No i co tu począć z taką buzią :(( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-31, 15:27   #1
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262

No i co tu począć z taką buzią :((


Jak napisałam w temacie, nie wiem co zrobić, że swoją buzia i proszę Was gorąco o pomoc. Postaram się dokładnie opisac moją buzię i może to chociaż trochę pomoże w ocenie.

No więc mam skórę mieszaną, z tym, że w strefie T błyszczy się różnie, najmniej broda, czoło tak w normie za to nos zaraz po umyciu albo jeszcze w jego trakcie, tak jakby przyklejona do niego była jakaś błyszcząca folia, jest też pełen zaskórników. Na czole mam taką kaszkę, która mimo moich usilnych starań nie chce zniknąć.
Przed okresem w obrębie czoła nosa i coraz częściej brody wyskaują mi pryszcze. Nie tylko ropne, ale także takie czerwone, zamknięte górki które jakimś czasie samoistnie nikną, ale zostawiają ślady. Takich pryszczy wyskakuje mi 6-7 i nie da się tego przykryć żadnym makijażem
Oprócz tego mam jeszcze stare blizny po wyciskanych ( wiem, nie powinnam )ropniaczkach i ogólnie cera ma dośc nierówny koloryt.

Obecnie używam do mycia buzi pianki antybakteryjnej Daxa Perfecta Czysta Cera, z tej samej serii łagodnego toniku i kremu wygładzającego.

Aha i jak byłam u pani dermatolog to kobieta przepisała mi na dzień bodajże acnefug w emulsji na dzień i davercin na noc. Acnefug był pięknego brązowego koloru więc, zrezygnowałam z niego bo wysmarowana takim paskudztwem miałam iśc do szkoły, a karnację mam bardzo jasną.
Oprócz wypisanych wyżej już leków, używałam jeszcze aknemycinu, Dalacinu T i leków robionych na recepte, chyba na bazie spirytusu, bo starsznie mocne to było.
I jeszcze zapomniałam dodac, że łykam sobie Oeparol bo to podobno pomaga na takie "okresowe" syfki

Wszystkim, które przebrnęly przez mój wywód serdecznie dziękuje za cierpliwości i czekam na rady



Malinka
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 14:43   #2
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Re: No i co tu począć z taką buzią :((

Nikt mi nie pomoże ????
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 16:57   #3
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: No i co tu począć z taką buzią :((

sprobuj kremu biodermine (poczytaj o nim na KWC),szybko po nim sie wszystko goi. a na blyszczenie niezastapiony jest dla mnie tonik 2-fazowy avene cleanance (matujaco-oczyszczajacy). wszystko jest opisane na KWC. ja tez tam znalazlam. polecam obie rzeczy bardzo goraco, u mnie spisuja sie swietnie.
pozdrawiam
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 18:33   #4
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Re: No i co tu począć z taką buzią :((

Ja mam podobne problemy. Mam cerę mieszaną, zaskórniki w strefie T i dodatkowo popękane naczynka. Proponuje ci kupić maść brevoxyl. Mi bardzo pomogła. Zaskórniki są prawie niewidoczne, buźka mniej się świecie, a co najważniejsze nie mam żadnych dodatkowych popękanych naczynekBuziaczki.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-02, 08:31   #5
ulsara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2
Re: No i co tu począć z taką buzią :((

Najważniejsze od czego powinnaś zacząć to przestać "grzebać" w bzi!Niestety na rękach,a szczególnie pod paznokciami jest najwięcej bakteri,i po takich zabiegach pojawiają się nowe zaskórniaki.Wogóle nie dotykaj twarzy rękami,a jeżeli już to ptzez chusteczkę higieniczną(tylko nie wyciskaj!)Ja mam również taką cerę i wiem jak jest kłopotliwa.Ale od kiedy przestałam wyciskać pryszcze, po pewnym czasie przestały mi wyskakiwać.Jeżeli chodzi o pielęgnacje to wybierz sobie ze dwa kremy(na noc i nadzień),i dodatkowo jakiś dobry specyfik na pryszcze.Jeżeli chcesz poprawić koloryt skóry to może oprucz podkładów używaj dobrego samoopalacza np.NIVEA,oczywiście w umiarkowanych ilościach.W ciągu dnia na tłustych partiach przykładaj chusteczki hgieniczne żeby zebrać tłuszcz.Są również specjalne bibułki np. z AVONU króre świetnie zbierają tłuszcz i matują skórę ale niestety są dość drogie,ja osobiście w domu lub na imprezie gdy wuchodzę do toalety używam papieru toaletowego,jest to nejlepszy i najtańszy sposób na pozbawienie się tłuszczy w tycz okolicach.Po takim zabiegu poprawiem makijaż pudrem w kamieniu.W puder możesz już zainwestować,najlepiej jak będzie jakieś dobrej firmy(starzczy ci napewno na minimum rok).Pamięraj że taką cerę będziesz już miała zawsze,i musisz sie z tym pogodzić,ale poiciesz się tym,że taka cera szybko się nie starzeje,docenisz to po kilku,kilkunastu latach.Powodzenia!!
ulsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.