Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-22, 08:52   #3721
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Super zakupy, fajnie że skusiłaś się na to mleczko Alphanova, będziesz zadowolona. Tę oliwkę z Derma też mamy, ale póki co nieużywana, czeka na swoją kolej, obecnie smarujemy malutką Oliwką Babydream tą wersją Natural.
U nas prawie wszystko dobrze, młoda jest raczej z tych spokojnych dzieci, nawet daje pospać, naprawdę nie mogę narzekać i ładnie przybiera, i już zaczyna niektóre rzeczy "kumać", a teraz jest w fazie szczepień, na razie wszystko ok. Jedyne, z czym się borykamy na ten moment, to łzawiące oczko i potworne ulewanie treści pokarmowej. Walczymy różnymi metodami.
oprócz tego ma wrażliwą pupę, Alantan Plus nie dawał rady, musieliśmy kupić coś innego i trafiło na parafinowy Bepanthen, który szczerze mówiąc okazał się hitem, stosujemy codziennie i problem odparzeń został całkowicie zażegnany już po 2 aplikacjach. A wczoraj ponownie byłam w Rossku i kupiłam krem pod pieluszkę Hagi dla porównania. A jeśli o mnie chodzi. to udało mi się wyleczyć wszystkie zęby na NFZ, bo w ciąży strasznie mi się posypały, a druga sprawa, to zaczęłam nosić okulary, ech... starość. Poza tym wszystko ok. Doszłam już do siebie po porodzie. Ale lepiej Ty napisz, jak się czujesz i który to już tydzień?

Kupiłam też więcej błyszczyków Alterry (jeszcze były) i parę innych rzeczy na upominki Mikołajowe, ale zobaczcie jaką wtopę zaliczył Fluff, zastanawiam się czy nie zwrócić lub wymienić tej zekolady
Załącznik 7782956

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka


Myślisz, że ta "zekolada" to wtopa? ja bym pomyślała, że specjalnie tak... nie wiem...
Fajne te błyszczyki, aż bym chętnie też kupiła, tyle że jeszcze mam czym usta malować. Z tej serii pomarańczowej Hagi kupiłam ostatnio zestaw masło+świeca z myślą o prezencie dla koleżanki. Podoba mi się zapach, więc może jak trafię na żel pod prysznic to też wypróbuję. Wakacje na Bali właśnie czekają na otwarcie

Co do problemów u córki- to ja pamiętam że długo się borykalismy z łzawiącym oczkiem. W kocu przyszło nam zrobić tzw. przepchanie kanalika... wyglądało to okropnie, ale pomogło. Co ciekawe nasza córka długie lata miała problemy z ropiejącymi oczami w czasie infekcji. Teraz jak jest starsza to już jest spokój całe szczęście.
A z pupą jedyne co nam pomogło to zmiana pieluszek jedyne pieluszki, od których nie miała odparzeń to były pampersy premium care.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-22, 18:31   #3722
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość




Myślisz, że ta "zekolada" to wtopa? ja bym pomyślała, że specjalnie tak... nie wiem...

Fajne te błyszczyki, aż bym chętnie też kupiła, tyle że jeszcze mam czym usta malować. Z tej serii pomarańczowej Hagi kupiłam ostatnio zestaw masło+świeca z myślą o prezencie dla koleżanki. Podoba mi się zapach, więc może jak trafię na żel pod prysznic to też wypróbuję. Wakacje na Bali właśnie czekają na otwarcie



Co do problemów u córki- to ja pamiętam że długo się borykalismy z łzawiącym oczkiem. W kocu przyszło nam zrobić tzw. przepchanie kanalika... wyglądało to okropnie, ale pomogło. Co ciekawe nasza córka długie lata miała problemy z ropiejącymi oczami w czasie infekcji. Teraz jak jest starsza to już jest spokój całe szczęście.

A z pupą jedyne co nam pomogło to zmiana pieluszek jedyne pieluszki, od których nie miała odparzeń to były pampersy premium care.
Wtopa na milion %, bo patrzyłam na zdjęcia w sieci i normalnie jest napisane, też się zastanawiałam czy to taka nazwa czy jednak błąd w druku

Żelu pod prysznic nawet nie powąchałam jeszcze, tak to jest przy dziecku Jest teraz w Rossku w promocji.

