postinor a pominięta tabletka! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-01, 20:26   #1
stopklatka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Question

postinor a pominięta tabletka!


Witajcie, na Wizażu jestem po raz pierwszy. Szukałam odpowiedzi na swoje pytania, lecz po przesiedzianych dwóch godzinach w Internecie nie znalazłam niczego, co by mnie choć trochę uspokoiło. Opiszę swój problem:

Jestem przy drugim opakowaniu Novynette. Wczoraj (sobota) zapomniałam tabletki (a była to 5 tabletka na blistrze) i zorientowałam się dopiero dziś o 17 (niedziela), kiedy to ze strachu szybko ją zażyłam. O 20 połknęłam tę dzisiejszą. Wiem, że zapomniana tabletka w 1szym tygodniu to nic takiego, O ILE nie zaszło współżycie. No i właśnie. Zaszło. W czwartek doszło do zbliżenia, a plemniki pewnie tak szybko nie umierają, więc możliwe, że do soboty spokojnie przeczekały. Teraz już nic na to nie poradzę, ale jutro z samego rana biegnę do ginekologa (po postinor?). Chcę tylko wiedzieć, czy to wystarczy, aby zapobiec niespodziewanym skutkom - żeby chociaż w tę noc jako tako zasnąć i nie myśleć.... z góry dziękuję za pomoc!

Ach i zapomniałam zapytac: czy taka ilość hormonów nie zachwieje poważnie moim zdrowiem? (pytam "poważnie", bo zachwieje z pewnością, jak każde hormony...)

Edytowane przez stopklatka89
Czas edycji: 2009-02-01 o 20:30
stopklatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 21:02   #2
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: postinor a pominięta tabletka!

nie znam sie zbytnio, ale jeszcze dawka takich hormonow jak postinor moze troche namieszac w twoim organizmie...

poza tym mysle ze nie ma sensu go brac, bo on dziala tylko do 72 h.. czyli 3 dni od stosunku... tutaj juz 3 dni minely, wiec chyba nie masz po co sie faszerowac postinorem, bo i tak nie zadziala.

i jeszcze takie male pytanko: stosunek byl z finiszem w tobie?

Edytowane przez hammie
Czas edycji: 2009-02-01 o 21:04
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 21:07   #3
stopklatka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: postinor a pominięta tabletka!

no tak, ale teoretyczne zapłodnienie byłoby dopiero dziś nad ranem... bo wcześniej było blokowane przez tabletki. Mimo to postinor by nie pomógł? Oj lepiej mnie nie strasz, bo to dobrze nie wygląda (albo ze mnie już taka panikara:p) Boże, nie wiem, jak mogłam przeoczyć tę tabletkę
stopklatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 21:24   #4
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: postinor a pominięta tabletka!

no wlasnie tu ci nie umiem odpowiedziec bo nie biore tabletek, pamietam ze jak ja wzielam postinor to troche mi opoznil okres i ciagle sie zle czulam... mysle ze w twoim przypadku chyba szanse na ciaze nie są duze
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 21:32   #5
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: postinor a pominięta tabletka!

Postinor możesz jeszcze przyjąć- liczy się od dnia zapomnienia tabletki.
Czy pomoże? Nie masz 100% pewności, bo takowej on nie daje niestety. Ale szanse na to, że pomoże są spore. Najlepiej będzie jak i skonsultujesz tę sytuację z ginekologiem- on doradzi najlepiej co zrobić

Taka dawka hormonów (w samej tabletce PO) może spowodować nasilone skutki uboczne.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 21:40   #6
stopklatka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: postinor a pominięta tabletka!

Dziękuję Wam bardzo serdecznie od razu jakoś tak lżej... będzie mi łatwiej zmrużyć oko...
stopklatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 21:41   #7
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: postinor a pominięta tabletka!

na postinor moim zdaniem za późno (72h po stosunku), jeśli coś się by miało stać, to że tak powiem - po ptakach
pozostaje chyba pilnować pozostałych pigułek w blistrze
natomiast ku pociesze powiem, że choć ryzyko jets, to nie jest ono wcale ogromne
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 21:51   #8
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: postinor a pominięta tabletka!

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
na postinor moim zdaniem za późno (72h po stosunku), jeśli coś się by miało stać, to że tak powiem - po ptakach
pozostaje chyba pilnować pozostałych pigułek w blistrze
natomiast ku pociesze powiem, że choć ryzyko jets, to nie jest ono wcale ogromne
no ale przecież wcześniej owulacja było blokowana przez tabletki i zabezpieczenie było prawidłowe
dopiero w wyniku zapomnienia owej tabletki mogło do czegoś dojść
dlatego moim zdaniem od tego momentu liczy się 72godziny
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 21:57   #9
stopklatka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: postinor a pominięta tabletka!

Cytat:
Napisane przez hammie Pokaż wiadomość
i jeszcze takie male pytanko: stosunek byl z finiszem w tobie?

no z finiszem, zresztą jak zwykle, ale myślę, że to i tak by nic nie zmieniło, bo mówi się, że ten płyn przed ejakulacją ma sporo plemników, czyż nie?
stopklatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 01:24   #10
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: postinor a pominięta tabletka!

antykoncepcja złożona, czyli to co stosuje 99% z nas nie działa tyle na gęstnienie śluzu, ile na blokowanie owulacji. gęstnienie śluzu gwarantuje natomiast postinor.
dlatego wydaje mi się ważnym, by ten postinor wziąć w miarę szybko. jeśli na skutek zapomnianej pigułki doszłoby do owulacji a plemniki "już by sobie czekały", to może być za późno. choć generalnie tak czy siak taki scenariusz wydaje mi się ostro nieprawdopodobny
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 15:09   #11
stopklatka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: postinor a pominięta tabletka!

Hej Dziewczyny!

Byłam u lekarza po radę i pani ginekolog uspokoiła mnie, że nie muszę się niczym martwic, bo prawdopodobieństwo zajścia jest bliskie zeru tym bardziej, że na następny dzień przyjęłam podwójną dawkę hormonów na początku miałam wątpliwości, ale w końcu jej zaufałam. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, więc posłucham dziękuję Wam bardzo za wsparcie
stopklatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.