Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-14, 16:35   #4171
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Kwiatkowa123451 Pokaż wiadomość
A dlaczego krwawienie z odstawienia wystąpiło podczas brania aktywnych tabletek? Mam się martwić czy jest to normalne gdy przezywa się tyle stresu?
Ja też tak miałam przy jednych tabsach, nie od początku, tylko nagle po pół roku regularnego brania. Poszłam do gina, zmienił mi tabsy po konsultacji i wszystko ok

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 16:38   #4172
Kwiatkowa123451
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Uff bardzo dziękuję za odpowiedzi! Strasznie się martwiłam...
Kwiatkowa123451 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 17:26   #4173
Pac11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 62
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny pomóżcie, proszę. Wiem, że pisałam już kilka razy, ale nie mogę jakoś sobie przetłumaczyć. W czasie przerwy wypiłam prawdopodobnie trochę (3 łyki alkoholu, który mógł zawierać) dziurawca. Nie jestem pewna, bo nie było podanego składu ale kilka dni później miałam brązowe plamienie. Krwawienie z odstawienia dostałam bardziej skąpe niż zawsze. Zrobiłam testy ciążowe 4 i wyszły negatywne. Ale czytałam coś o kobietach, które mówiły o znikajacych w ciągu 5 min kreskach, a ja na test zawsze patrzę po 4 min, żeby mieć pewność że już wynik jest ostateczny. Zrobiłam betę i niby wyszła ujemna ale godzina pobrania materiału nie zgadza się z czasem z którym byłam w laboratorium. Myślicie, że to mogło spowodować jakiś błąd? Czy takie ilości dziurawca w trakcie przerwy mogły mieć wpływ. Czy nawet skąpe krwawienie wyklucza ciążę.
Pac11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 17:57   #4174
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Pac nie jesteś na bank, wdech wydech
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 18:18   #4175
Pac11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 62
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dzięki, wydaje mi się, że to taka relacja na stres. Że teraz ciężko pójść do lekarza, na badania i że stresu tak sobie człowiek wmawia bo to najgorszy moment na nieplanowaną ciążę.
Pac11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 20:46   #4176
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Pac11 Pokaż wiadomość
Dzięki, wydaje mi się, że to taka relacja na stres. Że teraz ciężko pójść do lekarza, na badania i że stresu tak sobie człowiek wmawia bo to najgorszy moment na nieplanowaną ciążę.
A kiedy jest dobry moment? Chyba zawsze jest to największy koszmar jaki można wymarzyć
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-15, 02:29   #4177
Lloydnj7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 25
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny pomocy
Ostatnio mocno wkręciłam się w zapuszczanie włosów o zamówiłam kilka wcierek do skory głowy, min. Sławna Banfi i je stosuje. Oczywiście sprawdziłam składy, w żadnej z nich w składzie nie ma dziurawca, ale jest mnóstwo innych ziół - skrzyp, pokrzywa, łopian, gorczyca, chrzan, nawet indyjskie amla, henna, brahmi itp..
. czy jeżeli codziennie wcieram sobie w skore głowy taka wcierke, to nawet jak nie ma w składzie stricte dziurawca to może się okazać ze któreś ziółko osłabia anty?

Czy preparaty ziołowe stosowane miejscowo na skore nie maja takiego wpływu na antykoncepcję?

Bo zaczęłam schizowac a odstawiać wcierek bym nie chciała, bo efekty mam super
Lloydnj7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-15, 06:45   #4178
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Lloydnj7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy
Ostatnio mocno wkręciłam się w zapuszczanie włosów o zamówiłam kilka wcierek do skory głowy, min. Sławna Banfi i je stosuje. Oczywiście sprawdziłam składy, w żadnej z nich w składzie nie ma dziurawca, ale jest mnóstwo innych ziół - skrzyp, pokrzywa, łopian, gorczyca, chrzan, nawet indyjskie amla, henna, brahmi itp..
. czy jeżeli codziennie wcieram sobie w skore głowy taka wcierke, to nawet jak nie ma w składzie stricte dziurawca to może się okazać ze któreś ziółko osłabia anty?

