Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-29, 23:23   #1
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575

Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.


Hej, mam pytanie.

W sobotę połknęłam całą pestkę winogrona i utknęła mi gdzieś w przełyku. Uprzedzę zaczepki - połknęłam nieświadomie, kisiel lniany był za słabo zblendowany. Jutro idę do laryngologa na wyciągnięcie tego i prawdę mówiąc zastanawiam się jak to wygląda. Pestka ewidentnie się zaklinowała bo ani od jedzenia nie idzie dalej, ani od wywołania odruchu wymiotnego nie chce wyjść. Mieliście może z tym styczność, wiecie jak to wygląda? Bo strasznie się boję jutro grzebania mi w przełyku i wolę się przygotować psychicznie na to co mnie czeka. Cały czas tą pestkę czuję i z dnia na dzień coraz bardziej boli.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 07:32   #2
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Wyciąganie ciała obcego z przełyku

kładłam się wtedy głową w dół odchylając głowę i palcem grzebalcem jazda
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 07:38   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Wyciąganie ciała obcego z przełyku

Jak moja córka połknęła monetę to pod narkozą w szpitalu wyciągali jej takimi szczypcami z przełyku....
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 08:11   #4
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wyciąganie ciała obcego z przełyku

Wątpię, by pestka tam ciągle tkwiła, prawdopodobnie uczucie, które masz, powoduje podrażnienie przez ową pestkę. Powinnaś spożywać produkty rozdrobnione, delikatne, żeby sobie tam bardziej nic nie podrażniać. Nikt takiej pestki raczej wyciągał nie będzie. Mój ojciec miał kilkukrotnie wyciągane pokarmy blokujące możliwość jedzenia w ogóle z przełyku i zazwyczaj było to robione w połączeniu z gastroskopią, tak jak pisze bernikula - szczypcami, w znieczuleniu miejscowym.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 08:19   #5
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Wyciąganie ciała obcego z przełyku

Nie do końca mogę sobie wyobrazić, jak pestka winogrona może utknąć, ale może masz podrażniony przełyk albo początki anginy? Co by nie mówić, dobrze zaliczyć lekarza.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 08:30   #6
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Wyciąganie ciała obcego z przełyku

no to uwaga...ja mam często powiększone migdałki i cząstki jedzenia blokują mi się w przełyku a u autorki mogło dojść do stanu zapalnego przez podrażnienie delikatnej ścianki właśnie ową pestką.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 09:09   #7
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wyciąganie ciała obcego z przełyku

Ja też mam cały czas od roku powiększone migdałki. I pestka cały czas tam jest, czuję ją i teraz i przy połykaniu i zwłaszcza przy prowokowaniu odruchu wymiotnego. No to idę...
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 19:37   #8
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wyciąganie ciała obcego z przełyku

Laryngolog skierował mnie do szpitala, a w szpitalu babka mi mówi, że nawet jak ta pestka nie zejdzie do żołądka to zostanie strawiona w przełyku . Przypisała mi antybiotyk i do kontroli za 2 dni. Po tym tekście o strawieniu pestki w przełyku (i w ogóle) jakoś jej nie ufam.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 23:24   #9
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Wyciąganie ciała obcego z przełyku

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Wątpię, by pestka tam ciągle tkwiła, prawdopodobnie uczucie, które masz, powoduje podrażnienie przez ową pestkę. Powinnaś spożywać produkty rozdrobnione, delikatne, żeby sobie tam bardziej nic nie podrażniać. Nikt takiej pestki raczej wyciągał nie będzie. Mój ojciec miał kilkukrotnie wyciągane pokarmy blokujące możliwość jedzenia w ogóle z przełyku i zazwyczaj było to robione w połączeniu z gastroskopią, tak jak pisze bernikula - szczypcami, w znieczuleniu miejscowym.
Mnie też jest ciężko sobie wyobrazić, że pestka ( ile ona ma, 2 milimetry?) jej utkwiła w przełyku.
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 15:27   #10
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

Hej.

Mam pytanie do osób po tego typu zabiegach, zwłaszcza tych którzy mieli wprowadzaną rurkę przez gardło, a nie od drugiej strony. Czy po takim zabiegu niezbędne jest pozostanie na noc w szpitalu? Jak było u Was?

