Lewatywa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-18, 03:29   #1
xxx211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 9
GG do xxx211

Lewatywa


Mam pytanie kontrowersyjne... mianowicie chodzi o lewatywę... czy ktoś tu na forum wykonują ją okresowo? (sam lub z zalecenia lekarza) Ja mam zalecenie lekarskie wykonywania jej raz na miesiąc z powodów takich że inne metody nie działają. Dla ścisłości kolonoskopie miałem robioną. Jeśli ktoś ją wykonuje to jak często oraz z czego?
xxx211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 08:38   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Lewatywa

Cytat:
Napisane przez xxx211 Pokaż wiadomość
Mam pytanie kontrowersyjne... mianowicie chodzi o lewatywę... czy ktoś tu na forum wykonują ją okresowo? (sam lub z zalecenia lekarza) Ja mam zalecenie lekarskie wykonywania jej raz na miesiąc z powodów takich że inne metody nie działają. Dla ścisłości kolonoskopie miałem robioną. Jeśli ktoś ją wykonuje to jak często oraz z czego?
Co to znaczy ,że inne metody nie działają? Robisz lewatywę raz na miesiąc aby się wypróżnić z całego miesiąca?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 10:31   #3
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Lewatywa

Z jakiego to powodu lekarz zalecil lewatywe raz na miesiac? I jaki to byl lekarz?
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 10:42   #4
kisza1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 25
Dot.: Lewatywa

Rozumiem twój problem , ale lewatywa to ostateczność. Idź do apteki i kup syrop kurcze nie pamiętam nazwy , jak sobie przypomnę to napisze . Mi bardzo pomógł miałam nieregularne wypróżnienia i ból brzucha niesamowity . Ten syrop nie działa od razu ale jeśli systematycznie brałam to wszystko doprowadził do normy i teraz nie mam żadnego problemu a minął już rok. Można jego bardzo długo brać jest bezpieczny. O przypomialo mi się Laktulosolum się nazywa.
kisza1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 11:05   #5
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Lewatywa

Cytat:
Napisane przez kisza1988 Pokaż wiadomość
Rozumiem twój problem , ale lewatywa to ostateczność. Idź do apteki i kup syrop kurcze nie pamiętam nazwy , jak sobie przypomnę to napisze . Mi bardzo pomógł miałam nieregularne wypróżnienia i ból brzucha niesamowity . Ten syrop nie działa od razu ale jeśli systematycznie brałam to wszystko doprowadził do normy i teraz nie mam żadnego problemu a minął już rok. Można jego bardzo długo brać jest bezpieczny. O przypomialo mi się Laktulosolum się nazywa.
A jedzenie warzyw i owoców nie pomaga?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 11:11   #6
kisza1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 25
Dot.: Lewatywa

Warzywa i owoce oczywiście pomagają ale mi nie za bardzo wtedy pomagały. Na śniadanie jadłam płatki owsiane z suszonymi śliwkami tak mi chirurg poradził ale nic a nic się nie zmieniło ,także moim zdaniem nie na każdego działa. Czasem trzeba poprostu iść do apteki. A żeby nie było, jestem bardzo za naturalnymi rzeczami ale nie zawsze działają.
kisza1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 11:20   #7
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Lewatywa

Cytat:
Napisane przez kisza1988 Pokaż wiadomość
Warzywa i owoce oczywiście pomagają ale mi nie za bardzo wtedy pomagały. Na śniadanie jadłam płatki owsiane z suszonymi śliwkami tak mi chirurg poradził ale nic a nic się nie zmieniło ,także moim zdaniem nie na każdego działa. Czasem trzeba poprostu iść do apteki. A żeby nie było, jestem bardzo za naturalnymi rzeczami ale nie zawsze działają.
Nie mam takich problemów ale wierzę ,że tak jest.Że nie zawsze odpowiednie odżywianie podziała.

Jeszcze taka rada, którą lekarz zalecił mojej znajomej.
Siedząc na sedesie, trzeba złączyć,ścisnąć kolana i nogi/stopy oderwać od podłoża i podnieść ile się da w górę.Kolana cały czas złączone.

Wtedy łatwiej coś z siebie "wydusić".
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 11:26   #8
kisza1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 25
Dot.: Lewatywa

Tak sobie luknełam na posty Autora wątku i wylukałam , że zakładał ten sam wątek w maju. To aż tak długo nikt Go nie wyleczył? Zmienić lekarza !

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Tak , tak Grubella masz rację , że to pomaga ale tylko przy zatwardzeniu a tutaj wydaje mi się że te resztki zalegają
kisza1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 11:38   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Lewatywa

Ludzie od tych waszych metod z nogami to się dziewczyna hemoroidów nabawi. Syrop rycynowy, bisacodyl, ale byłaś np u gastrologa czy coś?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 12:00   #10
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Lewatywa

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ludzie od tych waszych metod z nogami to się dziewczyna hemoroidów nabawi. Syrop rycynowy, bisacodyl, ale byłaś np u gastrologa czy coś?
Zawsze jestem za tym aby nawet z pozornie błahymi sprawami zasięgnąć porady lekarza. Te nogi to zalecił lekarz razem z innymi środkami i po badaniach wszelkiego rodzaju.Aby nie trzeba było korzystać z lewatywy.
I znajomej to pomaga.

