Mam problemy z zaufaniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-13, 21:40   #1
lunaa11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 33

Mam problemy z zaufaniem


Mój poprzedni związek zakończył się☠między innymi przez to.

Były chłopak miał bardzo otwarte podejście do ludzi, wszystkich lubił, bardzo łatwo nawiązywał kontakty, pisał z dziewczynami itd. Ja mam zupełnie inne podejście, jestem wobec ludzi zachowawcza, najpierw muszę ich poznać i dopiero wtedy czuje się swobodnie, rozmowa z obcymi nie przychodzi mi łatwo - nie umiem small talkować, itd. Można powiedzieć, że nie rozumiałam, a wręcz było to dla mnie dziwne jak można po prostu wszystkich lubić... Niestety, ale też co jakiś czas sprawdzałam jego wiadomości. Mimo zapewnień jak mnie kocha, czułam też tą miłość, nie zaprzeczam, ale mimo wszystko z tyłu głowy miałam strach że zostanę zraniona. Po kilku latach moje przypuszczenia okazały się słuszne, bo na jednym ze swoich wyjazdów podrywał kelnerkę z baru, zapraszał ją na spacery po pracy itd. Kiedy się o tym dowiedziałam przepraszał bardzo, mówił że to przez to że mieliśmy ciężki okres, on chciał poczuć jakiś flirt, nie chciał nic zrobić więcej. Płakał i klękał, ja byłam młoda i głupia więc wybaczyłam i byliśmy razem następne kilka lat. W końcu się oświadczył, planowaliśmy przyszłość, odłożyć trochę pieniędzy na mieszkanie. Ale znowu nastał ciężki okres. Pojawiły się inne priorytety, stwierdził, że on chce innego życia, że on boi się wizji bycia ojcem i mężem, że chce być wolny i podróżować. Tu znowu poczułam się oszukana, ale już z innej strony. Do tego jeszcze się okazało, że przez 6 miesięcy pisał z nową koleżanką, bo jak powiedział: mieli super kontakt i potrzebował rozmowy z kimś kto go nie zna i nie ocenia.
Wszystko to dało mi w kość konkretnie. Boje się wchodzić w każdy następny bliższy kontakt z facetem ze strachu. Że znowu przeżyje to samo, zaufam, oddam się a ktoś to zniszczy.
lunaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 15:36   #2
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Mam problemy z zaufaniem

Cytat:
Napisane przez lunaa11 Pokaż wiadomość
Mój poprzedni związek zakończył się☠między innymi przez to.

Były chłopak miał bardzo otwarte podejście do ludzi, wszystkich lubił, bardzo łatwo nawiązywał kontakty, pisał z dziewczynami itd. Ja mam zupełnie inne podejście, jestem wobec ludzi zachowawcza, najpierw muszę ich poznać i dopiero wtedy czuje się swobodnie, rozmowa z obcymi nie przychodzi mi łatwo - nie umiem small talkować, itd. Można powiedzieć, że nie rozumiałam, a wręcz było to dla mnie dziwne jak można po prostu wszystkich lubić... Niestety, ale też co jakiś czas sprawdzałam jego wiadomości. Mimo zapewnień jak mnie kocha, czułam też tą miłość, nie zaprzeczam, ale mimo wszystko z tyłu głowy miałam strach że zostanę zraniona. Po kilku latach moje przypuszczenia okazały się słuszne, bo na jednym ze swoich wyjazdów podrywał kelnerkę z baru, zapraszał ją na spacery po pracy itd. Kiedy się o tym dowiedziałam przepraszał bardzo, mówił że to przez to że mieliśmy ciężki okres, on chciał poczuć jakiś flirt, nie chciał nic zrobić więcej. Płakał i klękał, ja byłam młoda i głupia więc wybaczyłam i byliśmy razem następne kilka lat. W końcu się oświadczył, planowaliśmy przyszłość, odłożyć trochę pieniędzy na mieszkanie. Ale znowu nastał ciężki okres. Pojawiły się inne priorytety, stwierdził, że on chce innego życia, że on boi się wizji bycia ojcem i mężem, że chce być wolny i podróżować. Tu znowu poczułam się oszukana, ale już z innej strony. Do tego jeszcze się okazało, że przez 6 miesięcy pisał z nową koleżanką, bo jak powiedział: mieli super kontakt i potrzebował rozmowy z kimś kto go nie zna i nie ocenia.
Wszystko to dało mi w kość konkretnie. Boje się wchodzić w każdy następny bliższy kontakt z facetem ze strachu. Że znowu przeżyje to samo, zaufam, oddam się a ktoś to zniszczy.
To zrozumiałe, że po przykrych przejściach boimy się i czujemy strach, niepewność. Ale nie można dać się zwariować bo przez to nigdy nie zaznamy szczęścia. Brak zaufania, kontrola itp. zniszczą każde uczucie. Daj sobie czas na poznanie nowego mężczyzny, nie każdy jest dupkiem przecież. To widać, kiedy komuś na nas naprawdę zależy. Zaufanie jest kluczem do szczęścia i szczęśliwego związku.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 16:12   #3
missVivi
Raczkowanie
 
