Koty część XIII - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-08, 14:08   #2191
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Trudno mi powiedzieć czy on ma rodowód? Czy był kupiony? Może pochodzi z pseudo?
Kotek jest na stronie schroniska: https://www.facebook.com/schronisko/...type=3&theater
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 16:57   #2192
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Za to Maniek bardzo dużo gada, o wszystkim i lubi to robić pod drzwiami. Ale gada tylko jak ja jestem lub inny człowiek w mieszkaniu. Sąsiedzi muszą być poinformowani o tym, że się bawił, że Misia nie chce się bawić, że zjadł, że był w kuwecie, że Pańcia woli pracować, zamiast głaskać kota itp. Albo, że chce się przytulać i nosić na rękach.
Haha to zupełnie jak mój pod drzwiami obowiązkowo!
Poza tym uwielbia gadać jak ja wstaję rano, a tż jeszcze śpi. Kot zje śniadanie, narobi do kuwety i zaczyna koncert, nawet jego ulubione wędki nie mogą go odciągnąć od miauczenia. Tż wstaje, a kot układa się do snu na fotelu
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 13:53   #2193
Sophe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 111
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Jak duże kupujesz opakowania tej karmy? Karmisz suchą? Bo może coś się w tej karmie lęgnie- jakiś grzyb/pleśń, może roztocza.
300, 400g
Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Ja bym jednak przeszła u takiego kota na mokrą, najlepiej na barf na jakimś hypoalergicznym mięsie. Można by zaryzykować np. indyka z królikiem i kaczką.
od każdego mokrego, nawet super hiper mega dla alergików, alergia jest wręcz 5 minut po zjedzeniu, po suchym reakcja jest po godzinie do dwóch.
Są dni, że się nie drapie wcale, ale jak zacznie nagle, to potrafi czochrać się non stop, a ja nie mogę na to patrzeć.
Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Tak regularny cykl to może być okres rozwojowy czegoś- jakiegoś pasożyta. Może coś bytuje w naskórku? Np. jakieś nicienie albo pierwotniaki? Mówiłaś lekarzowi co ile ten cykl drapania się powtarza? Ewentualnie jakiegoś mikrobiologa można by podpytać czy taki cykl rozwojowy jakiegoś mikroorganizmu mu się nie kojarzy. Bo to może nie być alergia pokarmowa, ale np. jakaś dermatoza odpasożytnicza, a ty zmieniając karmy doszukujesz się korelacji pozornej, co jest zrozumiałe skoro weterynarzem nie jesteś i co czasem nawet lekarzowi się zdarza. Ja bym zrobiła wymaz z naskórka.
muszę zmienić weta, mój sie śmieje mi w twarz, jak chcę testy alergiczne, bo ja twierdzi, nic to nie da. Wychodzę przy nim na idiotkę. Teraz jak rana się zagoi (nosi kołnierz i czochra się po nim co najwyżej), odrobaczę ją, bo przez 4 lata wet nie widział takiej konieczności.

[/QUOTE=
---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Kot wegetarianinem nie jest, więc tak to chyba tylko można go utuczyć i jednocześnie zagłodzić na śmierć bo pewnie to węglowodany od których kot tyje, ale których nie przyswaja i z których energii nie czerpie. Ja bym jako ostatnią deskę ratunku jednak poszła w barf.
[/QUOTE]

nie pójdę w Barf, bo póby były już dawno temu, mięsko z ekologicznych upraw, żarła chętnie i drapanie było tragiczne.