Jeszcze lekarz powiedział ,że w czasach gdy ludzie załatwiali czynności fizjologiczne "w kucki"/kucając/ to nie było tylu przypadków niemożności wypróżnienia się. To wysoki,wygodny sedes często jest problemem.
Nie wiem ile w tym prawdy ale coś takiego znajoma od swego lekarza usłyszała.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 12:07   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Lewatywa

No, też mi odkrycie wiesz kibelek wysoki to kibelek europejski, w innych krajach robią to na kuckach i nadal mają problemy. Co prawda jest wygodniej, ale jak ktoś ma problem to choćby na głowie stanął na tym kibelku to czasem bez medykamentów nie pójdzie do przodu..
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 12:11   #12
kisza1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 25
Dot.: Lewatywa

Kiedyś, kiedyś było zdrowe jedzenie a teraz sama chemia , więc i problemy gastrologiczne się pojawiły to tak jakby choroba cywilizacyjna tylko wstydliwa a przecież wypróżnianie to rzecz , która każdego dotyczy.
kisza1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 12:22   #13
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Lewatywa

Cytat:
Napisane przez kisza1988 Pokaż wiadomość
Kiedyś, kiedyś było zdrowe jedzenie a teraz sama chemia , więc i problemy gastrologiczne się pojawiły to tak jakby choroba cywilizacyjna tylko wstydliwa a przecież wypróżnianie to rzecz , która każdego dotyczy.
Dzisiaj nie ma wstydliwych tematów.
W dobie reklam w telewizji o wszystkim się mówi. I dobrze.

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
No, też mi odkrycie wiesz kibelek wysoki to kibelek europejski, w innych krajach robią to na kuckach i nadal mają problemy. Co prawda jest wygodniej, ale jak ktoś ma problem to choćby na głowie stanął na tym kibelku to czasem bez medykamentów nie pójdzie do przodu..
Nie spieram się.
Jest wiele przyczyn problemów z wypróżnianiem. Jak jest za mało jedzenia to też są problemy.Brak ruchu, stres,chemia i wiele innych.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 12:49   #14
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Lewatywa

a ja dodam; że zamiast lewatywy raz na miesiąc- zmienić całkowicie styl życia. ruch, dieta...

zresztą co to za zlecenie raz na miesiąc? co to za lekarz specjalista i na co?
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 16:23   #15
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Lewatywa

lewatywa tak czesto jest bardzo niezdrowa, nie jest wskazana. Coz to za doktor? :/ Uszkodzisz sobie jelita.
Duzo blonnika jesc i pic na wieczor siemie lniane.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 18:08   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Lewatywa

Z tym błonnikiem tez bym nie przesadzała, przede wszystkim zrobic badania wszelakie a także nie jeść byle czego, ograniczyc cukry także w formie białej mąki i ruszać się codziennie chociaż pol godziny plus pić wodę.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 18:49   #17
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Lewatywa

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Nie mam takich problemów ale wierzę ,że tak jest.Że nie zawsze odpowiednie odżywianie podziała.

Jeszcze taka rada, którą lekarz zalecił mojej znajomej.
Siedząc na sedesie, trzeba złączyć,ścisnąć kolana i nogi/stopy oderwać od podłoża i podnieść ile się da w górę.Kolana cały czas złączone.

Wtedy łatwiej coś z siebie "wydusić".
moze i jest w tym trochę racji, ale czytając od razu zrobiłam "próbę" tej pozycji na krześle i prawie spadłam
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 18:56   #18
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Lewatywa

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Z tym błonnikiem tez bym nie przesadzała, przede wszystkim zrobic badania wszelakie a także nie jeść byle czego, ograniczyc cukry także w formie białej mąki i ruszać się codziennie chociaż pol godziny plus pić wodę.
jesli ktos ma zaparcia, to blonnik jak najbardziej wskazany (Chyba, ze ma zapalenie jelit, to nie)
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 19:28   #19
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Lewatywa

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
moze i jest w tym trochę racji, ale czytając od razu zrobiłam "próbę" tej pozycji na krześle i prawie spadłam
Krzesło się trochę różni od sedesu. Bo nie ma dziury/otworu w środku.
Próbuj na sedesie.
I lepiej ,że spadłaś niż klocka na krześle postawić.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2013-06-18 o 19:30
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 20:33   #20
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Lewatywa

