Mam już dość telemarketerów! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-01, 10:47   #1
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Angry

Mam już dość telemarketerów!


Od jakiś 2 miesięcy kilka razy dziennie wydzwaniają na mój telefon stacjonarny pracownicy call center z ofertami przeróżnych promocji i zakupów; ubezpieczenia, kocyki, bielizna, filtry do wody, netia, cyfra+, neostrada, itp. Zapewne każdy z was to zna... Jak radzicie sobie z tymi ofertami? Jak odmawiacie lub spławiacie tych telemarketerów? I ostatecznie, czy znacie jakieś mechaniczne sposoby wyłączenia tej upierdliwej formy reklamy? Wiem, że sieci komórkowe blokują np. połączenia od zablokowanych numerów, ale czy jest to możliwe na telefony stacjonarne?

Do pewnego czasu wystarczyło zwykłe "nie, dziękuję", ale teraz stali się bardziej chytrzy i dochodzi do takich absurdów, że ostatnio Pani z mbanku (tak, powiem to głośno MBANKU) powiedziała mi tonem kapo: ale dlaczego nie chce Pani tego ubezpieczenia! Przecież i tak rozhula Pani to 10zł na gazety! No i świetnie! Właśnie, że rozhulam nawet 20zł na gazety, ale to absolutnie nie jest przecież sprawa mbanku co robię ze swoją kasą!

Z innych absurdów: moja mama NIE zgodziła się ostatnio na ofertę cyfry+ na podwyższenie pakietu do najdroższego, a pakiet i tak został włączony,o czym dowiedzieliśmy się z chwilą otrzymania rachunku! Z reklamacją to my musieliśmy się do nich dobijać przez 2 miesiące z żądaniem odsłuchania rozmowy na której to rzekomo moja mama zgadzała się na tą ofertę, aż w końcu łaskawie zadzwonili ze swoim "przepraszam, anulujemy te rachunki, to była pomyłka naszego pracownika".
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 10:53   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

do mnie na szczęście tak często nie dzwonią, jak mam czas to odpowiadam na te różne pytania jeśli to ankieterzy, jak zapraszają na pokazy to mówię że nie jestem zainteresowana i już.
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:08   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

u mnie w domu jest to zmora, bo na telefon domowy dzwonia jedynie z ofertami czegos-tam ;/ bardzo czesto do 12 juz jest z 5 telefonow! rekordem bylo 10 w ciagu dnia, masakra. jak sobie z tym radzimy - nie odbieramy ;] albo odkladam wlaczona sluchawke, zeby nie mogli sie dodzwonic. wszyscy, ktorzy chca z nami pogadac maja do nas nr kom.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:19   #4
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Ja najczęściej nie odbieram na wyświetlaczu wyświetla mi się kto dzwoni więc mam sprawę ułatwioną, jak widzę "poza obszarem" to już wiem kto to
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:20   #5
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

No ja już nerwów do nich nie miałam i odłączyłam telefon stacjonarny bo przecież ileż można , musiała bym cały dzień przy telefonie wisieć .

Edytowane przez 13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Czas edycji: 2010-10-01 o 11:22
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:26   #6
Zaczarowana18
Rozeznanie
 
Avatar Zaczarowana18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 547
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Hej dziewczyny Mnie też to denerwuje. Czasem po kilka razy dziennie odbieram takie telefony. Wkurza mnie to,bo zabiera dużo czasu. Jak juz autorka napisała nie wystarczy powiedzieć,że nie jestem zainteresowana. Oni znajdą milion różnych argumentów,aby mnie próbować przekonać. Odbierając kilka takich telefonów naprawdę można się ostro zdenerwować. Ostatnio zadzwoniła do mnie taka właśnie pani na komórkę. Mówię jej,że dziękuję,nie mogę rozmawiać,nie mam czasu. A,że telefon jest na moją mamę,to chciała numer do mamy. Skłamałam,że nie znam na pamięć,bo nie chciałam,aby jeszcze mamę męczyła. Ona powiedziała,że zadzwoni za chwilę i mam jej wtedy podać. Ja się zgodziłam,rozłączyłam i zwyczajnie wyłączyłam telefon. Może to nie było miłe,ale miałam serdecznie dość tłumaczenia.
__________________
"Nie narzekaj,że masz pod górę,skoro wspinasz się na szczyt"
Zaczarowana18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:28   #7
Hefrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 400
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

.
__________________
,,Każda chwila to szansa, aby wszystko zmienić''