Mówią, żeby nie przemywać oczek rumiankiem, ani herbatą, jedynie solą fizjologiczną, ale ona nie pomaga, a pamiętam, że synowi dwa czy trzy razy przemyłam herbatą jaką akurat miałam i przeszło na zawsze, więc chyba nie będę słuchała tych nowoczesnych zaleceń.

U nas to nie problem pieluszek bo różne kupujemy, po prostu odparzała sobie pupkę zwłaszcza siedząc w foteliku samochodowym, na szczęście dobrze toleruje różne smarowidła, możemy przebierać, jeszcze nic jej nie uczuliło, nie to co z synem, który akurat odparzeń prawie w ogóle nie miał, za to ciągle jakieś wysypki nawet od pieluszek niektórych. Pampersów wtedy nienawidziłam,a teraz córka bardzo dobrze je znosi.



Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2022-11-22 o 18:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-23, 08:56   #3723
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wtopa na milion %, bo patrzyłam na zdjęcia w sieci i normalnie jest napisane, też się zastanawiałam czy to taka nazwa czy jednak błąd w druku

Żelu pod prysznic nawet nie powąchałam jeszcze, tak to jest przy dziecku Jest teraz w Rossku w promocji.

Mówią, żeby nie przemywać oczek rumiankiem, ani herbatą, jedynie solą fizjologiczną, ale ona nie pomaga, a pamiętam, że synowi dwa czy trzy razy przemyłam herbatą jaką akurat miałam i przeszło na zawsze, więc chyba nie będę słuchała tych nowoczesnych zaleceń.

U nas to nie problem pieluszek bo różne kupujemy, po prostu odparzała sobie pupkę zwłaszcza siedząc w foteliku samochodowym, na szczęście dobrze toleruje różne smarowidła, możemy przebierać, jeszcze nic jej nie uczuliło, nie to co z synem, który akurat odparzeń prawie w ogóle nie miał, za to ciągle jakieś wysypki nawet od pieluszek niektórych. Pampersów wtedy nienawidziłam,a teraz córka bardzo dobrze je znosi.



Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
Z tymi herbatami do przemywania to u nas nic nie działało. Przemywałam solą, żeby jej w ogóle oczy doczyścić. Pamiętam że tak jej sklejało powieki, że nie mogła oczu otworzyć. Nam jedynie antybiotki pomagały, niestety żadne domowe metody tu się nie sprawdziły. Ale u każdego co innego.

Jeszcze muszę napisać, że używam od kilku tygodni emulsji do mycia twarzy Basic Lab. Jak macie problemy z suchą czy podrażnioną skórą, to polecam. Emulsja jest bardzo delikatna, ale myje fajnie, nie mam wrażenia niedoczyszczonej skóry. Zmywa się również bardzo dobrze. Myślę, że na czas zimowy to bardzo fajny kosmetyk, na lato pewnie zmienię znowu na jakiś żel.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-24, 08:17   #3724
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Kupiłam perfumy wegańskie Anny Lewandowskiej przecenione z 229 zł na 114 zł. od pewnego czasu na nie polowałam, ale szkoda mi było ponad 200 zł za 50 ml. a teraz mam
https://www.phlov.com/perfumy/125-fu...775581220.html
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-24, 13:23   #3725
MartaOstojska
Raczkowanie
 
Avatar MartaOstojska
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 56
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Powiem szczerze, że nigdy nie używałam Alterry aczkolwiek z chęcią to zrobię jak mi się skończa moje kosmetyki. Ja z kolei używam ostatnio różnie : Tołpa, żel do mycia twarzy z drobinkami, że peeling enzymatyczny z Oriflame Nov Age, Krem Diamond Cellular.
MartaOstojska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-24, 14:23   #3726
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

