Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-14, 19:49   #1
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198

Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok


Mam nadzieję, że moderator nie połączy tego wątku z innym Ale przejrzałam wszystkie wątki odnosnie tego tematu i widzę, że mało w nim informacji od osób które retinoidy stosują od co najmniej roku , dwóch pięciu lat. Większość informacji pochodzi od nowicjuszy, osób które zaczynają przygodę z retinoidami. A mnie ciekawi jedno, czy osoby takie widzą wymierne efekty kuracji, czy naprawdę warto stosowac zorac, retin a itp. Jak oceniacie stan swojej skóry po roku , 2 latach , 5 od rozpoczęcia kuracji.
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 09:24   #2
charliee
Rozeznanie
 
Avatar charliee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 743
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Stosowałam półtora roku i niestety, ale w moim przypadku retinoidy nie wyszły mi na dobre, ale chyba jestem jakimś odosobnionym przypadkiem?
Chodzi mi o zapobieganie zmarszczkom i ich wygładzanie. Z żalem stwierdzam, że retinoidy spowodowały u mnie więcej zmarszczek (szczególnie na czole i pod oczami), wiem że to akurat one były ich przyczyną ponieważ nagle zaczęły mi wychodzić takie brzydkie bruzdy, których wcześniej nie miałam na twarzy. Początkowo myślałam, że to przesuszenie ale niestety miesiąc po odstawieniu retinoidów zmary jak były tak są, ale niezrażona dalej kontynuuowałam kurację czekając na cud i niestety pogłębiając problem. A dodam, że zmary pojawiły się dosyć bardzo szybko odkąd zaczęłam używać Zoracu i Locacidu.

W ostatnich miesiącach kuracji skusiłam się na atrederm myślać, że to ostatnia deska ratunku i niestety to dopiero był błąd, bo uczynił jeszcze większe szkody na mojej skórze. Znów odstawiłam retinoidy, już od prawie miesiąca ich nie używam i niestety skóra wygląda cały czas okropnie. Pamiątka po retinoidach.

Dodam, że dbałam równocześnie o mocne nawilżenie
kilka razy dziennie krem nawilżający, filtry z wysoką ochroną, zresztą ja cały czas unikam słońca, i codziennie obowiązkowo ponad litr wody.

Chyba żałuję, że tak skatowałam swoją twarz, bo przed kuracją nie była szczególnie zła i nie było aż tylu zmarszczek, a teraz? Trochę bruzd przybyło, a mam dopiero 25 lat. Po co mi to było? Nie wiem.... Nie ma cudownego, uniwersalnego lekarstwa dla wszystkich, bo mi coś co w teorii jest zalecane na wyprasowanie zmarszczek i ujędrnienie skóry tylko zaszkodziło.

Ale zauważyłam po przeczytaniu wielu wątków, że większości kobiet chyba retinoidy służą.

Edytowane przez charliee
Czas edycji: 2010-02-15 o 09:27
charliee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 12:01   #3
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Ja jestem bardzo zadowolona z efektów stosowania atredermu, stosuję średnio dwa trzy razy w tygodniu na całą twarz, pod oczy także. Nie łuszczę się praktycznie wcale, czasami na brodzie i czole, wokół nosa. Po wchłonięciu się zaraz nakładam krem, zazwyczaj Babydream z na wiatr lub emulsję p.zmarszczk. Ava Mustela. Moja cera wygląda dobrze, jest gładka, promienna, zmarszczki po oczami mam wygładzone - są bardzo płytkie. Mam wrażenie , że mam lepszą cerę niż 4 lata temu, ogólnie wyglądam młodziej. Ważne jest nawilżanie skóry. Na początku stosowania atredermu nie raz miałam spaloną skórę, zaczerwienioną, łuszczącą się, ale to wszystko minęło. W moim przypadku retinoidy mi służą.

Edytowane przez Amelianna
Czas edycji: 2010-02-15 o 12:02
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 17:06   #4
usa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Stosowalam retinody pół roku jako zabieg przeciwzmarszczkowy. Skóra po nich wygladała na zmeczoną. Zadnego działania przeciwzmarszczkowego nie zauważyłam. Odstawiłam to cudo. teraz moja twarz dochodzi do siebie.
usa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 19:03   #5
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

