Czy spotykałabyś sie z biednym facetem? - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-09, 11:48   #1081
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87067203]\
to z drugiego akapitu
oczywiście piszę o takim moim wydawaniu się i ogólności- wiekszości, wyjątki się zdarzają wszedzie. Rowniez wyjątkowe grupy zawodowe, grypy 'chakteriologiczne", miasta, programiści, geniusze, Warszawiacy . I z miastami to nie jest tym razem ironia- bo stolice państw (i duze aglomeracje) są specyficzne i mogą dawać wiekszę pole do obicia dla kariery zawodowej.

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------


sprostowanie: znam jedną kobietę, która startowała z takiego biednego poziomu, a uważam ja za ambitną, super zaradną, tyle, ze dorobiła się pracując za granicą.
(no ale ja zbyt dużo osób nie znam, wiec nie jest to 'potwierdzona badaniami" zależność)[/QUOTE]Ja myślę, że w Polsce i tak nie jest źle, bo mamy darmowa edukację. Myślę, że to wyrównuje trochę szanse... Plus aplikacje na studia są na rozpatrywane na podstawie matury. Nie na podstawie szkół do jakich chodziłeś i jakie osiągnięcia miałeś i czy Twoi rodzice skończyli Harvard (jak np. w usa). Dzięki temu nawet biedniejsi ludzie mogą przycisnąć, zdać super maturę i miec szanse na dobrą pracę.

No i dzięki temu np. ja - wychowana przez samotną matkę nauczycielkę mogłam zdobyć dobre kwalifikacje . W usa pewnie byłabym w dużo gorszej sytuacji...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill


Edytowane przez ViLLeMkA
Czas edycji: 2019-08-09 o 11:50
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 12:15   #1082
Carol99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Gdańsk, Genewa
Wiadomości: 143
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Uczelnie tj. Stanford, Harvard, Yale etc., są bogate i często częściowo, a czasem całkowicie opcają zdolnym, ale mniej bogatym studia. Tylko, aby dziecko się dostało i chciało się dostać, to na ogół ma chociaż kapitał społeczny.

Polska edukacja nie jest do końca taka egalitarna, a teraz skrócono czas, w którym dzieci z różnych środowisk uczą się razem, co utrudnia wyrównanie szans.

Według mnie zarabiam nieźle, zwłaszcza jak na mój wiek, ale rodzice mają dobre wykształcenie i są zamożni, co wiele ułatwia (zajęcia dodatkowe, miałam w domu przyzwoite laboratorium, dużo lepsze niż takie nawet ze szkoły o profilu chemicznym). Mogłam pójść wcześniej na studia (do jednej z najlepszych uczelni), nie musiałam przejmować się utrzymaniem, więc chodziłam też na różne staże i praktyki, ale mogłam tak mieć, dlatego, że nie musiałam martwić się mieszkaniem, jedzeniem etc. Prawdopodobnie, gdyby zarabiali grosze i nie mieli wykształcenia (wielu rzeczy nauczyłam się w domu przez zabawę), to byłabym w gorszej sytuacji, o ile w ogóle mogłabym studiować. Kapitał finansowy i społeczny ma, miał i będzie mieć wpływ na późniejszy sukces, jeśli ktoś tego nie widzi, to gratuluję. Oczywiście znam ludzi, którzy od konsultanta doszli do bycia prezesem, ale oni też mieli kapitał społeczny.
Carol99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 12:35   #1083
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Carol99 Pokaż wiadomość
Uczelnie tj. Stanford, Harvard, Yale etc., są bogate i często częściowo, a czasem całkowicie opcają zdolnym, ale mniej bogatym studia. Tylko, aby dziecko się dostało i chciało się dostać, to na ogół ma chociaż kapitał społeczny.

Polska edukacja nie jest do końca taka egalitarna, a teraz skrócono czas, w którym dzieci z różnych środowisk uczą się razem, co utrudnia wyrównanie szans.

