Retin-OX, Roc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-04, 15:10   #1
tisia
Przyczajenie
 
Avatar tisia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 11

Retin-OX, Roc


Dziewczyny wiem, że jesteście super ekspertkami
Przejrzałam KWC ale o tych kosmetykach prawie nic nie ma.Używałyście może jakiekoś kosmetyku z tej serii? Warto w nie zainwestować? Czy można wierzyć producentowi w zapewnienia o super działanie przeciwzmarszczkowe?Inter esuje mnie cała seria, ale przede wszystkim krem pod oczy i serum przeciwzmarczkowe.
A może lepiej jednak zainwestować w Avene?
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam
tisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 16:37   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Retin-OX, Roc

Ja mialam krem na noc. Zawieral retinol i kwas , tylko nie pamietam ktory, moze to byl salicylowy? Byl ok, ale jesli sie ma wrazliwa cere to lagodniejsze spewnoscia beda produkty Avene z retinaldehydem. No i tez tansze.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 10:44   #3
gris_gris
Przyczajenie
 
Avatar gris_gris
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
Dot.: Retin-OX, Roc

Mialam krem pod oczy w niebieskiej tubce, retin-ox multi-correction. Byl bardzo dobry, bardzo dobrze nawilzal, zniknely drobne zmarszczki. Troche szczypal przy nakladaniu, wiec nie wiem, czy nadaje sie do wrazliwej skory. Aha, i pod koniec uzywania zmienil kolor, wiec utlenila sie witamina C - to minus. Ja go jednak mialam dosc dlugo, moze przy szybszym zuzyciu tak sie nie stanie?
gris_gris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 11:13   #4
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Retin-OX, Roc

Ja mam Retin-Ox na dzien z filterm spf 15 i bardzo sobie chwalę. Jeśli chodzi o retinoidy, to wydaje się przyjemniejszy w stosowaniu niż diroseal, już nie mówiąc o ysthealu avene. Kupiłam już któryś raz z rzędu na allegro próbki, które wychodzą o niebo taniej (ok. 15 zł. za 15 ml.) niż opakowanie w aptece i mam zamiar ten proceder kontynuować.

Krem pomimo wskazań, co do zasady stosuję jednak tak średnio co drugą - trzecią noc, bo z tego co wyczytałam, to słońce nie najlepiej wpływa na wit. A.
Początkowo miałam też niewielkie problemy, bo podrażniał mnie na skroniach i w okolicach oczu, ale teraz już to przeszło. Ogólnie, dla mnie pozytywnie
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 17:01   #5
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Retin-OX, Roc

Mam pytanie dotyczące kremu Retin-OX Roc na noc. Chciałam go zamówić na allegro, bo cena znacznie niższa. I stąd moje pytanie: czy zamawiając krem za 40-45 zł mam pewność, że będzie oryginalny? Czy ta marka jest w ogóle podrabiana?
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 13:42   #6
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Retin-OX, Roc

ja mialam krem z retinolem i witC,bardzo dobry.
uzywalam zarowno pod oczy (chociaz jest to krem strcte do twarzy),na twarz i szyje.
Efekty bardzo dobre.Drobne linie zniknely po okolo 4 tyg prawie codziennego uzywania.

Nie wiem ile w nim jest witC ,ale jej efekty w postaci rozjasnienia,ujednoliceni a kolorytu widzialam,a np po Redermicu LRP juz nie.A moze to kombinacja retinolu z witC,sama nie wiem.

teraz mam serum RoC ,retinol z DMAE i jak dla mnie to rewelacja!!!!!!!!!!!!!!
Wczesniej bylam fanka serum Biothermu Rides repair ,ale to bije je na glowe...
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 17:35   #7
neris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10
Dot.: Retin-OX, Roc

