mikrodermabrazja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-09, 17:45   #1
Małgosia.O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 121

Mikrodermabrazja


Mam spore sporo płytkich blizn po trądzku, dużo wągrów i bardzo rozszeżone pory. Chcę zrobić sobie mikroderabrazje. Czy któraś z Was to przeszła? Czy to pomaga?
Małgosia.O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-10, 19:53   #2
Małgosia.O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 121
Re: Mikrodermabrazja

Błagam. Czy znacie kogoś kto przeszedł mikrodermabrazje. Czy to pomaga. Może w i nny sposób złuszczałyście skóre. Jakieś kwasy? Czy widać poprawę?
Małgosia.O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-10, 20:39   #3
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: Mikrodermabrazja

Witaj,
cytuję swoją własną wypowiedź sprzed dwóch tygodni:

"Przede wszystkim jeden zabieg nic nie da, jest zbyt delikatny (to przecież w gruncie rzeczy taki bardziej gruntowny peeling mechaniczny), nie usunie przebarwień, które tkwią w głębszych warstwach skóry, a już o usunięciu blizn potrądzikowych nie ma co marzyć.
Przygotuj się zatem (głównie finansowo ) na serię zabiegów.

Ja miałam mikrodermabrazję na ... pupie . Chciałam pozbyć się rozstępów, co po kilkunastu - kilkudziesięciu zabiegach odniosłoby może pożądany skuek, ale u mnie przeprowadzono tylko dwa, w dwutygodniowym odstępie, każdy za 300zł, uznałam, że to jednak za drogo, może kiedyś, jak awansuję... Mam tylko żal do lekarki, że mnie nie uprzedziła o konieczności seryjnego działania, a przekonywała, że dwa zabiegi w zupełności wystarczą, zaś ja naiwna uwierzyłam w jej dobrą wolę...

A może chodziło Ci o dermabrazję? To jest już mocno inwazyjna metoda, bardzo głębokie złuszczanie, wyłącza Cię z życia na co najmniej tydzień, musi być przeprowadzone przez doświadczonego lekarza, kosztuje słono, ale o efektach słyszałam wiele dobrego, zwłaszcza jeśli chodzi o walkę z bliznami potrądzikowymi. Samą mnie kusi, ale po peelingach chemicznych nie jestem już taka szybka w podejmowaniu podobnych decyzji..."

Zdecydowałam się bowiem - nieco pochopnie - na serię (4) zabiegów Easy Peel (peeling kwasem trójchlorooctowym), miały być panaceum "na wszystko", w tym na przebarwienia, z którymi teraz tak naprawdę muszę walczyć, pomimo, że od czasów peelingów nie rozstaję się z blokerem...
Ale fakt, skóra wygląda lepiej, pory się nieco zmniejszyły (choć najbardziej po kilkumiesięcznym działaniu na nie Skinorenem i Retinem-A), cera jest "żywsza", świeższa, nie zmęczona, wyraźnie ujędrniona.
Ale na trądzikowe zmiany zapalne złuszczania pomagają średnio (choć akurat Easy Peel można wykonywać nawet na skórze z ropnymi wykwitami), kilka dni po peelingu można się także spodziewać wysypu pryszczy.
Wszystko zależy od tego jak zaostrzony jest u Ciebie trądzik? Czy wyczerpałaś już możliwości farmakologiczne (leki wewnętrzne i zewnętrzne)? Nie chcesz lub nie możesz stosować pigułek o działaniu antyandrogennym (np. Diane-35) albo Roaccutanu? Można też działać na skórę tretinoiną albo estradiolem zewnętrznie. Można stosować kremy z połączeniem kwasów AHA i BHA. Byłaś u dermatologa? To on Ci zasugerował mikrodermabrazję? Robiłaś badania poziomu hormonów? Jest sporo możliwości leczenia czynnego trądzika, sama mikrodermabrazja ani peelingi chemiczne ani kwasy u kosmetyczki naprawdę nic nie pomogą - nazwałabym je raczej "pracami wykończeniowymi", najpierw trzeba postawić konstrukcję nośną.
Powodzenia!

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-10, 20:43   #4
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Mikrodermabrazja

Podaje ci link do watku o Mikrodermabrazji
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1049199335
Ja osobiscie to polecilabym ci kwasy.Sama uzywam Glyco A od ok 2 miesiecy i naprawde widac duza poprawe, a mialam te same problemy co i ty.
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-10, 20:53   #5
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Mikrodermabrazja

Zapomnialam ci podac link do Glyco,gdzie mozesz poczytac recenzje dziewczyn na jego temat.Dla mnie jest super.http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4204
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 09:01   #6
Małgosia.O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 121
Re: Mikrodermabrazja