mam nadzieję, że koś sie jeszcze wypowie. Ja stosuję retinoidy 2 miesiące. Był okres wysypu zmarczczek, potem skóra się wygładziła a teraz znowu widze zmarszczki. akich nie miałam. No ale to początki, mam nadzieę, że wszystko będzie ok/
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 15:24   #6
isska25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 132
Send a message via Skype™ to isska25
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Używam ponad rok zorac i diacenal. Uważam że mam ładniejszą buzię , gładszą , niektóre zmarszczki zniknęły , inne zrobiły się jakby delikatniejsze. Jakieś efekty są napewno, nie żałuję ,że poznałam tę szczególną pielęgnację. Co do filtrów to nie przekonałam się do wyższych niż 20spf . Ogólnie jestem na TAK retinom.
isska25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 15:55   #7
Roxxxana1973
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Odradzam.W momencie kiedy pani zaprzestanie kuracji efekty starzeniowe bardzo sie wzmoga, niestety nasza skora przyzwyczaja sie do tego retinolu i pozniej potrzebuje go coraz wiecej,odradzam zdecydowanie
Roxxxana1973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 17:59   #8
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Cytat:
Napisane przez Roxxxana1973 Pokaż wiadomość
Odradzam.W momencie kiedy pani zaprzestanie kuracji efekty starzeniowe bardzo sie wzmoga, niestety nasza skora przyzwyczaja sie do tego retinolu i pozniej potrzebuje go coraz wiecej,odradzam zdecydowanie

Roxxxana1973, a może coś więcej na ten temat? Podziel się swoją wiedzą.
Jak to "przyzwyczajanie się" przebiega na poziomie komórki?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 16:39   #9
Roxxxana1973
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Ma pani w zupelnosci racje, tak dzialaja kremy z retinolem po dluzszym stosowaniu!!! Pani list powinien byc przestroga
Roxxxana1973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 17:50   #10
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Roxxxana1973, czy mogłaby Pani odpowiedzieć jednak na moje pytanie. Autorytatywny ton, w jakim formułuje Pani swoje wypowiedzi, świadczyć chyba musi o znajomości tematu.

Cytat:
Napisane przez Roxxxana1973
Odradzam.W momencie kiedy pani zaprzestanie kuracji efekty starzeniowe bardzo sie wzmoga, niestety nasza skora przyzwyczaja sie do tego retinolu i pozniej potrzebuje go coraz wiecej,odradzam zdecydowanie
Jak to "przyzwyczajanie się" przebiega na poziomie komórki? Jakie zachodzą tam procesy?

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2010-03-06 o 19:19 Powód: dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 13:08   #11
isska25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 132
Send a message via Skype™ to isska25
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Cytat:
Napisane przez Roxxxana1973 Pokaż wiadomość
Odradzam.W momencie kiedy pani zaprzestanie kuracji efekty starzeniowe bardzo sie wzmoga, niestety nasza skora przyzwyczaja sie do tego retinolu i pozniej potrzebuje go coraz wiecej,odradzam zdecydowanie
Pierwszy raz słyszę takie stwierdzenie "efekty starzeniowe się wzmogą" - może coś więcej na ten temat pani się wypowie - jestem zaskoczona, że może być taki skutek odmładzania się retinolem -hmmm. Teraz będę miała o czym myśleć , tyle się namęczyłam z tym zorackiem żeby go zaakceptowała moja skórka a tu masz ci los taki post. Czekam na więcej informacji
isska25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-10, 14:24   #12
Lenka1000
Rozeznanie
 
Avatar Lenka1000
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 834
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Czy te negatywne informacje na temat pogorszenia skóry po odstawieniu dotyczą też Ystheala?
Lenka1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 15:53   #13
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Też jestem ciekawa, tylko czy osoba, zakładająca uparcie nowe alarmistyczne wątki o złych konserwantach (scalone już przez Moderatorki) i szastająca sloganami, tylko po to, by wzbudzić zainteresowanie tzw. kosmetyką naturalną i móc wspomnieć o produktach wkraczającej właśnie na nasz rynek ekomarki może być wiarygodna?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 20:25   #14
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

witam. Nie stosuję retinoidów długo, ale zaczęłam wątek i chętnie napisze co cłychać na mojej twarzy po 3 miesiącach aplikacji retin a. Ogólnie znosze kuracje bardzo dobrze, minimalne łuszczenie, trochę uwrażliwiła mi sie cera (czasami piecze jak nakładam nowy krem). Co do efektów.
1. zmniejszenie porów!!!!!
2. gładka cera!!!!
3. Ymniejsyenie pryebarwień, chociaż nie wszystkich sie pozbyłam.
4. zmarszczki, no cóż nie wiem co powiedzieć. Do niedawna myslałam, że odstawie retin. Zmarchy wylazły i nie chciały zejść od czasu gdy zaczęłam używac retinu co 2 dzień (czasami codziennie). Przetrzymałam i widzę że jest lepiej, spłyciły się i o to chodziło.
5. Pojawiły sie drobe naczynka, chociaż są b. mało widoczne ale są. Teraz jakby są bledsze, trzeba sie przyjżeć.

