Trądzik: hormony, anytkoncepcja - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-21, 18:45   #1321
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez Monika 8 4 Pokaż wiadomość
Co Ty opowiadasz? Dermatolog dała Ci skierowanie na badanie HORMONÓW??? Jakie?

Jak byłam u dermatologa to powiedziała, że nie może mi dać skierowania na badania hormonów
tak, zadzwoniłam do niej i powiedziałam jaki mam problem, że niby chcą mnie badać ale nikt nie chce dać skierowania (to ona z kolei wcześniej skierowała mnie do tego endo w celu diagnostyki i konsultacji bo twierdziła, że bardzo podejrzewa hormony i tylko wspólne leczenie może dać dobre efekty) opisała wszystkie objawy jakie mam na skierowaniu, a mój endo dołączył do tego informacje na temat badan jakie muszę mieć zrobione. Dlatego trochę się boję czy nie zostanę odesłana z kwitkiem bo moje skierowanie jest od niej... No ale endo nie miał zastrzeżeń... Jak widać w naszej służbie zdrowia wszystko możliwe...
__________________


Edytowane przez ~Veronique
Czas edycji: 2012-11-21 o 18:46
~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 18:53   #1322
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez ~Veronique Pokaż wiadomość
tak, zadzwoniłam do niej i powiedziałam jaki mam problem, że niby chcą mnie badać ale nikt nie chce dać skierowania (to ona z kolei wcześniej skierowała mnie do tego endo w celu diagnostyki i konsultacji bo twierdziła, że bardzo podejrzewa hormony i tylko wspólne leczenie może dać dobre efekty) opisała wszystkie objawy jakie mam na skierowaniu, a mój endo dołączył do tego informacje na temat badan jakie muszę mieć zrobione. Dlatego trochę się boję czy nie zostanę odesłana z kwitkiem bo moje skierowanie jest od niej... No ale endo nie miał zastrzeżeń... Jak widać w naszej służbie zdrowia wszystko możliwe...
To super, że masz w końcu to skier. na te hormony. Obym i ja trafiła w końcu na porządnego lekarza teraz tylko pozostało zrobić Ci badania nie martw się na pewno się uda ale zawsze możesz iść z tym skier. do laboratorium i zapytać czy musisz coś płacić?

Edytowane przez Monika 8 4
Czas edycji: 2012-11-21 o 18:55
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 19:08   #1323
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Też się cieszę, pozostaje czekanie. Mam nadzieje, że lekarz do którego jesteś zapisana będzie normalny i też coś ruszy...
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 19:16   #1324
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez ~Veronique Pokaż wiadomość
Też się cieszę, pozostaje czekanie. Mam nadzieje, że lekarz do którego jesteś zapisana będzie normalny i też coś ruszy...
A powiedz mi jakie te badania dostałaś?
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 19:38   #1325
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Veronique to naprawdę na fajną dermatolog trafilas, ze Ci te badania przepisala...

Monika 8 9 ja mam LH za wysokie, mam stosunek LH do FSH 2:1 co oznacza PCO, a najgorszy problem z estradiolem - wynosi u mnie tylko 12 , gdzie norma u zdrowej mlodej dziewczyny jest od 21 (takie mega mega minimum) do 251 ... kobiety po menopauzie maja norme estradiolu 10- 28 .... dzisiaj jak jeszcze raz spojrzal na te wyniki to z takim wspolczuciem na mnie spojrzal ze juz widzialam ze bede miala w przyszlosci niemale problemy z zajsciem w ciaze
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 19:46   #1326
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez miska203 Pokaż wiadomość
Veronique to naprawdę na fajną dermatolog trafilas, ze Ci te badania przepisala...