Avatar missVivi
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 287
Dot.: Mam problemy z zaufaniem

Pozostaje miec z tylu glowy, że nie wszyscy są tacy sami. Nie musisz ufac kazdemu nowo poznanemu facetowi, ale zawsze warto sie lekko otworzyc przed kims wartosciowym.
missVivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 17:06   #4
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Mam problemy z zaufaniem

Nic dziwnego, że masz problemy z zaufaniem skoro byłaś w związku z narcystycznym bawidamkiem, ale nie wszyscy faceci są tacy. Zawsze możesz też skorzystać z pomocy specjalisty jak masz problem z poukładaniem sobie w głowie co jest właściwe w związku, a co nie albo popracować nad poczuciem własnej wartości, które nadszarpnął ci ex.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 12:26   #5
lunaa11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 33
Dot.: Mam problemy z zaufaniem

Myślicie, że taka osoba ma szanse się jeszcze zmienić? Jego ojciec jest taki sam, rozwiedziony, imprezki i brak rodziny - tylko podejście do kasy inne. Dla mojego eks pieniądze są najważniejsze, bo jego ojciec nie ma grosza w kieszeni i długi.

Chciałabym wierzyć, że nie wszyscy są źli. Tutaj dziewczyny też głównie przychodza się wyżalic, więc można poczytac o róznych typach i historiach.
lunaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 12:40   #6
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Mam problemy z zaufaniem

Cytat:
Napisane przez lunaa11 Pokaż wiadomość
Myślicie, że taka osoba ma szanse się jeszcze zmienić? Jego ojciec jest taki sam, rozwiedziony, imprezki i brak rodziny - tylko podejście do kasy inne. Dla mojego eks pieniądze są najważniejsze, bo jego ojciec nie ma grosza w kieszeni i długi.

Chciałabym wierzyć, że nie wszyscy są źli. Tutaj dziewczyny też głównie przychodza się wyżalic, więc można poczytac o róznych typach i historiach.
Ale co cię to właściwie obchodzi skoro się rozstaliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 14:39   #7
lunaa11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 33
Dot.: Mam problemy z zaufaniem

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87083971]Ale co cię to właściwie obchodzi skoro się rozstaliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Pytanie teoretyczne, niczego już od niego nie chcę
lunaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-15, 15:24   #8
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Mam problemy z zaufaniem

Cytat:
Napisane przez lunaa11 Pokaż wiadomość
Pytanie teoretyczne, niczego już od niego nie chcę
Teoretycznie to raczej się nie zmieni. Ludzie rzadko się zmieniają sami z siebie. Zwłaszcza jak nie widzą problemu w sobie. Jak już to potrzeba dosyć mocnego impulsu z zewnątrz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 15:24:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.