Edytowane przez Hefrena
Czas edycji: 2011-04-23 o 20:33
Hefrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 11:29   #8
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

jak do mnie ktoś taki dzwoni to ja z miejsca mówię do widzenia i nawet nie słucham co oni tam oferuja
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:30   #9
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

To zapytajcie skad maja wasz nr tela i poproscie o usuniecie go z bazy danych. Maja obowiazek to zrobic
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:30   #10
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

A do mnie nie dzwonią Ale w razie czego po prostu odłożyłabym słuchawkę, jeśli 'nie dziękuję' nie dociera.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:34   #11
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
u mnie w domu jest to zmora, bo na telefon domowy dzwonia jedynie z ofertami czegos-tam ;/ bardzo czesto do 12 juz jest z 5 telefonow! rekordem bylo 10 w ciagu dnia, masakra. jak sobie z tym radzimy - nie odbieramy ;] albo odkladam wlaczona sluchawke, zeby nie mogli sie dodzwonic. wszyscy, ktorzy chca z nami pogadac maja do nas nr kom.
Mam dokładnie to samo! U mnie telefon też dzwoni tylko z ofertami!
Niestety, nie możemy go odłączyć, bo czasami dzwonią znajomi do mojej babci .

Cytat:
Napisane przez kobieta_wamp Pokaż wiadomość
Ja najczęściej nie odbieram na wyświetlaczu wyświetla mi się kto dzwoni więc mam sprawę ułatwioną, jak widzę "poza obszarem" to już wiem kto to
Moja mama wczoraj wypróbowała metodę "nie odbieram". Dzwonili dokladnie CO GODZINĘ przez cały dzień.

Przypominam sobie też jak ja kiedyś zastosowałam tą metodę na moim tel. komórkowym. Na początku wakacji zadzwoniono do mnie z citi banku z ofertą karty kredytowej, oczywiście odmówiłam, ale Pani stwierdziła że zadzwoni do mnie jeszcze jutro, bo MOŻE zmienię zdanie. Oczywiście nie odebrałam, i myślałam, że da sobie spokój... O ja naiwna! Dzwoniono do mnie przez CAŁE WAKACJE (2 miesiące) codziennie w dni powszednie o 8:00 rano. Wiem, trudno w to uwierzyć, ale ja specjalnie wzięłam ich na przetrzymanie bo byłam ciekawa czy przestaną! Przestali 1 września, czyli z chwilą zakończenia promocji. Telefony codziennie o 8:00 rano uważam za czystą złośliwość - nic więcej.

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
To zapytajcie skad maja wasz nr tela i poproscie o usuniecie go z bazy danych. Maja obowiazek to zrobic
O ciekawe! A są na to jakieś paragrafy? Bardzo chętnie zacznę z tego korzystać
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 11:48   #12
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Moja babcia miała podobną sytuację - nie umiała wprost powiedzieć babie, żeby dała jej spokój, a kobieta wzięła jej uprzejmość za zgodę W dodatku firma robiła problemy z odsłuchaniem tej rozmowy.

Ja nawet nie słucham co nawijają, tylko na koniec mówię "nie, dziękuję" i się rozłączam

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
To zapytajcie skad maja wasz nr tela i poproscie o usuniecie go z bazy danych. Maja obowiazek to zrobic
Możesz napisać coś więcej?
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:52   #13
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
To zapytajcie skad maja wasz nr tela i poproscie o usuniecie go z bazy danych. Maja obowiazek to zrobic
Niestety większość firm telemarketingowych to nie są profesjonalne firmy z własną bazą danych... wiem co mówię, bo pracowałam w 3 biurach jako telemarketerka i w dwóch spotkałam się z dzwonieniem do ludzi z książki telefonicznej więc gadanie aby usunęli Cię z bazy danych to jak grochem o ścianę. Mnóstwo jest takich firm, które w zasadzie działają po części nielegalnie wydzwaniając do ludzi...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:52   #14
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Rzadko mam telefony od telekareterów i całe szczęście. Jak już odbieram to mówię grzecznie mówię "nie, dziękuję" i kończę rozmowę. Mam dość tłumaczenia się dlaczego nie mam ochoty na kupno ich towaru i słuchania różnego rodzaju wkrętów aby jednak mi wcisnąć ten towar.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:53   #15
harrietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 76
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Kilka lat temu też miałam tego typu telefony. Doszliśmy z mężem do
wniosku, że skoro mamy tel. komórkowe, a rodzina i znajomi dzwonią własnie na nie to po co nam ten stacjonarny. Zrezygnowaliśmy z tego
stacjonarnego i już nam nikt głowy nie zawraca.
Zresztą cała moja najbliższa rodzina już nie posiada tego typu abonamentu - wszyscy jakoś wolą komorki .
harrietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 12:02   #16
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Od jakiś 2 miesięcy kilka razy dziennie wydzwaniają na mój telefon stacjonarny pracownicy call center z ofertami przeróżnych promocji i zakupów; ubezpieczenia, kocyki, bielizna, filtry do wody, netia, cyfra+, neostrada, itp. Zapewne każdy z was to zna... Jak radzicie sobie z tymi ofertami? Jak odmawiacie lub spławiacie tych telemarketerów? I ostatecznie, czy znacie jakieś mechaniczne sposoby wyłączenia tej upierdliwej formy reklamy? Wiem, że sieci komórkowe blokują np. połączenia od zablokowanych numerów, ale czy jest to możliwe na telefony stacjonarne?