Monika 8 9 ja mam LH za wysokie, mam stosunek LH do FSH 2:1 co oznacza PCO, a najgorszy problem z estradiolem - wynosi u mnie tylko 12 , gdzie norma u zdrowej mlodej dziewczyny jest od 21 (takie mega mega minimum) do 251 ... kobiety po menopauzie maja norme estradiolu 10- 28 .... dzisiaj jak jeszcze raz spojrzal na te wyniki to z takim wspolczuciem na mnie spojrzal ze juz widzialam ze bede miala w przyszlosci niemale problemy z zajsciem w ciaze
Dzięki za odpowiedź. Jak czytam, że macie zrobione badania albo macie skier. to mnie aż krew zalewa bo jak ja mam jakieś mega zaburzenia a nikt nie chce dać mi badań... Z jednej strony wierze, że dostane skier. ale z drugiej przecież tylu lekarzy mi odmówiło. Mam tylko badanie testosteronu i to w dolnej granicy czyli nic nie wiem...Co wy mówicie lekarzom że macie skierowania bo to co ja mówię to nie działa...
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 19:50   #1327
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez Monika 8 4 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Jak czytam, że macie zrobione badania albo macie skier. to mnie aż krew zalewa bo jak ja mam jakieś mega zaburzenia a nikt nie chce dać mi badań... Z jednej strony wierze, że dostane skier. ale z drugiej przecież tylu lekarzy mi odmówiło. Mam tylko badanie testosteronu i to w dolnej granicy czyli nic nie wiem...Co wy mówicie lekarzom że macie skierowania bo to co ja mówię to nie działa...

Ja skierowanie dostałam w postaci wypisanych na karteczce hormonow ktore mam zbadac i w jakim dniu, w ramach informacji.... bez umawiania sie jechalam do laboratorium i normalnie placilam, wiec to nie bylo skierowanie tylko po prostu wytyczne co mam zbadac
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-21, 19:55   #1328
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez miska203 Pokaż wiadomość
Ja skierowanie dostałam w postaci wypisanych na karteczce hormonow ktore mam zbadac i w jakim dniu, w ramach informacji.... bez umawiania sie jechalam do laboratorium i normalnie placilam, wiec to nie bylo skierowanie tylko po prostu wytyczne co mam zbadac
to straszne ja pierdziele przecież mamy ubezpieczenie i nie można dostać badań normalnie mam ochotę komuś
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 19:59   #1329
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Ja już wrzuciłam na luz, bo idzie sie załamać z tymi lekarzami a od stresu pryszcze wychodza;D
Dzisiaj moj kochany ginekolog mi przywrocil wiare w ludzi, nie skasowal mnie za wizyte ani grosza ( a wizyta u niego tania nie jest), jak wyciagnelam pieniadze to powiedzial ze mam schowac i kupic sobie cos slodkiego ... Normalnie tak mnie pozytywnie zaskoczyl, ze myslalam ze go przytule...bo ostatnio juz naprawde mialam mega zle zdanie o lekarzach, ze tylko o kase im chodzi... w wiekszosci przypadkow tak jest , ale widac są jeszcze dobre dusze na tym swiecie
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 20:09   #1330
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez miska203 Pokaż wiadomość
Ja już wrzuciłam na luz, bo idzie sie załamać z tymi lekarzami a od stresu pryszcze wychodza;D
Dzisiaj moj kochany ginekolog mi przywrocil wiare w ludzi, nie skasowal mnie za wizyte ani grosza ( a wizyta u niego tania nie jest), jak wyciagnelam pieniadze to powiedzial ze mam schowac i kupic sobie cos slodkiego ... Normalnie tak mnie pozytywnie zaskoczyl, ze myslalam ze go przytule...bo ostatnio juz naprawde mialam mega zle zdanie o lekarzach, ze tylko o kase im chodzi... w wiekszosci przypadkow tak jest , ale widac są jeszcze dobre dusze na tym swiecie
są jeszcze ludzie na tym świecie kiedy ja takiego ludzia spotkam ehhh
no nic czekam w takim razie na cud

Pisz jak tam będzie Atywia działać
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 21:03   #1331
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Miska jak widać są jeszcze lekarze z powołania

