Łysy placek po rozjaśnianiu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-18, 17:31   #1
littledarling97
Przyczajenie
 
Avatar littledarling97
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Exclamation

Łysy placek po rozjaśnianiu?


Cześć!
Ponad cztery lata temu rozjaśniłam włosy. Od tego czasu rozjaśniam odrosty wciąż tym samym - "Joanna. Multi Blond." (4-5 tonów). Zawsze skóra głowy piekła mnie mniej lub bardziej, jednak teraz zauważyłam, że na środku głowy mam malutki łysy placek...
Czy włosy mi odrosną??? Co robić, żeby być blondynką, ale by włosy nie cierpiały tak bardzo???
littledarling97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 14:01   #2
archimonde
Raczkowanie
 
Avatar archimonde
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 388
Dot.: Łysy placek po rozjaśnianiu?

Jeśli to łysienie nie jest efektem jakichś schorzeń dermatologicznych, albo hormonalnych, to tak - prawdopodobnie to podrażnienie od zbyt często rozjaśniania i/lub nieprawidłowego stosowania kosmetyku.

Daj włosom odpocząć przez 2-3 miesiące (zero rozjaśniania i w miarę możliwości ograniczenie użycia suszarek, lokówek etc). Do tego odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne (do włosów rozjaśnianych szczególnie zwróć uwagę na maski proteinowe).


Jak po 2-3 miesiącach nic nie zacznie odrastać, to znaczy, że poważnie uszkodziłaś skalp/cebulki i chyba zostanie medycyna estetyczna.


Jak bardzo Ci przeszkadza chodzenie z odrostami, to nałóż na całe włosy jakąś farbę w ciemniejszym odcieniu (żebyś wytrzymała kilka mscy bez rozjaśniacza), ale jest ryzyko, że kolejne farbowanie może jeszcze pogorszyć sytuację...


Co robić, żeby być blondynką, ale by włosy nie cierpiały tak bardzo???
W dużym uproszczeniu - włos jest zbudowany z "cegiełek" tworzących jego szkielet. W części z tych cegiełek jest barwnik odpowiadający za naturalny kolor włosa. Żeby rozjaśnić włos=usunąć naturalny pigment, trzeba WYPALIĆ całą taką "cegiełkę".



Najlepiej dobieraj taki odcień blondu, żebyś mogła chodzić z lekkimi odrostami. Rozjaśnianie co 2-3 miesiące jest dla włosów do zniesienia o ile właściwie się nimi zajmujemy.
__________________

archimonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 19:11   #3
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Łysy placek po rozjaśnianiu?

Tak jak wyzej plus zamiast kladzenia rozjasniacza i farby na cale wlosy polecam duzo drobnych pasemek - da sie w ten sposob miec ladny blond, a wlosy mniej dostaja w kosc.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-22 20:11:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.