beeets tylko 2 zapachy były czy po prostu to są jakieś resztki tych perfum
Cytat:
Napisane przez MartaOstojska Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że nigdy nie używałam Alterry aczkolwiek z chęcią to zrobię jak mi się skończa moje kosmetyki. Ja z kolei używam ostatnio różnie : Tołpa, żel do mycia twarzy z drobinkami, że peeling enzymatyczny z Oriflame Nov Age, Krem Diamond Cellular.
Tylko to nie są naturalne kosmetyki. Tołpa też mnie kiedyś nabrała.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-25, 06:53   #3727
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Z tymi herbatami do przemywania to u nas nic nie działało. Przemywałam solą, żeby jej w ogóle oczy doczyścić. Pamiętam że tak jej sklejało powieki, że nie mogła oczu otworzyć. Nam jedynie antybiotki pomagały, niestety żadne domowe metody tu się nie sprawdziły. Ale u każdego co innego.

Jeszcze muszę napisać, że używam od kilku tygodni emulsji do mycia twarzy Basic Lab. Jak macie problemy z suchą czy podrażnioną skórą, to polecam. Emulsja jest bardzo delikatna, ale myje fajnie, nie mam wrażenia niedoczyszczonej skóry. Zmywa się również bardzo dobrze. Myślę, że na czas zimowy to bardzo fajny kosmetyk, na lato pewnie zmienię znowu na jakiś żel.
Moja mama mówi, że ze mną to samo było, tak miałam pozaklejane oczy i rzęsy, że nie mogłam otworzyć, ale nie pamięta już czym to leczyła, na pewno przemywała czymś, ale leków chyba żadnych lekarz na to nie przepisał. U córci jest problem tylko z lewym oczkiem i u młodego też tak było. Trochę czytałam info w sieci, to przyczyny bywają różne, nie tylko niedrożność kanalików. Wczoraj przemyłam jej to oczko kilka razy herbatą i już na wieczór była poprawa, a teraz po całej nocy miała malutką ropkę w oczku. Będę przez parę dni przemywać i zobaczymy.
Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Kupiłam perfumy wegańskie Anny Lewandowskiej przecenione z 229 zł na 114 zł. od pewnego czasu na nie polowałam, ale szkoda mi było ponad 200 zł za 50 ml. a teraz mam
https://www.phlov.com/perfumy/125-fu...775581220.html
Poczytałam, że to różana nuta i mi oczy zaświeciły, wąchałaś je już?

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-25, 07:48   #3728
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Kaledonia, Phlov ma tylko dla 2 zapach dla kobiet. to nie resztki



Korah, wąchałam je w Sephora i mi się podobały moon, wersja na dzień jest cytrusowa, nic szczególnego. Jak przyjadą, to jeszcze raz je powącham i ci powiem, co i jak.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-25, 14:01   #3729
MartaOstojska
Raczkowanie
 
Avatar MartaOstojska
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 56
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

@kaledoni, No tak właśnie myślałam. Że nie do końca są. Ta, Bielenda chyba ma bardziej naturalny skład co ?

Edytowane przez MartaOstojska
Czas edycji: 2022-11-25 o 14:02
MartaOstojska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-25, 16:11   #3730
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez MartaOstojska Pokaż wiadomość
@kaledoni, No tak właśnie myślałam. Że nie do końca są. Ta, Bielenda chyba ma bardziej naturalny skład co ?
Bielenda ma taką serię Face Boom, która jest w 99% ze składników naturalnych. Miałam kilka kosmetyków
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...er-butter.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...face-foam.html
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-27, 12:58   #3731
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Byłam dziś na ekocudach w Gdańsku, nic specjalnie mnie nie urzekło, poza jedną marką Runo Cosmetics i może jeszcze Polemiką (kosmetyki na bazie matchy) Stoisko Runo obsługiwała kobieta z na oko kilkuletnią córką, bardzo to było miłe doświadczenie Szata graficzna kosmetyków bardzo ładna, kupiłam tonik i dostałam parę próbek, teraz doczytałam jeszcze, że to całe spa jest, nie tylko kosmetyki. Z Polemiki kupiłam krem do rąk, po testach, nie zostawia tłustej warstwy, super jest. Kupiłam też pastę do zmywania makijażu. Poza tym kupiłam kilka świeczek, różnych wystawców.

