Odpowiednie oświetlenie przy malowaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-21, 11:58   #1
onepercy2294
Przyczajenie
 
Avatar onepercy2294
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6

Odpowiednie oświetlenie przy malowaniu


Witam od zawsze uwielbiałam malować paznokcie, ale do tej pory robiłam to tylko na własny użytek. Ostatnio jednak kilka koleżanek z nowej pracy zauważyło, że ładnie to robię i zamiast korzystać z kosmetyczki poprosiły mnie o pomalowanie ich paznokci. Ponieważ mogę to robić tylko po pracy, a światło wieczorne jest bardzo słabe dosyć ciężko się maluje i trzeba bardzo uważać na niedociągnięcia. Pomyślałam więc, że może przydałaby mi się jakaś niewielka lampa kosmetyczna, taka na własny użytek. Myślicie, że to dobry pomysł? Gdzie mogłabym coś takiego zakupić?
onepercy2294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 13:23   #2
201607250928
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 498
Dot.: Odpowiednie oświetlenie przy malowaniu

Cytat:
Napisane przez onepercy2294 Pokaż wiadomość
Witam od zawsze uwielbiałam malować paznokcie, ale do tej pory robiłam to tylko na własny użytek. Ostatnio jednak kilka koleżanek z nowej pracy zauważyło, że ładnie to robię i zamiast korzystać z kosmetyczki poprosiły mnie o pomalowanie ich paznokci. Ponieważ mogę to robić tylko po pracy, a światło wieczorne jest bardzo słabe dosyć ciężko się maluje i trzeba bardzo uważać na niedociągnięcia. Pomyślałam więc, że może przydałaby mi się jakaś niewielka lampa kosmetyczna, taka na własny użytek. Myślicie, że to dobry pomysł? Gdzie mogłabym coś takiego zakupić?
Hej ! Pomysł jak najbardziej dobry Sama mam lampę typu ring na uchwycie i można ją pod dowolnym kontem ustawić oraz wielki plus za to, że nie zajmuje dużo miejsca. Kosztuje ok. 200 złotych. Zawsze możesz sobie kupić żarówki, które świecą białym światłem a nie takim żółtym i to też by sporo dało
201607250928 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 17:40   #3
maela
Raczkowanie
 
Avatar maela
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 278
Dot.: Odpowiednie oświetlenie przy malowaniu

Na allepaznokcie znajdziesz lampki na biurko za 110 zł Sama mam zamiar taką kupić
maela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 13:13   #4
markuuss
Przyczajenie
 
Avatar markuuss
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3
Dot.: Odpowiednie oświetlenie przy malowaniu

Jeśli nie zajmujesz się tym (na razie) profesjonalnie, to wydaje mi się, że wydatek rzędu 100-200 złotych jest zbyt wygórowany cenowo. Myślę, że zwykła lampka dostępna w sklepach z wystrojem wnętrz wystarczyłaby do tej czynności. Jednak w tym przypadku rzeczywiście musisz dobrać odpowiedni rodzaj żarówki, który nie będzie męczył Twoich oczu, a i oświetlał to, co trzeba.
markuuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 11:59   #5
Julissa2579
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Odpowiednie oświetlenie przy malowaniu

Lampa taka jest jak najbardziej dobrym wyborem. Zastanawiam się tylko czy nie lepiej zainwestować w "zwykłą" biurkową lampkę LEDową niż w profesjonalną kosmetyczną. Ta druga jest dosyć droga a chyba aż tak dobrego sprzętu nie potrzebujesz? Te nowoczesne umożliwiają ich wyginanie w każdą stronę i pod kazdym kontem także nawet taka za ok. 100 zł świetnie się sprawdzi
Julissa2579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 19:38   #6
MILENA74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Odpowiednie oświetlenie przy malowaniu

Myślę, że wydatek rzędu 200 zł jest jeszcze do zaakceptowania - nawet jeśli malujesz paznokcie amatorsko, tylko dla siebie.

http://importmania.pl/pol_m_Oswietle...y-LED-207.html

Ale jeśli nie chcesz szaleć za mocno, to znajdziesz coś i bliżej 100zł.

Edytowane przez MILENA74
Czas edycji: 2014-11-04 o 05:59
MILENA74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 19:57   #7
NAJNELL1932
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Odpowiednie oświetlenie przy malowaniu

Dobrze rozumiem, że my tu rozmawiamy tylko o zwyczajnym oświetleniu? Bo czytając posty myślałam, że chodzi o lampę do utwardzania paznokci metodą hybrydową. Jeśli natomiast piszecie o zwykłych lampkach, to chyba nie ma większego znaczenia czym oświetlisz obszar wykonywania zabiegu malowania. Ważne, żeby źródło światło można było dowolnie obracać, przemieszczać. Czego dokładnie użyjesz, to chyba drugorzędna kwestia.
NAJNELL1932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-28, 06:24   #8
jesseeu83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Odpowiednie oświetlenie przy malowaniu

Jeśli to tylko na razie dla Ciebie zajęcie popołudniowe i pomagające przyjaciółkom to zainwestuj w dobrej jakości żarówkę, energooszczędna i mocną a co do samej lampy kup taką by można ją było ustawiać pod dowolnym kątem. Dobrym pomysłem są dwuelementowe lampy podłogowe, duża oświeca pokój mała pozwala wyginać się na każdą stronę
jesseeu83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 15:13   #9
GloryVip86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Odpowiednie oświetlenie przy malowaniu

Bardzo ciekawie wygląda taka lampa dwuelementowa podłogowa o której pisze poprzedniczka. Mam taką w salonie i co prawda używam jej do czytania książek, ale do malowania paznokci też na pewno będzie dobra. Ja osobiście posiadam taką malutką lampę kosmetyczną , której używam przy robieniu makijażu wieczorem, wtedy dużo wyraźniej widać efekt. A co do ceny, to już nie pamiętam ile kosztowała, ale udało mi się ją wyłapać po cenie promocyjnej w internecie.
GloryVip86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 06:05   #10
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Odpowiednie oświetlenie przy malowaniu

Cytat:
Napisane przez NAJNELL1932 Pokaż wiadomość
Dobrze rozumiem, że my tu rozmawiamy tylko o zwyczajnym oświetleniu? Bo czytając posty myślałam, że chodzi o lampę do utwardzania paznokci metodą hybrydową. Jeśli natomiast piszecie o zwykłych lampkach, to chyba nie ma większego znaczenia czym oświetlisz obszar wykonywania zabiegu malowania. Ważne, żeby źródło światło można było dowolnie obracać, przemieszczać. Czego dokładnie użyjesz, to chyba drugorzędna kwestia.

ja używałam lampy biurkowej, znalazłam bardzo podobną do kosmetycznej, taką podłużną jak profesjonalna i sprawiała się super - lepiej inwestować w inny sprzęt - frezarka czy choćby sterylizator kulkowy, jeśli nie używasz jednorazowych narzedzi niż lampę
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-11 07:05:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.