Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-25, 10:21   #991
Adela97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 48
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Miala,m podobnie jak przez zle dobrana farbe wlosy wyszly mi takie miodowo rudawe w miektorych miejscach chcialam zrobic kapiel rozjasniajaca ale opinie w interneciemnie zniechecily . Kupilam szampon headshoulders z cytryna dobrze zmywa kolor robilam maske z miodu cytryny oliwy z oliwek i odzywki juz za peirwszym razem troche kolor mi sie spral bylam zadowolona oraz nakladanie samej cytryny na wlosy i trzymanie pod cieplem . Polecam ci sprobowac na efekty jednak trzeba czekac u mnie na szczescie kolor szybko sie spral i obeszlo sie bez fryzjera
Adela97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 14:24   #992
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Właśnie zrobiłam kąpiel, wysuszyłam włosy i... prawie żadnego efektu
Trzymałam mieszankę na głowie ok. 25-30 minut, prawie cały czas masowałam. Najpierw położyłam na końce, później na górę, bo niektóre z Was pisały, że na górze szybciej się rozjaśniają. No właśnie u mnie nie W ogóle nie ruszyło góry, czubka, grzywki, nic Nawet nie dało rudych refleksów. Za to na dole bardzo mi się podoba, rozjaśniło o ton i wyciągnęło rudość, a na tym mi zależało Nie podoba mi się taki efekt ombre, więc na pewno powtórzę zabieg, najpewniej w przyszłym tygodniu, ale chyba użyję do tego silniejszej farby, takiej rozjaśniającej do 4 tonów?
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 22:19   #993
boskapolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 47
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

2 tyg temu poddałam się kąpieli rozjaśniającej w salonie, w którym zamiast na ciemny blond pofarbowano mi włosy na ciemny brąz
fryzjerka użyła wody utlenionej 1.9% , trzymała na włosach około 10min. Udało się wypłukać ciemną farbę prawie w całości, wyszedł jasny brąz. Dzięki niskiemu stężeniu włosy się nie przesuszyły
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
boskapolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 17:31   #994
ankapurna
Przyczajenie
 
Avatar ankapurna
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 21
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

No właśnie ja na taka kąpiel bym sie nie skusiła.
ankapurna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 18:48   #995
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Chciałam zejść z brązu na miodowy blond. W końcu odważyłam się na kąpiel rozjaśniającą świadoma konsekwencji. I co?
I NIC. Nic się nie zmieniło, kolor taki sam, kondycja również. Chyba nie dany jest mi blond
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 02:23   #996
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Chciałam zejść z brązu na miodowy blond. W końcu odważyłam się na kąpiel rozjaśniającą świadoma konsekwencji. I co?
I NIC. Nic się nie zmieniło, kolor taki sam, kondycja również. Chyba nie dany jest mi blond
A jak robiłaś?

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 07:21   #997
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Robilam rozjasniaczem Joanny. Pół utleniacza (9%) pół niebieskiego proszku. Do tego łyżka szamponu i odżywki. Dużo wyszło i nawet ciut wyrzuciłam. Nałożyłam na wilgotne włosy na pół godziny. I nic, włosy nie ucierpiały ani trochę, kolor nie ruszył dziś spróbuję z drugą połową i według innego przepisu - dodam łyżkę ciepłej wody
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-09, 16:37   #998
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Podejście nr dwa i co? I prawie nic. Co prawda końcówki lekko się rozjaśniły ale tylko lekko. W kondycji na szczęście nie zmieniło
Myślę, że następnym razem użyje samego rozjaśniacza, lub z odżywką. Już bez szamponu
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 14:12   #999
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Podejście nr dwa i co? I prawie nic. Co prawda końcówki lekko się rozjaśniły ale tylko lekko. W kondycji na szczęście nie zmieniło
Myślę, że następnym razem użyje samego rozjaśniacza, lub z odżywką. Już bez szamponu
Spróbuj bez odżywki. Ona domyka łuski włosów a rozjaśniacz ma je przecież otworzyć.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 08:25   #1000
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Spróbuj bez odżywki. Ona domyka łuski włosów a rozjaśniacz ma je przecież otworzyć.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
Spróbuję i dam znać
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 10:21   #1001
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Chciałabym zrobić pierwszy raz kąpiel rozjasniajaca.