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące kremu Retin-OX Roc na noc. Chciałam go zamówić na allegro, bo cena znacznie niższa. I stąd moje pytanie: czy zamawiając krem za 40-45 zł mam pewność, że będzie oryginalny? Czy ta marka jest w ogóle podrabiana?
Dziewczyny, podnoszę ten wątek, ponieważ sama zakupiłam Retin-Ox na noc, właśnie w tej cenie na allegro. To pierwszy mój krem od tego producenta, więc nie mam porównania dlatego prosiłabym o pomoc wizażanki, które nabyły go z pewnego źródła. Chodzi mi konkretnie o wrażenia dotyczące zapachu i ...lepkości. Mój krem ma dość intensywny zapach (przypomina mi trochę Renewal Neostraty) a przy nakładanu na twarz jest kleisty i nieco "lepi" się do dłoni. Czy macie podobne odczucia? Może ktoś mógłby podać kod który potwierdzi oryginalne pochodzenie kremu?
neris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-17, 15:36   #8
karolina777
Raczkowanie
 
Avatar karolina777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Retin-OX, Roc

czy wie ktoś jakie jest stężenie retinolu w poszczególnych kosmetykach ROC Retin-ox??? nigdzie nie mogę tego znaleźć...
__________________
wymiana książkowa: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=797703
karolina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 20:11   #9
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Retin-OX, Roc

Czy mogę stosowac na swoją cerę? Mam skonczone 25 lat.
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 00:11   #10
KasiaWalczak1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Turek/ Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Retin-OX, Roc

dołączam się do pytania poprzedniczki. Czy lepszy jest ystheal??? A co powiecie o kremie dermika 2010 retinol + tlen ?????
KasiaWalczak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 20:34   #11
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Retin-OX, Roc

Cytat:
Napisane przez KasiaWalczak1 Pokaż wiadomość
dołączam się do pytania poprzedniczki. Czy lepszy jest ystheal??? A co powiecie o kremie dermika 2010 retinol + tlen ?????
Retinoidy są polecane w okolicach 25 roku życia, chyba że kondycja skóry wymaga wcześniejszego zastosowania. Z tego co pamiętam Roc zawiera od 0,05 do 0,2 retinolu w zależności od postaci i wskazań.
Róznica między nimi jest taka, że Ystheal zawiera retinaldehyd, który jest nieco lepiej tolerowany i podobno ma lepszą penetrację niż retinol. Ale zawiera poliakrylamid, a to niekoniecznie pożądany w kosmetyce składnik.

Kremu z Dermiki nie znam, dobrze byłoby przeklepać skład. A zważywszy na tlen, to niekoniecznie, wszakże to prekursor wolnych rodników
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 01:12   #12
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Retin-OX, Roc

dermika nie zawiera retinolu, tylko co najwyzej ktorys z jego estrowych przekursorow - palmitynian retinylu, jesli dobrze pamietam
tlenu pewnie tez nie zawiera
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 08:29   #13
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Retin-OX, Roc

Właśnie, chyba cięzko, żeby krem zawierał tlen
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 11:32   #14
KasiaWalczak1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Turek/ Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Retin-OX, Roc

To jaki krem który zawiera retinoidy byście poleciły???
KasiaWalczak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 15:22   #15
kosmetocholiczka4ever
Zadomowienie
 
Avatar kosmetocholiczka4ever
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: bardzo duże miasto
Wiadomości: 1 498
Dot.: Retin-OX, Roc

z serii Roc retin-ox stosowałam: serum, krem na dzień i krem na noc. Uważam ,że są to bardzo dobre produkty. Wygładziły mi zmarszczki i ujędrniły cerę. Mają tylko jedną wadę :PODRAŻNIAJĄ NACZYNKA dlatego już ich nie używam. Używałam też YSTHEAL I DIROSEAL ale one strasznie zapychają. teraz stosuję raz w tygodniu ZORAC 0,05 i jestem zadowolona. Naczynka nie są podrażnione a cera nie jest zapchana.
__________________



kosmetocholiczka4ever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 21:18   #16
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Retin-OX, Roc

Ja uzywam tego kremu firmy Roc:
http://www.drugstore.com/roc-retinol...ch=roc+retinol

Na razie nakladam jakie 2 razy w tygodniu(cera raczej wrazliwa),trzeba uwazac z iloscia nakladania(raz nalozylam za duzo i mialam lekko podraznione policzki),ale nie jest zle.Na razie nie mialam jakiegos strasznego wysypu.Kremu uzywam od jakichs 3-4 tygodni.Na efekty bede musiala poczekac ale juz widze lekka redukcje zmarch nosowo-wargowychKrem ladnie pachnie,b szybko sie wchlania.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.