Aa nie, wróc, zapomniałam że kupiłam jeszcze z natural secrets tonik żelowy, krem ceramidowy i krem pod oczy. Bardziej z ciekawości niż z potrzeby.

Wysłane z mojego SM-F926B przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-27, 20:40   #3732
k@rolineczka
Zadomowienie
 
Avatar k@rolineczka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 529
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość


Ten olejek do demakijażu Ministerstwa jest super! Używam go teraz, żałuję że wcześniej się na niego nie zdecydowałam, ponieważ jest strasznie przyjemny. Przede wszystkim ma piękny różany zapach, dla mnie nie pachnie jak pączki z różą jak to sugeruje producent Ale jest naprawdę przyjemny. A przy tym naprawdę fajnie się go używa, łatwo zmywa i skutecznie. Na pewno do niego wrócę, mimo że jest nietani.

Udało mi się go kupić taniej bo ma krótszy termin. Ale olejki mi schodzą więc w te trzy miesiące go spokojnie zużyję.


Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Pewnie miałaś puder Flawless Silk, bo dziewczyny na sephorowym wątku o czymś podobnym wspominały, a mnie nie przyciemniał, ten jest za to totalnie biały i efekt bardziej płaski.

A co to jest z Annabelle Minerals?

Przygotowania dla nowego pokolenia widać idą pełną parą. Ta zasypka fajna i czytałam na KWC, że dziewczyny stosowały też jako puder na twarz

Tak, przypomniała mi się nazwa tego pudru
Z annabelle kupiłam sobie płatki. A co do przygotowań to na razie jestem w lesie. Łatwiej mi coś dla niej dorzucić jak robiłam sobie zakupy ale reszta leży


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Super zakupy, fajnie że skusiłaś się na to mleczko Alphanova, będziesz zadowolona. Tę oliwkę z Derma też mamy, ale póki co nieużywana, czeka na swoją kolej, obecnie smarujemy malutką Oliwką Babydream tą wersją Natural.
U nas prawie wszystko dobrze, młoda jest raczej z tych spokojnych dzieci, nawet daje pospać, naprawdę nie mogę narzekać i ładnie przybiera, i już zaczyna niektóre rzeczy "kumać", a teraz jest w fazie szczepień, na razie wszystko ok. Jedyne, z czym się borykamy na ten moment, to łzawiące oczko i potworne ulewanie treści pokarmowej. Walczymy różnymi metodami.
oprócz tego ma wrażliwą pupę, Alantan Plus nie dawał rady, musieliśmy kupić coś innego i trafiło na parafinowy Bepanthen, który szczerze mówiąc okazał się hitem, stosujemy codziennie i problem odparzeń został całkowicie zażegnany już po 2 aplikacjach. A wczoraj ponownie byłam w Rossku i kupiłam krem pod pieluszkę Hagi dla porównania. A jeśli o mnie chodzi. to udało mi się wyleczyć wszystkie zęby na NFZ, bo w ciąży strasznie mi się posypały, a druga sprawa, to zaczęłam nosić okulary, ech... starość. Poza tym wszystko ok. Doszłam już do siebie po porodzie. Ale lepiej Ty napisz, jak się czujesz i który to już tydzień?

Kupiłam też więcej błyszczyków Alterry (jeszcze były) i parę innych rzeczy na upominki Mikołajowe, ale zobaczcie jaką wtopę zaliczył Fluff, zastanawiam się czy nie zwrócić lub wymienić tej zekolady
Załącznik 7782956

