Prozaiczne pytanie odnośnie męskich kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-04, 22:26   #1
karibu2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 3

Prozaiczne pytanie odnośnie męskich kosmetyków


Witam serdecznie!
Czy ktoś jest w stanie mnie uświadomić, czym różnią się: woda kolońska, woda po goleniu, woda perfumowana, woda toaletowa (w sensie kiedy, jak i gdzie je stosowac)? Kurcze, pierwszy raz muszę sam o siebie zadbać, a okazało się iż w tej dziedzinie jestem zupełnym laikiem .

Pozdrawiam,

Konrad
karibu2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 09:56   #2
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Re: Prozaiczne pytanie odnośnie męskich kosmetyków

płyny- wody po goleniu:do dezynfekowania i odswiezania i zobojetniania zasadowych pozostalosci mydel do golenia- ochrona plaszcza lipidowego.
woda kolonska- zawiera duze stezenie alkoholu- nie polecana dla skor podraznionych po goleniu
balsam po goleniu- dla skor wrazliwych- chroni skore przed utrata wody i pomag regenerowac ja.
woda toaletowa-na "trzecim miejscu" pod wzgledem zawartosci stezonych, trwalych substancji zapachowych=bardziej utotna
woda perfumowana- bardziej pachnie.
to tak w skrocie.pozdrowionka
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 10:43   #3
karibu2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 3
Re: Prozaiczne pytanie odnośnie męskich kosmetyków

Zatem każdy z wymienionych przeze mnie kosmetyków powinien być stosowany jedynie na twarz, po goleniu, tak? A jeśli woda toaletowa jest w spray'u, czy można również spryskać sobie tors, czy jest to domena jedynie i wyłącznie dezodorantów?

Dziękuję za poprzednią odpowiedź, pozdrawiam

Konrad
karibu2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 11:16   #4
Fiku-Jez
Raczkowanie
 
Avatar Fiku-Jez
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 307
Re: Prozaiczne pytanie odnośnie męskich kosmetyków

Nie, nie, nie! To zupelnie nie tak
Woda po goleniu i balsam po goleniu stosujesz na miejsca, ktora golisz - tylko tyle. Jak chcesz to mozesz wzorem niektorych mezczyzn, glownie tych slabo 'wyedukowanych estetycznie' ;p uzywac wody po goleniu rowniez na cialo, ale moim zdaniem to marnotrastwo i szkodliwosc, bo po pierwsze ulotni sie po pieciu minutach, po drugie moze przesuszyc (w ogole to polecam balsamy i zele bardziej niz wody, nie szczypia a czesto lagodza znacznie lepiej. Mozesz sprawdzic np. zel i basam z Oceanic AA Men, sa bardzo dobre i tansze od - moim zdaniem slabszych - podobnych produktow z Nivei)
Woda kolonska, toaletowa i perfumowana to to, co ogolnie nazywami perfumami. Roznia sie stezeniem olejkow zapachowych - w takiej kolejnosci jak ustawilem jest ich coraz wiecej. Meskie perfumy wystepuja najczesciej jako EDT - czyli toaletowa. Rzadziej spotyka sie kolonska, a perfumowanych, to ja znam na naszym rynku chyba mniej niz 5. Z reguly toaletowa wystarcza. Punkty do stosowania perfum to najczesciej: nadgarstki, za uszami. Szyja tez sie dobrze sprawdza. Tylko nie stosuj wszystkiego na raz Mi najczesciej starczaja 3 psikniecia, dwa po bokach szyi i do tego czesto robie "chmurke" tak zeby wypachnily sie troche wlosy i ubranie. Jesli chcesz mocniej pachniec mozesz sie psiknac 4 razy ale wiecej to juz w kazdym wypadku bedzie moim zdaniem przesada.
To chyba tyle, jesli jeszcze cos chcesz wiedziec to pytaj
Fiku-Jez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 18:06   #5
karibu2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 3
Re: Prozaiczne pytanie odnośnie męskich kosmetyków

Dzięki serdeczne - dokładnie takich informacji poszukiwałem. Ech, człowiek uczy się przez całe życie.
Pozdrawiam serdecznie,
Konrad
karibu2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.