Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-09, 15:13   #1261
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
o rany chyba bym se w łeb strzeliła (bez urazy




nie znam; ale tak sobie myślę, że może w końcu powinnam ten z e-naturalnie zamówić tyle lat się zbieram

a tu cera coraz bardziej wrażliwa (pewnie przez permanentne używanie retinolu
Mnie też się nudzą kosmetyki, np. Żele pod prysznic, ale to deo jest u mnie tak skuteczne i przyjemne, że tym bardziej mnie cieszy, że starcza na tak długo, mimo, że i tak prawie połowę opakowania oddałam m. in. Persefonie. To tak jak z dobrym kremem pod oczy, który dość ciężko znaleźć, jak już znajdziemy, to chcemy, żeby się nie kończył. Bardzo mnie cieszy, że jest całkiem sporo wersji zapachowych, zamierzam się trzymać tych dezodorantów, chyba, że ktoś coś ciekawszego wymyśli. [1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87987649]Korah kusisz tym deo z lale


Tego peelingu nie znam.[/QUOTE]Kuszę, ale sama wiesz jak jest, u każdego inaczej z dezodorantami.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 17:53   #1262
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87988348]Fajny, brałabym, bo jestem łasa na wszelkie sera.
Ja też- szybko mi się nudzą kosmetyki, a w dodatku to nie jest dla mnie ostatnio najbardziej komfortowa forma aplikacji dezodorantu; jeśli tylko mogę, to wybieram kulkę, a ostatnimi czasy obrodziło w te deo w słoiczku. La-le ma też deo w kostce- ciekawe, czy skuteczność równie dobra. Ja jeszcze nic od nich nie miałam, bo już Pony H, mnie zmęczył wystarczająco tą aplikacją. Teraz mam Tisserand różany- piękny, delikatny zapach, dużo mniej nachalny, niż u doktorka i jeszcze dopsikuję go ałunem i działa (na razie ).[/QUOTE]

Jaka to porażka u mnie była Nic nie chronił, pozbyłam się go bez skrupułów.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie też się nudzą kosmetyki, np. Żele pod prysznic, ale to deo jest u mnie tak skuteczne i przyjemne, że tym bardziej mnie cieszy, że starcza na tak długo, mimo, że i tak prawie połowę opakowania oddałam m. in. Persefonie. To tak jak z dobrym kremem pod oczy, który dość ciężko znaleźć, jak już znajdziemy, to chcemy, żeby się nie kończył. Bardzo mnie cieszy, że jest całkiem sporo wersji zapachowych, zamierzam się trzymać tych dezodorantów, chyba, że ktoś coś ciekawszego wymyśli. Kuszę, ale sama wiesz jak jest, u każdego inaczej z dezodorantami.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Mi się nie nudzi na razie ten winogronowy, a też już ładne parę miesięcy używam, nie licząc właśnie tej odlewki od Ciebie Mam na stanie jeszcze Kuscheldecke i ono też mi się nie nudzi, tylko zapach dla mnie z gatunku tych na chłodne dni. A winogrono na teraz jest bardzo przyjemne.

Kupiłam sobie wczoraj pomadkę Miya:
https://miyacosmetics.com/produkt/mylipstick-miya-dusty-rose/
Bardzo fajna, daje lekki odcień przy jednym pomalowaniu, ale za to nawilżenie czuć długo. Jednak nie polecam osobom nie tolerujących oleju rycynowego, bo wysoko w składzie i to czuć. Trzyma się długo (jak się nic nie je)
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 07:15   #1263
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Zamowilam serum Azjatycki Cukier 27.05 i jeszcze go nie dostalam
Wg trackingu jest w Singapurze nadal
To sie poskarzylam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 09:52   #1264
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Jaka to porażka u mnie była Nic nie chronił, pozbyłam się go bez skrupułów.