Według mnie zarabiam nieźle, zwłaszcza jak na mój wiek, ale rodzice mają dobre wykształcenie i są zamożni, co wiele ułatwia (zajęcia dodatkowe, miałam w domu przyzwoite laboratorium, dużo lepsze niż takie nawet ze szkoły o profilu chemicznym). Mogłam pójść wcześniej na studia (do jednej z najlepszych uczelni), nie musiałam przejmować się utrzymaniem, więc chodziłam też na różne staże i praktyki, ale mogłam tak mieć, dlatego, że nie musiałam martwić się mieszkaniem, jedzeniem etc. Prawdopodobnie, gdyby zarabiali grosze i nie mieli wykształcenia (wielu rzeczy nauczyłam się w domu przez zabawę), to byłabym w gorszej sytuacji, o ile w ogóle mogłabym studiować. Kapitał finansowy i społeczny ma, miał i będzie mieć wpływ na późniejszy sukces, jeśli ktoś tego nie widzi, to gratuluję. Oczywiście znam ludzi, którzy od konsultanta doszli do bycia prezesem, ale oni też mieli kapitał społeczny.
Oczywiście, że tak. Ale kapitał społeczny niekoniecznie równa się finansowy - moja mama nauczyciel jest osobą wykształconą (I została zresztą wychowana przez tatę, który był rolnikiem i nie umiał nawet dobrze czytać, bo nie skończył podstawówki - wojna)

Jest też taka książka outliers - story of success gość tam dość dokładnie opisuje przypadki ludzi wybitnie inteligentnych, którzy wychowani w rodzinach bardzo nieudolnych, nie mieli właściwie żadnych szans na sukces (przykłady z USA).

U nas ciężką praca się da - ale oczywiście wymaga to wiele poświeceń (porównując do ludzi zamożnych).

Ale znam też w Polsce ludzi, którzy mieli niewykształconych rodziców, którzy nawet nie czytali, a sami skończyli dobre studia i 'wyrwali się' i prowadzą zupełnie inne życie niz rodzice.
__________________
nazywaj mnie Vill


Edytowane przez ViLLeMkA
Czas edycji: 2019-08-09 o 12:39
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 12:51   #1084
noqtore
Raczkowanie
 
Avatar noqtore
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 150
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Gdybym poznała faceta, który zarabia dużo mniej ode mnie, mogłoby mnie to zniechęcić do rozwoju znajomości. Lubię konkretny standard życia (wyjścia, wyjazdy) i wolę, gdy wkład jest mniej więcej po równo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
noqtore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 13:35   #1085
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Ja myślę, że w Polsce i tak nie jest źle, bo mamy darmowa edukację. Myślę, że to wyrównuje trochę szanse... Plus aplikacje na studia są na rozpatrywane na podstawie matury. Nie na podstawie szkół do jakich chodziłeś i jakie osiągnięcia miałeś i czy Twoi rodzice skończyli Harvard (jak np. w usa). Dzięki temu nawet biedniejsi ludzie mogą przycisnąć, zdać super maturę i miec szanse na dobrą pracę.

No i dzięki temu np. ja - wychowana przez samotną matkę nauczycielkę mogłam zdobyć dobre kwalifikacje . W usa pewnie byłabym w dużo gorszej sytuacji...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tutaj jak najbardziej sie z Toba zgadzam, nasza polska edukacja duzo ułatwia. ALE ja np. mimo że moglam studiowac dziennie (i studiowałam), to ze wzgledu na to że bylam wychowywana przez samotną (z wykształceniem podstawowym, praca fizyczna) nie miałam szansy wyjechac na studia do większego miasta z lepsza uczelnią. na jakies kursy, chociazby językowe tez mnie nie było stać itd. itp. Jedyne co mnie 'ratowało' to stypendium naukowe od drugiego roku, ale też po opędzeniu podstawowych potrzeb nie zostawalo mi kasy na jakieś kursy. A mieszkanie (małe) kupilam dopiero w wieku 27 lat.

