Żelowe pazurki przedłużane na formie. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-13, 21:18   #31
khami
Przyczajenie
 
Avatar khami
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 25
GG do khami Wyślij wiadomość przez MSN do khami
Dot.: Żelowe pazurki przedłużane na formie.

sam żel na formie faktycznie jest dużo słabszy niż np na tipsie czy przy combo. ja robię trochę inaczej - robię cieniutką podstawę z akrylu zamiast tipsa. jak dla mnie wersja optymalna - trzyma się, jest ładnie i na formie (nie cierpię tipsów). paznokcie nie są za grube i dają możliwość wtapiania różnych "trudnych" zdobień (wcześniej miałam problemy z takimi metalowymi znaczkami np. chanel). zastrzegam, że to nie jest wiedza z kursu
__________________

hail and kill
heavy gothic fans


khami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:51   #32
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Żelowe pazurki przedłużane na formie.

Cytat:
Napisane przez khami Pokaż wiadomość
sam żel na formie faktycznie jest dużo słabszy niż np na tipsie czy przy combo.................... ...........
zastrzegam, że to nie jest wiedza z kursu
Zdecydowanie nie jest, bo nie wiem na jakim kursie uczyliby takich ... bzdur .

Kocham te wytarte frazesy.. "akryl jest rakotwórczy", "akryl jest mocniejszy", "żel robi się tylko na tipsie".. ehh
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:59   #33
khami
Przyczajenie
 
Avatar khami
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 25
GG do khami Wyślij wiadomość przez MSN do khami
Dot.: Żelowe pazurki przedłużane na formie.

akurat znajoma po kilkunastu kursach mi robiła sam żel i to mi trzymało najkrócej. ta głupia milimetrowa podstawka z akrylu dodaje moim paznokciom 2tyg żywotności.
__________________

hail and kill
heavy gothic fans


khami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 23:14   #34
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Żelowe pazurki przedłużane na formie.

Fakt wzięcia udziału w kilkunastu kursach przez enigmatyczną "znajomą" nie robi na mnie wrażenia i o niczym nie świadczy.
U mnie na roku są ludzie podchodzący kilkanaście razy do egzaminu z prawa i nijak nie ma to przełożenia na stan ich wiedzy.

Poprawnie wykonane paznokcie czy to żelowe czy akrylowe trzymają się wiele, wiele tygodni. W porywach nawet do ośmiu - gdzie odrost przeszedł już połowę płytki. A w takim przypadku, elastyczniejszy żel nawet lepiej współpracuje z wolnym brzegiem płytki i może okazać się trwalszy niż bardziej sztywny akryl, który ulegnie podważeniu.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 23:51   #35
khami
Przyczajenie
 
Avatar khami
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 25
GG do khami Wyślij wiadomość przez MSN do khami
Dot.: Żelowe pazurki przedłużane na formie.

no ja się nie mogę pochwalić dobrym kursem, mialam 2 lata temu (40h kursu, ale materiały śmiech na sali - naico ) i wybieram się do ef jakoś na jesień. dużo nauczyłam się sama, ale robiłam maturę i wyszłam z obiegu w paznokciach. żelu na formie się zwyczajnie boję i chylę głowę przed tym kto umie. pewnie tamta babka też robiła swój kurs już jakiś czas temu i się nie doszkalała i bazując na tamtej wiedzy nie chciała się dać wyprowadzić z równowagi, a miała zły dzień, czy coś. przykro tylko, że od razu kwalifikujesz wszystkich do jednego worka tipsiarek. nie każdy zna najnowszą technikę, a może być dobry w tym co robi - przykładowo stary dobry akryl (nie mówię o sobie!). to żaden szpan robić dobrze paznokcie mając x lat doświadczenia i nieustannie chodząc na szkolenia. a przy paznokciach które mają 8tyg to i tak w obrębie palca już dawno nie ma ani tipsa ani tej podkładki.
__________________

hail and kill
heavy gothic fans


khami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 11:02   #36
SMAKUSIA
Rozeznanie
 
Avatar SMAKUSIA
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 777
Tunel na formie

Mam problem z zaciśnięciem tunelu na formie z żelu.
Pytanie po ilu sekundach najlepiej go zaciskać i czy cały czas najlepiej trzymać jak najbliżej lampy czy zacisnąć, puścić i wsadzić do lampy. Ehhh zawsze ten tunel jakiś koślawy jest albo pół prosty
SMAKUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 12:10   #37
Niffer
Raczkowanie
 
Avatar Niffer
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 123
Dot.: Tunel na formie

Zaciskanie tunelu to jak na metoda prób i błędów. Ja zaciskam wyjęciu z lampy, kumpela po minucie inna po 20 sekundach. Zależy jakim żelem się posługujesz i jak szybko sie utwardzi i jaki będzie dla ciebie "nie za miękki"
Niffer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 12:33   #38
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Tunel na formie

Wszystko zależy od żelu na którym pracujesz. Dobre żele są elastyczne i da się zagiąć tunel w dowolnym momencie na pierwszej warstwie, jak żel ma kiepską formułę, to można zagiąć tunel tylko w konkretnym momencie (np. 30-40 sek. po włożeniu do lampy) a potem przy próbie zaginania po prostu popęka.
Do budowania paznokci na formie (sam szkielet) polecam Ci Builder Clear z IBD. Jest baaaardzo elastyczny nawet po 3 minutach w lampie Ja tylko na nim buduję na formie z żelu.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 12:55   #39
SMAKUSIA
Rozeznanie
 
Avatar SMAKUSIA
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 777
Dot.: Tunel na formie

Dzięki dziewczyny.
Ja mam SPN clear . No i na kursie było miodzio, a w domku już koślawo... Ale może się przerzucę
SMAKUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 21:43   #40
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Tunel na formie