Włosy mam bardzo dlugie- za zapięcie stanika.
Kolor kasztanowy. Chodzi mi o lekkie rozjaśnienie-2-3 tony.

Boje się jednak o zniszczenia.
Może mi ktoś poradzić jak to krok po kroku zrobić?

Ile odzywki? Ile szamponu? Ole roxjasniacza i wody? Jakie stężenie wody? Ile trzymać?
Czy musi być jaka określona odżywka i szampon?
Nakładać na mokre,czy suche?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-31, 18:17   #1002
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Włosy minimalnie wilgotne, szampon bez mocnych silikonow, szamponu tyle co oxy i tyle co rozjasniacza, odżywki wcale. Stężenie 6%
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Chciałabym zrobić pierwszy raz kąpiel rozjasniajaca.

Włosy mam bardzo dlugie- za zapięcie stanika.
Kolor kasztanowy. Chodzi mi o lekkie rozjaśnienie-2-3 tony.

Boje się jednak o zniszczenia.
Może mi ktoś poradzić jak to krok po kroku zrobić?

Ile odzywki? Ile szamponu? Ole roxjasniacza i wody? Jakie stężenie wody? Ile trzymać?
Czy musi być jaka określona odżywka i szampon?
Nakładać na mokre,czy suche?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 21:47   #1003
Ashia676
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 15
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Mam kolor do połowy średni brąz, reszta średni blond, chciałabym rozjaśnić kąpielami do bardzo jasnego blondu (zdjęcia). Ile takich kąpieli mniej więcej trzeba byłoby wykonać i ile % oksydantu? Ktoś schodził kiedyś z brązu na bardzo jasny blond poprzez kąpiele rozjaśniające?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (52,1 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (73,6 KB, 39 załadowań)
Ashia676 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 12:53   #1004
MegiK87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 2
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cześć,

zrobiłam kąpiel rozjaśniającą na oksydancie 4,5% z rozjaśniaczem Goldwell oxycur paltin dust

Jaką wodę najlepiej teraz użyć ? 3, 4,5 czy 6% z farbą alfaparf 9.21 ?


Mój naturalny kolor to ciemny blond dlatego planuje później na odrosty kłaść farbę z wodą 9%? Jak się mylę proszę o poprawę.



zdjęcia 1 i 2 przed kąpielą
zdjęcie 3 po kąpieli
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (83,5 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (97,0 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20181229_12_34_46_Pro.jpg (116,0 KB, 67 załadowań)
MegiK87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 11:03   #1005
LadyNka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 7
Kąpiel rozjaśniająca z farby???

Hej wszystkim 😉😉 Posiadam farbę palette super popielaty blond 219 rozjaśniająca. I moje pytanie brzmi czy z takiej farby da się zrobić kapiel rozjasniajaca? Nie ma tu proszku jest tylko krem koloryzujacy+utleniacza. Co myślicie??? 😅😅😅😏😏😏
LadyNka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 16:10   #1006
kocikoci02
Przyczajenie
 
Avatar kocikoci02
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

spróbuj może podziałać szamponem przeciwłupieżowym. ja tak zeszłam z ciemnego brazu możesz spróbowac i moze pojdzie ;p
__________________
Wielka moc wiąże się z wielką odpowiedzialnością.
kocikoci02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 16:04   #1007
LadyNka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 7
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Próbowałam już szamponem i sodą nawet 😅 Lekko zeszlam z koloru ale problem jest taki że od kilku lat farbowalam włosy na brązy i dopiero od trzech miesięcy nie farbuje. Kolor się trochę splukal a chciałabym jeszcze je rozjaśnić 😉😉 Jakieś pomysły?
LadyNka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 23:19   #1008
calliea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 8
Talking Kreatywne metody przejścia z farbowanych czarnych włosów na biały blond?

Hej. Mam kłaki farbowane pudełkową supermarketową farbą na ciemny, ciemny brąz (prawie czarny). Jak zwykle po kilku latach mi się odwidziało i zastanawiam się nad zmianą.


Pytanie jak to ugryźć? Ściąganie koloru bleachem nie wchodzi w grę, miałam ściągany w przeszłości i włosy były wysuszone i sianiste. Nie odpadły mi jak niekiedy się zdarza, ale ładnie nie wyglądały.


