Uczulenie na metale - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-18, 03:40   #1
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526

Uczulenie na metale


Coraz częściej się zdarza że ktoś ma uczulenie na metale.
Zgłosiła się do mnie klientka która właśnie ma alergię. I tu pytanie... Co proponować alergikowi?
- Stal chirurgiczna, ale tu są tylko bigle..
- Dostępne są na allegro polfabrykaty bez niklu i ołowiu, ale czy ktoś ma pojęcie z czego one są właściwie zrobione?
- Srebro pozłacane - próbowałam znaleźć informację o grubości warstwy złota i o tym jak szybko/czy ona się ściera, niestety bezskutecznie
Może wymienimy się doświadczeniami?
Przyznam że sama jako że uczulenia na metale nie mam i sama mogę nosić wszystko jestem kompletnie zielona w tym zagadnieniu

I z ciekawości - jak sobie radzicie z uczuleniami jeśli chodzi o noszenie zegarka? Spotkałam się kiedyś z tym że ktoś podklejał spód ale co z całą resztą bransoletki? Sama mam np. zegarek swatcha i bransoletka jest z metalu - alergik już jej nie założy?
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 05:46   #2
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Uczulenie na metale

Ja mam uczulenie na metale. Jak dawno temu nosiłam zegarek, to miałam okropną wysypkę. Teraz nie noszę wcale - najlepsze wyjscie. Moje uczulenie nie jest szczególnie silne - mogę nosić srebro pr. 925 (także oksydowane) i złoto. Także ja bym alergikowi proponowała srebro.
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 05:53   #3
gabii86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 626
Dot.: Uczulenie na metale

Ja mam uczulenie na nikiel, nosić mogę tylko metale szlachetne, jak srebro, złoto, platyna
Co do zegarka, to mam jeden i był z kolekcji nieuczulajacej / antyalergicznej
gabii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 06:36   #4
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: Uczulenie na metale

Również jestem uczulona. Dlatego zegarki w młodości nosiłam z plastikowym paskiem a kopertę od dołu podklejałam. Teraz zegarka nie noszę. Swego czasu nawet jak nosiłam dżinsy to musiałam podklejać guzik od środka. Mama się zawsze ze mnie śmiała, że jestem najlepszy tester. Jak ktoś nie był pewien czy to srebro czy nie to na parę godzin do mnie i już mieliśmy wiarygodną odpowiedź.
Jak zaczynałam moją przygodę z biżu to na allegro kupiłam bigle posrebrzane bez niklu antyalergiczne ale na mnie nie działało. Uszy i tak swędziały i ropiały. Więc z tymi antyalergikami chyba jest rożnie. Zależy może w jakim stopniu ktoś jest uczulony.

Mogę natomiast nosić złoto i srebro, oksydowane i złocone również.
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 06:52   #5
naisha
Raczkowanie
 
Avatar naisha
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 274
GG do naisha
Dot.: Uczulenie na metale

Moja siostra jest bardzo uczulona...choć troszkę jakby jej przeszło. Jak kupuję te bigle antyalergiczne (czort wie czy one naprawdę takie), to nic jej się nie dzieje....może to tylko siła sugestii .
Zegarki, wisiorki i metalowe guziki były największym problemem - pomagało podklejanie plastra albo malowanie bezbarwnym lakierem do paznokci. Pozłacane bransolety były dobre i nieuczulające póki nie zlazła warstwa tego "złotka". Na srebro chyba uczulenia nie ma...choć się zdarzało...ale każde srebro będące w jej używaniu ciemnieje w ekspresowym tempie, co mnie wkurza niezmiernie
Ja mówiłam zawsze że mogę nosić wszystko, bo mam mało wymagające uszy ;....dopóki nie założyłam na uszy miedzi...po 2 godzinkach czuję że mam kolczyki. Na szczęście nie jest to jakieś bardzo uciążliwe...uszka bolą trochę ale to tyle..Próbowałam różnych bigli miedzianych oksydowanych i nie..i ciągle to samo.
__________________
Adopcja wirtualna - psiaki czekają na pomoc

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520


naisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 06:57   #6
IwonnaH
Raczkowanie
 
Avatar IwonnaH
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 371
Dot.: Uczulenie na metale