Czy preparaty ziołowe stosowane miejscowo na skore nie maja takiego wpływu na antykoncepcję?

Bo zaczęłam schizowac a odstawiać wcierek bym nie chciała, bo efekty mam super
Nie, nie ma to wpływu na antykoncepcje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-15, 20:25   #4179
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Nie uzyskalam od was odpowiedzi jednak jeszcze nie stosowalam tabletek co najbardziej obniza skutecznosc tabletek ? Czy któras z was stosuje Sidratella 30 nie wiele mi lekarz wyjasnil ...i martwie sie . Czy zawsze wystepuje krawienie podczas tygodniowej przerwy mozę byc tak ze nie wystapi ? .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 05:46   #4180
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Nie uzyskalam od was odpowiedzi jednak jeszcze nie stosowalam tabletek co najbardziej obniza skutecznosc tabletek ? Czy któras z was stosuje Sidratella 30 nie wiele mi lekarz wyjasnil ...i martwie sie . Czy zawsze wystepuje krawienie podczas tygodniowej przerwy mozę byc tak ze nie wystapi ? .
Przeczytaj ulotkę. Tam są odpowiedzi na Twoje pytania...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:46 ---------- Poprzedni post napisano o 06:45 ----------

Nawet tu na forum znajdziesz uniwersalna ulotkę. Jest chyba podpięta u góry, nad innymi wątkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 08:20   #4181
mika121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 28
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Lloydnj7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy
Ostatnio mocno wkręciłam się w zapuszczanie włosów o zamówiłam kilka wcierek do skory głowy, min. Sławna Banfi i je stosuje. Oczywiście sprawdziłam składy, w żadnej z nich w składzie nie ma dziurawca, ale jest mnóstwo innych ziół - skrzyp, pokrzywa, łopian, gorczyca, chrzan, nawet indyjskie amla, henna, brahmi itp..
. czy jeżeli codziennie wcieram sobie w skore głowy taka wcierke, to nawet jak nie ma w składzie stricte dziurawca to może się okazać ze któreś ziółko osłabia anty?

Czy preparaty ziołowe stosowane miejscowo na skore nie maja takiego wpływu na antykoncepcję?

Bo zaczęłam schizowac a odstawiać wcierek bym nie chciała, bo efekty mam super
Hej mam taki sam problem, też stosuję wcierki Banfi, z kropli żołądkowych i w ciąży nie jestem . Myślę, że krople wcierane w głowę nie mają takiego wpływu na antykoncepcję jak podawane doustnie.

Dziewczyny, jednorazowa dawka wyciskanego soku z grejfruta, pomarańczy i kiwi będzie miała wpływ na tabletki?
mika121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-16, 10:52   #4182
olablju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Potrzebuje uspokojenia z waszej strony. Od pół roku stosuje antykoncepcję hormonalną (MyWy). Staram się to robić regularnie i żadnej tabletki nie pomijam. Unikam też brania innych leków, nawet odstawiłam antydepresanty. Z partnerem dodatkowo stosujemy prezerwatywę i stosunek przerywany. Zdaję sobie sprawę, że to może być przesada, ale z moją nerwicą różnie bywa. Ostatnio współżyłam szóstego dnia przyjmowania tabletek. W dniu dziewiętnastym wystąpiło u mnie plamienie, brązowe, gęste, ze skrzepami i małą ilością krwi. Trwało to do przerwy z odstawienia, wtedy dostałam normalnego krwawienia, które trwało nieco krócej niż zwykle. Dodam, że zrobiłam dwa testy ciążowe. Pierwszy 22 dni po współżyciu, drugi 29 dni po współżyciu. Oba negatywne. Jednak od paru dni czuje się bardzo obolała i mam wrażenie, że sama sobie już wmawiam ból krzyża, zgagę i inne objawy ciąży, które wyczytałam w internecie. W tej sytuacji raczej nie powinnam mieć powodów do obaw, a jak jest waszym zdaniem?
olablju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 11:25   #4183
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Nie masz powodu do obaw

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 14:17   #4184
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mika121 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jednorazowa dawka wyciskanego soku z grejfruta, pomarańczy i kiwi będzie miała wpływ na tabletki?
Raczej nie, o ile nie popiłaś tym sokiem tabletki ale jednak starałabym się grejfruta unikać.



