Mamy październikowe 2018 cz. IV - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-21, 20:23   #1291
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Esti10 Pokaż wiadomość
Jak mi milo dziekuje Ja tez sie ciesze ,ze mam czasem chwilke aby tutaj wpasc i czytac co tam dalej u was brzuchatek

Ja szczerze ciesze sie ,ze Emilka uwolnila mnie od tej meczarni serio teraz pod koniec sierpnia jak mi brzuszek zrobil sie duzy zaczal ciazyc to coraz gorzej mi bylo a teraz juz nie pamietam jak to bylo takze jestem jej mega wdzieczna mimo,ze teraz tyle zachodu z tym karmieniem



Kochana u mnie jest tak moja byla karmiona mleczkiem w szpitalu bo nie byla ze mna niestety ale wiadomo to wczesniak a jesc musi .

Potem gdy juz mi ja przynosili na jakis czas to mialam ja sobie dostawiac po 15 min do obu piersi zeby sobie cwiczyla odruch ssania . Wogole to powinnam 6h po porodzie zaczac odciagac ale nikt mi tego nie powiedzial

Na szczescie w domu mam swoj elektryczny i jade z koksem odciagam swoje mleko jak np wyjdzie za malo to mamy mleczko i dorabiamy bo ona musi jesc okreslona porcje zeby rosnac i sil nabierac . Ile zje u mnie nie wiem z cyca bo czasem to chwile pomemla i tylko sie tuli takze no to jeszcze nie jest etap ze tylko je z cycka. Powiem szczerze,ze pare razy sie poryczalam jak nie chciala woogle brac cyca bo od razu mysli ze nie bedzie chciala ze bedzie glodna itd Wizyta u pani Neonatolog mnie uspokoila

Powiedziala,ze ten nacisk na karmienie piersia jest chory ,ze wczesniak teraz powinien jescze byc w brzuszku i ona nigdy nie bedzie od razu jesc jak dziecko terminowe potrzebuje czasu . Mam sie nie przejmowac bo jej wystarcza possac chwile i sie tulic do mamy a skoro je glownie moje mleko odciagane to to jest najwazniejsze i serio od razu lepiej mi sie zrobilo

Dzis np po kapieli possala z obu piersi po 15 min ile z tego zjadla to nie wiem ale odruch ssania sobie wyrabia i to mnie cieszy

Takze u mnie to tak wyglada ssamy obie piersi po 15 min albo tylko sie tuli i memla potem maz ja karmi a ja odciagam z cyckow i taki mamy co 3 h rytuał w kolo

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------





Kochana musisz wybrac sobie polozna najlepiej przed porodem bo nim wyjdziesz ze szpitala to musisz zglosic jaka masz taki dokument musisz wypelnic tzn maz bedzie musial jechac po pieczatke i podpis z tej przychodni gdzie twoja polozna pracuje . Przynajmniej u mnie tak bylo ale chyba w calej PL tak jest chyba,ze sie myle

Ja w sumie w sobote rano ogarnelam sobie polozna a wieczorem urodzilam takze mialam farta

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------





Dziekuje

Oj to mi przykro,ze gorsze samopoczucie ale jutro ochlodzenie wiec moze bedzie lepiej


Dokladnie u nas w szpitalu tez tak jest. Dostaje się kartkę i tatuś jedzie do wybranek przychodni po podpisik i musi ten papier zwrócić do szpitala


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 20:25   #1292
Esti10
Zakorzenienie
 
Avatar Esti10
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12 807
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Jasiel Pokaż wiadomość
Esti twarzą McDonalda!

