Moja skóra szaleje, jak ją uspokoić? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-04, 12:55   #1
aneczka_16
Raczkowanie
 
Avatar aneczka_16
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 72
GG do aneczka_16

Moja skóra szaleje, jak ją uspokoić? :)


Witam wszystkie Wizażanki
Chyba jak każda z nas mam problemy ze skóra, ale ostatnio już nie nadążam za jej potrzebami :p . Jak większość nastolatek mam trądzik, ale ostatnio się nasilił i wyskakuje mi sporo ropnych, bolących syfków. Wobec tego poszłam do dermatologa, który przepisał mi Differin. Stosowałam go przeważnie punktowo, po kilkakrotnym nałożeniu skóra zaczęla mnie piec, łuszczyć się. Oczywiście od razu go odstawiłam. Mimo to nadal mam bardzo podrażnioną skórę, łuszczy się, w dodatku nosek jest cały w wągrach. Kurcze już nie wiem co robić. Znalazłam w archiwum przepis na kojącą maseczkę z jogurtu i miodu i tak się zastanawiam czy ona mi nie zaszkodzi ? Jeśli tak to może znacie jakieś inne skuteczne metody załagodzenia skóry. Może rumianek?? Już sama nie wiem. Liczę na Was Pozdrawiam cieplutko 3 majcie się
aneczka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 18:55   #2
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: Moja skóra szaleje, jak ją uspokoić? :)

To ja, w formie rewanżu napisze Ci co robiłam, by mnie differin nie zmasakrował.
Wazne- krem jest łagodniejszy niż żel - poproś o tę formę.
Najpierw trzeba wziąć naprawdę odrobinkę,posmarować cienko strefę t / bródka, czoło i nos/ późnym popołudniem, na pierwszą noc zmyć.
ZA dwie doby spróbuj znowu cieniuko na strefe T i zostaw na noc, tak rób przez pierwszy tydzień, a moze i drugi...
Ja stosuję differin regularnie, ale z odstępami, co drugi dzień na noc.
Pamiętam też o solidnym natłuszczaniu i nawilżaniu cery- nie myję w kranówie, spryskuję często wodą termalną, często nakładam krem /teraz hydrain2 lub kozie mleko/ pod makijaż też krem silnie nawilżający lieraca. Bardzo rzadko myję twarz żelem, jeśli już to toleraine LRP lub pollena-eva natura z lnem / nie ma go w katalogu, jest tylko tonik i mleczko, ale dodam jak znajdę chwilę/
Możesz stosować też maseczki kojąco-nawilżające, całkowicie odstaw środki pilingujące lub z alkoholem, wszelkie kremy przeciwtrądzikowe i matujące /zawierają alkohol/
Mam nadzieję, że ci to pomoże.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 08:39   #3
aneczka_16
Raczkowanie
 
Avatar aneczka_16
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 72
GG do aneczka_16
Re: Moja skóra szaleje, jak ją uspokoić? :)

Hej Dzięki za odpowiedź Hehe, chyba zostałyśmy zignorowane przez inne użytkowniczki :P Ale damy radę

3 maj się ciepło :kiss:
aneczka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.