Cytat:
Napisane przez xxx211 Pokaż wiadomość
Mam pytanie kontrowersyjne... mianowicie chodzi o lewatywę... czy ktoś tu na forum wykonują ją okresowo? (sam lub z zalecenia lekarza) Ja mam zalecenie lekarskie wykonywania jej raz na miesiąc z powodów takich że inne metody nie działają. Dla ścisłości kolonoskopie miałem robioną. Jeśli ktoś ją wykonuje to jak często oraz z czego?
Cytat:
Napisane przez kisza1988 Pokaż wiadomość
Warzywa i owoce oczywiście pomagają ale mi nie za bardzo wtedy pomagały. Na śniadanie jadłam płatki owsiane z suszonymi śliwkami tak mi chirurg poradził ale nic a nic się nie zmieniło ,także moim zdaniem nie na każdego działa. Czasem trzeba poprostu iść do apteki. A żeby nie było, jestem bardzo za naturalnymi rzeczami ale nie zawsze działają.
Zdefiniuj swoją płeć
Czyżby prowokacja
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 20:39   #21
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400
Dot.: Lewatywa

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Zdefiniuj swoją płeć
Czyżby prowokacja
przecież te dwie wiadomości są napisane przez dwie różne osoby?
__________________
www.poomoc.pl Klikamy codziennie i pomagamy!

Zawsze warto wyliczać powody do szczęścia, w życiu jest tak dużo jego przeciwieństwa, że lepiej zaznaczać je zakładką, dopóki można.
S. Barry Tajny dziennik
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 22:39   #22
joanah
Raczkowanie
 
Avatar joanah
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 405
GG do joanah
Dot.: Lewatywa

jeszcze oprocz blonnika dodalabym aby jesc duzo jogurtow naturalnych, pic kefir czy maslanke aby uzupelnic ilosc bakterii w jelitach
joanah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 02:02   #23
xxx211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 9
GG do xxx211
Dot.: Lewatywa

Dobra więc tak: 1. rozmawiałem z lekarką która wykłada na akademii medycznej i powiedziała, że spokojnie można robić raz na 2 tyg. i nie zaszkodzi. Ona jest znawca fizjologii wykłada właśnie fizjologię. Widać, że ma niesamowitą wiedzę
2. Byłem u internistów dwóch i też mówili że mogę ją wykonywać.
Odnośnie badań: byłem i gastroenterologa który powiedział, że mam IBS po wykonaniu kolonoskopii.... poza tym proktolog powiedział, że mam zniszcozny nerw sromowy podobnie jak neurolog (badanie przewodnictwa nerwowego) neurolog powiedział, że lewatywa może pomóc w tym, że nie ma ucisku na nerw. Gastroenterolog przed kolonoskopią powiedziała, że miałem wypić 4l wody z fontransem. Byłem przez 3 dni na głodówce wypiłem 4l tego płynu i jelito nie było oczyszczone. Lekarka powiedziała, że mam na maxa spięte jelito. Samo jelito świadczy o dużej nerwicy... jedynie co pomaga to lewatywa oraz na bóle brzucha związane z IBS-em, ciągłe wzdęcia, zmienny stolec na przemian zatwardzenia oraz rozwolnienia.
xxx211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 09:53   #24
kisza1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 25
Dot.: Lewatywa

Aha. To rozumiem , że w Twoim przypadku to niezbędne:-(. Ja tego nie robię ale były tutaj takie tematy więc może poczytaj. A najlepiej gdyby lekarz Ci wytłumaczył co i jak . Ja gdybym dostała takie zalecenie to bym nie wiedziała jak to robić

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Zdefiniuj swoją płeć
Czyżby prowokacja
żadna prowokacja , pomyliłas się a pomyłki się zdarzają.
kisza1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 10:22   #25
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Lewatywa

Jeżeli lekarz tak zalecił to widocznie miał podstawy do tego i nie ma innej rady. Więc stosuj co każą , bądź pod kontrolą specjalisty.
Opisujesz takie poważne zaburzenia u siebie jak uszkodzenie nerwu sromowego więc trzeba o niego dbać aby całkiem się nie zniszczył.
Gdyż to powoduje całkowite nietrzymanie moczu i kału oraz zaburzenia seksualne.
Współczuję, trzymaj się.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 12:51   #26
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Lewatywa

Do lewatywy potrzebny jest specjalny sprzęt, czyli taki worek otworem u góry i z rurką z drugiej strony ( po co ona jest to wiadomo) , stojak na ten worek, aby go na nim zawiesić. Płyn do lewatywy to nic innego jak woda zmieszana z mydłem albo parafiną. Lewatywa wykonywana często nie działa dobrze na mięśnie w tych okolicach.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 13:05   #27
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Lewatywa

Cytat:
Napisane przez kisza1988 Pokaż wiadomość
Kiedyś, kiedyś było zdrowe jedzenie a teraz sama chemia , więc i problemy gastrologiczne się pojawiły to tak jakby choroba cywilizacyjna tylko wstydliwa a przecież wypróżnianie to rzecz , która każdego dotyczy.
kiedyś, w czasach naszych babć, ludzie często mieli zatrucia pokarmowe, wymioty, biegunki - wszystko przez złą higienę żywności (chociaż sama żywnośc była bez chemii).
teraz ludzie mają głównie problem z uzależnieniem od cukru (i co za tym idzie, otyłość, nadciśnienie, cukrzyca, zawały, nowotwory przewodu pokarmowego i inne choroby)
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:38.