Zaciekawiłyście mnie z tym obwodem, u mnie prawie talia osy - 102cm
Moge byc i jeszcze napis Wies mac wczesniejszy porod gwarantowany
__________________
Jesteśmy razem od 01.06.2001
Zaręczyny były 06.06.2007
Nasz Ślub odbył się 05.06.2010
Esti10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 20:25   #1293
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Esti10 Pokaż wiadomość
Moge byc i jeszcze napis Wies mac wczesniejszy porod gwarantowany


I dożywotnio kanapki wieś maka dla Ciebie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 20:32   #1294
Esti10
Zakorzenienie
 
Avatar Esti10
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12 807
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Apola88 Pokaż wiadomość
na to licze, ze ze swoim to będzie inaczej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

boska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bedzie bedzie nic sie nie martw grunt to pozytywne nastawienie
Dziekuje
__________________
Jesteśmy razem od 01.06.2001
Zaręczyny były 06.06.2007
Nasz Ślub odbył się 05.06.2010
Esti10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 20:50   #1295
Esti10
Zakorzenienie
 
Avatar Esti10
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12 807
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
I dożywotnio kanapki wieś maka dla Ciebie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie pogardzilabym wieska bardzo lubie

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez NiebieskiPudelek Pokaż wiadomość
Jeej jaki slodki plemniczek pieknosci a zdjecie rewelka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Wszystkie juz musza lezec to maja czas i na fb i na forum

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekujemy
__________________
Jesteśmy razem od 01.06.2001
Zaręczyny były 06.06.2007
Nasz Ślub odbył się 05.06.2010
Esti10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 20:52   #1296
NiebieskiPudelek
Raczkowanie
 
Avatar NiebieskiPudelek
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 464
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Tak mi gadacie o maku, ze prawie udalo mi sie meza namowic na wieczorna wycieczke ;D w ostatniej chwili wymiekl

Kurde to musze jeszcze polozna ogarnac.. Nie wiem czemu ale wydawalo mi sie, ze to dopiero po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach”
NiebieskiPudelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 21:03   #1297
Esti10
Zakorzenienie
 
Avatar Esti10
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12 807
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bambusiek Pokaż wiadomość
Co do lewatywy to poròd i wypadek w trakcie to raz, ale po porodzie pierwsze posiedzenie też najprzyjemniejsze nie jest, więc moim zdaniem warto

Esti - còrcia cudowna

My z przyjaciòłką rodziłyśmy pierwsze dziecko po kebabie, ale niestety teraz mimo zjedzenia kilku z ròżnych miejsc kebsik porodòw nie ruszył

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje
Oj tak wiem o czym mowisz nie wiem ile siedzialam na kiblu robiac pierwsza kupke strach mega ale jakos poszlo

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez krysztalek88 Pokaż wiadomość
Ohhh i ahh cudowna calineczka!!!!

U mnie obwód 105 cm. Ja też mam spadek formy i jakieś stany depresyjne. Z jednej strony chce być w 2paku, a z drugiej już mam dość tej ciąży i wolałabym mieć małego przy sobie, A z trzeciej boję się jak dam radę z 2 maluchów...

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Calineczka dziekuje

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
słodka!

chyba jutro zaliczę maca
Dziekuje
My chyba tez po kinie albo przed
Sa te nowe kanapki moze na jakas sie skusimy
__________________
Jesteśmy razem od 01.06.2001
Zaręczyny były 06.06.2007
Nasz Ślub odbył się 05.06.2010
Esti10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-21, 21:43   #1298
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez NiebieskiPudelek Pokaż wiadomość
Tak mi gadacie o maku, ze prawie udalo mi sie meza namowic na wieczorna wycieczke ;D w ostatniej chwili wymiekl

Kurde to musze jeszcze polozna ogarnac.. Nie wiem czemu ale wydawalo mi sie, ze to dopiero po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie takich sieci nie ma naszczęście także ani mac ani KFC nie wchodzi w grę

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez bambusiek Pokaż wiadomość
Co do lewatywy to poròd i wypadek w trakcie to raz, ale po porodzie pierwsze posiedzenie też najprzyjemniejsze nie jest, więc moim zdaniem warto

Esti - còrcia cudowna

My z przyjaciòłką rodziłyśmy pierwsze dziecko po kebabie, ale niestety teraz mimo zjedzenia kilku z ròżnych miejsc kebsik porodòw nie ruszył

