Odbijające się cienie do oczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-16, 13:09   #1
Hexe
Raczkowanie
 
Avatar Hexe
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tam i Siam
Wiadomości: 31

Odbijające się cienie do oczu


Korzystam z cieni Inglota, które do tej pory bardzo szybko w ciągu dnia "znikały" z powieki. Ostatnio w sklepie Inglota kupiłam bazę pod cienie - rzeczywiście wyglądają przy nakładaniu lepiej, ale z kolei teraz mam inny problem - cienie z powieki "odbijają" mi się na skórze nad okiem! Nie dość, że cieni na powiece jest mniej, są nierówne, to jeszcze dodatkowo ten niechciany kolor na skórze nad powieką... nie nakładam dużo cieni, tyle co zwykle (

Co mam robić w takiej sytuacji?
__________________
Meeow?
Hexe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 13:35   #2
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Odbijające się cienie do oczu

Pewnie kupiłaś Duraline?jeśli tak, to ja tez ją mam i szczerze mówiąc cały czas próbuję się z nią zaprzyjaźnić... ale jakoś nam nie wychodzi. Jeszcze nie próbowałam nakładać jej na całe oko, póki co próbuję z kreską (moczysz delikatnie pędzelek w bazie, w cieniu[ja w sypkim] i nakładasz linią nad rzęsami) i też muszę przyznać, że po paru chwilach mam kopię kreski trochę wyżej. Nie wiem co z tym zrobić. Niby Dziweczyny na wizazu radzą, żeby po namalowaniu kreski odczekać aż ona wyschnie, ale tak czekam i czekam i nawet jak już ona wydaje mi się sucha, otwieram oko a tu klops. nie moczę pędzelka tak, że z niego cieknie, nadmiar bazy wycieram z niego, żeby za mokro nie było, a problem się powtarza... Mam wrażenie, że spód cienia przywiera ładniedo powieki, natomiast ta jego wierzchnia warstwa, połysk itp przy najmniejszym dotyku znikają albo odbijają się. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam... Nie chciałabym, żeby te 19zł okazały się wyrzuconymi w błoto, więc jeśli macie jakiś sposób na tę bazę to chętnie go poznam
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 13:38   #3
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Odbijające się cienie do oczu

hmm... ja mam baze lumene i makijaz po calej nocy jest nienaruszony. nie wiem, moze to zalezy od firmy bazy?
czy probowalas sie malowac lepszymi jakosciowo cieniami? inglot moim zdaniem jest dosc marny.
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 14:01   #4
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Odbijające się cienie do oczu

kurczę a może to zależy od czegoś innego? Bo ja mam bazę lumene już od dość dawna, jasne przedłuża trochę trwałość makijażu ale bez przesadyzmu - nie wyobrażam sobie żeby jakieś cienie przetrzymały całą noc w nienaruszonym stanie ile tej bazy nakładasz? dużo - mało? Jak? Palcami - pędzelkiem? są jakies techniki?
ahh dodam, że ja np. nie używam Inglota a raczej cieni z wyższej półki - Clinique czy Dior. I one same z siebie dobrze się trzymają, problem w tym, że czasem, na jakieś wyjście czy okazję "dobrze" to za mało... no czasem nawet zdarzy się, że w dzień makijaż wytrzyma od rana do wieczora, ale tozależy od intensywności dnia a ja bym chciała niezależnie od wszytkiego... ehh wiem, marzenia
Leci do mnie trzecia baza, jeśli i ta, osławiona, nie będzie działała to chyba wina leży w moich powiekach (które aż tak przesadnie się nie kleją, nie wiem już naprawdę).
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 14:13   #5
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Odbijające się cienie do oczu

jak nie uzywam bazy, makijaz mi sie 'rozjezdza', rozplywa brzydko wyglada - zwlaszcza ze ja lubie sobie walnac jakis mocny smoky eyes czasem bez bazy po 2 - 3 godzinach imprezy to byla tragedia.
co do cieni to uzywam pigmentow maca na ogol.
a co do bazy - nakladam palcem, rozsmarowuje na powiece. nie wiem czy duzo - no tak ze nie osadza mi sie na rzesach ale tak ze czuje ze mam posmarowane. i np ostatnio robilam sobie taki makijaz ok godz 13 to nastepnego dnia rano wygladal jeszcze calkiem sensownie. [wiadomo - np w wewnetrznym kaciku troche starty, ale chodzi mi o to ze nie walkuje sie na powiece czy nie traci na intensywnosci]
mnie uzywalam nigdy innych baz wiec nie wiem czy ta jest po prostu dobra czy firma nie ma za bardzo znaczenia :P
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 14:32   #6
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Odbijające się cienie do oczu

Według mnie to kwestia jakości a nie techniki. Moja ukochana wizażystka (która sprawie, że w ogóle ma oczy ) malowała mnie Inglotem - jako były pracownik tej firmy wie co i jak, i z czym; i piękny makijaż kserował się mimo całej jej wiedzy.
Pracując na innych kosmetykach nigdy nie miałyśmy tego problemu....
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 16:24   #7
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Odbijające się cienie do oczu

po prostu masz marne cienie
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 15:13   #8
Hexe
Raczkowanie
 
Avatar Hexe
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tam i Siam
Wiadomości: 31
Dot.: Odbijające się cienie do oczu

Że Inglot nie należy do najwyższej półki ja doskonale wiem

Sęk w tym, że bez bazy cienie się nie odbijały, ale problem był z kolei z nawarstwianiem się cienia w załamaniu powieki...

I tak źle i tak niedobrze

Trzeba będzie chyba jednak przerzucić się na coś innego.

Co w takim razie polecacie i skąd zamawiacie (byleby nie zżarło mi zawartości portfela ?
__________________
Meeow?
Hexe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.