Wielkie dzięki dziewczyny.
Nastawiłam się już finansowo na kilka zabiegów, tylko się obawiałam czy warto.
A jeęli chodzi o inne metody to przechodze wszysko: antybiotyki, zaszczyki, Diane 35, roczne złuszczanie maścią (to najbardziej efektowna kuracja), różne mazidła, maseczki, kremy. Jestem pod opieką dermatologa od dobrych paru latek. Poszła na to wszysko fortuna. Teraz główny mój problem to rozszeżone pory i wielkie wągry no i małe blizny po trądziku, więc myśle, że to czas na głębokie złuszczanie.
Jeszcze raz dziękuje
Małgosia.O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 20:27   #7
plosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 71
mikrodemabrazja

mam rozszerzone pory-nie pomagaja żadne maseczki,toniki.pory sa uparte i poprostu są .czy ten zabieg może spowodować że będą mniej wyrażne?
plosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 20:17   #8
iwonia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 12
Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja w domu, co sądzicie o tych preparatach? Czy ktoś stosował ReFinish Loreala?
iwonia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 21:25   #9
piekna24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 112
Wyślij wiadomość przez ICQ do piekna24
Dot.: Mikrodermabrazja

Jestem po uzyciu dwukrotnym tego specyfiku i juz jestem zachwycona tym produktem.Skora jest gladziudka jak u niemowlaczka.Polecam bardzo.
__________________
pipcia
piekna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 21:31   #10
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Mikrodermabrazja

Przyznam, ze takze interesuje mnie ten produkt
W KWC Iwonko, jest już kilka recenzji : http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=9979
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 22:52   #11
iwonia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 12
Dot.: Mikrodermabrazja

Dzięki Anett przeczytałam recenzje i chyba się zdecyduję go kupić. Buźka
iwonia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-11, 23:10   #12
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Mikrodermabrazja

A nie wiecie czy można to stosować jak się używa acne derm? Czy to już będzie za dużo złuszczania może?
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 10:07   #13
abar18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 3 603
Mikrodemabrazja

Chcialam sie dowiedziec czy moge zastosowac zestw do microdemabrazji eris-a teraz -tzn latem uzywając cały zcas tego kremu z zestawu z filtrami
abar18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 08:26   #14
abar18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 3 603
Dot.: Mikrodemabrazja

up
abar18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 10:18   #15
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Mikrodemabrazja

jeśli masz w domu ten zestaw, to wrzuć na biochemię skład kremu z filtrami i dziewczyny ocenią, ile on tak naprawdę wart jest.
Bo potrzebujesz pożądnego, fotostabilnego filtra, a nie jakiejs lipy.

pozdrawiam
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 12:42   #16
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Mikrodemabrazja

Eris robi straszną tajemnicę ze stężenia kwasów w tym zestawie, więc ja bym nie używała, bo to może być równie dobrze np. 10% AHA. a ich filtry są nic nie warte. jeśli już, to dopiero jesienią i z porządnymi filtrami.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 20:00   #17
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Mikroabrazja

Hej Ostatnio w jednej z gazet znalazłam artykuł o kosmetykach do mikroabrazji i chciala bym się dowiedzieć jakie efekty dają tego typu zabiegi i o jakiej poże roku najlepie je wykonywać??
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 20:21   #18
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Mikroabrazja

poczyta tutaj
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=120406
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 20:29   #19
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Mikroabrazja

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość

buuuuu jak wpisałam do wyszukiwarki to nic mi sie nie pokazało :/
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-10, 17:32   #20
DASIA72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Question Mikrodermabrazja

Mam cerę suchą i chciałabym wykonać zabieg mikrodermabrazji i kupiłam do tego zestaw Lirene Erisa , który jest do cer normalnej, mieszanej i tłustej, w związku z tym że nie mogłam dostać nigdzie do cery suchej! Czy mogę wykonać zabieg od czasu do czasu tym zestawem? Zależy mi na głebszym wniknięciu w skórę aby była rozświetlona, świeża...
DASIA72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 18:58   #21
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Mikrodermabrazja

możesz jej używać przy cerze suchej (przy naczynkowej niekoniecznie), tego typu preparaty mają szerokie spektrum działania. przy cerze mieszanej i tłustej - oczyszczają, zwężają pory, zmniejszają przetłuszczanie. przy suchej - odświeżają, poprawiają koloryt, odmładzają itd. nie używaj tego podczas mrozów, gdyż skóra potrzebuje wtedy dodatkowej ochrony, a nie złuszczania. możesz też używać mikrodermabrazji rzadziej niż jest napisane na ulotce, np. raz w tygodniu zamiast 2 razy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 21:34   #22
DASIA72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Dot.: Mikrodermabrazja

Bardzo dziękuję za odpowiedź właśnie pobiegne sobie zrobic ten zabieg mysle ze moja skóra będzie troszeczkę lepiej wyglądała
DASIA72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 10:42   #23
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Mikrodermabrazja

Sama używałm tego zestawu ale do cery mieszanej.spełnił moje oczekiwania,delikatnie rozjaśnił pzrebarwienia ,napiął skórę,wyrównał jej koloryt na tym mi najbardziej zależało oraz ładnie zwięził pory.stosowałam 2 razy w tygodniu w czasie okresu 3.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 19:05   #24
Anka 500
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1
Mikrodermabrazja

Chcę się dowiedzieć czy zabieg mikrodermabrazji pomaga w zwalczaniu nierówności skóry twarzy?Proszę o podanie kilku nazw innych zabiegów stosowanych równierz w tym celuZ góry dziękuję
Anka 500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 19:17   #25
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Mikrodermabrazja

Tego typu pytania zadajemy na forum 'Pytania do kosmetyczki'.