Wracając do tematu- naprawde warto popatrzeć na całokształt tego faceta "do spotykania" w celu związkowym, taki perspektywiczny, uwzględniając jego wiek oczywiście, a nie czy aktualnie go stać na wyjścia, wyjazdy itepe
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 13:40   #1086
noqtore
Raczkowanie
 
Avatar noqtore
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 150
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Ja miałam na myśli facetów w okolicach 30, więc raczej interesuje mnie tu i teraz
noqtore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 18:55   #1087
singiel34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 123
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Moi rodzice oboje mieli wyższe wykształcenie, choć byli w pewien sposób mezaliansem kulturowym- mama z rodziny inteligenckiej, tata z " ludu ". Ja sam jestem na etapie pisania doktoratu.
singiel34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-13, 22:08   #1088
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez singiel34 Pokaż wiadomość
Moi rodzice oboje mieli wyższe wykształcenie, choć byli w pewien sposób mezaliansem kulturowym- mama z rodziny inteligenckiej, tata z " ludu ". Ja sam jestem na etapie pisania doktoratu.
Ale to jakoś odpowiada na pytanie czy byś się chciał spotykać z biednym facetem?
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 21:08   #1089
Airuf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 63
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Niech ktoś mnie oświeci, czy zamiast tego całego steku bzdur typu "nie przeszkadzało by mi to gdyby miał aspiracje, ambicje i chciał osiągnąć więcej" (to żaden konkretny cyctat) nie łatwiej napisać: "nie"? To nie jest pytanie: "czy spotykała byś się z chwilowo biednym facetem który zaraz się dorobi...?" To tak jak by odpowiadać na pytanie: Czy chciała byś grubego partnera - mówiąc: tak, o ile schudnie...
Airuf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 21:27   #1090
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Airuf Pokaż wiadomość
Niech ktoś mnie oświeci, czy zamiast tego całego steku bzdur typu "nie przeszkadzało by mi to gdyby miał aspiracje, ambicje i chciał osiągnąć więcej" (to żaden konkretny cyctat) nie łatwiej napisać: "nie"? To nie jest pytanie: "czy spotykała byś się z chwilowo biednym facetem który zaraz się dorobi...?" To tak jak by odpowiadać na pytanie: Czy chciała byś grubego partnera - mówiąc: tak, o ile schudnie...
Ha Ha Ha!
Też mnie to od wielu stron tego wątku śmieszy.
Np. ja bym mógł się spotykać z kobietą z małymi piersiami. Tylko jednak chciałbym żeby sobie je powiększyła w ciągu kilku miesięcy. Inaczej nie rokuje.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 22:00   #1091
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Airuf Pokaż wiadomość
Niech ktoś mnie oświeci, czy zamiast tego całego steku bzdur typu "nie przeszkadzało by mi to gdyby miał aspiracje, ambicje i chciał osiągnąć więcej" (to żaden konkretny cyctat) nie łatwiej napisać: "nie"? To nie jest pytanie: "czy spotykała byś się z chwilowo biednym facetem który zaraz się dorobi...?" To tak jak by odpowiadać na pytanie: Czy chciała byś grubego partnera - mówiąc: tak, o ile schudnie...
Nie, nie łatwiej, bo to jest inna odpowiedź
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-15, 22:07   #1092
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Airuf Pokaż wiadomość
Niech ktoś mnie oświeci, czy zamiast tego całego steku bzdur typu "nie przeszkadzało by mi to gdyby miał aspiracje, ambicje i chciał osiągnąć więcej" (to żaden konkretny cyctat) nie łatwiej napisać: "nie"? To nie jest pytanie: "czy spotykała byś się z chwilowo biednym facetem który zaraz się dorobi...?" To tak jak by odpowiadać na pytanie: Czy chciała byś grubego partnera - mówiąc: tak, o ile schudnie...
No łatwiej i szybciej, ale nie jest to to samo zdanie.

Mnie nie interesuje, ile facet zarabia, nie musi kiedyś zacząć zarabiać więcej.