Cytat:
Napisane przez olablju Pokaż wiadomość
W tej sytuacji raczej nie powinnam mieć powodów do obaw, a jak jest waszym zdaniem?
Jesteś bezpieczna
Przemyśl sobie temat antydepresantów, obserwuj siebie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 17:20   #4185
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Raczej nie, o ile nie popiłaś tym sokiem tabletki ale jednak starałabym się grejfruta unikać.



Jesteś bezpieczna
Przemyśl sobie temat antydepresantów, obserwuj siebie.
serio trzeba unikać soku z grejfruta??
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 19:36   #4186
mika121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 28
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Raczej nie, o ile nie popiłaś tym sokiem tabletki ale jednak starałabym się grejfruta unikać.
Nie popiłam tabletki, małą dawkę soku (ok. 70 ml) wypiłam rano, a tabletkę wzięłam o 19 - tym bardziej, że to była jednorazowa dawka i nie jem/piję grejgruta, pomarańczy regularnie. O kurde, mam się bać, że mogę być w ciąży? Ostatni stosunek był 3 dni temu..
mika121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 07:50   #4187
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
serio trzeba unikać soku z grejfruta??
Tak, grejfrut zaburza wchłanianie tabsów. Jeśli się nie ma na niego ciśnienia, to lepiej wykluczyć z diety.

Cytat:
Napisane przez mika121 Pokaż wiadomość
Nie popiłam tabletki, małą dawkę soku (ok. 70 ml) wypiłam rano, a tabletkę wzięłam o 19 - tym bardziej, że to była jednorazowa dawka i nie jem/piję grejgruta, pomarańczy regularnie. O kurde, mam się bać, że mogę być w ciąży? Ostatni stosunek był 3 dni temu..
Nie, nie masz się czego bać, fachowcy mówią, że jeśli się już MUSI pić tego grejfruta to trzeba zachować co najmniej 4 godziny odstępu między tabletką a sokiem, także na spokojnie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 11:45   #4188
tyczkaaa24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny. Mam taki problem z psychiką. Wiem, że temat jest o tabletkach ale myślę, że z inną metodą też tu się podłącze. Zdecydowałam się na implant antykoncepcyjny, dlatego, że ma największą skuteczność (99,95% dane z wiki + wygoda z faktu, że nie trzeba o niczym pamiętać). Problem jest taki, że strasznie się boję wpadki. To moja pierwsza antykoncepcja. Nie mogę czerpać przyjemności z seksu i cały czas o tym myślę. Mimo, że mam od miesiąca implant to cały czas używamy prezerwatywy. Boje się, tego, że taka zapałka w ramieniu nie działa. Ginekolog zapewniał, że nie ma się czego bać. Jak sobie z takimi myślami poradzić? Chciałabym się kochać codziennie, z finałem w środku, bez żadnego stresu.
Kolejny minus, to fakt, że biorę inne leki na stałe, ale z wszystkich wyników badań, wynika, że nie wchodzą w interakcje. Ginekolog też tak twierdzi. Pisałam nawet do lekarza wykładającego na Harvardzie który prowadził badania na temat tych leków i twierdzi, że są obojętne.
Dodatkowo mam nadwagę i wiem, że np. przy plastrach to jest przeciwwskazanie.
Wgl ten implant taki super, można pić alk, brać praktycznie wszystkie leki inne (chodzi o takie zwyczajne bez recepty), a strasznie mało popularny w Polsce, praktycznie zero opinii. Trochę mnie to martwi.
Jak wy sobie radzicie ze strachem? Na początku bałyście się? Unikacie finału w środku?
Dodatkowo przy moich lekach i chorobie ciąża powinna być planowana. I nie chce dziecka w tak młodym wieku (studia).