Monika trudno mi powiedzieć na co, bo to lista z 18 pozycjami, a niektóre pozycje mają po kilka rodzajów i bardzo mało czytelne. Wiem, że na pewno LH, FSH, prolaktyna, TSH, ft3, ft4 sporo tego jest i większości nazw nie rozczytam...
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 07:05   #1332
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Są na szczęście, kazdy pewnie na kogos takiego trafi ale w najmniej oczekiwanym momencie

veronique oprocz tych ktore wymienilas to pewnie jeszcze progesteron, estradiol, testosteron, dhea-3 czy cos takiego bo to ponoc istotne jest, ja akurat tego nie robilam bo kosztowalo ok 40zl a juz mega majatek wydalam na te badania..
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 07:29   #1333
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez miska203 Pokaż wiadomość
Są na szczęście, kazdy pewnie na kogos takiego trafi ale w najmniej oczekiwanym momencie

veronique oprocz tych ktore wymienilas to pewnie jeszcze progesteron, estradiol, testosteron, dhea-3 czy cos takiego bo to ponoc istotne jest, ja akurat tego nie robilam bo kosztowalo ok 40zl a juz mega majatek wydalam na te badania..
no tak jest coś takiego... Też na początku roku robiłam badania hormonalne i wydałam majątek niekótóre po 50-60zł, także droga impreza, no ale wtedy byłam już zdesperowana - miałam wielkie problemy z miesiączkami i chciałam jak najszybciej zrobić badania i zacząć coś z tym robić.

Szkoda tylko, że nie każdy lekarz taki jest. Moja dermatolog to naprawdę lekarz z powołania, sporo ma cierpliwości i zawsze stara się pomóc jak tylko może. Oby więcej takich lekarzy
__________________


Edytowane przez ~Veronique
Czas edycji: 2012-11-22 o 07:31
~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 10:24   #1334
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

No ja też z desperacji zapłaciłam już ze swojej kieszeni, bo przez 3 miesiace nie miałam okresu + ten trądzik i parę innych czynników.... Dlaczego teraz robisz drugi raz badania?
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 11:17   #1335
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez miska203 Pokaż wiadomość
No ja też z desperacji zapłaciłam już ze swojej kieszeni, bo przez 3 miesiace nie miałam okresu + ten trądzik i parę innych czynników.... Dlaczego teraz robisz drugi raz badania?
bo po zrobieniu badań byłam leczona hormonalnie przez ponad pół roku, ale leczenie nie przyniosło spodziewanych efektów... Teraz trafiłam do gin-endo i ogladał te wyniki i stwierdził, że niektóre z badań musimy powtórzyć zeby zobaczyć czy coś się zmieniło oraz zrobić kilka dodatkowych bo to może być bardziej skomplikowana przyczyna... No i wtedy badania robiłam ze względów na abrdzo bolesne i obfite miesiączki a nie pod kątem trądziku, wydaje mi się, że to też ma znaczenie bo różne hormony mogą mieć wpływ na obie te rzeczy - ten lekarz chce już zrobić kompleksowe badanie i rozpocząć leczenie.
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 10:29   #1336
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

No rozumiem... Teraz jak już tyle czasu czekasz to najlepiej zrobić wszystko raz a porządnie
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 11:02   #1337
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

miska203 mam pytanie bo ja o poc dowiedziałam się pod koniec czerwca tego roku a że nie miałam nigdy żadnych kłopotów ginekologicznych i dlatego tak późno się dowiedziałam o tym że mam tą chorobę. W związku z tym mam pytanko: Czy masz bolesne miesiączki? Bo mnie podczas okresu nic nie boli właściwie gdyby nie to że się krwawi to nie wiedziałbym że mam okres. Żadnych objawów prócz krwawienie. Też tak masz? Zawsze mnie to dziwiło, że kogoś może coś boleć dla mnie dzień jak co dzień... No chyba że to jest właśnie dziwne że nic mnie boli...