To chyba zależy od tego, czy ktoś jest uczulony tylko na nikiel, czy tez na inne metale. Moja szwagierka może nosić tylko złoto, ale większość z uczuleniami dobrze znosi srebro. Część, jeśli jest uczulona tylko na nikiel, może używać tych tzw antyalergicznych bigli.
Ja osobiście jestem uczulona tylko na nikiel i bardzo się z tego cieszę , bo mogę nosić zarówno miedź, jak i te tańsze posrebrzaki i antyalergiczne. oraz oczywiście bardziej szlachetne metale. Za to chińszczyzna odpada .
__________________
Mój wątek biżuteryjny
IwonnaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 09:23   #7
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Uczulenie na metale

Tak jak mówi Iwona, wszystko zależy na co dana osoba ma uczulenie. Jak tylko na nikiel wystarczą bigle czy koperta antyalergiczna. Jednak spotkałam tez osoby uczulone na miedź. Osoby, które mogą nosić tylko srebro, bo zarówno na posrebrzaki jak i złoto są uczulone. Jak również osoby które mogą nosić tylko złoto, bo są uczulone na wszytkie inne metale łącznie ze srebrem. Jednym słowem co alergik to inna historia. Myślę, że tutaj najważniejsze jest porozmawianie z potencjalnym klientem co wcześniej go uczulało, na co nie ma uczulenia i dopiero potem wspólnie zdecydować się na coś konkretnego.
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-18, 18:04   #8
saipan
Zakorzenienie
 
Avatar saipan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 077
Dot.: Uczulenie na metale

Ja też mam uczulenie i bigle antyalergiczne też mnie uczulały. To znaczy jedne uczulają a inne nie. Mam wrażenie , że sprzedawcy czasem przypadkowo je pakują i bywa z tym różnie. Tak samo miała moja koleżanka. Natomiast srebro mogę nosić bez obaw.
saipan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 18:19   #9
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Uczulenie na metale

Mam uczulenie na metale - mogę nosić złoto i srebro, ale wszelkie "blaszki" odpadają. Radziłam sobie tak ( z guzikami, czy klamrami od pasków ) że malowałam to z 2 warstwami lakieru bezbarwnego

A srebro srebru nierówne ;] Bigle sama kręciłam dla koleżanki do kolczyków - bigle z drutu od jednego dostawcy może nosić cały dzień i jest w miarę ok, ale ze srebrnego drutu od innego dostawcy nie może nosić wcale... skład procentowy tych dodatków jest tak na prawdę różny raz jest więcej niklu a raz jest mniej.....

A te antyalergiczne koleżanka nawet może nosić bez większych problemów, z tym że jej skóra prędzej czy później reaguje negatywnie na metal bardziej lub mniej szlachetny.....
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 18:46   #10
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Uczulenie na metale

Kompletnie nie ogarniam tego, bo sama podejrzewam ze i zardzewiale gwozdzie moglabym nosic i uczulenia bym nie miala, ale dzieki za wszystkie info - poszukam odpowiednich rzeczy
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 13:21   #11
Bazylides
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 40
Dot.: Uczulenie na metale

A co tu ogarniać - alergia to sprawa indywidualna
Jak Twoja klientka ma alergię to sama powinna Ci powiedzieć co może nosić a czego nie. Zapytaj.
Bazylides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-19, 15:20   #12
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Uczulenie na metale

Juz wiem ze niklu, ale chcialam sie ogolnie zorientowac o alergie na metale
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 22:53   #13
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Uczulenie na metale

metale szlachetne nie uczulaja. uczulaja te domieszki ktore sie do nich dodaje, takze czasem warto tak jak radzi Monika przetestowac produkty od roznych dostawcow. teoretycznie wyzsza proba powinna uczulac mniej.
co do posrebrzakow i innych takich- ja mam lekkie uczulenie, ktore nie doskwiera mi przy lekkich kolczykach, ale przy ciezkich juz moje uszy maja dosc. moja mama ma podobne. takze dla wieeeelkich uczuleniowcow polecalabym lekkie kolczyki ;p
a jesli chodzi o zegarki- czesto pod tarcza jest naklejona przezroczysta naklejka, poki sie nie odklei to pomaga. gorzej z bransoletka.. ;/ a patent z lakierem ktory ktos juz przytoczyl, tez slyszalam ze skutkuje.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 11:41   #14
kamskow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: Uczulenie na metale