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj bambusiek to mi przypomniałas "ten" stan. Ja się oczyscilam sama przed samym porodem ale mimo to pozniej i tak się bałam do łazienki iść. Bardziej to przerażalo mnie to, że mi się szwy rozejda :/
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 23:09   #1299
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Obejrzałam sobie kilka filmów na yt o porodach i ja jednak dziękuję. Nie rodzę. W zamian cofnę sie do 2 trymestru i mogę chodzić tak do końca życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Słuchanie jest ważniejsze niż mówienie. Gdyby to nie było prawdą, Bóg nie dał by nam dwoje uszu
i tylko jednych ust.
Robert Kiyosaki - "Bogaty ojciec biedny ojciec"

Zapuszczam wloski, gubie zbedne kilogramy- dbam o siebie
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 05:36   #1300
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez NiebieskiPudelek Pokaż wiadomość
Tak mi gadacie o maku, ze prawie udalo mi sie meza namowic na wieczorna wycieczke ;D w ostatniej chwili wymiekl

Kurde to musze jeszcze polozna ogarnac.. Nie wiem czemu ale wydawalo mi sie, ze to dopiero po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja po porodzie dopiero będę ogarniać. W sensie nawet nie ma co tu ogarniać po prostu zapisuje dziecko do przychodni i z tej przychodni przychodzi mi położna i cała filozofia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 07:06   #1301
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
Obejrzałam sobie kilka filmów na yt o porodach i ja jednak dziękuję. Nie rodzę. W zamian cofnę sie do 2 trymestru i mogę chodzić tak do końca życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie oglądaj i nie czytaj o porodach. Idź na żywioł. Nic już nie zmienisz i zrobić swoje musisz. Nastaw się dobrze do tego bo jeżeli będziesz myślała w złym kontekscie to tak będzie.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-22, 07:28   #1302
królewna z drewna
Zakorzenienie
 
Avatar królewna z drewna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6 461
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
Obejrzałam sobie kilka filmów na yt o porodach i ja jednak dziękuję. Nie rodzę. W zamian cofnę sie do 2 trymestru i mogę chodzić tak do końca życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego ja nie oglądam filmów na ten temat i odpędzam wszelkie myśli na temat porodu i może jakoś dam radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
12 2019
królewna z drewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 08:04   #1303
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez królewna z drewna Pokaż wiadomość
Dlatego ja nie oglądam filmów na ten temat i odpędzam wszelkie myśli na temat porodu i może jakoś dam radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja tez nic nie oglądam. Szczerze nie chce widzieć jak to wyglada od tej strony KROCZA nie interesuje mnie to zbytnio, zaglądać tak sobie nie będę

A co do bólu to no każda znosi to inaczej wiec tez nie ma się co nastawiać. Trochę bólu w swoim życiu przeżyłam wiec myśle ze ten tez jakoś przeżyje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 08:52   #1304
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Trzeba się nastawić, że będzie boleć, ale to naprawdę nie jest jakiś koniec świata. Ja myślałam, że będzie gorzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 09:03   #1305
mwmwm91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Apola88 Pokaż wiadomość
hehe Esti uwielbiam czytać jak ty opowiadasz bo u ciebie to tak wszystko brzmi na luziku ze az miło mam nadzieję ze u mnie też dramatów nie bedzie i podołam temu wyzwaniu a za 2, 3 tyg skocze na wieś maka moze akurat podziała ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ja też uwielbiam to czytać!

Esti jesteś boska
Przywracasz mi nadzieję Że da się zachować pozytywne podejście, wiem, że na pewno nie jest tak, że nie macie żadnych problemów, ale macie i je przezwyciężacie i się nie załamujecie.