Bardziej ciekawią mnie jakieś delikatniejsze metody i czy ma to w ogóle szanse powodzenia.



Przeszło mi przez myśl nie farbować odrostów, wyglądać jak menel przez 2 lata, a potem rozjaśnić naturalne (ciemny blond), ale to taka średnia opcja, bo o ile ciemne odrosty i białe włosy jakoś wyglądają, o tyle na odwrót byłoby... może trochę zbyt oryginalnie



Czy znacie jakieś specyfiki, którymi możnaby np. pokrywać odrosty zupełnie bez szkody dla włosa, które potem nie przeszkadzały przy rozjaśnianiu?



Albo może ma ktoś jakiś lepszy pomysł/tajemną sztuczkę, o której nie słyszałam?


Thanks
calliea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:28   #1009
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

powracam do tematu kąpieli.


wrzucam w załączniku swoje zdjęcia włosów- w słońcu i w normalnym, nienasłonecznionym miejscu.''chciałabym je nieco rozjaśnić, by móc nałożyć jakiś jasny brąz, po prostu te włosy, które mam teraz są dla mnie za ciemne, chciałabym brąz, ale jasniejszy.


pierwszy raz w życiu chce zrobić kąpiel.
jaki rozjaśniacz kupić? w grę wchodzą drogeryjne tylko.

czy tą wodę utlenioną z rozjaśniacza mam czymś rozrzedzać? ile szampnu dodać? odżywkę też? ile trzymać na włosach? ile musze odczekać przed nałożeniem farby na to?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190713_201341822.jpg (83,5 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img_20190715_145550962.jpg (139,4 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img_20190715_145621971.jpg (194,7 KB, 57 załadowań)
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-05, 15:48   #1010
topolka01
Raczkowanie
 
Avatar topolka01
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 55
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

może silniejsza woda utleniona?? ;/ jednak 3% to jest bardzo mało.
topolka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 13:12   #1011
Puchanit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Hej
Chcialam zafarbować włosy na ognistą czerwień, naturalnie mam jasy brąz, farbowalam na czerwono farbami sklepowymi, ale szalu nie bylo... Chcialabym zrobić kąpiel rozjasniajacą, a na to farba czerwona np lastrada 10.60, po jakim czasie od kąpieli rozjasnioającej mozna nalozyc wspomnianą farbe?
Puchanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 12:34   #1012
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Ja mam Palette E20 (ma proszek rozjaśniający), zamienię chyba utleniacz na 6% i spróbuję tej kąpieli. Bo mam naturalne, niefarbowane na poziomie 7 (może 7.5), ale ciepławe, a marzy mi się zimniejszy i o jeden ton jaśniejszy szary blond. Sama popielata farba nie ruszyła koloru w ogóle, dopiero na 9% oksy pojaśniło mi na żółto. Na to dałam popiel, ale nie zadziałał. Dopiero niebieski korektor nadał ładnego, ciemnoszarego odcienia, ale to dalej odcień dla mnie za ciemny (chcę "blond" na poziomie 8).
Kuźwa, myślałam, że na naturalnych da się samą farbą, bez rozjaśniania, przecie to tylko jeden ton. Czy to, że mam zdrowe włosy, jakoś wpływa na efekty rozjaśniania?
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 14:38   #1013
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Zrobiłam na pasemku, zarówno na 3% jak i na 6%, rozjaśniło mi do jasnego pomarańczu już po 5 minutach (potem kolor juž się nie zmieniał).
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 18:26   #1014
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Czy po kąpieli rozjaśniającej mogę od razu nałożyć farbę? W sensie zmyć rozjaśniaczy i nałożyć farbę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-04, 11:37   #1015
keenyek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 1
Kąpiel rozjaśniająca do włosów :)

Hej!

Z natury jestem ciemną szatynką, ale od dłuższego czasu rozjaśniałam włosy u fryzjera na blond. Na sylwestra coś mnie tknęło i stwierdziłam, że mam ochotę na zmiany, więc kupiłam farbę i pomalowałam mój śliczny jasny blond na rudo... Farbowałam w sumie dwa razy, ostatni raz jakoś na przełomie stycznia i lutego. Wyglądam jak wypłowiała wiewiórka...