Przenoszę i pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 07:46   #26
Majka 27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
mikrodermabrazja

Witam,koleżanki mam pytanie.jaka jest różnica w oddziaływaniu na skórę mikrodermabrazji diamentowej a mikrodermabrazji z kryształkami kordunu.
Majka 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 22:00   #27
kikaczka
Raczkowanie
 
Avatar kikaczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: mikrodermabrazja

Mi ostatnio kosmetyczka powiedziała, ze mikrodermabrazja diamentowa jest znacznie delikatniejsza niz ta z korundem. Ja chodze na M. z korundem i jest dość silne złuszczanie skóry.
Poza tym wyczytałam gdzieś ze mikrodermabrazja diamentowa jest podobno mało higieniczna ponieważ głowica jest porowata, a materiał diamentowy z którego jest ta głowica jest niewymienny. Przy m. z korundem , kryształy sa jednorazowego uzytku - wyrzucane pod duzym ciśnieniem. Wiec skóra nie ma do czynienia z ewentualnymi bakteriami od innych pacjentów.
Mi kosmetyczka bardzo poleca M. z korundem.
__________________
Nigra sum sed formoza
kikaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 09:23   #28
f10382692c9e59cd5acf3cc685efe8f507ff2c2d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 36
mikrodermabrazja a cera wrażliwa

witam, mam pytanie, od ajkiego wieku można używać mikrodermabrazji oraz czy sąspecjalne tego typu kosmetyki do skóry wrażliwej ?
moja jest wrazliwa na policzkach, natomiast na czole i sferze T normalna z tendencja do przetłuszczania. Ostatnio zauważyłam na czole kilka zmarszczek mimicznych, asłyszalam ze mikrodermabrazja pomaga sie ich pozbyc.
czy są jakies typy do skory wrazliwej?
pozdrawiam
f10382692c9e59cd5acf3cc685efe8f507ff2c2d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 12:45   #29
Katarinawww
Przyczajenie
 
Avatar Katarinawww
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
GG do Katarinawww
Dot.: mikrodermabrazja

Mam porównanie, ponieważ korzystałam z obydwu zabiegów mikrodermabrazji. Zdecydowanie lepsza okazała się ta z kryształkami korundu. Pierwszy zabieg jaki miałam wykonany latem zeszłego roku przy użyciu diamentu nie przyniósł oczekiwanego efektu. Przy mojej tłustej cerze z tendencjami do zaskórniaków nie widziałam żadnej poprawy. Teraz jestem po czterech zabiegach mikr. z użyciem korundu u dyplomowanej kosmetyczki. I jestem zachwycona! Kosmetyczka wytłumaczyła mi, że zasadniczą różnicą obydwu zabiegów jest przede wszystkim higieniczność głowicy- o której pisała kikaczka. Dla mnie ważna jest również kompleksowość zabiegu, a więc po mikr. zastosowanie kwasów AHA i maseczek które uzupełniają się wzajemnie.
Katarinawww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 08:21   #30
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Question Mikrodermabrazja

Witam Dziewczyny,

Od razu mówię że wpisywałam hasło mikrodermabazja do wyszukiwarki i wyskoczyły mi tylko 2 wątki w których nie znalazłam potrzebnych dla mnie informacji. Po pierwsze dla kogo taki zabieg jest głównie przeznaczony? Czy jest jakiś zakres wieku? Bo nie wiem czy ten zabieg jest przeznaczony na to co ja chce osiągnąć. Poprostu mam po zimie szarą cere, co ważniejsze przesuszoną! Zawsze miałam kłopoty z suchymi skórkami, które się nieciekawie prezentowały na twarzy i tak samo podkłady uwydatniały te niedoskonałości. Co gorsza, mam na buzi jakieś takie przebarwienia, nie wiem od czego i co prawda nie jest ich sporo, jednak są. Tak więc główne elementy pozbycie się suchych skórek by cera sprawiała wrażenie gładkiej, efekt świeżego wyglądu by nabrała kolorku w sensie by szarość przeszła w niepamięć, no i oczywiście jednolity kolorek. Tak więc czy myśle o dobrym zabiegu czy jednak coś innego?
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-13 11:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.