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka

Lubię żele Hagi chodź dla mnie są za drogie. Postanowiłam kupować tańsze rzeczy z takich podstaw by mieć więcej pieniędzy na kremy, sera itp. Budżet ograniczony więc gdzieś muszę przystopować
k@rolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-28, 07:37   #3733
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez k@rolineczka Pokaż wiadomość
Lubię żele Hagi chodź dla mnie są za drogie. Postanowiłam kupować tańsze rzeczy z takich podstaw by mieć więcej pieniędzy na kremy, sera itp. Budżet ograniczony więc gdzieś muszę przystopować
Ja kupuję Hagi tylko jak jest na promce, a wg mnie jest wydajny bardzo, starcza mi na długo. Jednak oczywiście nie używam cały czas, bo mimo wszystko cena jest jaka jest a dodatkowo one są dla mnie ciut mocne. Więc jak kończę opakowanie to zmieniam na łagodny żel. W ramach obecnych black week, friday itp. zamówiłam na Matique większy zapas żeli pod prysznic SoBio, które uwielbiam. Butelka 650 ml za 30 zł, więc ujdzie. Oprócz tego zamówiłam też piankę do twarzy, krem na dzień z serii Perfecting Skin i udało mi się też kupić krem pod oczy Creamy, bo pamiętam że ktoś polecał.

A co do zapachów, to mnie ostatnio podobają się ciepłe nuty. Niezmiennie uwielbiam zapach deo Pony Hutchen Kuscheldecke a ostatnio jeszcze spodobał mi się Imbir Yope. Szkoda, że nie ma takich perfum Jakbyście coś znały z nutą drzewa sandałowego itp. to dajcie znać!
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-28, 10:41   #3734
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Mam perfumy Phlov To taka owocowa mieszanka, mocna, na wieczór, niż na dzień. Czuję najmocniej czarną porzeczkę.

Róży nie czuć
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-28, 12:06   #3735
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Dawno mnie tu nie było, ale z okazji BF i innych promocji zrobiłam małe zakupy.

Z Kontigo wpadł krem Phenome Bedazzled, to będzie moje drugie opakowanie, bo jest świetny na teraz na noc. Do tego Mokosh - serum pod oczy ogórek i krem pod oczy zielona herbata. I maska do włosów Yope, ta czerwona. Żele Yope bardzo lubię, a teraz mam zamiar zobaczyć co proponują do twarzy i włosów.

Tak jak i Wy obkupiłam się w Hagi - dwa żele świąteczne, czyli korzenna pomarańcza i masło do ciała do kompletu. Lubię balsamy w tubie Hagi i mam nadzieję, że masło nie zawiedzie mnie tak jak Yope. Do tego upolowałam krem odżywczy z rabarbarem, to też powtórka z zeszłego roku, ale był świetny.

Edit. Zapomniałam, że jeszcze kupiłam myjacze do twarzy z Hagi piankę do mycia twarzy i żel, w Hebe są ich już nowości.

Wkręciłam się w świeczki sojowe i chciałabym spróbować też świec Hagi, ale to może po świętach będę polować w Kontigo na zestawy świąteczne ze świeczkami.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Edytowane przez aante_e
Czas edycji: 2022-11-28 o 12:08
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-29, 07:40   #3736
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Dawno mnie tu nie było, ale z okazji BF i innych promocji zrobiłam małe zakupy.

Z Kontigo wpadł krem Phenome Bedazzled, to będzie moje drugie opakowanie, bo jest świetny na teraz na noc. Do tego Mokosh - serum pod oczy ogórek i krem pod oczy zielona herbata. I maska do włosów Yope, ta czerwona. Żele Yope bardzo lubię, a teraz mam zamiar zobaczyć co proponują do twarzy i włosów.

Tak jak i Wy obkupiłam się w Hagi - dwa żele świąteczne, czyli korzenna pomarańcza i masło do ciała do kompletu. Lubię balsamy w tubie Hagi i mam nadzieję, że masło nie zawiedzie mnie tak jak Yope. Do tego upolowałam krem odżywczy z rabarbarem, to też powtórka z zeszłego roku, ale był świetny.

Edit. Zapomniałam, że jeszcze kupiłam myjacze do twarzy z Hagi piankę do mycia twarzy i żel, w Hebe są ich już nowości.