Edytowane przez tyczkaaa24
Czas edycji: 2020-04-19 o 11:53
tyczkaaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 16:37   #4189
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta

Edytowane przez kasia2209
Czas edycji: 2020-04-19 o 16:38
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-19, 17:30   #4190
tyczkaaa24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Czytałam na zagranicznych forach. Niby opinie ok, bardziej o skutkach ubocznych ludzie się rozpisują. O braku skuteczności to chyba ze dwa wpisy. Ale też czytałam, że przy różnych antykoncepcjach ludzie często dodatkowo zmniejszają ryzyku np. stosunkiem przerywanym. Niektórzy nawet często używają gumki aby ryzyka nie było. Sama popadam w taką paranoje, że odmawiam sobie współżycia. I tak było zawsze, nawet przy gumkach. Wiecznie strach i czekanie na okres. Po każdym stosunku sprawdzanie gumki, niby ok ale strach był. Dlatego też taką metodę wybrałam, bo najskuteczniejsza. Ale tak jak się to czyta, to wręcz aż za dobrze to działa. 1000zł to nie jest taki wielki koszt, tym bardziej, że niewiele mniej kosztuje spirala (a czasem i więcej), a jest dużooooo popularniejsza.
Po prostu nie mieści mi się w głowie, że taka mała zapałka w ręce może zabezpieczyć przez 3 lata i nie trzeba o niczym pamiętać.
A marzy mi się seks kilka razy dziennie, z finałem w środku, bez żadnego stresu.

Edytowane przez tyczkaaa24
Czas edycji: 2020-04-19 o 17:32
tyczkaaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 18:58   #4191
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Miam podobnie jak Ty. Pewniej czułam się na gumkach, bo "awarie" można bylo od razu zauważyć. Ale z czasem zaufałam tabletkom i żałuję że wcześniej nie zaczęłam korzystać z tej metody antykoncepcji

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 19:24   #4192
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez tyczkaaa24 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mam taki problem z psychiką. Wiem, że temat jest o tabletkach ale myślę, że z inną metodą też tu się podłącze. Zdecydowałam się na implant antykoncepcyjny, dlatego, że ma największą skuteczność (99,95% dane z wiki + wygoda z faktu, że nie trzeba o niczym pamiętać). Problem jest taki, że strasznie się boję wpadki. To moja pierwsza antykoncepcja. Nie mogę czerpać przyjemności z seksu i cały czas o tym myślę. Mimo, że mam od miesiąca implant to cały czas używamy prezerwatywy. Boje się, tego, że taka zapałka w ramieniu nie działa. Ginekolog zapewniał, że nie ma się czego bać. Jak sobie z takimi myślami poradzić? Chciałabym się kochać codziennie, z finałem w środku, bez żadnego stresu.
Kolejny minus, to fakt, że biorę inne leki na stałe, ale z wszystkich wyników badań, wynika, że nie wchodzą w interakcje. Ginekolog też tak twierdzi. Pisałam nawet do lekarza wykładającego na Harvardzie który prowadził badania na temat tych leków i twierdzi, że są obojętne.
Dodatkowo mam nadwagę i wiem, że np. przy plastrach to jest przeciwwskazanie.
Wgl ten implant taki super, można pić alk, brać praktycznie wszystkie leki inne (chodzi o takie zwyczajne bez recepty), a strasznie mało popularny w Polsce, praktycznie zero opinii. Trochę mnie to martwi.
Jak wy sobie radzicie ze strachem? Na początku bałyście się? Unikacie finału w środku?
Dodatkowo przy moich lekach i chorobie ciąża powinna być planowana. I nie chce dziecka w tak młodym wieku (studia).
Moja koleżanka ma implant od paru miesięcy i w ciążę nie zaszła.

