!

No chyba by mnie nie okłamali??;;>
Oto treść ich odpowiedzi:

" Tak, absolwent kierunku Psychologia otrzymuje dyplom magistra psychologii.
Będzie posiadał pełne uprawnienia do wykonywania zawodu psychologa!

Pozdrawiam
Jarosław Janowski"
smoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 15:22   #27
Amanda:)
Zadomowienie
 
Avatar Amanda:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 827
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez smoli Pokaż wiadomość
a powiedzcie mi wiecie moze coś jeszcze o UKSW jak ta szkoła i wogóle?
Ja studiuje na UKSW ale na innym wydziale więc nie wiem czy moja opinia będzie pomocna. Jak dla mnie jest całkiem nieźle, chociaż panuje całkiem spory chaos Ale na poziom nauki nie mogę narzekać.
__________________

Amanda:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 15:34   #28
Marseille
Rozeznanie
 
Avatar Marseille
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pod słońcem Toskanii...
Wiadomości: 634
Dot.: Studia na APS Warszawa

Ja studiuje na APS, i bzdura jest, ze nie mozna tam dostac mgr z psychologi. Gdyby tak, bylo nie bylo by mowy o studiach jednolitych magisterskich.
__________________
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."
Marseille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 16:26   #29
smoli
Raczkowanie
 
Avatar smoli
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 274
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez Marseille Pokaż wiadomość
Ja studiuje na APS, i bzdura jest, ze nie mozna tam dostac mgr z psychologi. Gdyby tak, bylo nie bylo by mowy o studiach jednolitych magisterskich.
]

no właśnie dlatego pisałam do APS i wszystko się wyjaśniło.. a studiujesz psychologie??
smoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 17:57   #30
sylwusia9135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: trn.
Wiadomości: 62
Dot.: Studia na APS Warszawa

no to bardzo się cieszę jak tak!
sylwusia9135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-19 12:24:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.