TusiaeM mam niestety tak samo z ruchem i odpoczynkiem, najlepiej, żebym miała jakieś obowiązkowe zajęcie - nie za dużo, wiadomo - ale żeby jednak coś było do zrobienia codziennie, bo inaczej od samego leżenia czuję się coraz gorzej (ból głowy, senność, mdłości, ogólna rezygnacja). Staram się teraz sama organizować sobie robotę - gotuję obiady do zamrożenia, w sumie nic innego nie zostało, bo już wszystko poprałam i rzeczy dziecka są gotowe - bo jeśli leżę od rana do wieczora to już o 15 mam ochotę walić głową w ścianę.

W ogóle zdarza mi się znowu zwymiotować, a jem tylko świeże rzeczy, bo wróciłam do gotowania.

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
Obejrzałam sobie kilka filmów na yt o porodach i ja jednak dziękuję. Nie rodzę. W zamian cofnę sie do 2 trymestru i mogę chodzić tak do końca życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nieeee, nie wolno tego oglądać! Wróć do opisu porodu Esti, to może Ci się poprawi

Dziewczyny, specjalnie dla Was się pomierzyłam wzdłuż i wszerz
Wzrost 168cm
Waga 59kg (+8kg od początku ciąży)
Biust/brzuch/biodra: 90, 92, 94

Edytowane przez mwmwm91
Czas edycji: 2018-09-22 o 11:29
mwmwm91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 11:38   #1306
Esti10
Zakorzenienie
 
Avatar Esti10
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12 807
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
Obejrzałam sobie kilka filmów na yt o porodach i ja jednak dziękuję. Nie rodzę. W zamian cofnę sie do 2 trymestru i mogę chodzić tak do końca życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mila tak jak dziewczyny pisza nie ogladaj takich rzeczy po co na co ci to? Pomysl ze kazdy porod jest inny ,kazdy ma inny prob bolu i wogole .
Ja chyba nigdy w zyciu nie widzialam takiego calego porodu od poczatku do konca widzac wszystko ze szczegolami bo po co?
Lepiej isc na zywiol bedzie co ma byc a bedzie ok Tak jak dziewczyny pisza jesli bedziesz myslec negatywnie ze bedzie tak okropnie to pewnie tak bedzie bo wszystko siedzi w glowie niestety.
Ja nie mialam czasu na myslenie a od piatku nocy i przez cala sobote az do porodu chodzilam z bolami tymi juz chyba porodowymi bo one niczym sie nie roznily od tych ktore mialam jak juz lezalam na fotelu wiec pomysl ze da sie je wytrzymac i to przez tyle godzin
Ja polozne mialam cudowne mowily kiedy co mam robic i serio momentami bylo nawet zabawnie jak byly momenty bez skurczy
Polew tam mieli ze mnie a przy okazji mnie tez to rozluznialo
Najbardziej mnie bawilo jak Pani Cecylia mowila no Emilka wypisalam godzine 20 wiec lepiej zebys sie urodzila przed 21 bo trzeba bedzie kreslic a mi sie nie chce No i mowie potem prosze na zyczenie wyszla przed 21 bo o 20 40 takze zesmy sie tam smiali ogolem spoko serio mysl pozytywnie a jakos to bedzie tego Ci zycze

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
Ja po porodzie dopiero będę ogarniać. W sensie nawet nie ma co tu ogarniać po prostu zapisuje dziecko do przychodni i z tej przychodni przychodzi mi położna i cała filozofia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No wlasnie bo ty masz z przychodni tam gdzie bedzie dziecko a ja calkiem poza od kolezanki z polecenia
Musialam ogarnac ja wczesniej tzn zapytac czy bedzie moja polozna a tak to rzeczywiscie jak ze swojej przychodni to mozna po porodzie
__________________
Jesteśmy razem od 01.06.2001
Zaręczyny były 06.06.2007
Nasz Ślub odbył się 05.06.2010
Esti10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 11:39   #1307
Apola88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 664
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

no właśnie tak jak Esti mówi chyba lepiej nie oglądać. Mniej wiesz lepiej śpisz ja sie nastawiam tylko ze bedzie bardzo bolało bo lepiej poten sie milo zaskoczyć. a co najważniejsze na końcu czeka nagroda więc zniose wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apola88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 11:48   #1308
Esti10
Zakorzenienie
 