Wkręciłam się w świeczki sojowe i chciałabym spróbować też świec Hagi, ale to może po świętach będę polować w Kontigo na zestawy świąteczne ze świeczkami.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Fajne zakupy.
Kupiłam kiedyś świecę Hagi, ale dla mnie zbyt mocno pachną. Bardzo intensywnie. Jak ktoś lubi to polecam.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-29, 11:00   #3737
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Moje perfumy Phlov .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00093.jpg (141,3 KB, 34 załadowań)
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-29, 13:04   #3738
Grabi97
Raczkowanie
 
Avatar Grabi97
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 313
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Moje perfumy Phlov .
Jak oceniasz zapach, trwałość i projekcje?
Grabi97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-30, 08:45   #3739
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Grabi97 Pokaż wiadomość
Jak oceniasz zapach, trwałość i projekcje?

To taka owocowa mieszanka, mocna, na wieczór, niż na dzień. Czuję najmocniej czarną porzeczkę. Róży nie czuć Trwałość bardzo dobra Zapach piękny


Krem do twarzy na noc Yope moon bajkowy. cudny. zdecydowanie jeden z lepszych kremów w mojej kosmetycznej historii.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2022-12-04 o 09:44
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-19, 09:19   #3740
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Hej dziewczyny,
cisza na wątku- chyba przygotowania do świąt

Dostałam alergii na skórze wokół oczu, początkowo obwiniałam o ten fakt krem po oczy Creamy, jednak skóra na twarzy również zrobiła się bardzo wrażliwa i jedyne co mogę na nią kłaść to krem i olej. Psikanie hydrolatem równa się zaczerwienienie. Używam do tonizacji resztki wody termalnej, ale może znacie jakieś toniki, które są przeznaczone do wrażliwej skóry, takie które dają ukojenie, hipoalergiczne?
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-19, 09:35   #3741
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
cisza na wątku- chyba przygotowania do świąt

Dostałam alergii na skórze wokół oczu, początkowo obwiniałam o ten fakt krem po oczy Creamy, jednak skóra na twarzy również zrobiła się bardzo wrażliwa i jedyne co mogę na nią kłaść to krem i olej. Psikanie hydrolatem równa się zaczerwienienie. Używam do tonizacji resztki wody termalnej, ale może znacie jakieś toniki, które są przeznaczone do wrażliwej skóry, takie które dają ukojenie, hipoalergiczne?
Może ten? https://www.ecco-verde.pl/martina-ge...-z-maslem-shea
Czasami sam fakt psikania powoduje podrażnienie (sama tak miałam), ale ten akurat ma delikatny psikacz (i zapach też).
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-19, 11:02   #3742
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;89442928]Może ten? https://www.ecco-verde.pl/martina-ge...-z-maslem-shea
Czasami sam fakt psikania powoduje podrażnienie (sama tak miałam), ale ten akurat ma delikatny psikacz (i zapach też).[/QUOTE]

Dzięki- ma też wodę różaną w składzie, więc nie wiem czy też nie podrażni, ale w sumie można kupić mniejszą pojemność.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-19, 12:19   #3743
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Dzięki- ma też wodę różaną w składzie, więc nie wiem czy też nie podrażni, ale w sumie można kupić mniejszą pojemność.
Raczej nie- wg BU Rosa Damascena nadaje się do podrażnionej; działa przeciwzapalnie, gojąco i łagodząco.
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-19, 12:24   #3744
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

cisza na wątku- chyba przygotowania do świąt



Dostałam alergii na skórze wokół oczu, początkowo obwiniałam o ten fakt krem po oczy Creamy, jednak skóra na twarzy również zrobiła się bardzo wrażliwa i jedyne co mogę na nią kłaść to krem i olej. Psikanie hydrolatem równa się zaczerwienienie. Używam do tonizacji resztki wody termalnej, ale może znacie jakieś toniki, które są przeznaczone do wrażliwej skóry, takie które dają ukojenie, hipoalergiczne?
Hydrolat jest czymś konserwowany może?

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-19, 13:34   #3745
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;89443160]Raczej nie- wg BU Rosa Damascena nadaje się do podrażnionej; działa przeciwzapalnie, gojąco i łagodząco.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Hydrolat jest czymś konserwowany może?