Mi się nie nudzi na razie ten winogronowy, a też już ładne parę miesięcy używam, nie licząc właśnie tej odlewki od Ciebie Mam na stanie jeszcze Kuscheldecke i ono też mi się nie nudzi, tylko zapach dla mnie z gatunku tych na chłodne dni. A winogrono na teraz jest bardzo przyjemne.

Kupiłam sobie wczoraj pomadkę Miya:
https://miyacosmetics.com/produkt/my...ya-dusty-rose/
Bardzo fajna, daje lekki odcień przy jednym pomalowaniu, ale za to nawilżenie czuć długo. Jednak nie polecam osobom nie tolerujących oleju rycynowego, bo wysoko w składzie i to czuć. Trzyma się długo (jak się nic nie je)
No widzisz, a u mnie wczoraj zniósł świetnie wszystko (od rana do późnego wieczora- praca, ćwiczenia) i zero zapachu, tylko trochę wilgoci. Kończę pierwsze opakowanie, w związku z tym rozejrzę się w sieci za kolejnym, bo ten jest z tkm.
Ta pomadka na żywo ma w sobie trochę beżu/lekkiego brązu, czy to tylko przydymiony róż?
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 10:46   #1265
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87989825]No widzisz, a u mnie wczoraj zniósł świetnie wszystko (od rana do późnego wieczora- praca, ćwiczenia) i zero zapachu, tylko trochę wilgoci. Kończę pierwsze opakowanie, w związku z tym rozejrzę się w sieci za kolejnym, bo ten jest z tkm.
Ta pomadka na żywo ma w sobie trochę beżu/lekkiego brązu, czy to tylko przydymiony róż?[/QUOTE]

Właśnie nie wiem czemu u mnie była porażka, zazwyczaj deo z triethyl citrate u mnie działały, przynajmniej jakiś czas. Nie wiem czy te różane nuty u mnie się nie sprawdzają (w sensie na mój pot), bo różany Dr Organic też nic nie robił, a aloesowy był świetny.

Pomadka nie ma odcieni beżu/ brązu- jest faktycznie przydymionym różem i raczej nie jest jasna, tylko powiedziałabym średnia. Jak maluję usta to widać, że są pomalowane, ale w taki codzienny, lekki sposób.

W Skarbcu Natury promo 20% na wszystko. Ale chyba już trochę okrojony asortyment, bo z tego co pamiętam ich oferta była zawsze dość duża, a teraz np balsamów do ciała jest niewielki wybór.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 11:33   #1266
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem czemu u mnie była porażka, zazwyczaj deo z triethyl citrate u mnie działały, przynajmniej jakiś czas. Nie wiem czy te różane nuty u mnie się nie sprawdzają (w sensie na mój pot), bo różany Dr Organic też nic nie robił, a aloesowy był świetny.

Pomadka nie ma odcieni beżu/ brązu- jest faktycznie przydymionym różem i raczej nie jest jasna, tylko powiedziałabym średnia. Jak maluję usta to widać, że są pomalowane, ale w taki codzienny, lekki sposób.

W Skarbcu Natury promo 20% na wszystko. Ale chyba już trochę okrojony asortyment, bo z tego co pamiętam ich oferta była zawsze dość duża, a teraz np balsamów do ciała jest niewielki wybór.
Okazuje się, że teraz Schmitd's fajnie ewoluuje- od słoiczka, poprzez sztyft do kulki (i ma triethyl citrate) https://makeup.pl/product/461226/
Czekam na Pony H. w kulce zatem
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 13:31   #1267
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Mam teraz już kolejne opakowanie deo w kulce Bema i jestem mega zadowolona Wystarcza mi na 3 miesiące. W zapasie już czeka kolejne opakowanie.
https://www.ecco-verde.pl/bema-cosme...na-deo-roll-on