Muszę wrócić do KatoVit, którego ona nienawidzi, ale tylko po nim sie nie drapie.
Dzięki za porady

Edytowane przez Sophe
Czas edycji: 2017-11-10 o 13:55
Sophe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 14:19   #2194
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Sophe Pokaż wiadomość

muszę zmienić weta, mój sie śmieje mi w twarz, jak chcę testy alergiczne, bo ja twierdzi, nic to nie da. Wychodzę przy nim na idiotkę. Teraz jak rana się zagoi (nosi kołnierz i czochra się po nim co najwyżej), odrobaczę ją, bo przez 4 lata wet nie widział takiej konieczności.
dziwie sie ze jeszcze tego nie zrobilas, wprawdzie nie wiem czy testy wykaza wiele ale wiem ze dobry vet bedzie probowal przynajmniej droga eliminacji, choc jak dobrze trafisz szybko cos ustali

i jeszcze jedno, jesli to alergia pokarmowa to nie da sie tego stwierdzic tak szybko, jedno opakowanie, drugie opakowanie i bec juz wiemy

moze ktos pamieta Sonie, kotke Moniki, Sonia zostala przywieziona do mnie do Irlandii przez Monike, moj vet juz po przeczytaniu papierow Soni postawil na alergie pokarmowa (w Polsce veci leczyli ja na watrobe i nikt nie chcial nawet rozwazyc innej opcji), kotka przyleciala i zrobil jej badania, zalecil diete i... kotka musiala u mnie zostac 3 miesiace i byc na tej scislej diecie (i nawet zawiozlam na uniwersytet gdzie miala dodatkowe badania), w tym czasie kilka razy miala cos co przypominalo atak choroby, mialam zalecenie pisac kiedy, po czym itd i vet powiedzial mi ze to czesc procesu oczyszczania organizmu i mam sie nie martwic

Te 3 miesiace byly potrzebne bo tyle trwa przetrawianie przez kota pokarmu, jak kot cos zje to dopiero po 3 miesiacach (ok 12 tyg) to cos wychodzi z kota

Takze zdecydowanie inny vet plus mozesz na wlasna reke zrobic analize porownawcza karm ktore jadla i tej po ktorej sie nie drapie (excel sheet moze pomoc, nie chodzi o analizowanie skladnikow pod wzgledem co robia tylko jakie sa a jakich nie ma, moze sama do czegos dojdziesz)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 15:57   #2195
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Sophe Pokaż wiadomość
muszę zmienić weta, mój sie śmieje mi w twarz, jak chcę testy alergiczne, bo ja twierdzi, nic to nie da. Wychodzę przy nim na idiotkę. Teraz jak rana się zagoi (nosi kołnierz i czochra się po nim co najwyżej), odrobaczę ją, bo przez 4 lata wet nie widział takiej konieczności.
Czas na nowego weta.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 17:09   #2196
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

nie wiem, czy przeoczyłam, ale wet wykluczył grzybicę skóry?
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 12:28   #2197
Sophe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 111
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
dziwie sie ze jeszcze tego nie zrobilas, wprawdzie nie wiem czy testy wykaza wiele ale wiem ze dobry vet bedzie probowal przynajmniej droga eliminacji, choc jak dobrze trafisz szybko cos ustali
no widzisz, sama się dziwię, ale ilez można zmieniać? To będzie już z 10 weterynarz, spoko...

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno, jesli to alergia pokarmowa to nie da sie tego stwierdzic tak szybko, jedno opakowanie, drugie opakowanie i bec juz wiemy

moze ktos pamieta Sonie, kotke Moniki, Sonia zostala przywieziona do mnie do Irlandii przez Monike, moj vet juz po przeczytaniu papierow Soni postawil na alergie pokarmowa (w Polsce veci leczyli ja na watrobe i nikt nie chcial nawet rozwazyc innej opcji), kotka przyleciala i zrobil jej badania, zalecil diete i... kotka musiala u mnie zostac 3 miesiace i byc na tej scislej diecie (i nawet zawiozlam na uniwersytet gdzie miala dodatkowe badania), w tym czasie kilka razy miala cos co przypominalo atak choroby, mialam zalecenie pisac kiedy, po czym itd i vet powiedzial mi ze to czesc procesu oczyszczania organizmu i mam sie nie martwic

Te 3 miesiace byly potrzebne bo tyle trwa przetrawianie przez kota pokarmu, jak kot cos zje to dopiero po 3 miesiacach (ok 12 tyg) to cos wychodzi z kota