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Mam ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...scenskiej.html

Niedawno zmieniłam, bo wcześniej używałam lawendowego- ale już był za mocny. Różany zawsze mi się sprawdzał zimą, widocznie teraz moja skóra bardziej zaszwankowała, możliwe że to przez ostatnie mrozy, ale też możliwe, że to szerszy problem. Od jakiegoś czasu używam też emulsji do mycia z Basic Lab, bo wszystkie pianki (nawet nagietkowa z Sylveco, która nie robiła mi krzywdy) wysuszały mi skórę.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-19, 14:44   #3746
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Mam ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...scenskiej.html

Niedawno zmieniłam, bo wcześniej używałam lawendowego- ale już był za mocny. Różany zawsze mi się sprawdzał zimą, widocznie teraz moja skóra bardziej zaszwankowała, możliwe że to przez ostatnie mrozy, ale też możliwe, że to szerszy problem. Od jakiegoś czasu używam też emulsji do mycia z Basic Lab, bo wszystkie pianki (nawet nagietkowa z Sylveco, która nie robiła mi krzywdy) wysuszały mi skórę.
A używasz retinolu? Ja mam zawsze podrażnienia ok. stycznia, lutego właśnie po nim, dlatego wtedy muszę odstawić i wszystko wraca do normy. W tym sezonie zaczęłam później, bo miałam urlop dopiero w listopadzie, więc może uda mi się przeciągnąć chociaż do marca...
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-20, 09:10   #3747
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;89443323]A używasz retinolu? Ja mam zawsze podrażnienia ok. stycznia, lutego właśnie po nim, dlatego wtedy muszę odstawić i wszystko wraca do normy. W tym sezonie zaczęłam później, bo miałam urlop dopiero w listopadzie, więc może uda mi się przeciągnąć chociaż do marca...[/QUOTE]

Nie- nie używam retinolu w tym sezonie. Kwasów też nie. Zmagam się z niedoskonałościami od jakiegoś pół roku? I jak próbowałam wprowadzać kwasy, to efekt był chwilowy i potem znów wszystko wracało- zaskórniki, krostki na porządku dziennym. Zaczęłam stoswać bardzo łagodną jak na mnie pielęgnację- czyli łagodna emulsja do mycia, hydrolat i krem z ceramidami na noc/ na dzień serum SoBio. Dwa zabiegi u kosmetyczki coś tam dały, ale na trzeci zabieg już nie poszłam właśnie ze względu na alergię.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-20, 09:51   #3748
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
cisza na wątku- chyba przygotowania do świąt

Dostałam alergii na skórze wokół oczu, początkowo obwiniałam o ten fakt krem po oczy Creamy, jednak skóra na twarzy również zrobiła się bardzo wrażliwa i jedyne co mogę na nią kłaść to krem i olej. Psikanie hydrolatem równa się zaczerwienienie. Używam do tonizacji resztki wody termalnej, ale może znacie jakieś toniki, które są przeznaczone do wrażliwej skóry, takie które dają ukojenie, hipoalergiczne?
Ja też borykam się z podrażnieniami Polecam ten tonik: https://eenymeeny.pl/produkt/jogurto...k-nawilzajacy/

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Mam ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...scenskiej.html

Niedawno zmieniłam, bo wcześniej używałam lawendowego- ale już był za mocny. Różany zawsze mi się sprawdzał zimą, widocznie teraz moja skóra bardziej zaszwankowała, możliwe że to przez ostatnie mrozy, ale też możliwe, że to szerszy problem. Od jakiegoś czasu używam też emulsji do mycia z Basic Lab, bo wszystkie pianki (nawet nagietkowa z Sylveco, która nie robiła mi krzywdy) wysuszały mi skórę.
Co sądzisz o tej emulsji BasicLab? Z podobnego powodu, jak Twój, również przerzuciłam się na emulsje, używałam Simply More i Resibo, obie bardzo fajne
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-20, 17:36   #3749
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Hej dziewczyny, ja właśnie kupiłam na prezenty m.in. wodę termalną Uriage, wg. mnie to najlepsza woda, ale też uważam, że wszystko może uczulić zwłaszcza w połączeniu z sezonem grzewczym i mrozem. My na razie bez szwanku i oby tak zostało. Oczko córci wyleczone, użyłam tej herbaty, o której wspominałam, 2 razy, ale nie od razu problem zażegnała, jednak znacznie się poprawiło, potem dalej przemywałam kilka dni solą fizj. i oczko już coraz mniej ropiało, a teraz już od kilku tygodni w ogóle. Wklejam zakupy. Część to na prezenty, a na drugim i kolejnym foto żel do mycia marki z Intermarche oraz cały arsenał kremów/maści pod pieluszkę,na razie używamy tego Hagi, jest świetny, dorównuje legendarnemu, lecz nienaturalnemu bepathenowi. A zestaw Alterry dostałam od koleżanki.
DSC_0245~3.jpgDSC_0249~2.jpgDSC_0245~2.jpgDSC_0248~2.jpg

