Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-31, 17:00   #331
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
To akurat dość powszechne pytanie, szczególnie jeżeli to posada w jakimś dużym zespole albo dziale, gdzie wykonywana praca nie jest w pełni samodzielna. ,,Sprawdzają" w ten sposób, czy dobrze dopasujesz się do nowego zespołu i najlepiej dostosować odpowiedź do posady, o jaką się starasz i jej charakteru. Odpowiadam że z ludźmi otwartymi na dyskusję i nowe pomysły, chętnie współpracującymi z innymi, pomocnymi i nastawionymi na osiąganie wyznaczonych im celów.
No właśnie w dziale jest jedna osoba tylko - kierownik. Ja odpowiedziałam, że z ludźmi komunikatywnymi (praca wymaga czasem wyciągania info od innych działów). Powiedziałam też, że uważam że wszyscy gramy do wspólnej bramki i cel jest jeden.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-31, 17:08   #332
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
To akurat dość powszechne pytanie, szczególnie jeżeli to posada w jakimś dużym zespole albo dziale, gdzie wykonywana praca nie jest w pełni samodzielna. ,,Sprawdzają" w ten sposób, czy dobrze dopasujesz się do nowego zespołu i najlepiej dostosować odpowiedź do posady, o jaką się starasz i jej charakteru. Odpowiadam że z ludźmi otwartymi na dyskusję i nowe pomysły, chętnie współpracującymi z innymi, pomocnymi i nastawionymi na osiąganie wyznaczonych im celów.
Ja bym odpowiedziała zupełnie szczerze, a czy się wstrzelę w "klucz" czy nie, to już przecież nie zależy ode mnie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-31, 18:00   #333
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ale to jest całkowicie szczera odpowiedź, bo z takimi ludźmi faktycznie lubię pracować. Gorzej, jak ktoś ma takie pytanie a odpowiada że lubi pracować zupełnie sam i często nie potrafi się dogadać z innymi ludźmi, gdzie aplikuje do pracy wymagającej ścisłej współpracy.

Czyli odpowiedziałaś dobrze.

PS. Mając jeszcze naście lat poszłam na rozmowę o pracę, nie wiedząc jak cały HR i rozmowa wygląda. Na pytania o wady i zalety odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że jestem bardzo uparta i nie lubię robić czegoś wbrew sobie. Pracy oczywiście nie dostałam a zdziwienie dziewczyny która ze mną rozmawiała - bezcenne. Od tego czasu wiem, że trzeba mówić co chcą usłyszeć - przynajmniej na początku.

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2019-07-31 o 18:12
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-31, 18:38   #334
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dlatego doświadczenie w rozmowach też się przydaje z czasem

A mnie dziś zastanawia jak wygląda teraz sprawdzanie pracownika w związku z RODO? Czy HR-y mogą teraz wydzwaniac, tak jak dawniej, po firmach i wypytywal o pracownika - czy pracował co robił, czy się sprawdzał? Czy to jest już naruszanie prywatności? Czy aby cię sprawdzili nie należy teraz podać referencji? Nie wiecie jak to wygląda?
W sumie pewniw dzwonią i sprawdzają czy taka osoba w ogóle pracowała w podanej w CV firmie ale co z resztą? Nurtuje mnie to

Oczywiście oficjalna wykładnie znam bo sobie ją wygooglowalam ale zastanawiam się nad tym jak to wygląda teraz w praktyce. Macie kogoś w HR-ach kto by wiedział jak to naprawde wygląda?
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-07-31 o 18:58
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-31, 19:02   #335
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
To akurat dość powszechne pytanie, szczególnie jeżeli to posada w jakimś dużym zespole albo dziale, gdzie wykonywana praca nie jest w pełni samodzielna. ,,Sprawdzają" w ten sposób, czy dobrze dopasujesz się do nowego zespołu i najlepiej dostosować odpowiedź do posady, o jaką się starasz i jej charakteru. Odpowiadam że z ludźmi otwartymi na dyskusję i nowe pomysły, chętnie współpracującymi z innymi, pomocnymi i nastawionymi na osiąganie wyznaczonych im celów.
Serio? O rany, jeśli to jest dobra odpowiedź, to ja to pytanie zawalałam za każdym razem A brzmi bardzo dobrze, tak korporacyjnie...