Takze zdecydowanie inny vet plus mozesz na wlasna reke zrobic analize porownawcza karm ktore jadla i tej po ktorej sie nie drapie (excel sheet moze pomoc, nie chodzi o analizowanie skladnikow pod wzgledem co robia tylko jakie sa a jakich nie ma, moze sama do czegos dojdziesz)
raz była 3 miesiące na karmie z indyka, wspaniale reagowała, radościom nie było końca.
Nagle, jak zawsze, zaczęła się jazda z drapaniem.
Moje podejrzenia są takie, że jak kupuję kolejne partie, np właśnie po tych 3 miesiącach, producent być moze zmienia coś w składzie, na co ona reaguje, bo jak inaczej to wytłumaczyć?
Zawsze jest tak samo, odkąd ją mam.
Na początku reaguje dobrze, karmę ma około 2,3 miesięcy. Kupuję to samo, wsypuję, ona zjada i zaczyna sie po około godzinie jatka. Wpadam w panikę i jestem w szoku, bo co mogę innego?
Z moich notatek tak wynika. Tak najczęściej objawia się jej alergia.
Obecnie jest tak:
Dostaje nową karmę hills, po zjedzeniu nie drapie się, po 4h też nie, ale od czasu do czasu wieczorem jest tak zwany długotrwały atak drapania, z moich obserwacji.
Ale wnioskuję, że swędzi ją strup, ten, który się goi najdłużej ze wszystkich, po tych cudownych wizytach u weta i szprycach.
Strup ją swędzi, drapie się, wczesniej strup zrywała, ranę pogłębiała, teraz nie ma jak, bo ma jakiś kołnierz plastikowy i drapie się po nim.
Sierść po tej karmie jej pięknie lśni, cała jest błyszcząca wręcz, wygląda przepięknie. Tylko się drapie
Grzybica wykluczona.
Sophe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-11, 12:37   #2198
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

Próbowałaś karmić kota mięsem? Karmy mają różne rzeczy w składzie. Podobno zwierzę może być uczulone nawet na konserwanty w karmie. A one będą w każdej. Może to na tle nerwowym to drapanie?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 13:53   #2199
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Sophe Pokaż wiadomość
no widzisz, sama się dziwię, ale ilez można zmieniać? To będzie już z 10 weterynarz, spoko...



raz była 3 miesiące na karmie z indyka, wspaniale reagowała, radościom nie było końca.
Nagle, jak zawsze, zaczęła się jazda z drapaniem.
Moje podejrzenia są takie, że jak kupuję kolejne partie, np właśnie po tych 3 miesiącach, producent być moze zmienia coś w składzie, na co ona reaguje, bo jak inaczej to wytłumaczyć?
Zawsze jest tak samo, odkąd ją mam.
Na początku reaguje dobrze, karmę ma około 2,3 miesięcy. Kupuję to samo, wsypuję, ona zjada i zaczyna sie po około godzinie jatka. Wpadam w panikę i jestem w szoku, bo co mogę innego?
Z moich notatek tak wynika. Tak najczęściej objawia się jej alergia.
Obecnie jest tak:
Dostaje nową karmę hills, po zjedzeniu nie drapie się, po 4h też nie, ale od czasu do czasu wieczorem jest tak zwany długotrwały atak drapania, z moich obserwacji.
Ale wnioskuję, że swędzi ją strup, ten, który się goi najdłużej ze wszystkich, po tych cudownych wizytach u weta i szprycach.
Strup ją swędzi, drapie się, wczesniej strup zrywała, ranę pogłębiała, teraz nie ma jak, bo ma jakiś kołnierz plastikowy i drapie się po nim.
Sierść po tej karmie jej pięknie lśni, cała jest błyszcząca wręcz, wygląda przepięknie. Tylko się drapie
Grzybica wykluczona.
Skąd jesteś? Może ktoś będzie mógł Ci polecić jakiegoś sprawdzonego weta.

