Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-21, 14:15   #5011
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Nie wiem dokładnie, ale raczej artykuły na przykład, na blogi różnego rodzaju firm, czy artykuły sponsorowane.
Ale wiem też, że w ramach tego stanowiska jest udział w spotkaniach z klientami, jeśli to pierwsze spotkanie to bierze się z nim udział i ustala jego potrzeby pod kątem min. contentu a mogą być kolejne na których się referuje postępy z prowadzonego projektu.

Tak, dobrze pamiętasz o tym wyjeździe za granicę, ale temat się kompletnie rozmył i nie nie wiem czy jeszcze jest na co liczyć.
Brzmi ciekawie choć trochę ciężko - tzn. pisanie o róznych branżach czyli za każdym razem trzeba mocno wgryzać się w specjalistyczny temat, takie połączenie dziennikarstwa z marketingiem.

Przykro mi że tak wyszło z tym wyjazdem, pamietam że to była przede wszystkim duża szansa dla Twojego tż ale może i dla Ciebie wtedy otworzyłyby się nowe możliwości
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-21, 14:52   #5012
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Brzmi ciekawie choć trochę ciężko - tzn. pisanie o róznych branżach czyli za każdym razem trzeba mocno wgryzać się w specjalistyczny temat, takie połączenie dziennikarstwa z marketingiem.

Przykro mi że tak wyszło z tym wyjazdem, pamietam że to była przede wszystkim duża szansa dla Twojego tż ale może i dla Ciebie wtedy otworzyłyby się nowe możliwości
Pisanie mi sprawia przyjemność, research też i marketing także akurat to brzmi dla mnie ciekawe. Ale czy po to tym są jakieś możliwości dalszej kariery?

Sama nie wiem.. nie jestem pewna, czy chciałabym wyjechać, i nie wiem jakie mogłabym mieć tam możliwości bez dobrej znajomości języka... więc trochę jednak taka ulga...
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-21, 16:31   #5013
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Hej.

Jestem po rozmowie o prace przy ubraniach i to z polecenia. Pierwszy raz ktoś mnie tak rozczarował. Dziewczyna na rozmowie zadawala dość durne pytania. A później dopytywała o to czym zajmowałam się na przestrzeni ostatnich 5 lat. Na koniec mnie strasznie wkurzyła. Bo powiedziała, że nie wie czy jestem gotowa do kompleksowej obsługi klienta na najwyższym poziomie. Dodam, że w obsłudze klienta pracuje od 7 lat... I na koniec nie chciała podać stawki. Nie Powiedziała tez o godzinach pracy... Generalnie masakra... Nie dowiedziałam się niczego poza tym co wiedziałam wcześniej. Dodam, że zauważyłam jakbym miała problem z przejściem rekrutacji u kobiet.. Komentują moje wieloletnie doświadczenie w sprzedaży pytać co chce osiągnąć pracując w różnych firmach. Dodam, że średnio mój staż pracy wynosił średnio rok, dwa lata w jednym miejscu. Mężczyźni są zazwyczaj zachwyceni moim CV. A kobiety mam wrażenie jakby były zazdrosne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-21, 20:10   #5014
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Pisanie mi sprawia przyjemność, research też i marketing także akurat to brzmi dla mnie ciekawe. Ale czy po to tym są jakieś możliwości dalszej kariery?

Sama nie wiem.. nie jestem pewna, czy chciałabym wyjechać, i nie wiem jakie mogłabym mieć tam możliwości bez dobrej znajomości języka... więc trochę jednak taka ulga...
Jaką umowę Ci proponują?

Ja już się nacieszyłam wolnym... Już dziś dyr. dzwoniła, żebym jutro przyszła na dniówkę i potem na noc. Powód - 2 koleżanki na L4... Niby się spodziewałam telefonu, a jednak liczyłam na to, że mi się uda. Nawet szczególnie nie wypoczęłam, robiąc generalne porządki w domu... Ajjj....
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-21, 20:54   #5015
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Jaką umowę Ci proponują?