Dziewczyny, pomóżcie Zielonej

Czy do robienia bigli mogę użyć najzwyklejszego drutu miedzianego? np. znalezionego w garażu, kupionego w sklepie z narzędziami itp. Czy nie dostanę od tego uczulenia? czy muszę kupować w sklepach z akcesoriami do robienia biżuterii? czy muszę się pytać o skład drucika za każdym razem?
Wiem,że to natłok pytań, ale tyle już dzisiaj przeczyatłam różnych blogów i stron, że sama już nie wiem :-(
kamskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 14:00   #15
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Uczulenie na metale

czy dostaniesz uczulenie czy nie to juz zalezy od Twojego organizmu ;p
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 18:39   #16
Heliotis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 97
Dot.: Uczulenie na metale

Cytat:
Napisane przez substytut
Zgłosiła się do mnie klientka która właśnie ma alergię. I tu pytanie... Co proponować alergikowi?
- Stal chirurgiczna, ale tu są tylko bigle..
- Dostępne są na allegro polfabrykaty bez niklu i ołowiu, ale czy ktoś ma pojęcie z czego one są właściwie zrobione?
- Srebro pozłacane - próbowałam znaleźć informację o grubości warstwy złota i o tym jak szybko/czy ona się ściera, niestety bezskutecznie
Może wymienimy się doświadczeniami?
Jeżeli chodzi o półfabrykaty z allegro, prawie zawsze jest to stop cynku z czymśtam, często z miedzią, albo tzw. tybetańskie srebro, albo "pewter" (nie wiem jak to się tłumaczy, ale to jest w każdym razie stop cyny z domieszkami). One budzą moje wątpliwości już od dawna, bo w sumie nie mam jak sprawdzić, czy rzeczywiście nie zawierają cynku i ołowiu, a wolałabym się przekonać o tym wcześniej niż klientka-alergiczka. :/
Na stal chirurgiczną też trzeba uważać, bo nie każda jest bez niklu. Opcją są metale stosowane przez piercerów, np. teflon lub tytan, ale półfabrykatów takich nie widziałam, a wyginać tytanowy drut, brrr...
Dlatego ja zdecydowałam się w ekstremalnych przypadkach na drut, bigle i elementy z niobium, które jest obojętne dla żywych organizmów, co za tym idzie - niealergizujące. Sam w sobie ten metal jest szary, ale dzięki anodowaniu występuje w wielu kolorach, więc można takie bigle dopasować np. do kolczyków miedzianych albo mosiężnych. Czytałam o nim wiele pozytywnych opinii, na dniach robię zamówienie, zdam relację, jak przyjdzie.

Cytat:
Napisane przez substytut
I z ciekawości - jak sobie radzicie z uczuleniami jeśli chodzi o noszenie zegarka? Spotkałam się kiedyś z tym że ktoś podklejał spód ale co z całą resztą bransoletki? Sama mam np. zegarek swatcha i bransoletka jest z metalu - alergik już jej nie założy?
Widziałam w paru miejscach taki preparat - Jewelry Shield, wygląda na rodzaj żywicy: jest przezroczysty, smaruje się nim powierzchnię metalu i to zapobiega reakcjom alergicznym i przebarwieniom skóry; podobno jest trwały. Niestety nie wiem, czy działa: sama nie mam alergii, a znowu - nie uśmiecha mi się testować na klientach.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Heliotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 21:46   #17
Szpaku
Raczkowanie
 
Avatar Szpaku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 367
GG do Szpaku
Dot.: Uczulenie na metale

Ja od dawna wiem, że mam uczulenie na metale i nigdy nie mogłam nosić szpanerskich kolczyków z odpustu (ah jak ja wtedy koleżankom zazdrościłam!), srebro raczej też odpada, w uszach tylko złoto. Teraz zaczęłam się od niedawna bawić w tworzenie biżuterii, kupiłam bigle niby antyalergiczne ale to tylko z nazwy jest antyalergiczne
Szpaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 11:04   #18
Aieczko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 47
Dot.: Uczulenie na metale

Ja rowniez jestem alergiczna na nikel i na antyalergiczne i jest wiele osob, ktore sa "na cos" uczulone.

Chyba najlepiej powiedziec klientce (albo napisac na swojej stronie), ze nie jestes odpowiedzialna za wywolanie uczulenia przez twoja bizuterie . Napisz natomiast jasno z jakiego metalu jest zrobiony dany model.