Hills to akurat nie jest najlepsza karma.
Power of Nature Natural Cat Grainfree Chicken jest karmą dla kotów z alergiami. Jest to najwyższa półka jeśli chodzi o karmy suche (chociaż teraz wszyscy polecają karmić koty tylko mokrym)
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 13:58   #2200
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Skąd jesteś? Może ktoś będzie mógł Ci polecić jakiegoś sprawdzonego weta.

Hills to akurat nie jest najlepsza karma.
Power of Nature Natural Cat Grainfree Chicken jest karmą dla kotów z alergiami. Jest to najwyższa półka jeśli chodzi o karmy suche (chociaż teraz wszyscy polecają karmić koty tylko mokrym)
A myślisz, że kot może jeść tylko suchą?
Mój kociak je power of nature, ale odmawia jedzenia jakiejkolwiek mokrej (nawet jako oszukuje i daje suchą na wierzch). Na szczęście pije sporo wody.

Pozwolić mu jeść tylko suchą czy kombinować dalej z mokrą?

(To mój pierwszy kotek, ma prawie 5 mies)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 14:01   #2201
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
A myślisz, że kot może jeść tylko suchą?
Mój kociak je power of nature, ale odmawia jedzenia jakiejkolwiek mokrej (nawet jako oszukuje i daje suchą na wierzch). Na szczęście pije sporo wody.

Pozwolić mu jeść tylko suchą czy kombinować dalej z mokrą?

(To mój pierwszy kotek, ma prawie 5 mies)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moze jeść tylko suchą

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-11, 14:09   #2202
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
A myślisz, że kot może jeść tylko suchą?
Mój kociak je power of nature, ale odmawia jedzenia jakiejkolwiek mokrej (nawet jako oszukuje i daje suchą na wierzch). Na szczęście pije sporo wody.

Pozwolić mu jeść tylko suchą czy kombinować dalej z mokrą?

(To mój pierwszy kotek, ma prawie 5 mies)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak wejdziesz na jakąkolwiek kocią grupę na fb to Cię wywalą za polecanie suchej... Teraz wszyscy trąbią, że tylko mokre i koniec, że sucha to zło.

Moja je głównie suchą (orijen lub power of nature chociaż ta druga mniej jej smakuje), dostaje też surowe mięso z piersi kurczaka, które jest dość mało wartościowe, ale ona nic innego nie tknie. Z puszek zlizuje tylko galaretkę.

Moim zdaniem jak kot chętnie pije wodę to jest ok, ale specem nie jestem.
Problem jest taki, że wiele kotów wody prawie w ogóle nie pije i przy samej suchej mogą się pojawić problemy z nerkami.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 14:14   #2203
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Jak wejdziesz na jakąkolwiek kocią grupę na fb to Cię wywalą za polecanie suchej... Teraz wszyscy trąbią, że tylko mokre i koniec, że sucha to zło.

Moja je głównie suchą (orijen lub power of nature chociaż ta druga mniej jej smakuje), dostaje też surowe mięso z piersi kurczaka, które jest dość mało wartościowe, ale ona nic innego nie tknie. Z puszek zlizuje tylko galaretkę.

Moim zdaniem jak kot chętnie pije wodę to jest ok, ale specem nie jestem.
Problem jest taki, że wiele kotów wody prawie w ogóle nie pije i przy samej suchej mogą się pojawić problemy z nerkami.
No ja bym bardzo chciała, żeby jadł mokrą, ale co zrobię upartemu sierściuchowi

Kupiłam mu nawet wczoraj mokrą saszetkę 96% kurczaka z wolnego wybiegu i jedynie co powachał i krzyczał o swoją suchą karmę.

Na szczęście suchą je każdą : mieszam mu 3 w tym power of nature i orijen i bardzo lubi. Wody wypija dziennie ok. pół szklanki (waży 2,5kg).