Do pewnego czasu wystarczyło zwykłe "nie, dziękuję", ale teraz stali się bardziej chytrzy i dochodzi do takich absurdów, że ostatnio Pani z mbanku (tak, powiem to głośno MBANKU) powiedziała mi tonem kapo: ale dlaczego nie chce Pani tego ubezpieczenia! Przecież i tak rozhula Pani to 10zł na gazety! No i świetnie! Właśnie, że rozhulam nawet 20zł na gazety, ale to absolutnie nie jest przecież sprawa mbanku co robię ze swoją kasą!

Z innych absurdów: moja mama NIE zgodziła się ostatnio na ofertę cyfry+ na podwyższenie pakietu do najdroższego, a pakiet i tak został włączony,o czym dowiedzieliśmy się z chwilą otrzymania rachunku! Z reklamacją to my musieliśmy się do nich dobijać przez 2 miesiące z żądaniem odsłuchania rozmowy na której to rzekomo moja mama zgadzała się na tą ofertę, aż w końcu łaskawie zadzwonili ze swoim "przepraszam, anulujemy te rachunki, to była pomyłka naszego pracownika".

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_Robinsona

popros o wpisanie na ta liste, tylko jest lista dla reklam i na potrzeby badan ryku. warto sie zapisac, na ta pierwsza na druga juz niekoniecznie. moze pozniej rozwine temat


i dziewczyny nie mylcie telemarketerow od ankieterow! na litosc!
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 12:05   #17
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

dziewczyny, trochę na poprawę humoru: http://www.youtube.com/watch?v=Gtjbi_xyx2w jak można spławić telemarketera ciekawe jakby wyszło, gdyby to powtórzyć?
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 12:07   #18
ergastoplazma
Raczkowanie
 
Avatar ergastoplazma
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Do mnie tez często dzwonią i po prostu stanowczo odmawiam, natomiast jak dzwoni ktoś z ofertą np. z banku i informuje mnie że rozmowa jest nagrywana to mówię że nie wyrażam zgody na nagrywanie i koniec tematu
ergastoplazma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 12:24   #19
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Cytat:
Napisane przez Papryczkaa Pokaż wiadomość
dziewczyny, trochę na poprawę humoru: http://www.youtube.com/watch?v=Gtjbi_xyx2w jak można spławić telemarketera ciekawe jakby wyszło, gdyby to powtórzyć?
dzięki za przypomnienie, bo już kiedyś słyszałam tę rozmowę! Moc
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 12:26   #20
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Do nas dzwonią tak średnio 2 razy dziennie Kiedy już zorientuję się o co chodzi, czyli najczęściej po dwóch pierwszych słowach mówię grzecznie: "Dziękuję, nie jestem zainteresowana" i odkładam słuchawkę.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 12:26   #21
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
O ciekawe! A są na to jakieś paragrafy? Bardzo chętnie zacznę z tego korzystać
Nie, nie ma. Podpisalyscie zgode na dzwonienie do Was, nawet o tym nie wiedzac, dopoki tej zgody nie cofniecie nie ma o czym mowic.