6. niestety ale z powodu złego używania filtru (za mało) nabawiłam się małego przebarwienia na policzku
no ale teraz jestem mądrzejsza i wale na twarz przepisową ilość.


Tak ze polecam moja kurację. Od jesieni przechodze na cos silniejszego.
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 13:44   #15
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Stosuje retinoidy już ponad dwa lata, nie pamiętam dokładniej daty – musiałabym poszukać pierwszego posta na ten temat, tu na forum

Zaczęło się od tego, ze chciałam pozbyć się lwiej zmarszczki, a przy okazji również trądziku.
Bo mam trądzik grudkowo – zaskórnikowy. kilku dermatologów próbowało pomóc mi się go pozbyć, ostania powiedziała, ze taka już moja uroda i po prostu muszę w miarę często chodzić na oczyszczanie – no marne pocieszenie…

Ale wracając do tematu. Trudno jest mi samej obiektywnie ocenić w jakim stopniu retinoidy mi pomogły,w końcu widzę swoja twarz codziennie. ale po reakcjach otoczenia stwierdzam, ze bardzo. Często jestem brana za studentkę – koniecznie chcą mi sprzedać bilet studencki, lub proszą o okazanie legitymacji studenckiej
(w tym roku skończę 28lat).
Ostatnio osoba, na której obiektywnej ocenie naprawdę mogę polegać zapytałam mnie co zrobiłam ze swoja lwią zmarszczka, bo jakby się zmniejszyła...
No i trądzik mam o polowe mniejszy niż dwa lata temu

Oczywiście nie zawsze było tak różowo, pod koniec zeszłego roku miałam ‘zwątpienie retinoidowe’.

Trudno je zdobyć, trzeba wypraszać receptę, a w aptekach tez czasem z nimi krucho. Albo sprowadzać bóg-wie-skąd… no i czasem zdarza mi się jeszcze łuszczyć.

Ale tak mi to już weszło w nawyk, ze chyba nie potrafiłabym się nie retinoidowac co pare dni i chyba nie potrafiłabym już zrobić sobie makijażu bez nałożenia wcześniej filtra...
więc, z mojego punktu widzenia - warto było

__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 15:39   #16
madziuchna78
Raczkowanie
 
Avatar madziuchna78
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 243
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Witam

Stosuję Retin A od ponad pół roku - może nawet dłużej. Początki były koszmarne. Nakładałam dwa razy w tygodniu na noc. Mimo to skóra wyglądała na zmęczoną i co tu dużo mówić - starą! Porobiły mi się zmarchy.

Jednak ostatnio widzę duuuużą poprawę. Retinu A używam w zasadzie codziennie - czasem robię dzień przerwy. Rano nakładam Flavo C 15% (wcześniej stosowałam to z BU, ale nie służyło mi chyba dobrze) na to obowiązkowo filtr Avene +50. Czasem aplikuję sobie maseczkę nawilżającą Payot (choć ostatnio dawno jej nie nakładałam). Buzia wygładziła się - zmarch jakby mniej. Mam nadzieję, że skóra się nie pogorszy i będzie już tylko lepiej

Aha! mam 32 lata, a ostatnio ktoś dawał mi 27 Miłe
madziuchna78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 17:39   #17
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

jak patrze na cery koleżanek w moim wieku to widze, że ze mna jest naprawdę dobrze. No ale one rozmawiają o wiosennym opalaniu, solarium a ja siedzę wtedy cichutko i nikomu nie wspominam, że wale na twzrz po 2 ml kilka razy dziennie filtr 50. Ostatnio pewna starsza ale bardzo elegancka Pani z którą moałam okazję chwilkę rozmawiać była zdziwoina jak zobaczyła, że mój syn ma 7 lat. Zapytała ile miałam lat jak go urodziłam. Jak odpowiedziałam ze 29 to była w szoku. Dawałam mi 19-20. Ależ byłam z siebie dumna
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 00:01   #18
darencja79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 47
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

no niestety z waszych opinii wynika ze retinoidy wcale nie są takie rewelacyjne. A już niektóre opinie przeraziły mnie. obawiam sie czy stosowanie retinoidów ma sens..
__________________
http://www.****************