Edytowane przez Monika 8 4
Czas edycji: 2012-11-23 o 11:05
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 11:27   #1338
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

No ja miałam od zawsze bolesne miesiączki.... pierwszą dostalam dopiero w wieku 16 lat i od tego czasu co miesiac moglam po ścianach chodzić O szkole w tych dniach nie było mowy, po prostu musiałam leżeć i się nie ruszać , nawet tabletki nie pomagały... Dopiero kiedy brałam i teraz znowu biorę tabletki, ból jest nieporównywalnie mniejszy, chociaż nadal coś tam czuje, ale to i tak jest raj do tego co było kiedys

Wiesz , kazdy organizm ma inaczej , u mnie PCO chyba pojawilo sie dopiero w tym roku, bo jeszcze w kwietniu jak do gina chodzilam to wszystko bylo ok.

Ja uwazam ze po prostu za wczesnie zaczelam brac tabletki ( w wieku 17 lat ) i moj organizm po prostu sobie nie poradzil..Ale to tylko moja teoria.
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 11:50   #1339
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez miska203 Pokaż wiadomość
No ja miałam od zawsze bolesne miesiączki.... pierwszą dostalam dopiero w wieku 16 lat i od tego czasu co miesiac moglam po ścianach chodzić O szkole w tych dniach nie było mowy, po prostu musiałam leżeć i się nie ruszać , nawet tabletki nie pomagały... Dopiero kiedy brałam i teraz znowu biorę tabletki, ból jest nieporównywalnie mniejszy, chociaż nadal coś tam czuje, ale to i tak jest raj do tego co było kiedys

Wiesz , kazdy organizm ma inaczej , u mnie PCO chyba pojawilo sie dopiero w tym roku, bo jeszcze w kwietniu jak do gina chodzilam to wszystko bylo ok.

Ja uwazam ze po prostu za wczesnie zaczelam brac tabletki ( w wieku 17 lat ) i moj organizm po prostu sobie nie poradzil..Ale to tylko moja teoria.
u mnie było tak:

pierwsza miesiączka w wieku 12 lat i wszystko było ok regularnie nic się nie działo, nie miałam pryszczy w ogóle nic zero, włosy też mi się nie zaczęły przetłuszczać, zdrowe piękne, nie wypadały i tak sielanka trwała do mniej więcej około 16 roku potem masakra włosy tłuste, pryszcze i tak to trwa do teraz czyli chyba żyłam jakieś 12 lat w nieświadomości że jestem chora na poc bo przecież okres mam co miesiąc więc nic nie budziło wątpliwości.
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-23, 12:06   #1340
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

ale ja trądziku i przetłuszczających się włosów też nigdy nie miałąm, dopiero w tym roku w sierpniu zaczęlo mi się pieprzyć.... Wiec na to nie ma reguly , nie musisz miec od razu wszystkich objawow mozliwe ze poza tradzikiem i wlosami PCO widac tylko po USG i po wynikach hormonow
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 12:34   #1341
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

dziewczyny a czy o PCOS dowiedziałyście się po badaniu usg? Bo ja miałam robione usg w tym roku dwa razy i lekarz nic takiego mi nie powiedział, ale jak czytam o objawach to pasują.
Wiem, że to raczej pytanie do lekarza ale wcześniej nie czytałam o tym dopiero usłyszałam o PCOS niedawno i zaczęłam zagłębiać się w temat i zastanawiam się czy samo usg wystarczy do zdiagnozowania lub nie PCOS czy jednak trzeba robić jakieś inne badania.

Będę wdzięczna za odpowiedź.
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 13:02   #1342
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

No ja nie miałam okresu 3 miesiące, zaczął mi się trądzik pojawiać, czarne włoski na brzuchu , no jak na mnie spojrzał to powiedział " nie wiem czy Pani czasami nie ma PCO, zaraz zrobimy USg" , zrobil, powiedzial ze obraz USG wskazuje na PCO ale musi się upewnic badaniami hormonow... no i stosunek LH i FSH potwierdzil;/
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 13:25   #1343
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez miska203 Pokaż wiadomość
No ja nie miałam okresu 3 miesiące, zaczął mi się trądzik pojawiać, czarne włoski na brzuchu , no jak na mnie spojrzał to powiedział " nie wiem czy Pani czasami nie ma PCO, zaraz zrobimy USg" , zrobil, powiedzial ze obraz USG wskazuje na PCO ale musi się upewnic badaniami hormonow... no i stosunek LH i FSH potwierdzil;/
Acha czyli jednak badania hormonalne też mają znaczenie, właśnie o tym mówiła moja lekarka... No zobaczymy co wykażą badania.

