dlaczego moje włosy nie kręcą się od nasady? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-18, 19:38   #1
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764

dlaczego moje włosy nie kręcą się od nasady?


witajcie zakręcone pisze do was z takim o to pytaniem..dlaczego moje włosy kręcą się ale nie od nasady głowy tylko gdzieś w połowie? dziwnie to wygląda ja zawsze ugniatam włosy w koszulkę nastepnie dodaję piankę..mam fajne loki ale tylko na dole..czekam na odpowiedzi
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-03-20 o 13:38
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 20:22   #2
_Whatever_
Przyczajenie
 
Avatar _Whatever_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 14
Dot.: pomocy

Może po prostu już taka Twoja uroda, z tego co zauważyłam wiele osób ma ten 'problem'
__________________
farbowany rudzielec

http://na-wlasnej-skorze.blogspot.com
_Whatever_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 17:36   #3
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: pomocy

pewnie dlatego, że masz fale. Typ 2 kręci się od połowy głowy i nie zmusisz go, zeby krecił sie od czubka. Ewentualnie masz zaniedbany wyższy typ, który musisz zaczac pielęgnowac według zasad dla kreconych, żeby skręt poszedł wyżej.

sama mam typ 2a i moje włosy wywijają sie dopiero na poziomie oczu. i nie uwazam tego za defekt, wręcz przeciwnie.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 13:38   #4
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: pomocy

Moje z kolei są lokami, ale zaniedbane kręciły się od poziomu oczu, a nie od nasady.
Obecnie kręcą się od nasady, są zadowolone i zadbane. Po prostu szczęśliwe loki
Kiedy są dłuższe i ciężkie - mam ich mało, ale są dość grube - skręt schodzi niżej.

Póki nie zamieścisz zdjęć, nie da się powiedzieć, co się dzieje.
Póki nie napiszesz, co z nimi robisz, nie da się określić, dlaczego tak się dzieje.
A jeśli tylko ugniatasz na piankę, a pielęgnacja kuleje - tak strzelam, bo nie mam zielonego pojęcia, nie napisałaś - to nie ma co się dziwić, że reaguje tylko przykońcówkowa część włosa.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-03-20 o 13:39
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 12:36   #5
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: dlaczego moje włosy nie kręcą się od nasady?

moje włosy tez zaczynają kręcić się mniej więcej od wysokości oczu i wcale nie uważam, że wyglądają źle! wręcz przeciwnie.
Spróbuj pielęgnacji CG, może skręt podejdzie wyżej
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 20:21   #6
modnisia_monisia
Raczkowanie
 
Avatar modnisia_monisia
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 70
Dot.: dlaczego moje włosy nie kręcą się od nasady?

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
witajcie zakręcone pisze do was z takim o to pytaniem..dlaczego moje włosy kręcą się ale nie od nasady głowy tylko gdzieś w połowie?
Mam dokładnie to samo!
Mam długie włosy dlatego zaczeło mi to przeszkadzac, bo "na górze" byłam ulizana, a na dole śmieszne loki i fale... ale znalazłam sposób!
Uznałąm, że kręcą mi sie tylko końcówki, więc postanowiłam pocieniować je na CAŁEJ DŁUGOŚCI! MOje kosmyki są od 6 cm do 50 cm! dzieki temy mam burze fal na całej głowie! naprawde polecam! Gdybym miała takie małe pierścionki naturalnie to one sie zawsze od skóry kręcą, niestety moim falom trzeba pomóc pianką, ale po cieniowaniu jest rewelacyjnie
modnisia_monisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 20:48   #7
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: dlaczego moje włosy nie kręcą się od nasady?