Zgoda taka polega na:
- pojawianiu sie w ksiazce telefonicznej
- przy zakladaniu telefonu komorkowego pracownik szybko na odwal sie odczytuje 'klauzule' o czyms, nie pamietam jak to szlo, trzeba dopytac uwaznie, i powiedziec, ze sie nie wyraza zgody, to jest klauzula ze zgoda na przekazywanie waszych danych partnerom operatora- czyli wygrales BMW itd.
- tak samo przy stacjonarnych mozecie miec taka klauzule, idzcie do operatora i spytajcie, ja korzystam teraz z UPC i nie ma takiego problemu, to chyba TPSA tak kombinuje

I nie ma opcji, zeby dostali Wasz numer jezeli nie wyrazilyscie gdzies na to zgody pisemnie, dlatego trzeba uwazac co sie podpisuje.
Do mnie nawet Orange nie ma prawa zadzwonic z nowa oferta. Ale jak juz maja Wasz numer to po ptakach.

Proponuje Wam zmienic numer stacjonarnego, podpiac go pod kablowke albo cos w tym stylu. Albo zamiast stacjonarnego miec komorkowy domowy(bez zgody na te klauzule).
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 12:38   #22
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Moja mama wytrwałe odpowiadała na pytania telemarketerów/ankieterów z Telewizji N, ma kobieta cierpliwość
Ja już posiadam jej znacznie mniej, bo nie jestem z reguły chamska dla obcych ludzi, w sklepach i tak dalej. Ale jak dzwoni z telefonii komórkowej z propozycją nowego abonamentu czy tam jakiegośą dodatku w stylu milion minut za 5 zł , to słycham grzecznie propozycji, mówię, NIE, DZIĘKUJĘ i kiedy dana osoba OD NOWA zaczyna swoją gadkę, po prostu się rozłączam.

Słyszałam, że w państwach jak USA dobry telemarketer to bardzo dobrze płatna robota, wymagająca naprawdę sporych umiejętności. A u nas to przewaznie praca dla studentów, desperatów i tylko ludzi tym dzwonieniem denerwują.

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2010-10-01 o 12:44
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 13:01   #23
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

1) najpierw grzecznie odmawiałam współpracy
2) później kłamałam, że w domu nie ma NIKOGO w przedziale wiekowym 15-60
3) jeszcze później odkładałam słuchawkę gdy słyszałam w niej "dzień dobry bla bla bla blaaaa"
4) aż w końcu zrezygnowałam z tel stacjonarnego, bo dzwonili na niego wyłącznie ankieterzy
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 13:23   #24
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

My zrezygnowaliśmy ze stacjonarnego bo wszyscy w domu mają komórki, a na stacjonarny dzwonili tylko z zaproszeniami na pokazy, ankieterzy i inni naciagacze. Teraz kto więcej dzwoni ten ma abonament, a kto mało dzwoni albo wcale to ma na kartę. Tutaj akurat wszyscy mamy Play właśnie ze względu na długość przedłużenia konta po doładowaniu. Tacie np. doładowałam konto za 50 zł i pewnie nawet tego nie wykorzysta w ciągu roku, a nie trzeba za 50 zł co 3 miesiące... Mama wykorzystuje ok 10 zł miesięcznie. Ja jakieś 5 zł miesięcznie. Komórkę zawsze mamy przy sobie, dzięki czemu łatwiej się skontaktować - nie ma problemu że nikogo nie ma w domu, no i zawsze jest kontakt do konkretnej osoby. Na komórki nam nikt nie dzwoni z żadnymi reklamami. Trzeba jednak pamiętać żeby nie podawać nigdzie numeru w celach marketingowych i nie wysyłać smsów na konkursy. Mama się połakomiła na samochód z TVP i teraz przynajmniej raz w tygodniu dostaje od nich męczące smsmy o treści typu "wyślij sms teraz na numer XXXX"...
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 13:28   #25
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Cóż, najskuteczniejsze (ale i wymaga cierpliwości) jest podane przez Was "nie - dziękuję" i od razu odłożenie słuchawki.
Jakąś metodą jest nieodbieranie od nr zastrzeżonych, ale nie każdy może sobie na to pozwolić (np. bratowa z UK też z zastrzeżonego dzwoni )

Miałam przez ostatnie 2 lata bliski kontakt z telemarketerami z pewnych baaardzo dużych firm telekomunikacyjnych (stacj. i komórkowej) i wiem, jakie to czasem wstrętne bezczeluchy.

1. jedna taka wydzierała się na klientkę, która słysząc, z kim ma do czynienia powiedziała właśnie "nie, dziękuję" ( standardem jest odpowiedź "a za co mi pan/pani dziękuje?") - dzwoniąca krzyczała: PRZECIEŻ DZWONIĘ Z URZĘDU (?!!!!) I W ZWIĄZKU Z TYM MUSI PANI ZE MNĄ ROZMAWIAĆ!!