A jak tam się czujesz po Atywii?
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 13:49   #1344
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

a mi lekarze mówią że nie trzeba wykonywać żadnych badań hormonalnych skoro na usg jeden jajnik z pęcherzykami to po co robić badania. U mnie po samym usg dostałam diagnozę że jestem chora na poc ALE TO BZDURA

na jakich ja idiotów "lekarzy" trafiam... mam jeść hormony jak cukierki i koniec...

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez ~Veronique Pokaż wiadomość
Acha czyli jednak badania hormonalne też mają znaczenie, właśnie o tym mówiła moja lekarka... No zobaczymy co wykażą badania.

A jak tam się czujesz po Atywii?
LH i FSH trzeba zrobić w trzecim dniu cyklu a idiota lekarz kazał mi w środku cyklu i wynik wyszedł do du..py i zmarnowałam skier. na te badania ale wtedy jeszcze o pco mało co wiedziałam... ale to był mój pierwszy gin do jakiego poszłam z podejrzeniem poc i chyba nie wiedzał co to za choroba...

Edytowane przez Monika 8 4
Czas edycji: 2012-11-23 o 13:51
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 15:29   #1345
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

~Veronique no mają znaczenie i to bardzo duże. A po Atywii na razie w sumie jeszcze nie wiem, głowa mnie codziennie boli ale podobno taka moja uroda, ze przy obojętnie jakiej antykoncepcji mnie będzie bolała, bo przy Yaz miałam to samo. A poza tym, nie chcę zapeszać ale cera mi sie trochę uspokoila...Fakt wychodzą mi takie malutkie syfki ale bardzo mało i rzadko. mam nadzieję, że to już ten moment kiedy mi sie zacznie mocno poprawiać... Niestety zaczął mnie też boleć żolądek ale to jakieś 4 dni temu:/ nie wiem od czego to, bo jem 4 posilki dziennie w 3-godzinnych odstępach , same zdrowe rzeczy, zadnych fast foodow slodyczy, nic... Mam nadzieje ze to nie od tabsow Chociaż moze po tym antybiotyku mam ten zoladek zmeczony;/

Monika 8 4 to faktycznie mialas pecha, badania są mega istotne, a najwazniejsze jest wlasnie to w jakim dniu cyklu się je robi. Ja akurat wszystkie oprocz progesteronu robilam 4 dnia cyklu bo 3 dzien to byla niedziela a progesteron bodajże w 17 czy jakos tak.
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 19:17   #1346
kornela90
Raczkowanie
 