Wbił mi się kawałek pestki w przełyk i lekarz (stary, wredny dziad) mnie straszył, że zabieg wyjęcia tego będzie polegał na wsadzeniu sztywnej, grubej rury do przełyku, że po tym jest mnóstwo skutków ubocznych i że niezbędne jest pozostanie w szpitalu na noc. Pestka nie przeszła już od 6 dni, więc wątpię że coś ruszy bez takiego zabiegu. A ja nie chcę i nawet nie mogę zostawać w szpitalu na noc. Miałam już kiedyś zabieg pod narkozą i wypuszczono mnie do domu tego samego dnia co operacja. I chcę zapytać, czy to prawda że niezbędne jest pozostanie w szpitalu na noc? Bo jeśli nie to po prostu udam się do innego szpitala, jakiegoś bardziej cywilizowanego, albo po prostu się postawię, że po zabiegu jak mi minie narkoza itd. chcę jechać do domu, przecież mnie chyba tam siłą nie zatrzymają.

Lekarz mówił, żeby poczekać jeszcze z 2 tygodnie i jeśli pestka do tego czasu nie przejdzie dalej to wtedy będzie konieczny ten zabieg. Nie wiem czy mogę mu ufać bo mówili mi tam też, że w przełyku są enzymy, które strawią pestkę czyli totalne głupoty... A nie chcę potem przez niewyjęcie tej pestki mieć jakiegoś zapalenia, czy coś.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-10-03 o 15:31
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 15:45   #11
madziaraaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 355
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Hej.

Mam pytanie do osób po tego typu zabiegach, zwłaszcza tych którzy mieli wprowadzaną rurkę przez gardło, a nie od drugiej strony. Czy po takim zabiegu niezbędne jest pozostanie na noc w szpitalu? Jak było u Was?

Wbił mi się kawałek pestki w przełyk i lekarz (stary, wredny dziad) mnie straszył, że zabieg wyjęcia tego będzie polegał na wsadzeniu sztywnej, grubej rury do przełyku, że po tym jest mnóstwo skutków ubocznych i że niezbędne jest pozostanie w szpitalu na noc. Pestka nie przeszła już od 6 dni, więc wątpię że coś ruszy bez takiego zabiegu. A ja nie chcę i nawet nie mogę zostawać w szpitalu na noc. Miałam już kiedyś zabieg pod narkozą i wypuszczono mnie do domu tego samego dnia co operacja. I chcę zapytać, czy to prawda że niezbędne jest pozostanie w szpitalu na noc? Bo jeśli nie to po prostu udam się do innego szpitala, jakiegoś bardziej cywilizowanego, albo po prostu się postawię, że po zabiegu jak mi minie narkoza itd. chcę jechać do domu, przecież mnie chyba tam siłą nie zatrzymają.

Lekarz mówił, żeby poczekać jeszcze z 2 tygodnie i jeśli pestka do tego czasu nie przejdzie dalej to wtedy będzie konieczny ten zabieg. Nie wiem czy mogę mu ufać bo mówili mi tam też, że w przełyku są enzymy, które strawią pestkę czyli totalne głupoty... A nie chcę potem przez niewyjęcie tej pestki mieć jakiegoś zapalenia, czy coś.
Ja miałam gastroskopię jakiś miesiąc temu i miałam znieczulenie miejscowe czyli psik-psik do gardła i od razu po badaniu poszłam do domu.
madziaraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 15:50   #12
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

Cytat:
Napisane przez madziaraaa Pokaż wiadomość
Ja miałam gastroskopię jakiś miesiąc temu i miałam znieczulenie miejscowe czyli psik-psik do gardła i od razu po badaniu poszłam do domu.
No tak, a mi dziad wmawia, że muszę po tym koniecznie zostać na noc w szpitalu, że narkoza jest niezbędna i że taki zabieg wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi. Kłóć się potem z takim by Cię normalnie obsłużył, jak pacjenta... Eh.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 15:53   #13
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