Avatar Esti10
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12 807
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez królewna z drewna Pokaż wiadomość
Dlatego ja nie oglądam filmów na ten temat i odpędzam wszelkie myśli na temat porodu i może jakoś dam radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I dobrze robisz takie podejscie jest najlepsze .
Ja w pewnym momencie potem zaczelam sobie mowic ze w sumie to jest spoko sprawa przezyc taki porod bede wiedziec co to znaczy i bede mogla byc z siebie dumna jak podolam i tak tez sie stalo nie bede ukrywac ze jestem z siebie dumna bo urodzilam i nie mam zlych wspomnien jakiejs traumy tego wam wszystkim serio zycze

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez mwmwm91 Pokaż wiadomość
Tak, ja też uwielbiam to czytać!

Esti jesteś boska
Przywracasz mi nadzieję Że da się zachować pozytywne podejście, wiem, że na pewno nie jest tak, że nie macie żadnych problemów, ale macie i je przezwyciężacie i się nie załamujecie.

TusiaeM mam niestety tak samo z ruchem i odpoczynkiem, najlepiej, żebym miała jakieś obowiązkowe zajęcie - nie za dużo, wiadomo - ale żeby jednak coś było do zrobienia codziennie, bo inaczej od samego leżenia czuję się coraz gorzej (ból głowy, senność, mdłości, ogólna rezygnacja). Staram się teraz sama organizować sobie robotę - gotuję obiady do zamrożenia, w sumie nic innego nie zostało, bo już wszystko poprałam i rzeczy dziecka są gotowe - bo jeśli leżę od rana do wieczora to już o 15 mam ochotę walić głową w ścianę.

W ogóle zdarza mi się znowu zwymiotować, a jem tylko świeże rzeczy, bo wróciłam do gotowania.



Nieeee, nie wolno tego oglądać! Wróć do opisu porodu Esti, to może Ci się poprawi

Dziewczyny, specjalnie dla Was się pomierzyłam wzdłuż i wszerz
Wzrost 168cm
Waga 59kg (+8kg od początku ciąży)
Biust/brzuch/biodra: 90, 92, 94
Serio ciesze sie,ze mialam porod jaki mialam i ze moge sie ta informacja z wami podzielic a przy okazji sprawic ze bedziecie moze miec lepsze i luzniejsze podejscie do tego
Dokladnie nie jest tak sielankowo ale nie mam na co narzekac sa ludzie co maja chore dzieci i maja duzo gorzej . Moje nie wyspanie i ciagla rutyna poki co w czynnosciach zwiazanych z karmieniem odciaganiem to nic takze no wiadomo jak to kazdy czlowiek ponarzekac sobie musi ale grzechem by bylo gdybym tak serio marudzila ,plakala . Mam zdrowa corke mimo,ze wczesniak wszystko z nia poki co ok i jestem za to wdzieczna a reszta sie jakos z czasem ulozy
__________________
Jesteśmy razem od 01.06.2001
Zaręczyny były 06.06.2007
Nasz Ślub odbył się 05.06.2010
Esti10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 11:50   #1309
Apola88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 664
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Esti10 Pokaż wiadomość
I dobrze robisz takie podejscie jest najlepsze .
Ja w pewnym momencie potem zaczelam sobie mowic ze w sumie to jest spoko sprawa przezyc taki porod bede wiedziec co to znaczy i bede mogla byc z siebie dumna jak podolam i tak tez sie stalo nie bede ukrywac ze jestem z siebie dumna bo urodzilam i nie mam zlych wspomnien jakiejs traumy tego wam wszystkim serio zycze