Co cię nie zabije, to cię wzmocni!
darencja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 09:49   #19
platek rozy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Tez tak mam. Sym 10 lat i wszyscy jacys zgorszeni ile ja lat musialm miec jak go urodzilam, bo wygladam na 25.
Na plaze chodze w sweterku i siedze pod parasolka. Do pracy filtr SP50.
Kobiety kompletnie ignoruja doniesienia naukowcow, to niech sie ratuja retinolem.
platek rozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-11, 10:58   #20
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Cytat:
Napisane przez darencja79 Pokaż wiadomość
no niestety z waszych opinii wynika ze retinoidy wcale nie są takie rewelacyjne. A już niektóre opinie przeraziły mnie. obawiam sie czy stosowanie retinoidów ma sens..

ma sens, uwierz mi. Owszem początki są trudne, ale warto. Mam 36 lat, w tym roku zauważyłam zmarchy jakich wcześniej nie było. Od 3 miesięcy stosuje retin a i zmarszczki są duuuuzo mniejsze, a cera lepsza niż 5 lat temu. Zmniejszyły sie pory, przebarwienia, nawet naczynka które się pojawiły w trakcie gdzies zniknęły (wczoraj ich szukałam i nie znalazłam). A więc warto
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 18:19   #21
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

witam po przerwie urlopowo-retinowej. Od następnego tygodnia wracam do retin a. Pogoda sie psuje, słoneczka coraz mniej. Mój plan jest taki:
1. retin a- jak przyzwyczaje skórę przejdę na zorac oraz antederm (chyba jakoś tak)
2. osttre nawilżanie (mam juz ktem talgo, maseczki nawilżające, w planach serum z wit.c)

Zobaczymy coz tego wyjdzie
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 10:16   #22
endzeit
Raczkowanie
 
Avatar endzeit
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 31
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

hm.. rozumiem, że retinoidy są jakieś mocno przeciwzmarszczkowe, tak ?
bo tak się składa, że mam.. no prawie już 20 lat, generalnie na zmarszczki póki co nie narzekam, ale mam.. w ogóle nie sprężystą skórę.. do tego wrażliwą, z naczynkami, zaskórnikami - przerąbane :P i zastanawiam się... czy te retinoidy mogłyby pomóc w zwiększeniu sprężystości.. ?
endzeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 19:02   #23
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

uzywam retinoidow ponad rok, na poczatku wysyp, przy zmianie retinoidu na inny tez wysyp(mam tradzik grudkowo-krostkowy i tlusta skore), ale ogolnie jestem baardzo zadowolona. przy tradziku wysypy sa normalne bo skora sie oczyszcza(nawet do 3 miesiecy moga twac, jesli po tym czasie nie ustepuja to nalezy zmienic retinoid bo nie kazdemu wszystko pasuje)
efekty:
- gladsza skora
- wiekszosc blizn splycona(albo wogole nie ma)- to tez zasluga kwasu
- mniejsze przetluszczanie skory
- duuzo mniej pryszczy( raz lepiej raz gorzej ale nie taka masakra jak kiedys)
to chyba duzo? przynajmniej dla mnie tak. znajomi widza roznice, wiele osob twierdzi ze nie mam juz probemu(widza mnie w makijazu :P- mineralnym oczywiscie)
ps. zapraszam na forum mineralne

tak wiec zachecam do retinoidow, ale z rozwaga. lekarze nie zawsze mowia o wszystkim. to zabawa dla cierpliwcow, ale warto dla tych efektow
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 09:24   #24
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Ja też stosuję retinoidy ponad rok. Początkowo nie było źle, troszkę złuszczania, efektów brak. Później zmiana retinoidu - czerwone palące placki, łuszcząca się boląco skóra itd..później retinoidy wewnętrznie, po kuracji powrót do retinu i tu niespodzianka! Ogromna tolerancja, mogłam stosować codziennie, żadnego łuszczenia, placków, podrażnienia. Ostatnio zmiana na Zorac. Działa mocniej niż retin. Nie mogę używać codziennie i łuszczę się, ale to dobrze, bo chcę pozbyć się blizenek.