Ja odpowiadałam tak raczej zgodnie z prawdą, ale ja to szczera du.pa jestem
że lubię ludzi z poczuciem humoru, którzy potrafią się przyznać do błędu, dotrzymujących terminów, biorących odpowiedzialność za swoje działania i pracę

Amazoniak, jak szukałam pracy na początku roku to brałam udział w jednej rekrutacji za pośrednictwem agencji i oni bez pardonu poprosili o numer telefonu do mojego poprzedniego przełożonego, tylko poprosili o powiadomienie go o tym. I rzeczywiście zadzwonili.
Później w firmie (już bez agencji) też poprosili o numer, chociaż nie dzwonili.
Więc chyba nijak się ma to RODO do rzeczywistości.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-07-31 o 19:06
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-31, 19:41   #336
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Serio? O rany, jeśli to jest dobra odpowiedź, to ja to pytanie zawalałam za każdym razem A brzmi bardzo dobrze, tak korporacyjnie...

Ja odpowiadałam tak raczej zgodnie z prawdą, ale ja to szczera du.pa jestem
że lubię ludzi z poczuciem humoru, którzy potrafią się przyznać do błędu, dotrzymujących terminów, biorących odpowiedzialność za swoje działania i pracę

Amazoniak, jak szukałam pracy na początku roku to brałam udział w jednej rekrutacji za pośrednictwem agencji i oni bez pardonu poprosili o numer telefonu do mojego poprzedniego przełożonego, tylko poprosili o powiadomienie go o tym. I rzeczywiście zadzwonili.
Później w firmie (już bez agencji) też poprosili o numer, chociaż nie dzwonili.
Więc chyba nijak się ma to RODO do rzeczywistości.
To ja już chyba przesiąkłam korpo chociaż jeszcze w żadnym nie pracowałam. Takiej korpo-gadki też zresztą uczą na studiach, szczególnie przy jakiś projektach biznesowych coby ładniej brzmiało. A Twoja odpowiedź też była dobra.

Mnie też zawsze zastanawia kwestia rodo i przetwarzania zgody na przyszłe rekrutacje. To chyba taki pic na wodę, ot żeby tylko było na papierze.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 07:25   #337
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Nie pisałam. Dostałam telefon od koleżanki aby przyjść do stowarzyszenia bo szefowa ma dla mnie propozycję. Zaproponowali mi umowę bo jakaś osoba jest na L4 i być może nie wróci. Tu pracują osoby z orzeczeniem.
3/4 eratu, praca w godz 8-14 (pi razy drzwi). Na razie robię proste prace, coś posprzątać, poprzenosić bo jest remont (np umyłam wczoraj 2 okna) ale są tu prace drobne produkcyjne, szycie, ozdoby okolicznościowe, sprzątanie terenu i bloków aby aktywizować osoby niepełnosprawne. Nikt nie pogania. Jestem też zgłoszona do projektu asystentury ale trwają jeszcze procedury