Skończyłam serum Lani i kończę serum Avril. I robię sobie na lato przerwę od serum. Za to mam dylemat z kremem do twarzy. Kończę Florame i mam wybór albo Phyt's albo Shy deer. Nie wiem, który z tych kremów jest lekki na lato. Będę musiała przekonać się na własnej skórze.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-10, 15:28   #1268
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Melduję, że krem lawendowy Lirene Natura jest bardzo fajny. Zupełnie inny niż malinowy - gęsty, treściwy, odżywia i chętnie kupię go znowu.
Wykończyłam czarną esencję Bentona i zaczynam używać toner Whamisa, który zapowiada się o wiele lepiej.
Już dłuższy czas używam kremu do rąk i kremu do twarzy Feel Free i są bardzo fajne. Krem jest dość treściwy, teraz używam go na noc, bo na dzień jest za ciężki. Dobrze nawilża, koi, taki dobry podstawowy krem. Nie mam do czego się przyczepić. Chętnie kupię coś jeszcze od nich do twarzy, widziałam że wprowadzili w Hebe kremy w słoiczkach i sera.


A i jestem zadowolona z kremu pod oczy Make Me Bio, super się sprawdza na dzień. Mam wrażenie, że skora jest wyraźnie gładsza, jędrna. Na noc używam Martiny awokado i w końcu nie mam przesuszonej skóry pod oczami.


Z kremów do twarzy to kończę Phenome z wit C i zaczęłam Pureheals z propolisem mam jeszcze ampułkę do kompletu i też zamierzam napaść Hebe po więcej ich kosmetyków plus spróbować tej zielonej serii.

A w kolejce czego krem Alkemie.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 18:35   #1269
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie też się nudzą kosmetyki, np. Żele pod prysznic, ale to deo jest u mnie tak skuteczne i przyjemne, że tym bardziej mnie cieszy, że starcza na tak długo, mimo, że i tak prawie połowę opakowania oddałam m. in. Persefonie. To tak jak z dobrym kremem pod oczy, który dość ciężko znaleźć, jak już znajdziemy, to chcemy, żeby się nie kończył. Bardzo mnie cieszy, że jest całkiem sporo wersji zapachowych, zamierzam się trzymać tych dezodorantów, chyba, że ktoś coś ciekawszego wymyśli.
no pewnie, warto trzymać się sprawdzonych kosmetyków - przynajmniej dopóki ich nie wycofają (przypomniały mi się moje ulubine z Alvy
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 19:28   #1270
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
Zamowilam serum Azjatycki Cukier 27.05 i jeszcze go nie dostalam
Wg trackingu jest w Singapurze nadal
To sie poskarzylam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przykro mi, zwłaszcza że serum bardzo zachwalałam W kwietniu szło normalnie a teraz o dziwo nie.

Co do nudzenia się produktów, to mnie się coraz rzadziej coś nudzi. Głównie w kategorii mycie ciała, balsamy, szampony, odżywki - właściwie ciągle kupuję to samo. Paszczowe rzeczy jeszcze mnie trochę interesują, ale też raczej wypadłam z obiegu, nie śledzę zbytnio rynku, nie czytam recenzji na bieżąco, dopiero jak mi się pokończy, to wtedy się rozglądam. Teraz jestem zaopatrzona na długo. Po ścięciu włosów zużywam maleńkie ilości odżywek, a do twarzy mam duże zamówienia koreańsko-japońskie no i francuskie - hydrolaty.
Otworzyłam ostatnio hydrolat z kadzidłowca. Pachnie kościołem i starymi trumnami, a więc bardzo satysfakcjonujący zapach
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 19:33   #1271
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co do nudzenia się produktów, to mnie się coraz rzadziej coś nudzi. Głównie w kategorii mycie ciała, balsamy, szampony, odżywki - właściwie ciągle kupuję to samo. Paszczowe rzeczy jeszcze mnie trochę interesują, ale też raczej wypadłam z obiegu, nie śledzę zbytnio rynku, nie czytam recenzji na bieżąco, dopiero jak mi się pokończy, to wtedy się rozglądam. Teraz jestem zaopatrzona na długo. Po ścięciu włosów zużywam maleńkie ilości odżywek, a do twarzy mam duże zamówienia koreańsko-japońskie no i francuskie - hydrolaty.
Otworzyłam ostatnio hydrolat z kadzidłowca. Pachnie kościołem i starymi trumnami, a więc bardzo satysfakcjonujący zapach
Kościół to wiem, jak pachnie (ładnie ale ze starymi trumnami nie mam jeszcze żadnych doświadczeń
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-10, 19:51   #1272
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Kościół to wiem, jak pachnie (ładnie ale ze starymi trumnami nie mam jeszcze żadnych doświadczeń
No taką kryptą W niektórych kościołach można zwiedzać podziemia, gdzie dawno temu chowano co bardziej zasłużonych i nie zawsze w murowanych sarkofagach, czasem w trumnach luzem i one się potem rozsypują (wraz z zawartością). W moich rodzinnych stronach kościół ma duże podziemia i co prawda nie wiem, jak to teraz wygląda, ale jako dzieciaki zaglądaliśmy przez okratowane okienka do środka i było widać te próchniejące trumny. Dla mnie kościół zawsze był nierozerwalnie związany ze śmiercią, więc pewnie stąd takie skojarzenia.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-07-10 o 19:59
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 21:30   #1273
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
Zamowilam serum Azjatycki Cukier 27.05 i jeszcze go nie dostalam
Wg trackingu jest w Singapurze nadal
To sie poskarzylam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie podobnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 08:37   #1274
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