Ale pogardzic kurczakiem z wolnego wybiegu ? Sama sobie nawet takiego nie kupuje

A co do kocich grup - trochę mnie przerażają, bo wg nich wszystko robię źle (mam tylko jednego kota; nie umiem mu powiedzieć, że czegoś nie wolno itp )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill


Edytowane przez ViLLeMkA
Czas edycji: 2017-11-11 o 14:16
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 15:01   #2204
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Jak wejdziesz na jakąkolwiek kocią grupę na fb to Cię wywalą za polecanie suchej... Teraz wszyscy trąbią, że tylko mokre i koniec, że sucha to zło.

Moja je głównie suchą (orijen lub power of nature chociaż ta druga mniej jej smakuje), dostaje też surowe mięso z piersi kurczaka, które jest dość mało wartościowe, ale ona nic innego nie tknie. Z puszek zlizuje tylko galaretkę.

Moim zdaniem jak kot chętnie pije wodę to jest ok, ale specem nie jestem.
Problem jest taki, że wiele kotów wody prawie w ogóle nie pije i przy samej suchej mogą się pojawić problemy z nerkami.
A moze trabia, bo jednak jest w tym troche prawdy? Kot w naturze zjada sucha karme? No chyba nie bardzo

Pozatym nawet jak pije wode, to nie wypije tyle, ile potrzebuje i choroba nerek gotowa.

Wysłano z ☎

Edytowane przez 201803071148
Czas edycji: 2017-11-11 o 15:02
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 15:03   #2205
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
A moze trabia, bo jednak jest w tym troche prawdy? Kot w naturze zjada sucha karme? No chyba nie bardzo

Wysłano z
Na pewno mokra jest dobra. Większość suchych karm nie jest dobrych składnikowo. Najzdrowiej pewnie byłby barf

Ja bardziej pytam czy mam zmusić kota (nie wiem jak...) czy może jeść co chce (to co chce to najlepsze na rynku power of nature z dobrym składem)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 15:05   #2206
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Na pewno mokra jest dobra. Większość suchych karm nie jest dobrych składnikowo. Najzdrowiej pewnie byłby barf

Ja bardziej pytam czy mam zmusić kota (nie wiem jak...) czy może jeść co chce (to co chce to najlepsze na rynku power of nature z dobrym składem)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moze i dobra jakosciowo, ale i tak dalej sucha, a co za tym idzie problem z pobieraniem wody.
Sama sobie odpowiedz, co jest dla niego lepsze

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 15:14   #2207
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
Moze i dobra jakosciowo, ale i tak dalej sucha, a co za tym idzie problem z pobieraniem wody.
Sama sobie odpowiedz, co jest dla niego lepsze

Wysłano z
Ale problemu z pobieraniem wody nie ma - kot pije pół szklanki wody dziennie.

To jak mam go zmusić? Surowego mięsa też nie chce jeść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 15:15   #2208
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Ale problemu z pobieraniem wody nie ma - kot pije pół szklanki wody dziennie.

To jak mam go zmusić? Surowego mięsa też nie chce jeść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyrzucic suche, bo poki czuje ta karme w domu, to nie ruszy innego

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 15:17   #2209
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
Wyrzucic suche, bo poki czuje ta karme w domu, to nie ruszy innego

Wysłano z
To chyba nie jest dobry pomysł. Już mi pokazał, że potrafi nie jeść przez 3 doby, a to jeszcze mały kociak jest, który powinien mieć stały dostęp do jedzenia

Do tego pije wodę - więc jaki konkretnie problem jest z suchą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-11, 15:18   #2210
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Musiałabyś usłyszeć jakie dźwięki są przy bijatykach moich kotów Rodzeństwo, razem od urodzenia. Leją się, leci futro, dzikie wrzaski. Od niedawna śpią razem i się myją. Kika lat trzymały się na dystans. Jak to rodzeństwo. Jak ktoś ma to wie
Moje w sumie rzadko sie dra, ale jak ktores jest wyjatkowo nachalne, to sycza na siebie. Najczesciej klotnie i sykanie byly o to, kto bedzie siedziec przy odemknietym oknie. Zaczelam otwierac oba skrzydla i juz jest zgoda. Ale moja menadzerka tez ma 10-letnie rodzenstwo i mowi, ze sykaja na siebie.

