Dziwne doswiadczenia z kosmetykami Joico - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-08, 11:36   #1
CATTY
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5

Dziwne doswiadczenia z kosmetykami Joico


2 mce temu, mialam zabieg tzw rekonstrucji wlosow preparatem Joico( bodaj 3 etapy) potem farbowanie farbami Joico.
Dodam, ze byl to moj pierwszy kontakt z Joico.
Po tym przez 2 mce uzywalam szamponu Joico i Hydratora Joico -jako odzywki.
Na samym poczatku wlosy wygladaly super.
Po 1,5 mca , po kolejnym myciu zauwazylam ze koncowki sa b lamliwe- i to bynajmniej nie na odcinku 2-3 cm ale na odcinku 15 cm (!) wlosy staly sie o wiele bardziej suche i sianowate a jednoczesnie ich objetosc sie zmniejszyla.A wlosy mam b delikatne i na objetosci mi zalezy.
Poniewaz nie uzywalam w tym czasie niczego innego to prawdopodobnie to wszystko razem pogorszylo ich kondycje.

Na domiar wszystkiego kiedy zdesperowana nalozylam uzywany od 15 lat henna wax, wlosy po splukaniu go wygladaly jak jeden wielki koltun- jak zdjelam recznik( po 5 minutach) to myslalam ze zemdleje.Zawsze wax bardzo mi wlosy nawilzal i wygladzal.Musialam je pol godziny pasemko po pasemku palcami rozplatywac...

Wyglada na to ze te kosmetyki Joico pokrywaja wlosy czyms ( byc moze jakis ohydny silikonowy kompleks) co powoduje kopletna izolacje i nie pozwala wnikac niczemu innemu do wlosa.Odstawilam szampon, odywke i zaczelam myc wlosy spawdzonym dla mnie szamponem vichy z ceramidami( zawsze dobrze mi sluzyl) ale wlosy wygladaja jeszcze gorzej.Dodam ze mam wlosy farbowane na bezowy blond od 4 lat.Nie wiem co mam teraz poczac- wlosy sa suchsze i bardzo lamliwe i wyglada na to ze nie moge uzywac innych kosmetykow bo sie jeszcze bardziej pogarsza kondycja ale i w przypadku uzywania preparatow Joico- tez to uzywanie w ogole im nie sluzy.Co ja mam teraz zrobic? Kazde mycie pogarsza ich wyglad :-(((
CATTY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 12:20   #2
tuskaaa
Raczkowanie
 
Avatar tuskaaa
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 139
Dot.: Dziwne doswiadczenia z kosmetykami Joico

A farbowałaś włosy u fryzjera? Jeśli tak to pójdź tak i pokaż swoje włosy, myślę że fryzjer zdziała tu więcej ;/
__________________
When I’m in here, I feel I’m closer ...


tuskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 12:36   #3
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Dziwne doswiadczenia z kosmetykami Joico

a ja myślę, że fryzjer nic nie zdziała. Powie, że trzeba ściąć te 15 cm i zaproponuje kolejny, drogi zabieg, który ma polepszyć kondycję włosów. Może spróbuj przejść na odżywki, szampony które w składzie mają odżywcze składniki naturalne. Do wykończenia możesz stosować serum lub jedwab- bez alkoholu.
A może stan Twoich włosów to nie efekt Joico, tylko sezonu grzewczego, który sprawia, że powietrze w domu jest bardzo suche?? Wtedy włosy stają się właśnie oklapłe, elektryzujące i sianowate..?
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 14:02   #4
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Dziwne doswiadczenia z kosmetykami Joico

oczysć dobrze włosy zwykłym szamponem, takim najtańszym np. barwa albo joanna. Nie żadnym nawilżającym czy z ceramidami. Umyj nim włosy dwukrotnie, dokłądnie masując, tak żeby wszytskie silikony zeszły z włosów. Potem nałóz biovax z l'biotici albo masło karite z garniera albo inną odzywke bezsilikonową na 30 minut. Po spłukaniu ciepła a potem chłodną wodą nałóz balsam bez spłukiwania bez silikonów np, joanna mleko i miód z apteczki babuni. Na koniec mozesz zabezpieczyc popsikac czyms z termoochroną.

Nastepne mycie zrób bezsilikonowa lekka odzywką jako etap pierwszy mycia, a etap drugi normalnie szamponem tylko skóre głowy i dalej nałoz bezsilikonowa odzywke. To metoda OMO. Mozes zo niej poczytac na wizazu, tak samo o bezsilikonowej diecie i jej rozszerzaniu o lekkie silikony zmywalne woda lub odzywką a takze zwykłym szmaponem.

