słabsze włosy z przodu i widoczna skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-19, 20:15   #1
oefcea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 4

słabsze włosy z przodu i widoczna skóra


Dobry wieczór
Jakoś w połowie sierpnia rozczesałem dredy, bo zachciało mi się mieć swoje bujne loki, których kiedyś tak nienawidziłem. Moje zaskoczenie nie było pozytywne. Siano okropne, myślę nic nadzwyczajnego po takich męczarniach w dredach, trzeba dać czas. Włosy z tyłu i na dole bokach zregenerowały się już po drugim myciu, czego nie można powiedzieć o tych z przodu i na czubku. Siano wciąż. Na szczęście widać poprawę, zwłaszcza kiedy przestałem je czesać codziennie grzebieniem, ograniczając się do czesania palcami. Tylko dlaczego to trwa tak nieporównywalnie długo w stosunku do reszty głowy i dlaczego akurat 'grzywka' jest tak pokrzywdzona?
Druga sprawa to widoczne łyse pola na czubku. Niby jak mam rozpuszczone i przedziałek na środku to ich tak nie widać. Jednak jak je zwiążę gumką to z przodu są takie kępki włosów i widać skórę głowy, a u góry taki placek. Nie wiem czy to przez strukturę kręconych włosów czy co.
Oczywiście szukałem w internecie i jak na wujka google przystało, wpisując ból głowy i kaszel wychodzi rak, to adekwatnie szukając mojej przypadłości wyszło mi łysienie antropogeniczne. Niby pasuje tylko, że włosów wypada mi bardzo mało. Obym tylko niepotrzebnie panikował, a męczy mnie to, nie chce łysieć
oefcea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 13:20   #2
justyna_jos_wizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 17
Dot.: słabsze włosy z przodu i widoczna skóra

Są fajne szampony z Insight - chyba ciemnozielona seria jest dobra na porost włosów


opony w Płocku - https://autko.com.pl/oferta/opony-plock

Edytowane przez justyna_jos_wizaz
Czas edycji: 2022-02-10 o 17:58
justyna_jos_wizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 00:22   #3
balamuta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 18
Dot.: słabsze włosy z przodu i widoczna skóra

Jak długo nosiłeś dredy? Włosy na czubku są bardziej narażone na "szuranie" czapką i poduszką, wysuszenie od słońca itd. Póki co daj im się zregenerować dbając o to co będzie rosnąć. Używaj dobrego szamponu-czyli takiego, który nie zabije Ci skalpu. Nudne bzdety jak zdrowe odżywianie też owocują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
balamuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-09, 17:46   #4
oefcea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 4
Dot.: słabsze włosy z przodu i widoczna skóra

Będzie jakieś 7 lat Zmieniłem dietę na bardziej bogatą w owoce i warzywa, do tego pije skrzyp i pokrzywę. Jakie to szampony, co powinny mieć albo czego mieć nie powinny?
oefcea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-10, 23:53   #5
balamuta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 18
Dot.: słabsze włosy z przodu i widoczna skóra

To długo. Daj cebulkom czas. Włosy się zregenerują. "Dobry" szampon to dla każdego co innego... Ale ja przy wypadaniu chwalę sobie te z serii med z ziaji albo petal fresh'a (kurczę - mam nadzieję ze nie łamię teraz regulaminu podając Ci marki) Wiem, ze babeczki kombinują z szamponami dla dzieci-ale na tym sie nie znam. Pilnuj diety. Nawet jak na włosy nic nie zdziała to przynajmniej sie lepiej będziesz czuł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
balamuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 19:00   #6
oefcea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 4
Dot.: słabsze włosy z przodu i widoczna skóra

To dziwne, bo mi bardzo mało włosów wypada przy myciu. A tylko po myciu używam grzebienia,myje tak 3 razy na 2 tygodnie, tak to palcami czeszę i nie zostają mi włosy między palcami Zobaczę ten szampon. Dzięki za pocieszenie, oby sprawdziło się co piszesz hehe. Pozdrawiam
oefcea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-13 19:00:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.