Ale interesuje mnie ambicja. Nawet jeśli nikt nigdy mu za to, co akurat robi, nie zapłaci dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 23:52   #1093
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87085143]Nie, nie łatwiej, bo to jest inna odpowiedź [/QUOTE]
ale odpowiada na pytanie, w przeciwieństwie do tej drugiej

Edytowane przez stewardesa
Czas edycji: 2019-08-15 o 23:57
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 08:58   #1094
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
ale odpowiada na pytanie, w przeciwieństwie do tej drugiej
Przecież obie odpowiadają, ale odpowiedź "nie", różni się od "tak, o ile facet ma aspiracje i możliwości".
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 10:16   #1095
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87085677]Przecież obie odpowiadają, ale odpowiedź "nie", różni się od "tak, o ile facet ma aspiracje i możliwości".[/QUOTE]Odpowiedź nie jest w tym momencie fałszywą, a tak też się trochę mija z prawda. Zresztą od kiedy na forum ludzie piszą tylko "tak" lub "nie".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 10:34   #1096
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Odpowiedź nie jest w tym momencie fałszywą, a tak też się trochę mija z prawda.
Gdzie się niby mija z prawdą? Mija się jeśli ktoś kłamie, a jeśli ma naprawdę takie przekonania (co jest w pełni możliwe), to nie, nie mija się.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 11:03   #1097
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87085677]Przecież obie odpowiadają, ale odpowiedź "nie", różni się od "tak, o ile facet ma aspiracje i możliwości".[/QUOTE]
...czyli jeśli się wzbogaci. A w pytaniu nie ma takiego założenia.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 11:21   #1098
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
...czyli jeśli się wzbogaci. A w pytaniu nie ma takiego założenia.
Jeśli masz na myśli pytanie tytułowe, to nie ma tam też odwrotnego założenia. Pytanie jest tylko o stan aktualny, co poszerza spektrum możliwych odpowiedzi o przypadek "tak, pod warunkiem że..."
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 11:25   #1099
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87085935]Gdzie się niby mija z prawdą? Mija się jeśli ktoś kłamie, a jeśli ma naprawdę takie przekonania (co jest w pełni możliwe), to nie, nie mija się.[/QUOTE]Chodzi mi o to, że odpowiedź "tak, jeśli jest ambitny" czy cokolwiek jest dopiero precyzyjna. Bo sama nie wiem czy odpowiedź "tak" czy "nie" obrazuje ta sytuacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-16, 11:42   #1100
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Ja myślę, że w Polsce i tak nie jest źle, bo mamy darmowa edukację. Myślę, że to wyrównuje trochę szanse... Plus aplikacje na studia są na rozpatrywane na podstawie matury. Nie na podstawie szkół do jakich chodziłeś i jakie osiągnięcia miałeś i czy Twoi rodzice skończyli Harvard (jak np. w usa). Dzięki temu nawet biedniejsi ludzie mogą przycisnąć, zdać super maturę i miec szanse na dobrą pracę.