a wybrałaś tak szybko już antybiotyk jak byłaś teraz na dniach?
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 16:01   #14
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
a wybrałaś tak szybko już antybiotyk jak byłaś teraz na dniach?
Nie bo mnie uczulał, ale i tak wczoraj przyjął mnie inny lekarz niż za 1 razem i nawet nic nie pytał o ten antybiotyk, zresztą myślę że niezbyt mądrze było by tak sobie o, brać antybiotyk, profilaktycznie by nie wdało się zakażenie. Po prostu myślę by jechać do innego szpitala na izbę, by mi to z miejsca wyjęli, skoro to jest zabieg chwilowy. Nawet jeśli nie zrobią tego dzisiaj to żeby był to normalny lekarz, bo tam gdzie byłam obaj lekarze nie wzbudzili ani trochę mojego zaufania, bo opowiadali głupoty np. co do trawienia pestek przez enzymy produkowane w przełyku . No i ewidentnie mnie straszyli. Gdzie nie czytam piszą, że to zabieg na max godzinę, gdzie wychodzi się z gabinetu jak ustąpi znieczulenie, a tam dziad mnie straszy że muszę koniecznie zostać na noc, że do przełyku wsadzą mi rurę szerszą niż przełyk i do tego sztywną, że będzie po tym mnóstwo powikłań... :/

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-10-03 o 16:05
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 16:11   #15
201607141620
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 403
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

Miałam dwa razy gastroskopię i gdyby nie to, że jedną z nich miałam w czasie dłuższego pobytu w szpitalu to też bym wracała prosto do domu. Moja Mama tak samo.
Niestety, w szpitalu, mimo moich usilnych próśb, nie chcieli się zgodzić na to, by zrobić mi gastroskopię pod narkozą (mam paniczny strach przed tym badaniem i skończyło się próbą wyrwania jej z gardła i tylko przez to miałam je uszkodzone), więc nie wiem nawet czy takowa jest przeprowadzana, a jak już to w wyjątkowych przypadkach raczej.

Udałabym się do innego lekarza na Twoim miejscu.

Nie może Ci dać "rury" szerszej niż przełyk, bo nie mogłabyś oddychać...

Edytowane przez 201607141620
Czas edycji: 2014-10-03 o 16:12
201607141620 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 16:13   #16
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

Cytat:
Napisane przez DarcAngael Pokaż wiadomość
Miałam dwa razy gastroskopię i gdyby nie to, że jedną z nich miałam w czasie dłuższego pobytu w szpitalu to też bym wracała prosto do domu. Moja Mama tak samo.
Niestety, w szpitalu, mimo moich usilnych próśb, nie chcieli się zgodzić na to, by zrobić mi gastroskopię pod narkozą (mam paniczny strach przed tym badaniem i skończyło się próbą wyrwania jej z gardła i tylko przez to miałam je uszkodzone), więc nie wiem nawet czy takowa jest przeprowadzana, a jak już to w wyjątkowych przypadkach raczej.

Udałabym się do innego lekarza na Twoim miejscu.
Tak też zrobię, pojadę jeszcze dziś na izbę przyjęć ale do innego szpitala. Tam gdzie byłam to w ogóle potraktowali mnie jak śmiecia, pretensje że w ogóle tam przyszłam, że czemu nie gdzie indziej, było 5 minut do zamknięcia jakiegoś ośrodka to kazali mi tam iść że niby w 5 minut zdążę... w ogóle beznadzieja.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 16:30   #17
madziaraaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 355
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Nie bo mnie uczulał, ale i tak wczoraj przyjął mnie inny lekarz niż za 1 razem i nawet nic nie pytał o ten antybiotyk, zresztą myślę że niezbyt mądrze było by tak sobie o, brać antybiotyk, profilaktycznie by nie wdało się zakażenie. Po prostu myślę by jechać do innego szpitala na izbę, by mi to z miejsca wyjęli, skoro to jest zabieg chwilowy. Nawet jeśli nie zrobią tego dzisiaj to żeby był to normalny lekarz, bo tam gdzie byłam obaj lekarze nie wzbudzili ani trochę mojego zaufania, bo opowiadali głupoty np. co do trawienia pestek przez enzymy produkowane w przełyku . No i ewidentnie mnie straszyli. Gdzie nie czytam piszą, że to zabieg na max godzinę, gdzie wychodzi się z gabinetu jak ustąpi znieczulenie, a tam dziad mnie straszy że muszę koniecznie zostać na noc, że do przełyku wsadzą mi rurę szerszą niż przełyk i do tego sztywną, że będzie po tym mnóstwo powikłań... :/
Wiesz co ja nie wiem bo być może zabieg jak coś się wyciąga z gadła wygląda trochę inaczej niż zwykła gastroskopia. U mnie samo badanie trwało ok. 5 minut i od razu mogłam iść do domu. Może zadzwon do innego szpitala i zapytaj jak u nich to wygląda.
madziaraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 16:33   #18
LadyBlood
Raczkowanie
 