darmowa dostawa w EcoSPa (od 99,-)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 10:14   #1275
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

W moim lokalnym Tesco znowu promocja na naturalne kosmetyki minimum 50%. Wzielam cos z Pacifica, bo ktos tutaj pisal ze sa fajne.

W TK jest duzo kosmetykow Biovene Barcelona. Chyba to jest jedna z moich ulubionych firm. Wlasnie zaczynam trzecie opakowanie ich serum z witamina C.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 107619687_203505347690684_6715281792738650247_n.jpg (59,2 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (63,3 KB, 42 załadowań)
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 12:46   #1276
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Otworzyłam ostatnio hydrolat z kadzidłowca. Pachnie kościołem i starymi trumnami, a więc bardzo satysfakcjonujący zapach




Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
W moim lokalnym Tesco znowu promocja na naturalne kosmetyki minimum 50%. Wzielam cos z Pacifica, bo ktos tutaj pisal ze sa fajne.

W TK jest duzo kosmetykow Biovene Barcelona. Chyba to jest jedna z moich ulubionych firm. Wlasnie zaczynam trzecie opakowanie ich serum z witamina C.

, a powiedz, to serum jest olejowe czy wodne?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 13:42   #1277
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość






, a powiedz, to serum jest olejowe czy wodne?
Z witamina C? Wodne. Innych jeszcze nie otwierałam.
Ich maseczka jest mocno oczyszczająca. Tylko mało wydajna.
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 15:36   #1278
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
W moim lokalnym Tesco znowu promocja na naturalne kosmetyki minimum 50%. Wzielam cos z Pacifica, bo ktos tutaj pisal ze sa fajne.

W TK jest duzo kosmetykow Biovene Barcelona. Chyba to jest jedna z moich ulubionych firm. Wlasnie zaczynam trzecie opakowanie ich serum z witamina C.
ale się obkupiłaś

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Melduję, że krem lawendowy Lirene Natura jest bardzo fajny. Zupełnie inny niż malinowy - gęsty, treściwy, odżywia i chętnie kupię go znowu.
Wykończyłam czarną esencję Bentona i zaczynam używać toner Whamisa, który zapowiada się o wiele lepiej.
Już dłuższy czas używam kremu do rąk i kremu do twarzy Feel Free i są bardzo fajne. Krem jest dość treściwy, teraz używam go na noc, bo na dzień jest za ciężki. Dobrze nawilża, koi, taki dobry podstawowy krem. Nie mam do czego się przyczepić. Chętnie kupię coś jeszcze od nich do twarzy, widziałam że wprowadzili w Hebe kremy w słoiczkach i sera.