Podziękowałam panu z Pi-onu za ofertę pracy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez maniaczkakolorowania
Czas edycji: 2019-08-01 o 07:26
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-01, 09:58   #338
The_Silence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Hej. Czy któraś z Was znalazła lepszą pracę, pracując na produkcji? Zastanawiam się czy mam jeszcze jakieś szanse na normalną robotę czy już nie ma dla mnie ratunku. :-(
Od jakiegoś roku wysyłam CV i do tej pory nie miałam ŻADNEGO telefonu...Niestety nie mam studiów, doświadczenia ani nie znam języków.
Powoli się poddaję i zaczynam się godzić z tym że do emerytury zostanę na produkcji.
The_Silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 10:18   #339
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez The_Silence Pokaż wiadomość
Hej. Czy któraś z Was znalazła lepszą pracę, pracując na produkcji? Zastanawiam się czy mam jeszcze jakieś szanse na normalną robotę czy już nie ma dla mnie ratunku. :-(
Od jakiegoś roku wysyłam CV i do tej pory nie miałam ŻADNEGO telefonu...Niestety nie mam studiów, doświadczenia ani nie znam języków.
Powoli się poddaję i zaczynam się godzić z tym że do emerytury zostanę na produkcji.
A gdzie szukasz? Masz jeszcze jakieś doswiadczenie poza produkcja?
Co mogłabyś robić?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 10:31   #340
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez The_Silence Pokaż wiadomość
Hej. Czy któraś z Was znalazła lepszą pracę, pracując na produkcji? Zastanawiam się czy mam jeszcze jakieś szanse na normalną robotę czy już nie ma dla mnie ratunku. :-(
Od jakiegoś roku wysyłam CV i do tej pory nie miałam ŻADNEGO telefonu...Niestety nie mam studiów, doświadczenia ani nie znam języków.
Powoli się poddaję i zaczynam się godzić z tym że do emerytury zostanę na produkcji.
Z mojego doświadczenia wynika, że... nic nie wynika. Raczej jak się zaczepisz na produkcję, to potem "odbić się" będzie trudno. Ale z drugiej strony, praca jak praca. O ile nie idzie się zaciskając zęby, to można przeżyć. Chyba że już masz serdecznie dość.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 10:38   #341
The_Silence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

No wcześniej miałam jedynie staż w urzędzie gminy 9 miesięcy, ale wiadomo...to tylko staż. Chcę iść w przyszłym roku na studia, może wtedy coś ruszy. A CV to wysyłam w różne miejsce, czy to na rejestrację do jakiegoś ośrodka, czy jako asystentka ds biurowych, niby piszą że wystarczy mieć średnie wykształcenie no ale właśnie i tak nic z tego nie wynika.
Najwyżej będę musiała zacisnąć zęby i żyć z nadzieją, że w końcu ktoś się odezwie.
The_Silence jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-01, 10:54   #342
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez The_Silence Pokaż wiadomość
No wcześniej miałam jedynie staż w urzędzie gminy 9 miesięcy, ale wiadomo...to tylko staż. Chcę iść w przyszłym roku na studia, może wtedy coś ruszy. A CV to wysyłam w różne miejsce, czy to na rejestrację do jakiegoś ośrodka, czy jako asystentka ds biurowych, niby piszą że wystarczy mieć średnie wykształcenie no ale właśnie i tak nic z tego nie wynika.
Najwyżej będę musiała zacisnąć zęby i żyć z nadzieją, że w końcu ktoś się odezwie.
Ile to razy aplikowałam gdzieś z wymaganą znajomością angielskiego i nikt się nawet nie odezwał. Ciesz się, że masz pracę i rozglądaj się na spokojnie dalej.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 11:04   #343
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dziewczyny, ale naprawdę spróbujcie wziąć pod uwagę, że na ogłoszenia do prac biurowych z niewielkimi wymaganiami przychodzą setki, jak nie tysiące CV. Nie dziwcie się, że nikt nie odpowiada, bo pewnie zajrzał maksymalnie do pierwszych kilkudziesięciu i stamtąd już kogoś wybrano. Wbrew pozorom to jedna z tych prac, które najtrudniej dostać. Dla porównania jak firma moje męża szukała elektryka, przyszło mnie niż dziesięć CV, z czego pięć osób miało wymagane uprawnienia. Tak to działa.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 11:46   #344
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

U mnie znów przerwa. Telefon od wtorku milczy Dobrze, że we wtorek wyjeżdżam to nie będę o tym myślała. W piątek mam jeszcze rozmowę, ale to budżetówka (MPWiK), więc pewnie słabo płacą.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 13:26   #345
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja miałam przedwczoraj telefon z szybkimi pytaniami:
1. Czy w poprzedniej firmie byłam na kontrakcie b2b czy na umowie o pracę (macie jakieś doświadczenia z b2b?)
2. Ile sobie życzę pieniędzy
3. Od kiedy mogę zacząć
Powiedzieli, że jak będą zainteresowani to zadzwonią, jak nie to nie. Krótki, szybki przesiew.