Tu się całkowicie zgadzam, a my naprawdę nie doceniamy, jak duże mamy w porównaniu z innymi krajami możliwości awansu społecznego. Wiadomo, że trudniej zdać dobrze maturę w kiepskiej wiejskiej szkole, ale jednak nie jest to niemożliwe. W wielu krajach kiepska dzielnica i kiepska szkoła marginalizuje już na zawsze. Z boku to może wyglądać słodko, bo niby są stypendia dla najzdolniejszych, ale to jakiś promil ludzi, którzy się na to załapią. No i własnie trzeba się załapać. A nie wszędzie pod uwagę brane są tylko wyniki egzaminów, często bierze się pod uwagę inne aktywności ucznia: sukcesy sportowe, dodatkowe kursy, wyjazdy edukacyjne, staże i wolontariaty, na które biedni po prostu zwykle nie mogą sobie pozwolić. W wielu krajach funkcjonują bardzo drodzy doradcy edukacyjni, którzy doskonale znają kryteria kalifikacji najlepszych uniwersytetów na świecie i za duże pieniądze rodziców prowadzą "karierę" licealisty tak, żeby się dostał. Pomogą nawet napisać esej, który jest na wielu uczelniach wymagany, w taki sposób, żeby go oceniono dobrze. Ludzie u nas są tak przyzwyczajeni, że wystarczy dobrze się uczyć, żeby iść na dobrą uczelnię, że nawet sobie nie wyobrażają, jak to jest gdzie indziej.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 12:05   #1101
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Tu się całkowicie zgadzam, a my naprawdę nie doceniamy, jak duże mamy w porównaniu z innymi krajami możliwości awansu społecznego. Wiadomo, że trudniej zdać dobrze maturę w kiepskiej wiejskiej szkole, ale jednak nie jest to niemożliwe. W wielu krajach kiepska dzielnica i kiepska szkoła marginalizuje już na zawsze. Z boku to może wyglądać słodko, bo niby są stypendia dla najzdolniejszych, ale to jakiś promil ludzi, którzy się na to załapią. No i własnie trzeba się załapać. A nie wszędzie pod uwagę brane są tylko wyniki egzaminów, często bierze się pod uwagę inne aktywności ucznia: sukcesy sportowe, dodatkowe kursy, wyjazdy edukacyjne, staże i wolontariaty, na które biedni po prostu zwykle nie mogą sobie pozwolić. W wielu krajach funkcjonują bardzo drodzy doradcy edukacyjni, którzy doskonale znają kryteria kalifikacji najlepszych uniwersytetów na świecie i za duże pieniądze rodziców prowadzą "karierę" licealisty tak, żeby się dostał. Pomogą nawet napisać esej, który jest na wielu uczelniach wymagany, w taki sposób, żeby go oceniono dobrze. Ludzie u nas są tak przyzwyczajeni, że wystarczy dobrze się uczyć, żeby iść na dobrą uczelnię, że nawet sobie nie wyobrażają, jak to jest gdzie indziej.
Jest tak wspaniale w Polsce, że z wyższym wykształceniem jest praca na kasie w Biedrze. Awans społeczny przez wykształcenie? Nie żartuj nawet. Awans w naszym kraju daje tylko kasiorka. Ilu jest polityków, którzy nie potrafią sklecić zdania w języku obcym? Z resztą i z polskim mają nieraz problemy. Za granicą wykształcenie oznacza pracę i pieniądze, a u nas to najczęściej kawałek papieru.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 12:42   #1102
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Jest tak wspaniale w Polsce, że z wyższym wykształceniem jest praca na kasie w Biedrze. Awans społeczny przez wykształcenie? Nie żartuj nawet. Awans w naszym kraju daje tylko kasiorka. Ilu jest polityków, którzy nie potrafią sklecić zdania w języku obcym? Z resztą i z polskim mają nieraz problemy. Za granicą wykształcenie oznacza pracę i pieniądze, a u nas to najczęściej kawałek papieru.
Wykształcenie bardzo wiele daje, ale tylko ogarniętym ludziom, którzy wiedzą, co z nim zrobić i jak je wykorzystać. Niestety spora część naszego społeczeństwa, o czym świadczy Twój post, nie dorosła jeszcze do bycia społeczeństwem wykształconym i nie wie, z czym się to wykształcenie je. Tacy ludzie nie rozumieją, że wykształcenie to nie papier, który magicznie teleportuje na planetę kariera. To możliwość samorozwoju oraz zdobycia pewnej wiedzy i umiejętności, z której można skorzystać lub nie. Wierz lub nie, ale to tak działa na całym świecie. To wiedza jest kapitałem człowieka. I nie wiem, czy akurat kariera polityka jest marzeniem większości ludzi, to jednak dość niewdzięczna praca i dość niepewna.