2. drugi przypadek: koleś słysząc takie: nie, dziękuję, zaczął wygrażać kobiecie, że skoro ona nie chce nawet wysłuchać oferty, to pewnie nie chce w ogóle telefonu, więc on jej go odłączy ?? (oczywiście nie mógłby tego zrobić - nawet fizycznie, bo nie ma uprawnień, ale przecież klienci o tym nie wiedzą... )

przykłady można mnożyć..
Nic, tylko szybkie odkładanie słuchawki. Szkoda nerwów

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Li O Pokaż wiadomość
. Na komórki nam nikt nie dzwoni z żadnymi reklamami. Trzeba jednak pamiętać żeby nie podawać nigdzie numeru w celach marketingowych i nie wysyłać smsów na konkursy. Mama się połakomiła na samochód z TVP i teraz przynajmniej raz w tygodniu dostaje od nich męczące smsmy o treści typu "wyślij sms teraz na numer XXXX"...
powinna wysłać np. maila do swojego operatora z prośbą o wyłączenie smsów marketingowych z tego i tego numeru.
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 13:36   #26
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

do tż zadzwoniła babka po rozwiązaniu umowy z dostawcą internetu i miała go zachęcić do ponownego rozważenia decyzji. zadawała osobiste pytania w stylu: "czy jest pan żonaty" "jaki jest pana miesięczny dochód", "z kim pan podpisał umowę i na ile". tż mówi do niej, że nie bedzie udzielał odpowiedzi na takie pytania, już ma odkładać słuchawkę, na co babeczka (po chwili namysłu, ściszonym głosem seksownej kocicy):

"jest pan taki tajemniczy i widzę że zgrywa pan niedostępnego"
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 13:45   #27
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Do mnie dzwonią z zaproszeniami na jakieś pokazy. Czasem jest miesiąc czy dwa ciszy, ale gdy tylko w okolicy ktoś podnajmie im salę na takie pokazy (np. dom kultury czy klub seniora), to wtedy zaczyna sie wielkie dzwonienie. Biorą chyba do ręki jakąś starą książkę telefoniczną, bo zawsze dzwoniąc do mnie proszą do telefonu poprzedniego właściciela telefonu. Pierwszy czy drugi raz odebralam i chwile porozmawialam, oczywiscie odmawiając im. Teraz jak tylko slysze, ze dzwonia z firmy X czy Y i chcą mnie zaprosić na pokaz , to odkładam słuchawkę.
Rzadko dzwoni do mnie TPsa, ale oni akurat są konkretni i ich zawsze posłucham, bo dzwonią zawsze gdy kończy mi się umowa na net albo gdy wchodzi jakas promocja zwiazana z internetem.
Zdaję sobie sprawę, że odkładanie słuchawki może i jest niegrzeczne, ale nie mam czasu ani ochoty rozmawiać. Zwlaszcza, ze oni czasem potrafią dzwonić o godzinie 7.30 rano albo po 20.00. A o takich porach to raczej się do obcych ludzi nie dzwoni.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 13:55   #28
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Cytat:
Napisane przez aktaga13 Pokaż wiadomość
1)
4) aż w końcu zrezygnowałam z tel stacjonarnego, bo dzwonili na niego wyłącznie ankieterzy
ankieter a telemarketer to nie to samo. nawet nie wiesz, kto Cie meczy..
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 14:06   #29
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
ankieter a telemarketer to nie to samo. nawet nie wiesz, kto Cie meczy..
No właśnie zauważyłam, że większość dziewczyn nie rozróżnia ankietera od telemarketera . Przeciwko ankieterom nic nie mam - właściwie dzwonili do mnie ze 3 razy. Odpowiedziałam na ich pytania i było po sprawie.

Telemarketerzy to osoby, które chcą nam przez telefon zareklamować jakiś produkt i niestety większość z nich robi to w bardzo upierdliwy sposób. I to właśnie telemarketerów mam dość
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 14:06   #30
Nieoficjalnie
Zakorzenienie
 
Avatar Nieoficjalnie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 430
Dot.: Mam już dość telemarketerów!

A ja nie mam telefonu stacjonarnego i tym samym święty spokój
__________________
Tydyrytkom
Nieoficjalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 10:47:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.