A i jestem zadowolona z kremu pod oczy Make Me Bio, super się sprawdza na dzień. Mam wrażenie, że skora jest wyraźnie gładsza, jędrna. Na noc używam Martiny awokado i w końcu nie mam przesuszonej skóry pod oczami.


Z kremów do twarzy to kończę Phenome z wit C i zaczęłam Pureheals z propolisem mam jeszcze ampułkę do kompletu i też zamierzam napaść Hebe po więcej ich kosmetyków plus spróbować tej zielonej serii.

A w kolejce czego krem Alkemie.
ja się zniechęciłam do tej marki i już nic od nich nie chcę

taka dobra ta marka? A na pewno naturalna? Ceny wysokie.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 16:02   #1279
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Z witamina C? Wodne. Innych jeszcze nie otwierałam.
Ich maseczka jest mocno oczyszczająca. Tylko mało wydajna.

Tak, z witaminą C , dzięki. Chciałabym


***
Moje ostatnie: IMG_20200711_151121.jpg
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-11, 18:04   #1280
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Super zakupy dziewczyny
Ja jednak zamówiłam ten peeling enzymatyczny Medbeauty już bez dłuższego namyślania się, bo z tego co patrzyłam jest w niewielu sklepach i okazało się, że kupiłam ostatnią sztukę, no zobaczymy, mam nadzieję, że nie wcisną mi jakiegoś starocia, kupiłam na blueskypolska.pl, to to samo, co babskiefanaberie.eu, jakby co. Dostałam zniżkę za zapis do newslettera, więc w sumie peeling kosztował 41 zł, a wzięłam jeszcze parę rzeczy do paznokci, bo Bluesky to znana z hybryd, ozdób do paznokci, akcesoriów i sprzętów różnych marka.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 22:39   #1281
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87990088]Okazuje się, że teraz Schmitd's fajnie ewoluuje- od słoiczka, poprzez sztyft do kulki (i ma triethyl citrate) https://makeup.pl/product/461226/
Czekam na Pony H. w kulce zatem [/QUOTE]

O właśnie, też mi ostatnio mignęły te kulkowe nowości.

Fajne zakupy dziewczyny Minitasia, wow, niezły zapasik

Czy ktoś używał odżywki bez spłukiwania Nacomi? Dzisiaj kupiłam wersję z awokado i kreatyną, ale jutro dopiero pierwszy test. Macie ulubieńców w odżywkach tego typu?
Ja ostatnio zrobiłam zamówienie na H&B, kilka nowości też wpadło, jutro wrzucę fotkę.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 23:07   #1282
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Ma któraś z Was może kod zniżkowy do ecospa? Czy one są jednorazowe/personalne?

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87978889]Dziewczyny czy deo ben&Anna jest super?
[/QUOTE]

Ja bardzo lubię. Zużyłam cały Pink Grapefruit a teraz mam Provence. Niestety musiałam się pożegnać z deo La-le bo po chyba roku regularnego stosowania zaczęło mi robić krzywdę. Ostatnio wróciłam do niego po dłuższej przerwie i po jednym użyciu pachy całe czerwone i chcę się zadrapać.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 06:35   #1283
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Ma któraś z Was może kod zniżkowy do ecospa? Czy one są jednorazowe/personalne?



Ja bardzo lubię. Zużyłam cały Pink Grapefruit a teraz mam Provence. Niestety musiałam się pożegnać z deo La-le bo po chyba roku regularnego stosowania zaczęło mi robić krzywdę. Ostatnio wróciłam do niego po dłuższej przerwie i po jednym użyciu pachy całe czerwone i chcę się zadrapać.

A pachnie intensywnie ten grapefruit?

Chyba zaryzykuje z kupnem skoro jedli chwala a drudzy nie. Sama sie muszę przekonac.

No i najważniejsze czy latem dawał radę?