Cytat:
Napisane przez modnisia_monisia Pokaż wiadomość
Mam dokładnie to samo!
Mam długie włosy dlatego zaczeło mi to przeszkadzac, bo "na górze" byłam ulizana, a na dole śmieszne loki i fale... ale znalazłam sposób!
Uznałąm, że kręcą mi sie tylko końcówki, więc postanowiłam pocieniować je na CAŁEJ DŁUGOŚCI! MOje kosmyki są od 6 cm do 50 cm! dzieki temy mam burze fal na całej głowie! naprawde polecam! Gdybym miała takie małe pierścionki naturalnie to one sie zawsze od skóry kręcą, niestety moim falom trzeba pomóc pianką, ale po cieniowaniu jest rewelacyjnie
tylko,że moje włosy strasznie wypadają mi ostatnio i nie chcę ja cieniowac póki co
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-23, 19:34   #8
leja2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 88
Dot.: dlaczego moje włosy nie kręcą się od nasady?

Podepnę się pod temat

Moje włosy również nie kręcą się od nasady, tylko znaaacznie niżej. Do tego są długie, baaardzo cienkie, mam ich mało (lubią wypadać) i przy głowie są strasznie ulizane, przez co prześwitują mi uszy (choć nie mam odstających :P ) i robią się dziwne przedziałki. Nie wiem co mam z nimi zrobić. Suszenie włosów do dołu głową efekty nie przyniosło - może tylko tyle, że były jeszcze większym sianem. W ogóle moje włosy za bardzo suszarki nie lubią. Jak myślicie - pocieniować je? Tylko mam ich tak mało, że boję się, że w ogóle będzie masakra Jakby co, mogę wstawić zdjęcie.
Proszę o pomoc - mam dość swoich włosów i mam zamiar iść do fryzjera coś z tym zrobić, ale nie chcę się zdawać na niego, bo mało który fryzjer potrafi zająć się włosami kręconymi (moje przynajmniej kiedyś takie były, teraz są falowane - głównie przez wiązanie je na noc po umyciu w warkocz, żeby ranem nie mieć gniazda). Poza tym fajnie by było, gdybym potem też potrafiła się uczesać, a nie tylko latać do fryzjera.
leja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 11:10   #9
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: dlaczego moje włosy nie kręcą się od nasady?

Z wypadaniem, ulizaniem i innymi problemami włosowymi da się walczyć. Temu poświęcone jest całe to forum.
Oczywiście, ze przyda się zdjęcie. Podobnie jak opis pielęgnacji - często same nie wiemy, że robimy włosom krzywdę.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 20:50   #10
leja2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 88
Dot.: dlaczego moje włosy nie kręcą się od nasady?

Dziękuję za zainteresowanie się tematem

Pielęgnacja jest baaardzo prosta niestety - brak czasu :/ Przy każdym myciu włosów na jakąś godzinę/dwie (czasami dłużej) nakładam oleje na włosy (np. kokosowy, z winogron, lniany), potem myję szamponem (dove), nakładam na kilkanaście minut maskę Bioetica Crema di Esenza (do zniszczonych i suchych). Potem nakładam odrobinę olejku na włosy (kokos lub z babydream dla mam), na końcówki duuuuuuuużo, bo i tak przez noc się wytrze, a na całe włosy odżywkę bez spłukiwania - albo pantene do zniszczonych (ta najlepiej działa na moje włosy), albo z radicala w takich malutkich tubkach). Włosy zaplatam w luźny warkocz i idę spać. Rano są lekko wilgotne, więc czasami muszę je lekko podsuszyć. Przez ten warkocz włosy mi się tak nie kręcą (na zdjęciu poniżej to będzie widać). Gdybym je zostawiła do wysuszenia przez ileś godzin, to by się lepiej skręciły - ale na to nie mam czasu. A gdybym nie zrobiła warkocza, to bym rano wyglądała jak miotła Denerwuje mnie ten brak objętości u nasady włosów (zawsze miały z tym problem, chociaż również zawsze obciążałam je masą odżywek bez spłukiwania - ciężkie gorzej się kręcą). Mam zamiar kupić suszarkę z dyfuzorem i tak - umyć włosy wieczorem, a potem je wysuszyć. Rano nie mam czasu na to niestety
Włosy zniszczyłam rozjaśniaczem zawsze miałam suche (jak to kręcone), ale nigdy aż tak. Mój błąd. Mam zamiar iść na dniach do fryzjera zafarbować włosy na jasny blond (tak mi znacznie lepiej, niż w ciemnym blondzie, naturalnym), a dodatkowo ściąć, tylko jak?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_7502k.jpg (94,7 KB, 347 załadowań)
leja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 11:30   #11
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: dlaczego moje włosy nie kręcą się od nasady?

