znikający podkład - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-18, 08:14   #1
Kasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 35

znikający podkład


Drogie Wizażanki. Nie wiem czy ja jestem zacofana, ale nie umiem zrozumieć jakim sposobem znika z mojej twarzy rano położony podkład. Ten, którego używam (hyper smooth-MF) jest wspaniały, znakomicie wygładza i nie tworzy na twarzy maski. Może to jednak jego indywidualna wada? Wczoraj zrobiłam doświadczenie-rano grubiej niż zwykle nałozyłam na twarz swojego ulubieńca. Przez cały dzień starałam się nie dotykać twarzy,z nikim nie całować, ani nie tulić. Jakież było moje zdziwienie, gdy wieczorem zmywając makijaż, na płatkach do zmywania makijażu znalazłam niewiele śladów po pudrze. A przecież rano nałożyłam go tak dużo!? Czyżby komputer "zjadał" mi makijaż? Może ktoś mi to wytłumaczy.. A najbardziej prosiłabym o wskazanie jakiegoś odpowiednika mojego ulubionego podkładu, który jednak nie utylizuje się w przedziwny sposób w ciągu dnia.
Kasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 08:36   #2
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: znikający podkład

Właśnie, mi też znika [img]icons/icon9.gif[/img]
Paruje?
Wyciera się?
Wchłania? - o nie!

A z innej beczki: Próbowałaś Enlighten Estee Lauder? Podobny do hypersmooth + jeszcze nawilża + bardzo dużo odcieni

pozdrawiam
Noa
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 12:39   #3
Kasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 35
Re: znikający podkład

Bardzo dzięki Noa. Może ktoś jednak wyjasni nasze wątpliwości lub zaproponuje dodatkowo coś trwałego...
Kasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 14:04   #4
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: znikający podkład

Ja też Drogie babeczki nie bardzo wiem dlaczego czasami znikają z buzi [img]icons/icon9.gif[/img] Nawet ten sam podkład na buzi zachowuje się często zupełnie inaczej [img]icons/icon9.gif[/img]
Pewnie składa się na to wiele czynników. Choćby to co nakładamy pod podkład, stan naszej skóry, faza cyklu menstruacyjnego, temperatura i wiele jeszcze może innych.

Ja przykładowo pod podkład w ciepłe dni nie nakładam bezpośrednio kremu. Przecieram jeszcze raz po wchłonięciu kremu twarz tonikiem. W ten sposób podkład u mnie utrzymuje się dłużej.

Na pewno już wybierając sam podkład powinnyśmy się kierować też tym jaką mamy skórę i jak trwały ma być dany podkład. Im ma bardziej kremową konsystencję to na mieszanej czy tłustej buzi będzie się trzymał gorzej. Czasami też tak się zachowują podkłady, które same w sobie z założenia mają matowić skórę. W swoim składzie mają jakiś związek albo minerał ( dokładnie nie wiem co to powoduje, Basia może będzie lepiej zorientowana) , że faktycznie pozostawiają na skórze uczucie suchości ( czasami też pozostawiają smugi [img]icons/icon9.gif[/img] ) , ale są też bardzo nietrwałe i szybko się ścierają albo znikają [img]icons/icon7.gif[/img]

Uważam, że podkłady MF mają bardzo przyzwoitą trwałość i raczej powinny dłużej utrzymywać się na skórze. Ale może ten konkretny typ podkładu nie bardzo pasuje do Ciebie? Z najtrwalszych jakie miałam i znam to polecam Revlona colorstay. Tylko, nie każdy go lubi na lato za dość mocne krycie.

Serdecznie pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 13:05   #5
narcy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 508
Dot.: Re: znikający podkład

up

czy po przypudrowaniu podkładu utrzymuje się on dłużej? nie używam pudru, ale zaczynam się zastanawiać nad zakupem.
__________________


aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 16:14   #6
AGATkA_eSZ
Wtajemniczenie
 
Avatar AGATkA_eSZ
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 633
Dot.: Re: znikający podkład

Cytat:
Napisane przez narcy Pokaż wiadomość
up

czy po przypudrowaniu podkładu utrzymuje się on dłużej? nie używam pudru, ale zaczynam się zastanawiać nad zakupem.
puder służy do ustabilizowania podkładu, a zatem przedłuża jego trwałość.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
AGATkA_eSZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 16:26   #7
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 218
Dot.: Re: znikający podkład

też to zauważyłam - podkład czasami cudownym sposobem... paruje.
jedno wiem na pewno: jeżeli chcemy, żeby makijaż był ładny do wieczora, to po prostu nie ma innej siły na to i trzeba robić poprawki w ciągu dnia...
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-11, 16:35   #8
Igusia92
Zakorzenienie
 
Avatar Igusia92
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Wiadomości: 3 912
Dot.: znikający podkład

No tak mam to samo, wieczorem na waciku nic niema, co wiecej podkład ulatnia się w ciaglu kilku godzin. Co wiecej dotyczy to też podobno super trwałego dermcolu który nakładam bardoz rzadko, jednak i on gdzieś ucieka. Nie lubie pudrówm niechce ich uzywać zastanawialam sięnad skrobią ziemniaczaną... Spróbujcie może to coś pomoże .
__________________
Igusia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 17:50   #9
zielonka02
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 690
Dot.: znikający podkład

Tez tak miałam, ale odkąd zaczęłam używać pudru problem właściwie zniknął. Puder sypki nakładam (odrobinkę!) kilka minut po nałożeniu podkładu (nigdy od razu! zresztą tak kazała mi robić doświadczona wizażystka) a w czasie dnia make-up poprawiam (tylko gdy się świecę i tylko dlatego że się świecę) pudrem w kamieniu.
zielonka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 20:16   #10
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: znikający podkład

polecam baze pod podklad. ja pudrow nie uzywam bo nie lubie zreszta baza znaaaacznie lepiej(przynajmniej u mnie) przedluza trwalałosc makijazu
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 20:40   #11
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: znikający podkład

Podkład+ puder sypki i podkład trzyma się cały dzień nawet na tłustej skórze
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-11, 20:44   #12
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: znikający podkład

mzoe jestem dziwna ale u mnie pudrowanie podkladu nie zdalo egzaminu.podklad trzymal sie tak samo dlugo z pudrem czy bez. a na bazie trzyma mi sie przez caly dzien
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 21:12   #13
Kicia_Wampirzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Kicia_Wampirzyca
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 3 037
GG do Kicia_Wampirzyca
Dot.: znikający podkład

Polecam Fixing Powder ArtDeco : http://www.estyl.pl/sklep/customer/p...roductid=16455
Podkład trzyma się dzięki fixatorowi trochę dłużej.
__________________
"Through the darkness of futures past, the magician longs to see. One chants out between two worlds ...
fire, walk with me'


http://kiciawampirzyca.blogspot.com
Kicia_Wampirzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:14.