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------



Serio ciesze sie,ze mialam porod jaki mialam i ze moge sie ta informacja z wami podzielic a przy okazji sprawic ze bedziecie moze miec lepsze i luzniejsze podejscie do tego
Dokladnie nie jest tak sielankowo ale nie mam na co narzekac sa ludzie co maja chore dzieci i maja duzo gorzej . Moje nie wyspanie i ciagla rutyna poki co w czynnosciach zwiazanych z karmieniem odciaganiem to nic takze no wiadomo jak to kazdy czlowiek ponarzekac sobie musi ale grzechem by bylo gdybym tak serio marudzila ,plakala . Mam zdrowa corke mimo,ze wczesniak wszystko z nia poki co ok i jestem za to wdzieczna a reszta sie jakos z czasem ulozy
święta racja. najważniejsze ze jest zdrowa i niech zdrowo rośnie. nic poza tym sie nie liczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apola88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-22, 12:11   #1310
Esti10
Zakorzenienie
 
Avatar Esti10
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12 807
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Apola88 Pokaż wiadomość
no właśnie tak jak Esti mówi chyba lepiej nie oglądać. Mniej wiesz lepiej śpisz ja sie nastawiam tylko ze bedzie bardzo bolało bo lepiej poten sie milo zaskoczyć. a co najważniejsze na końcu czeka nagroda więc zniose wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokladnie tak jak mowisz mniej wiesz lepiej spisz
Bol jest ale serio do wytrzymania
ja rodzilam bez znieczulenia u mnie nie bylo czasu ale nawet gdyby byl towiedzialam,ze nie chce od samego poczatku .
Mnie chyba bardziej przerazalo to klucie igla w kregoslup niz ten bol podczas porodu
Poza tym podobno po tym dluzej sie do siebie dochodzi sa mdlosci nie wolno jesc przez iles itd nawet o tym nie wiedzialam
A tak zaraz po juz sie pytalam czy moge sie umyc Panie mowia a musisz masz az tyle sil? Poczekaj do rana po sniadaniu wezmiesz prysznic takze serio ciesze sie ze rodzilam calkiem naturalnie wiem co to znaczy W moim przypadku gorzej wspominam cala ciaze przez ten moj zly stan niz sam porod serio

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Apola88 Pokaż wiadomość
święta racja. najważniejsze ze jest zdrowa i niech zdrowo rośnie. nic poza tym sie nie liczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekujemy oby tak bylo
Siedze w salonie pisze tutaj moja spi kolo mnie i wali kory serio nie moge z nia takie dzwieki tu czasem odchodza ze szok

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

A przy okazji zdam opinie o dostawce chicco ja jestem mega zadowolona i bede kazdemu polecac
Jezdzi z nami do salony jak swieci slonko to dostawiamy pod okno i Emilka sie naswietla .
Opcja kolyski tez super
Kilka razy sie naszej ulalo wiec zrobilismy pochyl tez sie extra sprawdza

I jesli ktoras z was ma tez male mieszkanko, mala lazienke i nie kupila jeszcze wanienki to polecam taka skladana Karibu no jest mega na plasko sie sklada mozna wszedzie schowac my jestesmy bardzo zadowoleni
Tez moge szczerze polecic
__________________
Jesteśmy razem od 01.06.2001
Zaręczyny były 06.06.2007
Nasz Ślub odbył się 05.06.2010
Esti10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 12:36   #1311
NiebieskiPudelek
Raczkowanie
 
Avatar NiebieskiPudelek
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 464
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Hej ogladalyscie moze Juliusza? Warto isc do kina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach”
NiebieskiPudelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 12:43   #1312
Esti10
Zakorzenienie
 