Nie mozesz w praktyce wiedziec kto, na co, jest uczulony. Kazdy powinien sie sam orientowac czego nie moze nosic ! Mozesz naturalnie sie spytac i poradzic ludziom, ale lepiej nie sprzedawac nic wiedzac, ze ten ktos jest alergiczny na to, bo klient sobie wyrobi szybko opinie i juz nie wroci!

Fajnie, zaproponowac klientowi, to co mu sie podoba, na zamowienie, w takim metalu , ktory moze nosic.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Osobiscie lakierowalam lakierem bezbarwnym (sama dla siebie) bizuterie z domieszka niklu zebym mogla nosic. Lakier powoduje, ze nie ma bezposredniego styku metalu ze skora. Ale to do czasu.
Aieczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 16:53   #19
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Uczulenie na metale

Cytat:
Napisane przez Aieczko Pokaż wiadomość


Osobiscie lakierowalam lakierem bezbarwnym (sama dla siebie) bizuterie z domieszka niklu zebym mogla nosic. Lakier powoduje, ze nie ma bezposredniego styku metalu ze skora. Ale to do czasu.
Na jak długo to wystarczało? A malowanie potem znów lakierem daje coś?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-11, 22:11   #20
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Uczulenie na metale

Z ciekawostek uczuleniowych - AC nie uczula, dlatego, że to czyste srebro, a jak już dziewczyny wspomniały uczulają domieszki.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 14:11   #21
theWitch
Raczkowanie
 
Avatar theWitch
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: here. in my head.
Wiadomości: 34
Dot.: Uczulenie na metale

odkopuję wątek

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Na jak długo to wystarczało? A malowanie potem znów lakierem daje coś?
u mnie to skutkowało początkowo, później już nie, podejrzewam, że jeśli u kogoś to pomogło, to można spróbować pomalować ponownie jeśli warstwa lakieru się zetrze



Cytat:
Napisane przez Heliotis Pokaż wiadomość
Dlatego ja zdecydowałam się w ekstremalnych przypadkach na drut, bigle i elementy z niobium, które jest obojętne dla żywych organizmów, co za tym idzie - niealergizujące. Sam w sobie ten metal jest szary, ale dzięki anodowaniu występuje w wielu kolorach, więc można takie bigle dopasować np. do kolczyków miedzianych albo mosiężnych. Czytałam o nim wiele pozytywnych opinii, na dniach robię zamówienie, zdam relację, jak przyjdzie.

Widziałam w paru miejscach taki preparat - Jewelry Shield, wygląda na rodzaj żywicy: jest przezroczysty, smaruje się nim powierzchnię metalu i to zapobiega reakcjom alergicznym i przebarwieniom skóry; podobno jest trwały. Niestety nie wiem, czy działa: sama nie mam alergii, a znowu - nie uśmiecha mi się testować na klientach.

jestem ciekawa jak się sprawdziło niobium?
gdzie można zakupić elementy np. drucik z tego materiału, żeby człowiek miał pewność że to faktycznie niobium?

Jewelry Shield - produkt ten jest dostępny na Amazon i Ebay, sama nie próbowałam jeszcze




elementy tzw. "antyalergiczne" uważam za ściemę w moim przypadku ;/

można jeszcze zwyczajnie zastąpić bigiel w kolorze srebrnym na srebro w kolorze złotym/mosiężnym na złoto


wymyśliłam, że może poszukam drucików w kolorze miedzi, srebra oraz złota-mosiądzu powlekanych np. przezroczystym silikonem, by nadawały się do wykonania bigla, albo jakichś przezroczystych rurek na tyle cienkich by można je było założyć (w razie potrzeby przykleić) na bigiel (może coś takiego jest w ogóle - jakieś druciki jubilerskie powlekane, tylko pewnie nie wiem jak szukać )



może macie jeszcze jakieś pomysły, jak się uporać z uczuleniogennymi materiałami?
__________________
theWitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 10:57   #22
Metalowa dama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na metale

Wg mnie trzeba po prostu unikac materiałów zawierających metale uczulające nas. Warto też po prostu pójsc do dermatologa i zapytać go o poradę. Jeżeli ma się na coś uczulenie to albo można to wyleczyc, albo trzeba tego unikać. Nie widzę innego wyjścia.