Moj Simbor ma strajk glodowy. Tzn. koniec koncow zje jak juz zakuma, ze nic innego nie dostanie, ale z wielkim fochem (najgorsze, ze whiskasa je, az mruczy). Ostatnio zwymiotowal (drugi raz w zyciu) i od tamtej pory chyba przeszedl jakies katharsis, moze inna dusza wstapila w jego cialo, nie wiem... Ale zaczely nim targac dzikie namietnosci, bije zabawki, o ktorych istnieniu zapomnial i zaczal wybrzydzac przy misce. Chyba mu zycie przelecialo przed oczami przy wymiotowaniu.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 15:26   #2211
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
To chyba nie jest dobry pomysł. Już mi pokazał, że potrafi nie jeść przez 3 doby, a to jeszcze mały kociak jest, który powinien mieć stały dostęp do jedzenia

Do tego pije wodę - więc jaki konkretnie problem jest z suchą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
http://kocie-porady.pl/koc-zdr/czym-...y-karmic-koty/
Na dole masz, dlaczego nie zaleca sie karmic tylko suchą

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 15:51   #2212
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
A moze trabia, bo jednak jest w tym troche prawdy? Kot w naturze zjada sucha karme? No chyba nie bardzo

Pozatym nawet jak pije wode, to nie wypije tyle, ile potrzebuje i choroba nerek gotowa.

Wysłano z ☎
Ja wcale tego nie neguje. Z tego co wiem kot potrzebuje ok 50-60 ml wody na kg masy ciała. W przypadku mojej kotki jest to, więc ok 200 ml. Ze spokojem tyle dziennie wypija.

Tak jak wspomniałam daję też kotu kurczaka żeby jednak nie jadła tylko suchego i próbuje ją przekonać też do innych mięs co jest niezwykle trudne (pewnie też dlatego, że w hodowli karmili koty hillsem i zachwalali jaka to super karma nie jest)

No i nie oszukujmy się, karmienie kota suchym jest mega wygodne i tym kieruje się większość osób.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 16:10   #2213
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Ja wcale tego nie neguje. Z tego co wiem kot potrzebuje ok 50-60 ml wody na kg masy ciała. W przypadku mojej kotki jest to, więc ok 200 ml. Ze spokojem tyle dziennie wypija.

Tak jak wspomniałam daję też kotu kurczaka żeby jednak nie jadła tylko suchego i próbuje ją przekonać też do innych mięs co jest niezwykle trudne (pewnie też dlatego, że w hodowli karmili koty hillsem i zachwalali jaka to super karma nie jest)

No i nie oszukujmy się, karmienie kota suchym jest mega wygodne i tym kieruje się większość osób.
Probowalas karmic wolowina? Moj ja uwielbia

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 16:22   #2214
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Koty część XIII

Asienka, a kurczakowych mokrych tez nie je?
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 17:34   #2215
Siejusia
Zadomowienie
 
Avatar Siejusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 1 838
Dot.: Koty część XIII

Dzień dobry. Nie było mnie tu wieki, a tu już XIII część
Przejdę do meritum. Wczoraj u naszej kotki zdiagnozowano FIV. Już nieco się otrząsnęliśmy, więc czas działać. Od dziś zaczynamy podawanie leków wzmacniających odporność, w środę będziemy badać drugiego kota pod kątem tej choroby. Czy któraś z Was miała do czynienia z tym paskudnym choróbskiem? Co mogę robić, żeby jak najbardziej pomóc kotce? Czy możecie polecić naprawdę dobrego weta z Warszawy lub okolic?
Baranki dla Waszych kiciastych.
__________________
http://shootsir.com/
Odświeżenie ulubionego serialu w kilka minut [/CENTER]
Siejusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 17:52   #2216
Sophe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 111
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Skąd jesteś? Może ktoś będzie mógł Ci polecić jakiegoś sprawdzonego weta.