Z drugiej strony to chyba tak musi być, że tylko niewielką część społeczeństwa można zaliczyć do inteligencji. Większość nie ma do tego po prostu mocy przerobowych i musi być jak moja rodzina z Sosnowca: "dobra praca, to jak masz plecy hue hue, u prywaciarza nie będę robił hue hue". Ja się jednak mimo wszystko cieszę, że jeszcze nie jesteśmy na etapie Stanów Zjednoczonych i że to nie musi być wrodzone. Że jak się ktoś urodził jako white trash w przyczepie, to musi tak umrzeć. I że nawet ludzie z Sosnowca mogą zdobyć wykształcenie i gdzieś wyjechać.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 12:44   #1103
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
I że nawet ludzie z Sosnowca mogą zdobyć wykształcenie i gdzieś wyjechać.
Dokąd wyjechać?
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 12:46   #1104
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Dokąd wyjechać?
Do Radomia.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 18:16   #1105
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Dokąd wyjechać?
Do Warszawy, do Londynu, do Frankfurtu. Gdzie chcą.

Mogą pracować jako finansiści, prawnicy, quanci, lekarze, konsultanci, programiści. Sky is the limit.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Tu się całkowicie zgadzam, a my naprawdę nie doceniamy, jak duże mamy w porównaniu z innymi krajami możliwości awansu społecznego. Wiadomo, że trudniej zdać dobrze maturę w kiepskiej wiejskiej szkole, ale jednak nie jest to niemożliwe. W wielu krajach kiepska dzielnica i kiepska szkoła marginalizuje już na zawsze. Z boku to może wyglądać słodko, bo niby są stypendia dla najzdolniejszych, ale to jakiś promil ludzi, którzy się na to załapią. No i własnie trzeba się załapać. A nie wszędzie pod uwagę brane są tylko wyniki egzaminów, często bierze się pod uwagę inne aktywności ucznia: sukcesy sportowe, dodatkowe kursy, wyjazdy edukacyjne, staże i wolontariaty, na które biedni po prostu zwykle nie mogą sobie pozwolić. W wielu krajach funkcjonują bardzo drodzy doradcy edukacyjni, którzy doskonale znają kryteria kalifikacji najlepszych uniwersytetów na świecie i za duże pieniądze rodziców prowadzą "karierę" licealisty tak, żeby się dostał. Pomogą nawet napisać esej, który jest na wielu uczelniach wymagany, w taki sposób, żeby go oceniono dobrze. Ludzie u nas są tak przyzwyczajeni, że wystarczy dobrze się uczyć, żeby iść na dobrą uczelnię, że nawet sobie nie wyobrażają, jak to jest gdzie indziej.
Tak bardzo tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 09:28   #1106
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Jest tak wspaniale w Polsce, że z wyższym wykształceniem jest praca na kasie w Biedrze. Awans społeczny przez wykształcenie? Nie żartuj nawet. Awans w naszym kraju daje tylko kasiorka. Ilu jest polityków, którzy nie potrafią sklecić zdania w języku obcym? Z resztą i z polskim mają nieraz problemy. Za granicą wykształcenie oznacza pracę i pieniądze, a u nas to najczęściej kawałek papieru.
Znam wiele osób, które awansowały społecznie dzięki wykształceniu - w tym jestem ja. Pochodzę z biednej rodziny, na dodatek z problemem alkoholowym. Od początku wiedziałam, że jedyne co może mnie uratować to nauka i moja ciężka praca oraz ambicje. Jakbym nie miała szansy na darmową edukację pewnie miałabym już kilkoro dzieci i niezbyt ambitne prace, bo mojej mamy, która samotnie mnie wychowywała nie było by stać na opłacanie szkoły, dodatkowych kursów, nie mogłabym poświęcać wolnego czasu na udział w wolontariatach, bo musiałabym pracować. A tak dzięki darmowej edukacji kilka lat przeżyłam jako biedna studentka, ale te studia ukończyłam. Ostatecznie doprowadziło mnie to do znalezienia dobrej pracy, w której mogłam się rozwijać, pozwoliło mi na życie na poziomie, gdzie mogłam już sama inwestować w siebie.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-17 09:28:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.