Cytat:
Napisane przez leja2 Pokaż wiadomość
Pielęgnacja jest baaardzo prosta niestety - brak czasu :/
Hmm to nie jest kwestią czasu, ale organizacji. Jeśli dobrze zaplanujesz, zyskasz i Ty i Twoje włosy.
Cytat:
potem myję szamponem (dove)
Warto pomysleć nad zmianą szamponu - niweczy Twoje olejowanie.
Cytat:
nakładam na kilkanaście minut maskę Bioetica Crema di Esenza (do zniszczonych i suchych)
Skład?
Cytat:
pantene do zniszczonych
Skład?
Cytat:
(ta najlepiej działa na moje włosy)
Dlaczego tak uważasz?
Cytat:
albo z radicala w takich malutkich tubkach)
Skład?
Cytat:
Włosy zaplatam w luźny warkocz
A wiesz o tym, że w ten sposób tez pozbawiasz się objętości u nasady? Masz naprawde długie włosy i jako taką objętość w tym miejscu jest trudno. Zaplatając warkocz dodatkowo się jej pozbawiasz.
Cytat:
Przez ten warkocz włosy mi się tak nie kręcą
Polemizowałabym, choć oczywiście to jest jedna z przyczyn.
Cytat:
A gdybym nie zrobiła warkocza, to bym rano wyglądała jak miotła
Spróbuj zrobić warkocz, ale zaczynając go bardzo wysoko. Musisz się pochylić, zebrać włosy na samym czubku i teraz zaplatać. Im wyżej złapiesz (nawet nad samym czołem, tym bardziej powinny się unieść).
Cytat:
ciężkie gorzej się kręcą
Polemizowałabym również.
Cytat:
Włosy zniszczyłam rozjaśniaczem
A widzisz... czyli nie tylko warkocz.
Z własnego doświadczenia polecam albo obcięcie od razu wszystkiego, co rozjasniane i zabawę z włosami niedotkniętymi tym zabiegiem, albo zmianę nawyków myciowych, produktów do mycia i odzywek do spłukiwania. Rozjasnione włosy - mimo pozornej poprawy ich stanu podczas pielęgnacji - są zwykle nie do odratowania.
Cytat:
Mam zamiar iść na dniach do fryzjera zafarbować włosy na jasny blond (tak mi znacznie lepiej, niż w ciemnym blondzie, naturalnym),
Pamiętaj, ze to nie będzie bez wpływu na stan włosów.
Mamy na forum rozjaśnianą kręconą. Zerknij, co robi - blog Caskady.
Cytat:
a dodatkowo ściąć, tylko jak?
Na załączonym zdjęciu niewiele tak naprawdę widać. Nie wiem, czy są gęste, jak się układają.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-04-26 o 11:33
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 16:24   #12
karolinga
Zadomowienie
 
Avatar karolinga
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 061
Dot.: dlaczego moje włosy nie kręcą się od nasady?

Po prostu taka jest uroda twoich włosów Też tak mam, ale nie przeszkadza mi to
__________________
Wymienię się książkami
karolinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 13:33   #13
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: dlaczego moje włosy nie kręcą się od nasady?

Od niedawna włosy zaczęły mi się falować (odkąd bardziej dbam o włoski), nigdy takich nie miałam. Niestety efekt utrzymuje się 1 dzień, na drugi mam tylko końcówki wywinięte.
Jak myślicie, jaki mam typ skrętu [jeżeli można to tak nazwać]?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (21,4 KB, 170 załadowań)
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.