Rogowacenie mieszkowe na ramionach i retinoidy latem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-01, 11:06   #1
gunnerAFC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 15

Rogowacenie mieszkowe na ramionach i retinoidy latem


Witam

Jestem nowy na forum, więc zacznę od początku.

Posiadam nieprzyjemną przypadłość jaką jest rogowacenie mieszkowe, które występuje u mnie na ramionach. Obecnie leczę się specyfikiem o nazwie atrederm i muszę przyznać, że efekty są całkiem niezłe choć nie jest idealnie. Jednak zbliża się lato i tu pojawiają się moje wątpliwości.

W poprzednich latach(nie używałem jeszcze atredermu) zawsze w lecie opalałem się dzięki czemu wygląd skóry poprawiał się znacznie(czerwone krostki nie były tak widoczne), jednak czytałem, że podczas kuracji retinoidami należy unikać ekspozycji na słońce.

Co byłoby najlepszym rozwiązaniem?

Przerwać kurację(jeśli tak to ile wcześniej) i opalić się w lecie? Czy nie przerywać? Jednak ja używam tego na całe ramiona łącznie z przedramionami, więc nie dałbym rady uniknąć ekspozycji na słońce w lecie. Osoby używające atre na twarz nakładają filtry, chodzą w kapeluszach i okularach jednak ręce to ręce.

I jeszcze pytanie odnośnie wzmocnienia działania atre tonikiem AHA/BHA 10% z BU. Stosował ktoś takie połączenie? Czytałem, że można tak zrobić jednak nie znalazłem żadnych postów na ten temat.

Z góry dzięki za odpowiedzi
gunnerAFC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 11:29   #2
gunnerAFC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 15
Dot.: Rogowacenie mieszkowe na ramionach i retinoidy latem

Naprawdę nikt nie jest w stanie pomóc?
gunnerAFC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.