Ja już się nacieszyłam wolnym... Już dziś dyr. dzwoniła, żebym jutro przyszła na dniówkę i potem na noc. Powód - 2 koleżanki na L4... Niby się spodziewałam telefonu, a jednak liczyłam na to, że mi się uda. Nawet szczególnie nie wypoczęłam, robiąc generalne porządki w domu... Ajjj....
Chyba od razu o pracę, ale jeszcze mi nic nie zaproponowali. Tylko powiedzieli, że poważnie mnie rozważają. A ja oczywiście już analizuję setki możliwości

Ale kiepsko z tym Twoim urlopem po dniówce i nocce wracasz na urlop czy już Ci odwołali całkiem?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 08:09   #5016
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafkazmlekiem - nie wiadomo, jak wrócą z chorobowego, to pójdę na wolne, a jak nie to nie 😨😨😨😨😨 Masakra jakaś.
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 12:48   #5017
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

siabra - ale słabo Dostaniesz później ten urlop?

Kafka - kurde, dla mnie praca marzeń. Moja znajoma tak pracuje od kilku lat pisząc artykuły dla różnych branż i nie narzeka (chociaż firma ma ostatnio jakieś problemy finansowe, ale to przez nieudolnego prezesa).

Ja nie mam pojęcia, co robić z moją obecną pracą. Cały czas szukam i rekrutuję się gdzieś indziej, ale widzę że okres wypowiedzenia bardzo zniechęca. Miałam obiecującą rozmowę w poniedziałek jako tester oprogramowania - jedyny minus to forma zatrudnienia tylko jako umowa zlecenie lub B2B. Dzisiaj mam kolejną i chyba nikogo nie znaleźli w przeciągu miesiąca, bo wrzucili to ogłoszenie ponownie. Tylko wszędzie te 3 miesiące próbne, trochę niepewne w tych czasach...
Nie podoba mi się moja praca, zeszły tydzień byłam praktycznie sama w biurze. Wsparcia nadal mam tyle co nic (jedynie przełożeni gdy mają czas). Rozmawiałam o tym z kolegą pracującym krócej ode mnie o miesiąc i stażystami (miesiąc dłużej) - wszyscy twierdzą, że są problemy z komunikacją, niektórzy nawet przestają nam odpisywać na pytania. Z drugiej strony mam zatrudnienie tutaj aż do lipca, co w obecnych czasach jest chyba istotne... i chyba tylko to mnie trzyma tutaj.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-22, 14:07   #5018
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Karla - no mam dostać w innym terminie, ale czy mnie wtedy znów nie ściągnie? Kto to wie. To jakaś porażka.

Mamy mieć testy na koronowirusa, tzn. na razie jest mowa o testowaniu podopiecznych z temperaturami. Nie wiadomo co tu jeszcze wyjdzie...
__________________
Książkoholiczka

Edytowane przez siabra
Czas edycji: 2020-10-23 o 13:50
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 14:23   #5019
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Ja nie mam pojęcia, co robić z moją obecną pracą. Cały czas szukam i rekrutuję się gdzieś indziej, ale widzę że okres wypowiedzenia bardzo zniechęca. Miałam obiecującą rozmowę w poniedziałek jako tester oprogramowania - jedyny minus to forma zatrudnienia tylko jako umowa zlecenie lub B2B. Dzisiaj mam kolejną i chyba nikogo nie znaleźli w przeciągu miesiąca, bo wrzucili to ogłoszenie ponownie. Tylko wszędzie te 3 miesiące próbne, trochę niepewne w tych czasach...
Nie podoba mi się moja praca, zeszły tydzień byłam praktycznie sama w biurze. Wsparcia nadal mam tyle co nic (jedynie przełożeni gdy mają czas). Rozmawiałam o tym z kolegą pracującym krócej ode mnie o miesiąc i stażystami (miesiąc dłużej) - wszyscy twierdzą, że są problemy z komunikacją, niektórzy nawet przestają nam odpisywać na pytania. Z drugiej strony mam zatrudnienie tutaj aż do lipca, co w obecnych czasach jest chyba istotne... i chyba tylko to mnie trzyma tutaj.
Testerzy oprogramowania to chyba dość przyszłościowa praca i nieźle płatna. Jeśli chodzi o zlecenie to zależy na jakich warunkach. Może wszystko będziesz miała jak na etacie ale umowę zlecenie.