Avatar LadyBlood
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 245
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

Też miałam gastroskopie, znieczulenie było miejscowe, tak jak u koleżanki wyżej, nie było to przyjemne, ale trwało tylko moment, potem do domu, od razu po badaniu mogłam jeść i pić. Jeśli czujesz, że źle cie potraktowali i nie ufasz lekarzowi to zdecydowanie szukaj innego.
__________________
"Wszyscy będziemy się śmiać z pozłacanych motyli"
LadyBlood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 17:44   #19
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

Ja miałam gastroskopię w znieczuleniu ogólnym, spałam sobie i nic nie wiedziałam. Po badaniu miałam jeszcze 20 minut leżeć na kozetce, bo czułam się jakby mnie ktoś ciapnął w łeb Lekka chrypka i ból gardła ale przeszło. Badanie prywatne, bo za nic nie dam sobie włożyć rurki w gardło w pełnej tego świadomości

Może poszukaj prywatną gastroskopię? Ja za moja płaciłam 250 zł.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 18:00   #20
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

Miałam 2x gastroskopie. Raz prywatnie, ze znieczuleniem typu popsikanie na gardło i pobraniem wycinka z żoładka. Od razu i po jednej i drugiej szłam do domu.
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 18:47   #21
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

mialam gastro +kolonoskopie w jednym pod narkoza. Zabieg caly trwal okolo 40min. Po zabiegu jeszcze sobie lezalam okolo 2 h (ze wzgledu na narkoze 40minutowa) i siup do domku.

Szczerze mowiac nie slyszalam, zeby po gastro lezec w szpitalu. Przeciez to zabieg kilkunastominutowy w najgorszym wypadku a nie operacja.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 18:52   #22
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

No super, w drugim szpitalu powiedzieli mi to samo - że oni po gastroskopii nie wypuszczają wcześniej jak po jednej nocy. Powiedziałam zatem, że mogę być przyjęta jutro rano a po kilku godzinach się wypiszę na własne życzenie, to odmówili wydania skierowania na badanie i kazali przyjść za tydzień jeśli nadal będę czuć że coś mi się zaczepiło w przełyku. Serio aż jestem w małym szoku że Wy wszystkie miałyście to czy to w znieczuleniu miejscowym, czy pod narkozą, w ciągu jednego dnia, a mi w dwóch już szpitalach powiedzieli że muszę zostać na noc. Jakby jeszcze w obu potraktowali mnie na zasadzie odwal się, ale w tym drugim dzisiaj przyszedł jeszcze sprawdzić mnie drugi lekarz a pierwszy już chciał kierować tylko go zniechęciło właśnie to że mówiłam że nie mogę zostać na noc i że najwyżej się wypiszę po kilku godzinach po zabiegu tego samego dnia. Więc nie było to takie straszenie, byle mnie zniechęcić, zresztą nawet nic nie wspominałam o endoskopii, lekarz sam o tym zaczął mówić. Jeszcze lekarz ze mną dyskutował że nigdy nie słyszał by wpuścić kogoś po narkozie w ten sam dzień co była narkoza - a sama tak już miałam i też to mówiłam to mi wmawiał, że to na pewno nie była narkoza tylko głupi jaś. A głupiego jasia też miałam i wiem co było czym.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-10-03 o 18:57
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 18:57   #23
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

Mój TŻ miał gastroskopię 4 albo 5 razy, za każdym razem wracał do domu po zabiegu. Ale widocznie to jakiś inny zabieg, bo gastroskop wchodzi do żołądka i patrzy sobie kamerką co tam jest w środku, ewentualnie wycina fragment śluzówki, a Tobie nie musi wchodzić aż do żołądka, tylko grzebać coś w przełyku... Może faktycznie tym to się różni
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 18:59   #24
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;48388918]Mój TŻ miał gastroskopię 4 albo 5 razy, za każdym razem wracał do domu po zabiegu. Ale widocznie to jakiś inny zabieg, bo gastroskop wchodzi do żołądka i patrzy sobie kamerką co tam jest w środku, ewentualnie wycina fragment śluzówki, a Tobie nie musi wchodzić aż do żołądka, tylko grzebać coś w przełyku... Może faktycznie tym to się różni [/QUOTE]

No ale jak wchodzi do żołądka to i tak przez przełyk, więc taki zabieg może być bardziej inwazyjny. Lekarz mi tłumaczył że wypuszczają w ten sam dzień jeśli było znieczulenie miejscowe, ale do przełyku trzeba ogólne, a nie miejscowe a przy ogólnym nie puszczą mnie do domu w ten sam dzień chyba że się samodzielnie wypiszę.

