Do Smoczycy :)) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-17, 12:43   #1
Justa1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 120

Do Smoczycy :))


Witam serdecznie. Chciałabym się Ciebie poradzić, jesteś bardzo "doświadczoną" Wizażanką i mam nadzieję, że nie będziesz mi miała tego za złe. Rzecz dotyczy kosmetyków, a mianowicie podkladów. Często przeglądam oceny na KWC i są mi one bardzo pomocne, ale mimo wszystko czasami nie trafiam w "dziesiatkę". Mam problem z dobraniem podkładu, i nie jest najważniejsze, że nie trafiam w kolor. Bo jak kolor okazuje się dobry, to znowu kosmetyk wysusza skórę i słabo kryje. Mam skórę mieszaną z problemami, niestety. Zauważyłam wiele ocenionych przez Ciebie podkładów. Przymierzam się do zakupu DA Heleny Rubinstein, no i nie wiem, czy dobrze zrobię. Poszukuję podkladu kryjącego, ale niewidocznego i nie wysuszającego skóry. Teraz mam niezły podkładzik La prairie: nie wysusza, przyjemnie się go nosi, ale właśnie w ogóle nie kryje, no i znowu nie trafiłam w kolor (cosik wydaje mi się, że mam twarzyczkę różową, a szyję żółtą ). Nic to, jakoś go zmęczę, ale nastepny podkład chciałabym mieć już idealny. Jeśli to nie kłopot, to bardzo proszę o radę.
pozdrawiam
__________________
Dawniej Niunia...
pozdrawiam )
Justa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-17, 13:19   #2
Budzynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 183
GG do Budzynska
Re: Do Smoczycy :))

Może nie mnie prosiłaś o radę, ale może popros w perfumerii (w aptece) próbki kilku podkładów, mówiąc ze masz bardzo wrażliwą cerę. Tak najłatwiej będie ci dobrać konsystencję. Wybieraj raczej podkłady o lżejszej konsystencji. ponieważ te cięższe mają tendencje do uwypuklania porów. Podkład ma generalnie za zadanie wyrównania kolorytu skóry, a nie krycia niedoskonałości, więc właściwie znalezienie podkładu mocno kryjącego i zupełnie niewidocznego się wyklucza (ktoś pewnie będzie na mnie krzyczał, że to nieprawda ). Z tego co napisałaś- podkład którego używasz (poza kolorem) jest w porządku. Niedoskonałości przykrywaj korektorem, wtedy wszystko powinno być OK. Jeśli chodzi o kolor, to nigdy nie kupuj "na oko", tylko sprawdzaj podkład na nieumalowanej skórze twarzy. Mam nadzieję że pomogłam. Pozdrowionka
Budzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-17, 13:26   #3
Justa1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 120
Re: Do Smoczycy :))

Dziękuję, Magdaleno. Jestem na etepie testowania próbek z perfumerii, ale muszę powiedzieć, że panie z gdańskiej Sephory nie lubią ich rozdawać. Jeżeli coś kupuję, to owszem... Ze mną jest jeszcze taki problem, że chyba nie umiem poslugiwać się korektorami. Miałam La Roche Possay zielony, który ścierał mi się w trakcie nakładania podkładu, może znasz jakiś nieścieralny?
pozdrawiam
__________________
Dawniej Niunia...
pozdrawiam )
Justa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-17, 13:32   #4
Budzynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 183
GG do Budzynska
Re: Do Smoczycy :))

To nie wina korektora . Aby makijaż był trwały, najpierw stonizuj skórę, nałóz krem, wklep podkład (ja preferuję gąbeczki), i dopiero wtedy koryguj niedoskonałości: małuym pędzelkiem (jak od szminki) nałóż korektor i wklep go delikatnie palcem. Makijaż oprusz pudrem i powinno być wszystko w porządku.
Budzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-17, 13:36   #5
Budzynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 183
GG do Budzynska
Re: Do Smoczycy :))

Jeśli korektor nakładasz wcześniej to siłą rzeczy będzie się ścierał.
Budzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-17, 13:40   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Do Smoczycy :))

O Gdańszczanka witam lokalnie - w jakiej sephorze masz taki problem? Ja nie tam nie mam, po prostu wchodzę i jest to dla mnie oczywiste że musze cos za tę cenę przetestować. Zero krępacji, mówisz i masz w końcu po to te sklepy są mam dobre doświadczenia z trójmiejskimi perfumeriami, zwłaszcza jeśli chodzi o Sephorę oraz Marionnaud

Dziękuję za okazane zaufanie i miłe słowa, ale nie uważam sie za eksperta, moze po prostu jestem już starszą stażem pudernicą Proś o próbke każdego podkładu i sprawdzaj koniecznie w świetle naturalnym a nie sztucznym - to bardzo ważne - ja nei maluję sie w łazience, tylko przy oknie. Zaobserwuj koloryt swojej cery - wiekszość z nas ma skórę w odcieniu ciepłym bądź chłodnym. Sądząc z opisu masz typ cieplejszy, wtedy powinnaś wybierać podkłady z kropelką beżu i żółci. Ja mam odwrotny problem - raczej chłodną karnację, pasują mi podkłady lekko różowe, a nabyłam taki troche za żółty, niestety. Double Agent to dla mnie swietny podkład. Polecę też najnowszy podkład YSL - Teint MAt Purete - trwały, ale zadziwiająco lekki, dający matowe wykończenie, ładnie kryje.

Co do korketora - ja wprawdzie używam głównie pod oczy ale mogę polecić dwa bardzo dobre - kamuflaż Art Deco oraz Disappear Estee Lauder. Ja nakładam najchętniej pędzelkiem, choć z Art Deco się nie uda ta sztuczka Korektory najczęściej lubią się scierać jesli nakładamy je pod podkład - dlatego może stosować je już na pomalowaną podkładem skórę, delikatnie wklepując?

Buziaki
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-17, 13:44   #7
Justa1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 120
Re: Do Smoczycy :))

Dziękuję Magdaleno
__________________
Dawniej Niunia...
pozdrawiam )
Justa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-17, 13:45   #8
Budzynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 183
GG do Budzynska
Re: Do Smoczycy :))

Cała przyjemność po mojej stronie
Budzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-17, 13:54   #9
Justa1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 120
Re: Do Smoczycy :))

Bardzo Ci dziękuję, Smoczyco. Przetestuję sobie DA i nowy YSL, mam nadzieję, że wreszcie uda mi się trafić w kolor. Chadzam do Sephory przy Empiku w Gdańsku, bo tu mam najbliżej. Jeszcze jest jakaś perfumeria w Madisonie, też bliziutko, ale stamtąd jescze niczego nie testowałam. Dzięki Twoim i Magdaleny radom może nauczę się używać korektora. Pozdrawiam bardzo serdecznie
__________________
Dawniej Niunia...
pozdrawiam )
Justa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.