Strasznie Ci współczuję tej roboty, beznadzieja i strasznie się męczysz
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 18:05   #5020
user5228
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 62
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Tylko wszędzie te 3 miesiące próbne, trochę niepewne w tych czasach...
Wszędzie można Cię na początku zatrudnienia zwolnić z minimalnym okresem wypowiedzenia, nawet jeśli nie masz oficjalnie okresu próbnego.
user5228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 18:27   #5021
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość

Nie bardzo rozumiem tej obawy o kwarantannę - boisz się samego zarażenia czy jak? bo kwarantanna to dopiero jak ktoś chory, chyba że ktoś z otoczenia złapie i wysyłają np. cały dział. A tak to cóż, będzie co będzie. Chociaż nikt tego nie chce.

Boję się, że wpadnę na kwarantannę z powodów pozazawodowych - np. będzie pozytywny mój facet, moja przyjaciółka, inne osoby, z którymi spędzam najwięcej czasu. I nie będę mogła iść do pracy. Jak polecimy w pracy to luz. Mam 10 dni do rozpoczęcia pracy i zwyczajnie mnie to stresuje, chociaż wiem, że nie pracują tam ludzie pozbawieni wyobraźni.


Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Pisanie mi sprawia przyjemność, research też i marketing także akurat to brzmi dla mnie ciekawe. Ale czy po to tym są jakieś możliwości dalszej kariery?

Sama nie wiem.. nie jestem pewna, czy chciałabym wyjechać, i nie wiem jakie mogłabym mieć tam możliwości bez dobrej znajomości języka... więc trochę jednak taka ulga...

Myślę, że jak najbardziej jest tutaj przyszłość. Widzę też kilka pomysłów na zmianę branży, wykorzystując skilla z pisaniem.

I wydaje mi się to przyszłościowe, pod warunkiem oczywiście dostosowania się do rynku, bo za 5, 10, 20 lat będą inne formy, środki i potrzeby. Myślę, że bez znaczenia w sumie, jaka to branża - jak wszędzie.


Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Jaką umowę Ci proponują?

Ja już się nacieszyłam wolnym... Już dziś dyr. dzwoniła, żebym jutro przyszła na dniówkę i potem na noc. Powód - 2 koleżanki na L4... Niby się spodziewałam telefonu, a jednak liczyłam na to, że mi się uda. Nawet szczególnie nie wypoczęłam, robiąc generalne porządki w domu... Ajjj....

Współczuję Od początku chyba nie miałaś jeszcze urlopu, co?

Mi zostały 3 dni w pracy i 3 dni urlopu. Chcieli mi zapłacić za ten urlop, ale szczerze jestem wykończona i chcę odpocząć. Mamy dużo pracy, a firma jeszcze nie znalazła kogoś za osobę, która wejdzie za mnie (przejście z innego działu i wakat u nich).
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-22, 23:55   #5022
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

leille;88220521] Rozumiem. Też z geografią mam podobnie, ale nie szarpnęłam się z nią na maturę, chociaż przeszło mi to przez myśl, bo ileś działów uwielbiam od dziecka.
Bardzo ciekawy zawod jak opowiadasz, szkoda, że faktycznie mocno limitowany.
Będę trzymała kciuki by udało Ci się coś znaleźć pokrewnego.

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Jaką umowę Ci proponują?

Ja już się nacieszyłam wolnym... Już dziś dyr. dzwoniła, żebym jutro przyszła na dniówkę i potem na noc. Powód - 2 koleżanki na L4... Niby się spodziewałam telefonu, a jednak liczyłam na to, że mi się uda. Nawet szczególnie nie wypoczęłam, robiąc generalne porządki w domu... Ajjj....
Współczuję Wiem, że z pracą niełatwo teraz, a u Ciebie chyba w ogóle kiepsko, ale w takiej sytuacji bym szukała innej posady. Jednak ja nie pozwolę sobie na takie sytuacje. Człowiek nie może ani chwili odpocząć, bo ciągle stres.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88226046]Boję się, że wpadnę na kwarantannę z powodów pozazawodowych - np. będzie pozytywny mój facet, moja przyjaciółka, inne osoby, z którymi spędzam najwięcej czasu. I nie będę mogła iść do pracy. Jak polecimy w pracy to luz. Mam 10 dni do rozpoczęcia pracy i zwyczajnie mnie to stresuje, chociaż wiem, że nie pracują tam ludzie pozbawieni wyobraźni.[/QUOTE]