Dzisiaj z kolei odrzucili mi kolejną ofertę, która chyba 3 tygodnie wisiała jako rozpatrywana. Teraz jedziemy na urlop, bo mąż w końcu dostał (musiał przesuwać),staram się o tym wszystkim nie myśleć, ale ciężko. Jeszcze dzieciaki od rana działały mi na nerwy, na szczęście teraz jedziemy to śpią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Ja miałam przedwczoraj telefon z szybkimi pytaniami:
1. Czy w poprzedniej firmie byłam na kontrakcie b2b czy na umowie o pracę (macie jakieś doświadczenia z b2b?)
2. Ile sobie życzę pieniędzy
3. Od kiedy mogę zacząć
Powiedzieli, że jak będą zainteresowani to zadzwonią, jak nie to nie. Krótki, szybki przesiew.

Dzisiaj z kolei odrzucili mi kolejną ofertę, która chyba 3 tygodnie wisiała jako rozpatrywana. Teraz jedziemy na urlop, bo mąż w końcu dostał (musiał przesuwać),staram się o tym wszystkim nie myśleć, ale ciężko. Jeszcze dzieciaki od rana działały mi na nerwy, na szczęście teraz jedziemy to śpią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 14:43   #346
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ja miałam przedwczoraj telefon z szybkimi pytaniami:
1. Czy w poprzedniej firmie byłam na kontrakcie b2b czy na umowie o pracę (macie jakieś doświadczenia z b2b?)
2. Ile sobie życzę pieniędzy
3. Od kiedy mogę zacząć
Powiedzieli, że jak będą zainteresowani to zadzwonią, jak nie to nie. Krótki, szybki przesiew.

Dzisiaj z kolei odrzucili mi kolejną ofertę, która chyba 3 tygodnie wisiała jako rozpatrywana. Teraz jedziemy na urlop, bo mąż w końcu dostał (musiał przesuwać),staram się o tym wszystkim nie myśleć, ale ciężko. Jeszcze dzieciaki od rana działały mi na nerwy, na szczęście teraz jedziemy to śpią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Ja miałam przedwczoraj telefon z szybkimi pytaniami:
1. Czy w poprzedniej firmie byłam na kontrakcie b2b czy na umowie o pracę (macie jakieś doświadczenia z b2b?)
2. Ile sobie życzę pieniędzy
3. Od kiedy mogę zacząć
Powiedzieli, że jak będą zainteresowani to zadzwonią, jak nie to nie. Krótki, szybki przesiew.

Dzisiaj z kolei odrzucili mi kolejną ofertę, która chyba 3 tygodnie wisiała jako rozpatrywana. Teraz jedziemy na urlop, bo mąż w końcu dostał (musiał przesuwać),staram się o tym wszystkim nie myśleć, ale ciężko. Jeszcze dzieciaki od rana działały mi na nerwy, na szczęście teraz jedziemy to śpią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko takie, że kilkakrotnie byłam na rozmowie na której proponowano mi taki rodzaj zatrudnienia. Podziękowałam.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 15:13   #347
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Czesc wszystkim, bardzo prosze o porade co zrobilibyscie na moim miejscu
Pracuje w korpo, mam umowe do konca wrzesnia.
Na przelomie pazdziernika i listopada tamtego roku bylam 1,5 miesiaca na l4 (depresja i nerwica), leczylam sie do maja. Jednak od 2-3 tygodni znowu czuje sie gorzej, w pracy mamy bardzo duze cisnienie, coraz wiecej wymagan, coraz mniej mozliwosci do osiagniecia kpi, ciagle zmiany niby na lepsze a wszystko odbija sie na nas, klienci nie wspolpracuja a oczekuja cudow, jest kiepsko krotko mowiac. Pomimo tego w sumie mam pewnosc ze umowa bedzie przedluzona. O ile nie pojde teraz na l4 oczywiscie.
I wlasnie, isc? Sprobowac sie przemeczyc te dwa miesiace? Z drugiej strony chcemy z mezem zaczac starac sie o dziecko, moze akurat po dostaniu nowej umowy by sie udalo. A jak pojde do innej pracy to znowu zacznie sie od umowy na 3 miesiace i trzeba bedzie ten plan odlozyc. Byc moze nie bede tam tez miala tak dobrego socjala jak tutaj.
Pomozcie, jestem w kropce
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 16:20   #348
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