Bo zima zauważyłam, ze jest inaczej nic latem.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 09:48   #1284
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Ja z Ben&Anna miałam Persian Lime. Dałam z niego 35 zł. Jak za taką kasę to ok, ale 50 zł bym nie dała

Skończyłam dzisiaj rano krem Florame i wieczorem otwieram Phyt's. Przekonam się, czy jest warty ponad 200 zł
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 10:05   #1285
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Dziewczyny czy któraś z was ma deo od Ewy Chodakowskiej? Przez parę ostatnich dni po nałożeniu pieką mnie pachy przez 2-3 min ale jednak, a wcześniej tak nie było. Otworzyłam nowe opakowanie i jest to samo więc raczej nie są popsute.

I jeszcze jedno pytanie. W domu dbam o to żeby na kosmetyki nie świeciło słońce. Ale zauważyłam że np. w TK często te kosmetyki leżą tak że słońce pada akurat na te alejki. Myslicie że kosmetyki szybciej się psują w takich warunkach? Pewnie są jakieś składniki które się rozkładają przy cieple/promieniach słonecznych. Pytanie czy opakowania mają coś w sobie żeby temu zapobiec.

Edytowane przez minitasia
Czas edycji: 2020-07-12 o 10:11
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 10:59   #1286
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno pytanie. W domu dbam o to żeby na kosmetyki nie świeciło słońce. Ale zauważyłam że np. w TK często te kosmetyki leżą tak że słońce pada akurat na te alejki. Myslicie że kosmetyki szybciej się psują w takich warunkach? Pewnie są jakieś składniki które się rozkładają przy cieple/promieniach słonecznych. Pytanie czy opakowania mają coś w sobie żeby temu zapobiec.
Na pewno kosmetyki szybciej się psują poddawane działaniu wysokich temperatur. Dlatego ja nie kupowałam nigdy kosmetyków w kioskach stojących na dworze. Tylko przypuszczam, że jednak działanie słońca jest mocniejsze na produkt, który stoi bezpośrednio za szybką w kiosku niż gdy to słońce wpada do dużego sklepu.
Składniki które zapobiegają działaniu UV to filtry, tyle że one po pierwsze przede wszystkim zapobiegają zmianie koloru, a po drugie nie są używane w tym celu w kosmetykach naturalnych (w nienaturalnych też już na szczęście rzadko). Poza tym przed wzrostem temperatury i efektów tego nie ochronią.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 11:04   #1287
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87993232]A pachnie intensywnie ten grapefruit?

Chyba zaryzykuje z kupnem skoro jedli chwala a drudzy nie. Sama sie muszę przekonac.

No i najważniejsze czy latem dawał radę?

Bo zima zauważyłam, ze jest inaczej nic latem.[/QUOTE]Pachnie w opakowaniu i przy aplikacji a potem już go nie czuje. Ale ja nie czułam też PH ani la-le więc nie jestem wiarygodnym źródłem.

Dał radę na szlaku w górach gdzie na podejściu umęczyłam się jak dziki osioł. i na zajęciach w klubie fitness też.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 11:05   #1288
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Korah na co zamierzasz wejść? Na Czupel?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Korah na co zamierzasz wejść? Na Czupel?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 11:14   #1289
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Korah na co zamierzasz wejść? Na Czupel?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Korah na co zamierzasz wejść? Na Czupel?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ten wątek, ale zamierzam właśnie Byłaś?

Jeśli chodzi o Ben&Anna, to zapachy są bardzo delikatne, bez porównania w ogóle z PH i LaLe. Co kto lubi.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 11:31   #1290
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z was ma deo od Ewy Chodakowskiej? Przez parę ostatnich dni po nałożeniu pieką mnie pachy przez 2-3 min ale jednak, a wcześniej tak nie było. Otworzyłam nowe opakowanie i jest to samo więc raczej nie są popsute.
Ja używam tych deo Chodakowskiej, choć nieregularnie, bo lubię żonglować różnymi, ale żadnego podrażnienia nie miałam.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-08 14:09:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.