________________________
Płyty drogowe Betonowe Fatra

Edytowane przez Metalowa dama
Czas edycji: 2015-04-01 o 11:48
Metalowa dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 13:29   #23
unnla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na metale

Ja mam uczulenie na srebro, na złoto na szczęście nie, najbardziej w oko wpada m biżuteria z białego złota, kilka dni temu kupiłam sobie kolczyki, z okazji nadchodzących urodzin..
__________________
http://beadore.eu/
unnla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 11:17   #24
lalka3
Raczkowanie
 
Avatar lalka3
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: gdansk/manchester
Wiadomości: 150
Dot.: Uczulenie na metale

Cytat:
Napisane przez gabii86 Pokaż wiadomość
Ja mam uczulenie na nikiel, nosić mogę tylko metale szlachetne, jak srebro, złoto, platyna
Co do zegarka, to mam jeden i był z kolekcji nieuczulajacej / antyalergicznej
Platyna- biale zloto, zawiera nikiel wiec chyba Twoja alergia nie jest silna. Ja moge zloto i czasem srebro ale nie kolczyki. Zauwazylam ze z wiekiem alergia lagodnieje. Majac nascie lat byla najwieksza. Klamra od paska nie mogla dotykac brzucha bo masakra . Pasek w zegarku tylko skora itp.. Ogolnie osoby z alergia na nikiel powinny rowniez uwazac co jedza i czym jedza!
__________________
czlowieka 🌱 poznamy po jego stosunku do zwierzat ️❗️️❗️😼🐾
lalka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 11:58   #25
MadziaPrzykalska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie na metale

ja ostatnio żeby reanimować swojefinanse osobiste kupuję tylko sztuczną biżuterię i jest tragedia, od tego niby złota dostałam uczulenia, a że mam słabość do kolczyków, to dostałam strasznej infekcji ucha . Także chyba się nie opłaca kupować sztucznej biżuterii
MadziaPrzykalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 23:58   #26
Yataganka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na metale

A czy ktos z was moze nosic zlot0 14k? Chodzi mi tu o kolczyk w pepku? Ja mam kolczyk do pepka 10k I niestety nie moge go nosic. Slyszalam ,ze ponoc taki uczulajacy kolczyk mozna pokryc zlotem 14 lub 18 k u zlotnika i po tym juz ma nie uczulac. .czy ktos ma talkie doswiadczenie?

Edytowane przez Yataganka
Czas edycji: 2017-07-07 o 23:59
Yataganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 00:44   #27
cocolocco
Raczkowanie
 
Avatar cocolocco
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Uczulenie na metale

Cytat:
Napisane przez MadziaPrzykalska Pokaż wiadomość
ja ostatnio żeby reanimować swojefinanse osobiste kupuję tylko sztuczną biżuterię i jest tragedia, od tego niby złota dostałam uczulenia, a że mam słabość do kolczyków, to dostałam strasznej infekcji ucha . Także chyba się nie opłaca kupować sztucznej biżuterii
Może spróbuj biżuterię z jakiegoś innego tworzywa, podobno kolczyki z tytanu lub bioplastu nadają się do noszenia przez alergików a sa dostępne w większości sklepów z biżuterią do piercingu (również dostępne przez internet)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
cocolocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 11:22   #28
natka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na metale

Przy uczuleniu na metale raczej srebro albo srebro pozłacane będzie najlepsze. Najwięcej błyskotek tego typu kupuje w internecie

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-08-14 o 11:46 Powód: link
natka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 11:10   #29
koronka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na metale

Uczulenie na metale nie oznacza, że trzeba rezygnować z biżuterii jako tako. CHodzi o bezpośredni kontakt biżuterii z ciałem. Polecam wszytskim alergikom biżuterie sutasz. Może ona być bogato zdobiona, również zawierać elementy złote i srebrne, Najwazniejsze to to, że nie metale nie mają bepzośredniego kontaktu ze skórą.
Kolia na szyję- sutasz
koronka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 20:52   #30
jarosik12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 5
Dot.: Uczulenie na metale

Hej, ja również słyszałam ,że srebro rodowane nie uczula ale też ogólnie srebro. Chyba naj bardziej będą problematyczne kolczyki , bo mają bliższy kontakt z ciałem . Naszyjniki czasem zakładasz na jakąś bluzkę i wtedy tylko częściowo mają z Tobą styczność. Musisz zobaczyć .
jarosik12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-13 15:05:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.