Jako że moja nauczycielska pensja do najwyższych nie należy (do najniższych też nie, ale mam inne wydatki... xd), a chciałabym wrócić do blondu, nie wydając na to kupy forsy u fryzjera (kwoty rzędu 300 zł wolę przeznaczyć na paliwo do samochodu ), myślałam o kupieniu rozjaśniacza, oksydantu 6% i zrobienia w domu kąpieli rozjaśniającej. Przekopałam Internet w poszukiwaniach tego, jak to działa. Kiedyś taką kąpiel rozjaśniającą miałam przeprowadzaną u fryzjera, ale z moich naturalnie ciemnych włosów do rudości, są to jednak zamierzchłe czasy

Znalazłam rozjaśniacz z Joanny (pudrowy) i oksydant z tej samej firmy, odżywkę/maskę i szampon mam w domu, łącznie z odżywką tonującą, fioletowym szamponem (ten z Cameleo nie ma sobie równych ) i mam zamiar zamówić, jeśli będzie jakikolwiek sens, żeby wrócić sobie do blondu. Ciemniejszy odrost mi nie przeszkadza, bo i tak zawsze miałam robiony lekko ciemniejszy od koloru włosów.

Jak myślicie, warto? Nie warto?
keenyek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-13, 16:58   #1016
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 286
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca do włosów :)

Cytat:
Napisane przez keenyek Pokaż wiadomość
Hej!

Z natury jestem ciemną szatynką, ale od dłuższego czasu rozjaśniałam włosy u fryzjera na blond. Na sylwestra coś mnie tknęło i stwierdziłam, że mam ochotę na zmiany, więc kupiłam farbę i pomalowałam mój śliczny jasny blond na rudo... Farbowałam w sumie dwa razy, ostatni raz jakoś na przełomie stycznia i lutego. Wyglądam jak wypłowiała wiewiórka...

Jako że moja nauczycielska pensja do najwyższych nie należy (do najniższych też nie, ale mam inne wydatki... xd), a chciałabym wrócić do blondu, nie wydając na to kupy forsy u fryzjera (kwoty rzędu 300 zł wolę przeznaczyć na paliwo do samochodu ), myślałam o kupieniu rozjaśniacza, oksydantu 6% i zrobienia w domu kąpieli rozjaśniającej. Przekopałam Internet w poszukiwaniach tego, jak to działa. Kiedyś taką kąpiel rozjaśniającą miałam przeprowadzaną u fryzjera, ale z moich naturalnie ciemnych włosów do rudości, są to jednak zamierzchłe czasy

Znalazłam rozjaśniacz z Joanny (pudrowy) i oksydant z tej samej firmy, odżywkę/maskę i szampon mam w domu, łącznie z odżywką tonującą, fioletowym szamponem (ten z Cameleo nie ma sobie równych ) i mam zamiar zamówić, jeśli będzie jakikolwiek sens, żeby wrócić sobie do blondu. Ciemniejszy odrost mi nie przeszkadza, bo i tak zawsze miałam robiony lekko ciemniejszy od koloru włosów.

Jak myślicie, warto? Nie warto?
Szczerze Ci powiem, że moim zdaniem nie warto. Oczywiście piszę wyłącznie ze swojej perspektywy, bo rozjaśniałam kiedyś włosy w domu i też wydawało mi się, że jestem do tego przygotowana. A potem 2-3 lata zajął mi powrót do zdrowych włosów, wydałam majątek na różne maski/odżywki/olejki/mieszanki, i zmarnowałam kupę czasu na nakładanie i trzymanie tego wszystkiego na włosach.
Z perspektywy czasu uważam, że lepiej wybrać się do fryzjera, zapłacić raz lub kilka razy, ale mieć to zrobione profesjonalnie.

Za to cały czas bez problemu idzie mi domowe farbowanie na brązy, rudości i czernie. Między takim farbowaniem a rozjaśnianiem jest moim zdaniem za duży przeskok i rozjaśnianie zostawiłabym profesjonalistom. A i tak wielu fryzjerów na tym poległo. Przykład: moje koleżanki, które regularnie farbują się na blond, jeżdżą tylko do jednej, zaufanej fryzjerki, bo podobno jako jedyna w naszym województwie nie niszczy włosów. A mamy wielu fryzjerów.
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-13 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.