Ja od pierwszej tabletki/pierwszego dnia z ringiem nie stosowałam dodatkowych metod. Po to biorę syntetyczne hormony, żeby właśnie cieszyć się spontanicznym seksem.

Też biorę leki na receptę, też nie chcę ciąży, też mam lekką nadwagę (nie otyłość).

Na utrzymujące się lęki mimo wiedzy, rozmów z ginekologiem itp. ciężko cokolwiek poradzić.

Ja zawsze wychodzę z założenia, że te preparaty zostały bardzo dobrze przebadane i nie ma opcji, że jestem wyjątkowym płatkiem śniegu, który nie zareaguje na hormony we krwi. To nie jest tak, że byle Kowalski wypuści zapałkę i jakoś to będzie. Nie bierzesz przypadkowego środka, tylko coś co jest zbadane również empirycznie. Gdyby nie było skuteczne nie byłoby w obiegu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 10:44   #4193
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny Zazwyczaj nie schizuję (to chyba mój drugi raz) o ciąży itp. ale dla spokoju ducha chciałabym tu popytać. Także od początku. Tabletki anty Naraya biorę od 4 lat, więc mam już wyrobioną pewną regularność
We wtorek 14/04 zażyłam pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania oczywiście po odbyciu 7 dniowej przerwy. W sobotę 18/04 niestety pominęłam tabletkę (5 z blistra), nocowałam poza domem i nie miałam ich przy sobie. Tabletki zawsze biorę o 20.
Problem, inaczej szkopuł w tym, że w nocy z soboty na niedzielę kochałam się z moim partnerem, oczywiście świadomi tej pewnej odpowiedzialności za brak tabletki. W niedzielę przyjęłam zaległą tabletkę o 15, plus kolejną o 20. Ponownie kochałam się z partnerem Doszliśmy do wniosku, że gdybym była w ciąży to byśmy się ucieszyli, teoretycznie wolimy nie, ale nic się nie stanie jeśli zajdę, jesteśmy parą od 5 lat i mamy po 24 lata. Partner nie chce, żebym kombinowała coś z tabletką po, twierdzi, że szkoda organizmu, stąd pytanie czy istnieje ryzyko/szansa, że można by w tej sytuacji zajść w ciąże? Z góry dziękuję za pomoc
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 12:35   #4194
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez MissStiletto Pokaż wiadomość
Partner nie chce, żebym kombinowała coś z tabletką po, twierdzi, że szkoda organizmu, stąd pytanie czy istnieje ryzyko/szansa, że można by w tej sytuacji zajść w ciąże? Z góry dziękuję za pomoc
Myślę że nie ma co się stresować
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 20:22   #4195
kokaaina
Raczkowanie
 
Avatar kokaaina
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny, pisze tutaj żeby się uspokoić, tabletki biorę już bardzo długo, ale pierwszy raz zdarzyło mi się że partner skończył w środku, czy mam się czego bać? Jestem zdenerwowana...
kokaaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 21:47   #4196
tyczkaaa24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