Hills to akurat nie jest najlepsza karma.
Power of Nature Natural Cat Grainfree Chicken jest karmą dla kotów z alergiami. Jest to najwyższa półka jeśli chodzi o karmy suche (chociaż teraz wszyscy polecają karmić koty tylko mokrym)

Z niemiec.
A dzięki, popatrzę, czy taka jest, hills nie jest moim wymysłem, tez polecona przez innych kociarzy.
Mimo kołnierza dziś znowu zerwała strupa, do krwi, jatka straszna. Babrze się i babrze, ludzie ile mnie to nerów kosztuje, wysiadam....
Sophe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 18:05   #2217
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
Probowalas karmic wolowina? Moj ja uwielbia

Wysłano z ☎
Próbowałam, nie tknie.

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;78727561]Asienka, a kurczakowych mokrych tez nie je?[/QUOTE]

Nie, nawet tych co mają w składzie właściwie samego kurczaka też nie chce jeść.

Generalnie przerobiłam już chyba wszystkie mięsa/ podroby. Je bardzo chętnie piersi kurczaka, indyka już mniej. Próbowałam z innymi częściami kurczaka i też nic. Kupiłam jej kilka razy skrzydełko, bo czytałam, że ładnie czyści zęby, powąchała i sobie poszła.

Ona w ogóle mało co je. Ze smaczków zje tylko takie małe kiełbaski z rossmanna (http://www.rossmann.pl/Produkt/Winst...zt,386001,6428)

Nakupowałam kiedyś w zooplusie całą masę puszek i przekąsek z górnej półki i wszystko finalnie oddałam koleżance, bo za nic w świecie nie chciała tego jeść. Niektórych nawet powąchać nie chciała.

Plus jest taki, że możemy jej zostawić otwartą lodówkę czy zastawiony syto stół i nic nie ruszy.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 18:16   #2218
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Próbowałam, nie tknie.



Nie, nawet tych co mają w składzie właściwie samego kurczaka też nie chce jeść.

Generalnie przerobiłam już chyba wszystkie mięsa/ podroby. Je bardzo chętnie piersi kurczaka, indyka już mniej. Próbowałam z innymi częściami kurczaka i też nic. Kupiłam jej kilka razy skrzydełko, bo czytałam, że ładnie czyści zęby, powąchała i sobie poszła.

Ona w ogóle mało co je. Ze smaczków zje tylko takie małe kiełbaski z rossmanna (http://www.rossmann.pl/Produkt/Winst...zt,386001,6428)

Nakupowałam kiedyś w zooplusie całą masę puszek i przekąsek z górnej półki i wszystko finalnie oddałam koleżance, bo za nic w świecie nie chciała tego jeść. Niektórych nawet powąchać nie chciała.

Plus jest taki, że możemy jej zostawić otwartą lodówkę czy zastawiony syto stół i nic nie ruszy.
a próbowałaś dosmaczać? Na przykład smalcem z gęsi albo surowym żółtkiem
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 18:18   #2219
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Plus jest taki, że możemy jej zostawić otwartą lodówkę czy zastawiony syto stół i nic nie ruszy.
O to fakt. U nas sie nic nie uchowa, koty czasem wskakuja do lodowki, a Alfie raz wlazl do piekarnika, bo sie studzil pasztet z cukinii Raz wygrzebali chleb z plecaka mojego chlopaka i zezarli pol bochenka przez noc.

Na szczescie sa suple, nawet jak tylko chce piers kurczaka jesc, to zawsze cos. Taki delikatesik

A ja sie poskarzylam na Simbe i dzisiaj ladnie zjadl. Na probe pol porcji. Jeszcze potem dostanie wieprzowine, ktora byla zamrozona dla tescia na obiad

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2017-11-11 o 18:23
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 18:42   #2220
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
a próbowałaś dosmaczać? Na przykład smalcem z gęsi albo surowym żółtkiem
Żółtka też nie tknie (nawet jak tego nieszczęsnego kurczaka w nim wysmarowałam to też już nie zjadła) smalcu nie próbowałam. Może to jest jakaś myśl.

Nie będę się poddawać, może w końcu coś jej zasmakuje
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.