W takie sytuacji chyba ta kwarantanna jest sankcjonowana prawnie i masz l4 tak? czy ja coś mieszam. Ale fakt, jak dopiero zaczynasz no to wiadomo, chociaż przecież to totalnie niezależne od Ciebie mimo wszystko, a nie sądze by chcieli by w firmie wszyscy się zarazili i w ogóle :P
Bądź dobrej myśli!
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 08:41   #5023
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Testerzy oprogramowania to chyba dość przyszłościowa praca i nieźle płatna. Jeśli chodzi o zlecenie to zależy na jakich warunkach. Może wszystko będziesz miała jak na etacie ale umowę zlecenie.

Strasznie Ci współczuję tej roboty, beznadzieja i strasznie się męczysz
Męczę się, to fakt. Zaraz miną 3 miesiące a nic się nie zmienia... ciągle mam te same myśli, co na początku. Serce mówi mi jedno, rozum drugie.

Cytat:
Wszędzie można Cię na początku zatrudnienia zwolnić z minimalnym okresem wypowiedzenia, nawet jeśli nie masz oficjalnie okresu próbnego.
Wiem, tylko tutaj mam podpisaną umowę na rok. I raczej mnie nie zwolnią, bo zwyczajnie mnie potrzebują.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 12:49   #5024
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

nie zadzwonili a niby rozmowa poszła tak świetnie.
ehh.. nie nadaję się do niczego
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 12:51   #5025
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
nie zadzwonili a niby rozmowa poszła tak świetnie.
ehh.. nie nadaję się do niczego
Daj spokój, powodów może być multum.
Mój mąż miał we wtorek rozmowę, zaraz potem mieli mu wysłać jakieś papiery na maila, do dzisiaj cisza. Zadzwonił się upewnić o co chodzi, okazało się, że covid w firmie i wszyscy czekają na wynik wymazów, więc wszystkie tematy stoją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 13:22   #5026
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Ja nie mam pojęcia, co robić z moją obecną pracą. Cały czas szukam i rekrutuję się gdzieś indziej, ale widzę że okres wypowiedzenia bardzo zniechęca. Miałam obiecującą rozmowę w poniedziałek jako tester oprogramowania - jedyny minus to forma zatrudnienia tylko jako umowa zlecenie lub B2B. Dzisiaj mam kolejną i chyba nikogo nie znaleźli w przeciągu miesiąca, bo wrzucili to ogłoszenie ponownie. Tylko wszędzie te 3 miesiące próbne, trochę niepewne w tych czasach...
A nie masz 2 tygodniowego okresu jeszcze?
Ogólnie śmieszy mnie to jak firma chce kogos na "od zaraz" a ogłoszenie rekrutacyjne ma ważność 60 dni, albo jak sama rekrutacja ciągnie się miesiące (jak ta moja odpowiedz zwrotna co dostałam ją w pazdzierniku a wysłalam zgłoszenie w lipcu )

helvetet
spokojnie, może jeszcze zadzwonią, może mają jakąś obsuwę
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 13:31   #5027
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ogólnie śmieszy mnie to jak firma chce kogos na "od zaraz" a ogłoszenie rekrutacyjne ma ważność 60 dni, albo jak sama rekrutacja ciągnie się miesiące (jak ta moja odpowiedz zwrotna co dostałam ją w pazdzierniku a wysłalam zgłoszenie w lipcu )
bo "od zaraz" to każdy inaczej interpretuje
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 13:35   #5028
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88227945]bo "od zaraz" to każdy inaczej interpretuje [/QUOTE]

Ręce opadają


A korzystacie z opcji "aplikuj ponownie" na pracuj.pl albo wysyłacie ponowie zgłoszenia na to samo ogłoszenie jesli widzicie że jest ponawiane ale Wasza aplikacja cały czas nie jest otwarta?
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 13:52   #5029
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88226046]Boję się, że wpadnę na kwarantannę z powodów pozazawodowych - np. będzie pozytywny mój facet, moja przyjaciółka, inne osoby, z którymi spędzam najwięcej czasu. I nie będę mogła iść do pracy. Jak polecimy w pracy to luz. Mam 10 dni do rozpoczęcia pracy i zwyczajnie mnie to stresuje, chociaż wiem, że nie pracują tam ludzie pozbawieni wyobraźni.