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-21, 09:35   #3750
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja właśnie kupiłam na prezenty m.in. wodę termalną Uriage, wg. mnie to najlepsza woda, ale też uważam, że wszystko może uczulić zwłaszcza w połączeniu z sezonem grzewczym i mrozem. My na razie bez szwanku i oby tak zostało. Oczko córci wyleczone, użyłam tej herbaty, o której wspominałam, 2 razy, ale nie od razu problem zażegnała, jednak znacznie się poprawiło, potem dalej przemywałam kilka dni solą fizj. i oczko już coraz mniej ropiało, a teraz już od kilku tygodni w ogóle. Wklejam zakupy. Część to na prezenty, a na drugim i kolejnym foto żel do mycia marki z Intermarche oraz cały arsenał kremów/maści pod pieluszkę,na razie używamy tego Hagi, jest świetny, dorównuje legendarnemu, lecz nienaturalnemu bepathenowi. A zestaw Alterry dostałam od koleżanki.
Załącznik 7784115Załącznik 7784117Załącznik 7784118Załącznik 7784119

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka

Zamówiłam również wodę Uriage, bo wcześniej używałam Jonzac- lubię ją, ale ma słaby atomizer- zamiast mgiełki psika takim nieprzyjemnym strumieniem czasami
Ciekawy ten zestaw Alterry- nie widziałam u mnie nigdzie, albo źle patrzałam



Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ja też borykam się z podrażnieniami Polecam ten tonik: https://eenymeeny.pl/produkt/jogurto...k-nawilzajacy/



Co sądzisz o tej emulsji BasicLab? Z podobnego powodu, jak Twój, również przerzuciłam się na emulsje, używałam Simply More i Resibo, obie bardzo fajne
Myślałam o tym toniku, ale mam obawy, czy np nie będzie oblepiał skóry ze względu na tą glicerynę. No i ma dość dużo różnych ekstraktów. A nie chciałabym kupić toniku za 80 zł/ 100 ml i żeby się okazał nie dla mnie Niestety nie mają próbek tego kosmetyku, żeby sobie sprawdzić. Może jak będzie jakaś fajna promka to się skuszę.

Co do emulsji Basic Lab, to jestem z niej bardzo zadowolona. Trochę się bałam co to będzie, bo w takich kosmetykach najbardziej zawsze przeszkadza mi film, który pozostaje po zmyciu. Albo źle się zmywają. Ale tutaj nie ma takiego problemu. Ładnie się zmywa, skóra jest oczyszczona. Konsystencja jest fajna- przyjemna, kremowa, nie za gęsta ani nie za rzadka- taka w sam raz Naprawdę uważam, że to dobry kosmetyk jak ktoś potrzebuje łagodnego oczyszczania. Do tego zapach jest minimalny. Radzę kupić od razu duże opakowanie, bo wg mnie nie jest to jakiś mega wydajny kosmetyk. Przy używaniu rano i wieczorem duże opakowanie (300 ml)starczyło mi na dwa miesiące. Zazwyczaj w takim czasie zużywam 150 ml pianki. A cena 70 zł, więc lepiej czekać na promocję.
Z podobnych kosmetyków to mogę jeszcze polecić:
https://www.matique.pl/pl/so-bio-jed...slim_2416.html
jest podobny w działaniu do Basic Lab, jednak konsystencja jest bardziej lejąca. I też polecam kupować na promce
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-19 12:51:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.