No i mam umówioną kolejna rozmowę na jutro. Oferta wydaje się ciekawa. Ale się nie nastawiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 16:41   #349
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez blue2003 Pokaż wiadomość
Czesc wszystkim, bardzo prosze o porade co zrobilibyscie na moim miejscu
Pracuje w korpo, mam umowe do konca wrzesnia.
Na przelomie pazdziernika i listopada tamtego roku bylam 1,5 miesiaca na l4 (depresja i nerwica), leczylam sie do maja. Jednak od 2-3 tygodni znowu czuje sie gorzej, w pracy mamy bardzo duze cisnienie, coraz wiecej wymagan, coraz mniej mozliwosci do osiagniecia kpi, ciagle zmiany niby na lepsze a wszystko odbija sie na nas, klienci nie wspolpracuja a oczekuja cudow, jest kiepsko krotko mowiac. Pomimo tego w sumie mam pewnosc ze umowa bedzie przedluzona. O ile nie pojde teraz na l4 oczywiscie.
I wlasnie, isc? Sprobowac sie przemeczyc te dwa miesiace? Z drugiej strony chcemy z mezem zaczac starac sie o dziecko, moze akurat po dostaniu nowej umowy by sie udalo. A jak pojde do innej pracy to znowu zacznie sie od umowy na 3 miesiace i trzeba bedzie ten plan odlozyc. Byc moze nie bede tam tez miala tak dobrego socjala jak tutaj.
Pomozcie, jestem w kropce
to nie jest pytanie do nas, bo zależy od tego czy wytrzymasz te 2 miechy więc to pytanie do ciebie. Z tego co sama piszesz to najlepiej byłoby nie brać teraz L4 i poczekać aż ci przedłużą umowę. Jak ci nie przedłużą to i tak możesz iść na L4 od psychiatry i ciągnąć je pół roku. Jak weżniesz teraz L4 to zdajesz sobie sprawę, że masz dużo mniejsze szanse na przedłużenie umowy. Wybór należy do ciebie

Odnośnie umowy B2B to mi proponowano albo ją albo umowę o pracę i wybierałam tą drugą ale wiem, że w niektórych firmach kontrakt jest standardem, tak firmy kombinują żeby zejść z kosztów.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-08-01 o 16:44
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-01, 18:19   #350
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Trzeci tydzień w nowej pracy dobiega końca. Jest spokojnie. Czasem wpada do biura ktoś pogadać. Ktoś przyniesie placek, kto inny rozdaje ogórki do zaprawiania. Czyli budżetówka.
I żeby nie było tak różowo to : uczy mnie młoda dziewczyna w zaawansowanej ciąży, mam siedzieć na jej miejscu. Wszystko byłoby fajnie, ale nie mogę jej znieść. Zupełnie inna bajka. Dziś uczyła mnie opisywania faktur.Słucham jej bo każda firma ma inne obyczaje, ale .... Opisałam w życiu już setki faktur, wystawiłam liczbę bliżej nieokreśloną (bardzo dużą), również eksportowych, po angielsku czy niemiecku. wiele faktur wystawiałam na bardzo duże kwoty (dziesiątki, i setki tysięcy), a panienka uczy mnie gdzie jest numer na fakturze, gdzie data , kwota brutto, itp... Czy ja naprawdę wyglądam na głupią? Siedzę cicho, nic nie mówię, uśmiecham się (fałszywie) ale w środku się gotuję. Podobnie z wystawianiem delegacji. "I tu należy wpisać kwotę słownie". No szał po prostu. Potrafię czytać. Pisać też. . Ze względu na jej stan jestem miła. Ale przychodzi mi to z coraz większym trudem.
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 18:21   #351
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Akurat ja nie rozumiem takiej irytacji, bo chyba dobrze, że dziewczyna mówi wszystko, wręcz az za dużo, niż gdyby miała czegoś nie dopowiedzieć raczej nie ma złych intencji, chce po prostu kompleksowo przekazać co o jak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 18:30   #352
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Jestem po rozmowie - poszło zdecydowanie lepiej, niż sobie to wyobrażałam. Nie zmieściłyśmy się z rekruterką w godzinie, tak dobrze nam się rozmawiało! Okazało się, że byłam pierwszą kandydatką która cokolwiek wiedziała o zarządzaniu projektami IT i z racji wieku i kierunku studiów jestem idealnym kandydatem. Do środy mam czekać na feedback a później drugi etap - zaprezentowanie 4 prezentacji po 15min przed przełożonym.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 18:53   #353
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Jestem po rozmowie - poszło zdecydowanie lepiej, niż sobie to wyobrażałam. Nie zmieściłyśmy się z rekruterką w godzinie, tak dobrze nam się rozmawiało! Okazało się, że byłam pierwszą kandydatką która cokolwiek wiedziała o zarządzaniu projektami IT i z racji wieku i kierunku studiów jestem idealnym kandydatem. Do środy mam czekać na feedback a później drugi etap - zaprezentowanie 4 prezentacji po 15min przed przełożonym.
Super, gratulacje, a z ciekawości co to za prezentacje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 18:57   #354
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