Myślę, że jak najbardziej jest tutaj przyszłość. Widzę też kilka pomysłów na zmianę branży, wykorzystując skilla z pisaniem.

I wydaje mi się to przyszłościowe, pod warunkiem oczywiście dostosowania się do rynku, bo za 5, 10, 20 lat będą inne formy, środki i potrzeby. Myślę, że bez znaczenia w sumie, jaka to branża - jak wszędzie.





Współczuję Od początku chyba nie miałaś jeszcze urlopu, co?

Mi zostały 3 dni w pracy i 3 dni urlopu. Chcieli mi zapłacić za ten urlop, ale szczerze jestem wykończona i chcę odpocząć. Mamy dużo pracy, a firma jeszcze nie znalazła kogoś za osobę, która wejdzie za mnie (przejście z innego działu i wakat u nich).[/QUOTE]

No dopiero teraz - wykorzystałam aż dzień! i już zadzwoniła po mnie. Wiem, że nie miała wyboru, ale to dobijające lekko.
Przeglądam ogłoszenia, ale dla pielęgniarek rzadko coś się pojawia i oczywiście z konkretnymi wymogami (konkretne kursy). Ja mam kurs szczepień, ale nie mam np. EKG, którego wymagają w przychodniach (oczywiście kiedy pracowałam w przychodni, robiłam EKG ) Teraz tego kursu nie realizują u nas (był w czerwcu, ale wtedy byłam akurat bezrobotna a kurs 600zł i się nie zapisałam). Nie wiadomo kiedy znów będą go realizować. W przyszłym roku pewnie. Z kolei, żeby np. zrobić kurs opieki długoterminowej, który mnie interesuje (kwalifikacyjny), muszę mieć zrobiony kurs leczenia ran (specjalistyczny).... No jeden cyrk. Oczywiście wszystko na swój koszt. Teraz po studiach nie łatwo się gdzieś w fajne miejsce wbić, bo poza doświadczeniem wymagają miliona kursów...
Robię kursy dokształcające (też płatne, ale to koszt kilkudziesięciu zł, a nie kilkuset), biorę udział w bezpłatnych webinarach, po których mogę otrzymać zaświadczenie - żeby dopisać coś wartościowego do CV, coś aktualnego mieć a nie sprzed paru lat. Teraz robię takie, które mogą być pomocne w mojej aktualnej pracy - dot. osób niepełnosprawnych, z upośledzeniem umysłowym, dot. np. bezpiecznego transportu podopiecznego itp. Planuję szkolenie dot. choroby Alzhaimera...
Wcześniej robiłam typowo żłobkowe i przy aplikowaniu do żłobków fajnie te szkolenia wyglądały, szczególnie, że było ich sporo i na pewno miały jakiś wpływ na odzew, w końcu z 3 się odezwali do mnie.

Nie wiem, co będzie. Na razie nie rzucę tej pracy, choć uwierzcie, że mam na to ochotę. Problem w tym, że muszę zarabiać. Doświadczenie z takiego miejsca też nie jest bez znaczenia. No zobaczymy. Niedługo mi minie 4 miesiące. Krótko jeszcze, żeby uciekać, chyba, że miałabym w kieszeni inną ofertę.
__________________
Książkoholiczka

Edytowane przez siabra
Czas edycji: 2020-10-23 o 14:08
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-23, 15:06   #5030
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
A korzystacie z opcji "aplikuj ponownie" na pracuj.pl albo wysyłacie ponowie zgłoszenia na to samo ogłoszenie jesli widzicie że jest ponawiane ale Wasza aplikacja cały czas nie jest otwarta?
Ja czasami tak, jak mam poczucie, że mi zależy na stanowisku i się nadaję.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 21:44   #5031
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ręce opadają