Ja wiem, że retinoidy działają moja skóra jest taka "zbita", zdrowa, jędrna. Oprócz tego prawie zniknęły mi zmarszczki między brwiami, a taka pozioma na czole znacznie się spłyciła, a czoło mam pancerne, nigdy mi nie oblazło. Blizenki na policzkach są, ale też płytsze, mniejsze. Mam trochę zaskórników, trochę skóra się przetłuszcza, ale wszystko w normie. I nie zaliczałam przy każdej zmianie wysypu

Ja ze swojej strony zdecydowanie polecam!
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 09:49   #25
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

zaczęłam wczoraj od retin a.ponieważ wcześniej dobrze go tolerowałam, chcę ominąć długą fazę przygotowawczą (poprzednio zaczynałam 1 raz w tyg, z kremem potem bez, po 2 miesiącach 2 razy itd). Teraz trochę to przyśpieszę, zacznę od 2 razy w tyg. jak będzie ok. to 3 a potem 4. Jak przejdę ten etap - zacznę zorac. Mam nadzieje na spłycenie zmarszczek, bo niestety ale w moim wieku wyłażą staja się widoczne. Chcę również lepiej niż poprzedni nawilązać skórę, bo niestety ale lekko odpuściłam ten temat i doprowadziłam skórę do przesuszenia. Jakich kosmetyków stosujesz do nawilżania? Narazie mam krem talgo, i zestaw maseczek nawilżających - stosuje je wieczorem. Planuje zakupić krem nawilżający iwostin. No i filtry - Aneve spf 50
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 15:32   #26
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

xeniu, zaglądałaś już tutaj o nawilżaniu...?

W temacie...
Stosuję kuracje retinoidami praktycznie od czasu pojawienia się na forum. No może chwilę potem.
Skupiam i zawsze skupiałam się na działaniu anty w kierunku fotostarzenia skóry oraz przeciwzmarszczkowym, choć to co w ciągu lat dwóch (dwóch cykli półrocznych) Atrederm zrobił z moją skórą ponad jest naprawdę nie do opisania. Oczywiście w tym jak najbardziej pozytywnym sensie.
Zaczynałam od Diacnealu, jednak szybko zniechęciłam się. Od lat w kosmetykach pielęgnacyjnych odpowiadają mi konsystencje płynne i strzałem w dziesiątkę okazał się Atrederm.
Pomijam już wygładzenie buźki, ujednolicenie kolorytu i zmniejszone pory. Regularna aplikacja oraz stosowanie filtrów spf50 przy skutecznym nawilżaniu sprawiła, że twarz wygląda jasno-owszem, ale zdrowo i przyjemnie dla oka.
Może jestem przewrażliwiona na tym punkcie, ale naprawdę wydaje mi się, że dostrzegam różnice między sobą, a koleżankami w zbliżonym wieku, które często ładują na twarz co tylko się da i regularnie korzystają z solarium. Nie tylko widzę, ale również słyszę - wizualnie jestem oceniana na mniej lat niż faktycznie licznik wskazuje.
Działanie przeciwzmarszczkowe... Zauważyłam przeciw powstawaniu nowych - tu się zgodzę. Czy spłyca już istniejące? Osobiście nie odnotowałam.
Minusy? Opóźniony zapłon i regularna wylinka. Trzeba się przyzwyczaić. W cyklu tygodniowym mniej więcej dwa dni rolowanych skórek.
W tym roku nie zdecydowałam jeszcze czy wybiorę tretinoinę. Efekty według mnie są na tyle trwałe, że... nie czuję takiej potrzeby. Myślę o czymś innym.

Przy retinoidach nigdy nie należy generalizować i dobierać odpowiednio do siebie oraz do celu, który chce się osiągnąć. Efekty mogą być naprawdę różne.
Ja polecam Atrederm i polecę go każdemu, ale nie każdy musi przeżywać to równie pomyślnie.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 19:17   #27
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

dzięki z cenne informacje. Retin zaczełam 3 tyg. temu, znosze go dosc dobrze, lepiej niż poprzednio. teraz przechodze etep pogorszenia, przesuszenia. Wiem, ze to przejściowe. Mysle, że pociągne retin do listopada a potem przejde na arederm. Powiedz mi, czy stosujesz go pod oczy? Retin nakładam ale skórę mam strasznie przesuszoną, zmarchy wylazły na wierzch.
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 19:41   #28
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Stosowałam, choć z przesuszeniem w okolicach oczu miałam najmniejszy problem, a skórki nie odchodziły tam prawie wcale.

Polecam lekturę atredermowego wątku.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 19:06   #29
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

a jakich nawilżaczy używasz? ja narazie mam tylko ava mustelle, ale przy atredemie chyb będzie a słaba.

a wątki o nawilązniu i retinach przeglądam rzadko, 2 małych dzieci mi nie pozwala na spedzanie czasu przy komie. pozdr
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 14:49   #30
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Odświeżam wątek bo jest ciekawy.
Jakie rodzaje retinoidów są aktualnie dostępne w aptekach?
Mam na myśli głównie Retin A, Zorac...
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-02 07:32:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.