Avatar kornela90
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 46
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze przegląda ten wątek i mi odp. Zastanawiam się nad przyjmowaniem antykoncepcji właśnie na trądzik. Sprawa wygląda następująco: leczę się od około 4 lat a mam 23. Od roku stosuję na noc differine a od 4 miesięcy za wskazówką pani dermatolog na dzień dodatkowo rozex. Wszystko byłoby ok gdyby nie to że raz w miesiącu przed lub po okresie mam wysyp bolących ropnych dużych wulkanów na brodzie i dość często na policzkach. Od kilku dni myślę o wizycie u ginekologa i poproszeniu o pigułki. Chociaż teraz po przeczytaniu skutków ubocznych i o tym co się działo z cerą niektórych osób po odstawieniu antykoncepcji mam wątpliwości czy to właściwe rozwiązanie. Nakierujcie mnie czy warto chodzić nadal po dermatologach i leczyć to za pomocą maści i innych specyfików czy sięgnąć po antykoncepcję i mieć nadzieję, że po odstawieniu trądzik nie wróci?
kornela90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 08:55   #1347
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Hej przede wszystkim zrób badania hormonalne - jeśli się okaże, że to jest przyczyna Twoich problemów z cerą , wtedy pomyśl nad tabletkami. Z mojej perspektywy mogę powiedzieć, że po odstawieniu tabletek zaczela mi się masakra, i znowu się na nie zdecydowała, teraz po 5 miesiącach przyjmowania jest super... Pomimo tego, że wiem , że po odstawieniu znowu mnie pewnie wysypie, na Izotek się nie zdecydowałam, chociaż mi proponowano - moim zdaiem jest to zbyt inwazyjne, tym bardziej ze wiem ze moje problemy mają podłoże hormonalne. Tabletki będę brała aż do prób zajscia w ciąże, a w ciąży mam nadzieję wszystkie hormony mi się uregulują... Także, jeśli mialabym CI radzić włąsnego doświadczenia - weź tabletki
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 10:33   #1348
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez kornela90 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że ktoś jeszcze przegląda ten wątek i mi odp. Zastanawiam się nad przyjmowaniem antykoncepcji właśnie na trądzik. Sprawa wygląda następująco: leczę się od około 4 lat a mam 23. Od roku stosuję na noc differine a od 4 miesięcy za wskazówką pani dermatolog na dzień dodatkowo rozex. Wszystko byłoby ok gdyby nie to że raz w miesiącu przed lub po okresie mam wysyp bolących ropnych dużych wulkanów na brodzie i dość często na policzkach. Od kilku dni myślę o wizycie u ginekologa i poproszeniu o pigułki. Chociaż teraz po przeczytaniu skutków ubocznych i o tym co się działo z cerą niektórych osób po odstawieniu antykoncepcji mam wątpliwości czy to właściwe rozwiązanie. Nakierujcie mnie czy warto chodzić nadal po dermatologach i leczyć to za pomocą maści i innych specyfików czy sięgnąć po antykoncepcję i mieć nadzieję, że po odstawieniu trądzik nie wróci?
Po pierwsze badania! Bez tego ani rusz, Możesz zrobić na własną rękę, w wątku było juz jakie badania są potrzebne kiedy należy robić, ale na początek możesz zrobić te podstawowe: testosteron, androstendion, prolaktyne, estradiol, LH, FSH. Wtedy będzie wiadomo co robić dalej czy obniżać testosteron, prolaktynę i czy potrzebne są dokładniejsze badania. Niekoniecznie musisz też brać tabletki anty, są różne leki.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 19:57   #1349
asiulka_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

walcze z uporczywym trądzikiem dermatolog skierował mnie na badanie hormonów
3 dc
FSH - 7.8 mlU/mL (3.5-12.5)
LH - 5.4 mlU/ml (2.4-12.6)
Prolaktyna - 234 ulU/ml (925-629)
DHEA - 44.1 nmol/L (3.4-34.7)
Testosteron - 1.80nmol/L (0.34-2.40)
w innym laboratorium wyszło 0.84 wielkie zaskoczenie!!
22dc
FSH- 2.8 mlU/mL (1.7-7.7
LH - 3.2 mlU/mL (1.0-11.4)
Progersteron - 0.9 nmol/L (5.3-86)
Estradiol- 37 pmol/L (161-774)
Prolaktyna - 303 ulU/mL (25-629)
czy ktos moze wie co jest przyczyna trądziku i jak go wyleczyc ? Do lekarza idę dopiero za kilka tyg .
asiulka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 07:07   #1350
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Masz podwyższone DHEA i na pewno dostaniesz coś na jego obniżenie, bo on jak najbardziej wpływa negatywnie na cerę, możliwe że lekarz zleci jeszcze dodatkowe badania. Masz też niski estradiol (który odpowiada za ładą gładką cerę), ale tu się nie wypowiem bo ja estradiol jak i pozostałe badania miałam robić zawsze między 2-5 d.c
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-04 16:07:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.