2 powiązane z projektami, 2 bardziej miękkie/typowo HRowe w tym jedna po angielsku Przynajmniej tak mi rekruterka powiedziała na szybko przed pożegnaniem ale dodała, że jeszcze wyśle oficjalnego maila ze wszystkimi informacjami i tematami.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 19:15   #355
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Trzeci tydzień w nowej pracy dobiega końca. Jest spokojnie. Czasem wpada do biura ktoś pogadać. Ktoś przyniesie placek, kto inny rozdaje ogórki do zaprawiania. Czyli budżetówka.
I żeby nie było tak różowo to : uczy mnie młoda dziewczyna w zaawansowanej ciąży, mam siedzieć na jej miejscu. Wszystko byłoby fajnie, ale nie mogę jej znieść. Zupełnie inna bajka. Dziś uczyła mnie opisywania faktur.Słucham jej bo każda firma ma inne obyczaje, ale .... Opisałam w życiu już setki faktur, wystawiłam liczbę bliżej nieokreśloną (bardzo dużą), również eksportowych, po angielsku czy niemiecku. wiele faktur wystawiałam na bardzo duże kwoty (dziesiątki, i setki tysięcy), a panienka uczy mnie gdzie jest numer na fakturze, gdzie data , kwota brutto, itp... Czy ja naprawdę wyglądam na głupią? Siedzę cicho, nic nie mówię, uśmiecham się (fałszywie) ale w środku się gotuję. Podobnie z wystawianiem delegacji. "I tu należy wpisać kwotę słownie". No szał po prostu. Potrafię czytać. Pisać też. . Ze względu na jej stan jestem miła. Ale przychodzi mi to z coraz większym trudem.
Koralina, doskonale Cię rozumiem. U mnie jest podobnie, są rzeczy, które mi tłumaczą a w których ja mam duże doświadczenie.
Ale nie denerwuj się, wiem, że czujesz się sfrustrowana przez to, ale po pierwsze możesz jej grzecznie i z uśmiechem po prostu powiedzieć, że wiesz, że przerobiłaś setki taki faktur, a po drugie może ona tak ma, może jest trochę nadopiekuńcza? Poza tym dba o to, żeby nie było, że jak odejdzie to Ty czegoś nie wiesz i zwalisz na nią No i też nie wie, jakie masz rzeczywiście doświadczenie.
Musisz przymknąć na to oko
No i lepiej tak, niż miałaby na Ciebie krzyczeć, obrażać Cię lub w ogóle nic nie mówić