A Twój chłopak miał to badanie tak, że poszedł na izbę przyjęć czy na oddział czy że dostał skierowanie od gastrologa/laryngologa/itp.?

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-10-03 o 19:02
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 19:04   #25
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

No tak, ale sonda przechodzi przez przełyk do żołądka nie ingerując w sam przełyk, a może grzebanie w samym przełyku jest gorsze - nie wiem, wyobrażam to sobie tylko, przełyk to umięśniona rura, może łatwo ją zniszczyć, dlatego należy robić to pod narkozą... Jeśli powiedzieli tak w dwóch szpitalach to zapewne tak musi być
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 19:11   #26
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;48389001]No tak, ale sonda przechodzi przez przełyk do żołądka nie ingerując w sam przełyk, a może grzebanie w samym przełyku jest gorsze - nie wiem, wyobrażam to sobie tylko, przełyk to umięśniona rura, może łatwo ją zniszczyć, dlatego należy robić to pod narkozą... Jeśli powiedzieli tak w dwóch szpitalach to zapewne tak musi być [/QUOTE]

Ale spójrz, wypowiadają się tu osoby co również miały to badanie pod narkozą a i tak mogły wyjść tego samego dnia. Bo lekarz nie mówił (przynajmniej ten drugi tj. z drugiego szpitala), że nie mogę bo przełyk, tylko że nie wypuszczają w ten sam dzień przez narkozę. Dyskutował ze mną że niemożliwe by gdzieś kogoś wypuścili w ten sam dzień po narkozie a jak mówiłam że ja też tak miałam, to mi wmawiał że to na pewno był głupi jaś chociaż ja wiem co było czym bo głupiego jasia też miałam a i wątpię by lekarz mi kłamał że podadzą mi narkozę, a podał głupiego jasia. Cóż poczekam tydzień, jak nadal będę to czuć, to chyba pójdę znów do laryngologa. Chociaż mi dziś w tym szpitalu za tydzień kazali iść do poradni laryngologicznej należącej do tego szpitala.

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

W ogóle ten drugi lekarz co przyszedł był w wyjątkowo zabawowym humorze, młody facet, najpierw tak ''na jaja'' dyskutował ze mną że w winogronach nie ma pestek bo po co to mu tłumaczę, że do rozmnażania, że każdy owoc ma w tym celu pestki, potem się śmieje że po co ja jadłam kisiel z siemienia lnianego (zmiksowany z winogronami), że to pewnie jest ohydne, potem się śmiał pytając co mi jest że zjadam takie dziwactwa... w sumie gdyby nie to że mnie nie skierowali na badanie to nie było by źle.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-10-03 o 19:09
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 19:21   #27
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

No to nie wiem a powiedzieli Ci co się może stać, jeśli nie usuniesz tej pestki? W ogóle jestem w szoku, pierwszy raz słyszę o wbiciu się pestki w przełyk
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 19:26   #28
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;48389215]No to nie wiem a powiedzieli Ci co się może stać, jeśli nie usuniesz tej pestki? W ogóle jestem w szoku, pierwszy raz słyszę o wbiciu się pestki w przełyk [/QUOTE]

To był chyba niezblendowany odłamek. Spytałam co się stanie jeśli ta pestka sama nie zostanie przetransportowana niżej, to wtedy odpowiedział ten luzacki facet, że za 5 dni na pewno przestanę to czuć i mam się nie przejmować. Co do samego przypadku to zdarzają się i dziwniejsze rzeczy. Chociaż fakt, też mi się 1 raz zdarzyło by coś mi w przełyku utkwiło.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 19:32   #29
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

nie wiem z czym masz problem. Po pierwsze na własne żądanie możesz się wypisać w każdej chwili, więc nawet godzinę po narkozie. Po drugie, jedna noc w szpitalu krzywdy ci nie zrobi. Po trzecie, może jednak zamiast stawiać sprawy na głowie to należałoby zaufać lekarzom i niech robią co mają zrobić.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 20:00   #30
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Endoskopia, kolonoskopia, gastroskopia itp.

narkoza przy grzebaniu w przełyku bo możesz mieć zbyt silny odruch wymiotny przy "grzebaniu".
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-31 08:50:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.