No właśnie takie posty jak wyżej mnie niepokoją, bo mam wrażenie, że większość osób stosujące antykoncepcje ma takie podejście, żeby nie kończyć w środku, używać dodatkowego zabezpieczenie, do współżycia dochodzi rzadko.
Wtedy takie statystyki np. ze skutecznością np. na poziomie 98% odnoszą się do osób które współżyją raz w tygodniu bez finału w środku, a taka osoba jak ja która chciałby się kochać kilka razy dziennie z finałem w środku ma zaniżoną taką skuteczność i jest w grupie ryzyka wpadki...
Strasznie mnie to martwi
tyczkaaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 07:06   #4197
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kokaaina Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, pisze tutaj żeby się uspokoić, tabletki biorę już bardzo długo, ale pierwszy raz zdarzyło mi się że partner skończył w środku, czy mam się czego bać? Jestem zdenerwowana...
Nie masz się czego bać. Przy tabletkach nie potrzeba dodatkowego zabezpieczenia, o ile bierzesz je regularnie, nie przyjmujesz antybiotyków itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Cytat:
Napisane przez tyczkaaa24 Pokaż wiadomość
No właśnie takie posty jak wyżej mnie niepokoją, bo mam wrażenie, że większość osób stosujące antykoncepcje ma takie podejście, żeby nie kończyć w środku, używać dodatkowego zabezpieczenie, do współżycia dochodzi rzadko.
Wtedy takie statystyki np. ze skutecznością np. na poziomie 98% odnoszą się do osób które współżyją raz w tygodniu bez finału w środku, a taka osoba jak ja która chciałby się kochać kilka razy dziennie z finałem w środku ma zaniżoną taką skuteczność i jest w grupie ryzyka wpadki...
Strasznie mnie to martwi
Myślę, że skuteczność tabletek była badana w inny sposób niż poprzez czytanie forów Polek i Polaków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 17:01   #4198
tyczkaaa24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A tak z ciekawości można zbadać sobie poziom etenogestrelu z krwi?Google nic nie mówi, że gdzieś badają.
Etenogestrel to ta substancja co się uwalnia z implantu. W ulotce piszę, że gdy nie ma pewności, że implant jest w ciele to się bada poziom tej substancji. Ale żadne laboratorium nie ma tego w ofercie. Może inaczej się to nazywa?
tyczkaaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 23:48   #4199
Lloydnj7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 25
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A ja znowu pisze z inna schiza...
Czy jest tu może jakaś dziewczyna, która bierze tabletki dłużej niż 3 lata i nie boi się tego, ze jej płodność po odstawieniu nie wróci?
Mam pcos, biorę tabletki już trzeci rok i chciałabym jeszcze tak z 2 następne brać, a potem się starać o dziecko... tylko czy to prawda ze po tak długim braniu jajniki nie wiedza jak wrócić na „właściwe tory” i po prostu ta cała oś hormonalna nie potrafi działać sama?
Lloydnj7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 06:39   #4200
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez tyczkaaa24 Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości można zbadać sobie poziom etenogestrelu z krwi?Google nic nie mówi, że gdzieś badają.
Etenogestrel to ta substancja co się uwalnia z implantu. W ulotce piszę, że gdy nie ma pewności, że implant jest w ciele to się bada poziom tej substancji. Ale żadne laboratorium nie ma tego w ofercie. Może inaczej się to nazywa?
Jeśli powyższe metody

wykrycia implantu zawiodą należy zmierzyć poziom etonogestrelu we krwi. W takim

przypadku lokalny dostawca zapewni odpowiednią procedurę.

Czytałaś następne zdania po tym? Ja to rozumiem tak, że wtedy musisz się zgłosić do jakiegoś lokalnego producenta i oni w jakiś sposób działają, by Ci ten poziom zbadać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:39 ---------- Poprzedni post napisano o 07:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Lloydnj7 Pokaż wiadomość
A ja znowu pisze z inna schiza...
Czy jest tu może jakaś dziewczyna, która bierze tabletki dłużej niż 3 lata i nie boi się tego, ze jej płodność po odstawieniu nie wróci?
Mam pcos, biorę tabletki już trzeci rok i chciałabym jeszcze tak z 2 następne brać, a potem się starać o dziecko... tylko czy to prawda ze po tak długim braniu jajniki nie wiedza jak wrócić na „właściwe tory” i po prostu ta cała oś hormonalna nie potrafi działać sama?
Eksperci twierdzą, że tabletki anty nie powodują niepłodności/bezpłodności.

Wątpię, że jajniki i cały organizm zapomni co i jak. Tak zasadniczo to organizm przy tabsach "się czuję" jakby był cały czas na etapie początkowej ciąży, więc ja wychodzę z założenia, że ogarnie spadek.

Natomiast na swoje lęki musisz reagować tak, żeby to Tobie było dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.