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Jestem po rozmowie - poszło zdecydowanie lepiej, niż sobie to wyobrażałam. Nie zmieściłyśmy się z rekruterką w godzinie, tak dobrze nam się rozmawiało! Okazało się, że byłam pierwszą kandydatką która cokolwiek wiedziała o zarządzaniu projektami IT i z racji wieku i kierunku studiów jestem idealnym kandydatem. Do środy mam czekać na feedback a później drugi etap - zaprezentowanie 4 prezentacji po 15min przed przełożonym.
Uau, brzmi mega poważnie i fajnie! Trzymamy kciuki
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 19:52   #356
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
2 powiązane z projektami, 2 bardziej miękkie/typowo HRowe w tym jedna po angielsku Przynajmniej tak mi rekruterka powiedziała na szybko przed pożegnaniem ale dodała, że jeszcze wyśle oficjalnego maila ze wszystkimi informacjami i tematami.
mam nadzieję, że to są wymagania na jakieś normalne stanowisko a nie na staż jak ostatnio, bo jednak jest to trochę roboty
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 19:56   #357
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Też bym wolała żeby mi ktoś łopatologicznie tłumaczył co i jak, nawet jak mi się zdaje, że już wszystko wiem niż oczekiwał, że będę specjalistką od swojego stanowiska już po tygodniu.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-01, 20:29   #358
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że to są wymagania na jakieś normalne stanowisko a nie na staż jak ostatnio, bo jednak jest to trochę roboty
Staż, bo tylko na stażach mam szanse jako studentka bez doświadczenia. Ale bardziej przyszłościowy niż ten ostatni i bez 3 godzinnej sesji Zamiast 3 miesięcy w ogłoszeniu zaproponowali min. 6 miesięcy a po roku i skończeniu studiów przejście na umowę o pracę, bo chcą sobie ,,wyhodować" kolejnego kierownika projektów. W dwa tygodnie to nie jest dużo pracy. I tak się cieszę, bo poszłam zupełnie neutralnie nastawiona, szczerze mówiąc to nawet nie chciało mi się tam jechać zbytnio a wyszło super. Może dlatego, że podeszłam zupełnie na luzie i ten luz się wpasował w ich organizację.

Ja bardzo lubię łopatologię i sama często tak tłumaczę innym. Zawsze można powiedzieć, że niektóre rzeczy już się wie i podziękować za chęć nauczenia, aby przejść do rzeczy niekoniecznie znanych i im poświęcić czas.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-04, 16:22   #359
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafka jak tam u Ciebie, teraz jakoś będziesz miała chyba przedłużenie umowy - zostajesz? Czy ruszyło coś może z innymi rekrutacjami?
Mi przedłużyli umowę, także stres zniknął co prawda na razie tylko na rok, ale nie przejmuje się, bo to szmat czasu i różnie może być ale pracę bardzo lubię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-04, 20:20   #360
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Trzeci tydzień w nowej pracy dobiega końca. Jest spokojnie. Czasem wpada do biura ktoś pogadać. Ktoś przyniesie placek, kto inny rozdaje ogórki do zaprawiania. Czyli budżetówka.
I żeby nie było tak różowo to : uczy mnie młoda dziewczyna w zaawansowanej ciąży, mam siedzieć na jej miejscu. Wszystko byłoby fajnie, ale nie mogę jej znieść. Zupełnie inna bajka. Dziś uczyła mnie opisywania faktur.Słucham jej bo każda firma ma inne obyczaje, ale .... Opisałam w życiu już setki faktur, wystawiłam liczbę bliżej nieokreśloną (bardzo dużą), również eksportowych, po angielsku czy niemiecku. wiele faktur wystawiałam na bardzo duże kwoty (dziesiątki, i setki tysięcy), a panienka uczy mnie gdzie jest numer na fakturze, gdzie data , kwota brutto, itp... Czy ja naprawdę wyglądam na głupią? Siedzę cicho, nic nie mówię, uśmiecham się (fałszywie) ale w środku się gotuję. Podobnie z wystawianiem delegacji. "I tu należy wpisać kwotę słownie". No szał po prostu. Potrafię czytać. Pisać też. . Ze względu na jej stan jestem miła. Ale przychodzi mi to z coraz większym trudem.
Czyli nie powiedziałaś jej, że to potrafisz, i jesteś obrażona, że ona sama się nie domyśliła?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.