A korzystacie z opcji "aplikuj ponownie" na pracuj.pl albo wysyłacie ponowie zgłoszenia na to samo ogłoszenie jesli widzicie że jest ponawiane ale Wasza aplikacja cały czas nie jest otwarta?
Ja do obecnej pracy aplikowałam dwa razy w przeciągu jakiegoś pół roku, tylko to były dwa stanowiska. Przy pierwszym nawet nie zostałam zaproszona na rozmowę, a później przy drugim ogłoszeniu rozmowa, testy no i zatrudnienie więc czasami warto aplikować ponownie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 08:23   #5032
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Ja do obecnej pracy aplikowałam dwa razy w przeciągu jakiegoś pół roku, tylko to były dwa stanowiska. Przy pierwszym nawet nie zostałam zaproszona na rozmowę, a później przy drugim ogłoszeniu rozmowa, testy no i zatrudnienie więc czasami warto aplikować ponownie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, super historia

a wiecie co moja prezesowa zarządziła? Mamy być pod telefonem i mailem non stop, w tygodniu, w weekend, w święta, póki trwa pandemia, i mamy w ten sam dzień odpowiadać na maile od zarządu.
Dodajmy, że pracujemy 8 godzin. Chyba coś się komuś coś pomyliło ale bym chciała złożyć wypowiedzenie
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 08:33   #5033
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
O, super historia

a wiecie co moja prezesowa zarządziła? Mamy być pod telefonem i mailem non stop, w tygodniu, w weekend, w święta, póki trwa pandemia, i mamy w ten sam dzień odpowiadać na maile od zarządu.
Dodajmy, że pracujemy 8 godzin. Chyba coś się komuś coś pomyliło ale bym chciała złożyć wypowiedzenie
O matko, ale żenada :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 10:31   #5034
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Męczę się, to fakt. Zaraz miną 3 miesiące a nic się nie zmienia... ciągle mam te same myśli, co na początku. Serce mówi mi jedno, rozum drugie.
Mam to samo, niestety. Niby spoko, teraz jesteśmy we dwie, a nie w trzy i jakoś prościej mi się dogadać z ta laską niż z tą, której nie ma.
Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
I raczej mnie nie zwolnią, bo zwyczajnie mnie potrzebują.
Usłyszałam to samo, że nawet jakby miał być postój (wtedy nie dostaję umowy, a co za tym idzie pieniędzy) to po postoju dzwonią do mnie bo zwyczajnie nie ma kto pracować. Ale co z tego, jak cały czas mam miesięczne umowy z agencją? A w związku z druga falą korony na pewno nie będę miała teraz dłuższych umów i nie przejdę na umowę bezpośrednio z firmą
Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
A korzystacie z opcji "aplikuj ponownie" na pracuj.pl albo wysyłacie ponowie zgłoszenia na to samo ogłoszenie jesli widzicie że jest ponawiane ale Wasza aplikacja cały czas nie jest otwarta?
Nigdy tak nie robiłam
Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
a wiecie co moja prezesowa zarządziła? Mamy być pod telefonem i mailem non stop, w tygodniu, w weekend, w święta, póki trwa pandemia, i mamy w ten sam dzień odpowiadać na maile od zarządu.
Dodajmy, że pracujemy 8 godzin. Chyba coś się komuś coś pomyliło ale bym chciała złożyć wypowiedzenie
Super, to tak jak u mnie szef na HO, ale zarządził przekazywanie zmian z jego udziałem, więc zamiast wychodzić o 14:00 pierwsza zmiana będzie wychodzić 14:10 z biura... bo on chce wiedzieć co się dzieje, jakie są problemy i w ogóle
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 13:10   #5035
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Boże co za cyrk się dzieje naokoło... Ja po nocce, 12:30 telefon - trzeba jeszcze przyjść 28 i 29.10 bo koleżanka do końca mies. nie wróci z chorobowego. Myślę - trudno. Teraz 4 dni przerwy, to ok. A zaraz dodała "chyba, że jeszcze "któraś padnie"" (w sensie któraś pielęgniarka pójdzie na chorobowe) to będzie dzwonić do mnie. Jestem teraz jedyna wolna i póki co zdrowa (choć już z katarem i bólem gardła, ale nie uciekam na l4) to tak będzie mi tyłek zawracać

Czekamy na wyniki testu na Covid u kilku podopiecznych. Ciekawe co wymyśli, jak komuś wyjdzie pozytywny. Wtedy to dopiero będzie cyrk na kołach!!
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 22:32   #5036
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Nowy wątek tutaj:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278244
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.