Po takim potraktowaniu włosków, na pewno sie odwdzięczą, ale musisz byc konsekwentna. Masz racje, ze joico pewnie jest na ciezkozmywalnych silikonach i z czasem było ich tak duzo, ze nic juz nie dbało o włos w środku, bo bariera sie zrobiła wrecz neiprzenikniona.

Ja tez mam złe wspomnienia po Joico. Miałam robione nim dwie rekonstrukcje po tym, jak mi fryzjerka spaliła pasemka. Zaraz po zabiegu włosy były łądne, nawet chyba z miesiac po były takie, ale potem zaczeły sie robic jakies takie gumowe, grube i łamały sie.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 14:05   #5
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Dziwne doswiadczenia z kosmetykami Joico

A ja obstawiam ze po 2 miesiącach zabieg rekonstruujący przestał działać, zmył sie itp. i teraz wyszła na jaw prawdziwa kondycja twoich wlosów- niestety.
Musisz o nie lepiej zadbać albo ściać. Kolejne super zabiegi znów zatuszują na chwilę zniszczenia.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 16:20   #6
CATTY
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5
Dot.: Dziwne doswiadczenia z kosmetykami Joico

No prawda jest taka ze przed zabiegiem wlosy tez byly zniszczone ( w koncu 4 lata farbowania robi swoje) ale nie az tak i nie w taki sposob :-(

do tej fryzjerki nie pojde juz nigdy, bo stracilam do niej zaufanie gdy zorientowawszy sie ze mieszkam za granica podniosla cene o 75 % (!!!)- moja kolezanka za to samo placi o 75 % mniej i na dodatek ma b duzo wlosow przez co wiecej idzie na nie preparatow...ciekawe, nie?

ja przez 4 lata pielegnowalam wlasnie wlosy sposobami jak najbardziej naturalnymi typu, wax, oleje( jojoba, kokos itp) siemie lniane i mnie skusil |"cud" zabiegu rekonstruujacego JOICO- no to mam za swoje :-((

NAJGORSZE jest to ze boje sie ponownie nalozyc tego waxa i zobaczyc ten koltun po nim ale chyba nic innego mi nie pozostalo jak wyrzucic wszystkie joico, przemeczyc sie przez czas zmywania silikonu( jesli sie w ogole da- bo byc moze ten kompleks "odbudowywujacy" niech go jasna ch.... jest nie do zmycia po 2 miesiacach uzywania---
za mc powinnam farbowac ale ja sie juz teraz boje cokolwiek na te wlosy polozyc, bo naprawde wygladaja okropnie

czyzby mnie czekalo sciecie na 2 cm i noszenie chustki???

dzieki dziewczyny za odpowiedzi

zdam za jakis czas relacje co dalej, w kazdym razie ostrzegam przed tymi cudownymi kosmetykami, ktore daja szybki efekt ale co jest potem...przynajmniej dla wlosow delikatnych i farbowanych na blond- moze innym to sluzy.

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

AA co myslicie o masce GLORIA pamietam ze swego czasu ta prosta maska za 5 czy 6 zl dawala naprawde dobre efekty i o ile pamietam- nie ma silikonu

moze macie jakies sprawdzone maski bez silikonu to prosze podajcie mi nazwy, ja znam tylko Waxa
CATTY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 00:42   #7
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Dziwne doswiadczenia z kosmetykami Joico

JOICO NIE POWINNO SIE STOSOWAĆ SZAMPONU CHELATUJACEGO NA BLONDY I BARDZO ROZJAŚNIANE WŁOSY ORAZ DELIKATNE I CIENKIE..... bo to kalectwo i jeden rzep..
Nie miałam tego na szkoleniu ale z doswiadczenia robiac to na klientkach zauważyłam. No jak martwe włosy można odbudować... Jakbyście zjadly serek i się dziwiły ze jest tylko opakowanie?? Można je tylko chronić... Nie można oczekiwać CUDU...
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA






Edytowane przez patrycja350
Czas edycji: 2010-12-16 o 00:47
patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 10:43   #8
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Dziwne doswiadczenia z kosmetykami Joico

Podbijam ten wątek, bo nie chcę zakładać nowego.
Dziewczyny po jakim czasie zmywają się z włosów kosmetyki joico i co zostaje wtedy z włosów? Bo mi coś dziwnego wniknęło po użyciu żelu tej firmy, włosy jak nie moje już od tygodnia. Nigdy z niczym nie miałam takiego problemu, żeby je domyć. Na wszystko co naturalne reagują elektryzowaniem. Kupiłam nawet silny szampon Barwy, ale nic nie dało, myje szamponem, włosy same się rozczesują pod palcami. Na wszystkie moje naturalne, ekologiczne odżywki reagują jakimś spięciem, tak samo na oleje! Napiszcie czy któraś miała takie doświadczenia? Co robić? W dotyku ciągle dziwne jak nadmuchana guma! Żelu użyłam raz!
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.