Avatar Esti10
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12 807
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez NiebieskiPudelek Pokaż wiadomość
Hej ogladalyscie moze Juliusza? Warto isc do kina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My idziemy dzis wieczorem Zapowiada sie fajnie ale sie okaze
__________________
Jesteśmy razem od 01.06.2001
Zaręczyny były 06.06.2007
Nasz Ślub odbył się 05.06.2010
Esti10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 12:43   #1313
Apola88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 664
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez NiebieskiPudelek Pokaż wiadomość
Hej ogladalyscie moze Juliusza? Warto isc do kina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tak. my byliśmy. bardzo sie podobal i mi i Tż. nasmialiśmy sie. dodatkowo jest tam wątek dla nas na czasie także polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apola88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 12:59   #1314
królewna z drewna
Zakorzenienie
 
Avatar królewna z drewna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6 461
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Apola88 Pokaż wiadomość
tak. my byliśmy. bardzo sie podobal i mi i Tż. nasmialiśmy sie. dodatkowo jest tam wątek dla nas na czasie także polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może i my się wybierzemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
12 2019
królewna z drewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 13:00   #1315
NiebieskiPudelek
Raczkowanie
 
Avatar NiebieskiPudelek
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 464
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Tez wlasnie chcemy dzis isc bo smiejemy sie, ze nastepnym razem to za rok do kina sie wybierzemy dobrze by bylo jakby film byl choc troche dobry a oprocz Juliusza nic w sumie nie leci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach”
NiebieskiPudelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 15:00   #1316
szajn87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 157
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

macie juz przygotowane kaciki/pokoiki dla dziecka? pokazecie? u nas nie ma miejsca na oddzielny pokoj, poki co bedzie tylko kosz mojzesza w sypialni przy naszym, kupilam tez lozeczko ale nie skrecalam jeszcze...
szajn87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 15:05   #1317
NiebieskiPudelek
Raczkowanie
 
Avatar NiebieskiPudelek
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 464
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez szajn87 Pokaż wiadomość
macie juz przygotowane kaciki/pokoiki dla dziecka? pokazecie? u nas nie ma miejsca na oddzielny pokoj, poki co bedzie tylko kosz mojzesza w sypialni przy naszym, kupilam tez lozeczko ale nie skrecalam jeszcze...
U mnie na razie mala bedzie z nami w pokoju a po pol roku/ roku - w zaleznosci jak mloda i jak my bedziemy reagowac na separacje - przeniesiemy ja do jej pokoju. Na razie zdjec nie pokaze bo czekam na szafe, powinna przyjsc w poniedzialek/wtorek bo teraz to mam jeszcze syf ;D a dopiero w tamtym tygodniu jak wszyatko wyjelam to uswiadomilam sobie, ze sie nie zmieszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach”
NiebieskiPudelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 15:53   #1318
Jasiel
Raczkowanie
 
Avatar Jasiel
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 151
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez szajn87 Pokaż wiadomość
macie juz przygotowane kaciki/pokoiki dla dziecka? pokazecie? u nas nie ma miejsca na oddzielny pokoj, poki co bedzie tylko kosz mojzesza w sypialni przy naszym, kupilam tez lozeczko ale nie skrecalam jeszcze...
Ja też mam tylko kosz mojżesza, bardziej ze względu na praktykę - śpiące maleństwo będę mogła nosić z góry na dół (2 poziomowe mieszkanie) i nie obawiać się, że zagracę nasze 40m2

Nie przejmuj się, dziecko zaczyna potrzebować własnego pokoju dopiero po kilku latach, na początek najważniejsza jest mama - dlatego ja nawet łóżeczka nie kupowałam
__________________
JSL
Jasiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 17:19   #1319
szajn87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 157
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

https://www.youtube.com/watch?v=Qcyy...Lu0N0p&index=2

widzialyscie?
szajn87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 22:46   #1320
tigresska
Zakorzenienie
 
Avatar tigresska
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Między Niebem a Piekłem :)
Wiadomości: 3 668
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Esti10 Pokaż wiadomość
Moja calineczka w czapce jak plemnik w za duzych ciuchach i no w foteliku gdzie nawet nie siega glowa do krawedzi wkladki dla noworodka
Cudny plemniczek

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
tigresska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-28 15:55:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.