Pierw dobrze zroluj formę w palcach zanim ją podłożysz. Ja bardzo rzadko zaciskam tunel przy paznokciach żelowych, a piękny tunel to tylko zasługa dobrze podłożonej formy
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:05   #41
Niffer
Raczkowanie
 
Avatar Niffer
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 123
Dot.: Tunel na formie

Ja na kursie miałam tylko tipsy ("bo są lepsze i stabilniejsze od żelków z formy) więc podkładać formę musiałam nauczyć się sama. Wiadomo tunel nie zawsze wyjdzie taki jakbym chciała wiec zacisk idzie w obroty.
Niffer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 17:08   #42
SMAKUSIA
Rozeznanie
 
Avatar SMAKUSIA
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 777
Dot.: Tunel na formie

A właśnie co do form to mam podwójne z EF. I źle mi się dopasowuje strasznie dużo czasu mi schodzi na dobre podłożenie formy.... No nic trzeba ćwiczyć.
Wczoraj ogryzki zrobiłam i wyszły bardzo fajnie naturalnie
SMAKUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 12:15   #43
Sethra
Raczkowanie
 
Avatar Sethra
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 91
Dot.: Tunel na formie

Polecam formy z Activ, koleżanka bardzo chwali, podobno dobrze utrzymują kształt i trzymają się na palcu.
Sethra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 10:02   #44
Laura90
Raczkowanie
 
Avatar Laura90
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 177
Dot.: żel na szablonie

Też chciałabym zacząć robić pazurki na szablonie, więc mam kilka pytań:
Czy żele Gabrielle nadawają się na naturalną płytkę?? mam jednofazowy.
Czy też trzeba zmatowić naturalną płytkę, przemyć primerem i doperio potem nakładać żel??
Są jeszcze jakieś czynności, na które trzeba zwrócić większą uwagę?

Znalazłam na allegro takie rurki do modelowania kształtu. Czy to jest konieczne ?
__________________
"...wystarczy odrobina nadziei, pozytywne myslenie, wszystko odmieni..."
Laura90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 13:05   #45
maguah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zielona kraina
Wiadomości: 215
Dot.: żel na szablonie

podbijam mam pytanko.....czy szkielecik moge zbudowac zelem bazowym??? czy najlepiej budujacym.

wiem ze na ktoryms watku juz o tym czytalam wczesniej ale za cholere nie moge tego teraz znalezc tyle jest tutaj takich samych watkow
maguah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 13:35   #46
Weronika1010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: OLEŚNICA k.Wrocławia
Wiadomości: 406
GG do Weronika1010
Dot.: żel na szablonie

Cytat:
Napisane przez maguah Pokaż wiadomość
podbijam mam pytanko.....czy szkielecik moge zbudowac zelem bazowym??? czy najlepiej budujacym.

wiem ze na ktoryms watku juz o tym czytalam wczesniej ale za cholere nie moge tego teraz znalezc tyle jest tutaj takich samych watkow

Maguah, a jak Ty chcesz Kochana zbudowac szkielet tak rzadkim zelem jak baza???? Teoretycznie moze i jest to mozliwe, ale kurcze- po co się meczyć???? Od tego są gęste żele
Weronika1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 14:11   #47
ITAKA1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
Dot.: żel na szablonie

Witam cię DziuniaO ja również pracuję na żelach firmy La Femme i jestem bardzo zadowlona. jeśli chodzi o żele na formie to koniecznie żele trójfazowe czyli podkładasz odpowiednio formę jesli wszystko jest ok. to nakładasz cienką warstwę żelu łączącego(bonding) nastepnie żel średniogęsty budujący lub gęsty budujący jak wolisz, jak już nadasz odpowiedni kształt to opiłowujesz pilnikiem. Potem nabłyszczasz polecam nowy żel nabłyszczającyw pędzelku firmy La Femme, rewelacja. Jestem z tej firmy bardzo zadowolona bo produkty się sprawdzają są trwałe dobre i nie drogie.
ITAKA1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 15:56   #48
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: żel na szablonie

Na formach, można tez spokojnie pracowac żelami jednofazowymi. Zalezy tylko jakiej marki
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 18:21   #49
maguah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zielona kraina
Wiadomości: 215
Dot.: żel na szablonie

Cytat:
Napisane przez Weronika1010 Pokaż wiadomość
Maguah, a jak Ty chcesz Kochana zbudowac szkielet tak rzadkim zelem jak baza???? Teoretycznie moze i jest to mozliwe, ale kurcze- po co się meczyć???? Od tego są gęste żele

tak myslalam ale chcialam sie upewnic.tak w nawiasie moj bazowy nie jest taki rzadki
maguah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 15:15   #50
rebelian8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 397
Kiedy ściągnąć szablon?

halo..
szukałam dość długo na tym forum i nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie...

mianowicie..

kiedy mogę ściągnąć szablon ..

znalazlam w necie http://artykuly.beautify.pl/article_view.php?aid=15

czy tak wykonuje sie poprawnie takie "ogryzki" jak w linku?

czy rzeczywiście mogę zrobić sobie cieniutki szkielecik 1 warstwa clear na szblonie, i zaraz po utwardzeniu sciagnąc szblon, nadac mu odpowiedni ksztalt i dalej juz budowac pazurka?

i jeszcze jedno pytanko... o tunel przy zelu na szblonie..

mam jednostronna lampe i nie da rady w niej zaciskarka przytrzymac szablonu...
jest jakies wyjscie przy takich lampach czy trzeba zakupic dwustronna?

z gory dziekuje za informacje
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324024

KOMENTUJCIE!!!


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=326071 zabawa fotografią i CS3


<ciach_reklama_ w_blogu>

Edytowane przez rebelian8
Czas edycji: 2009-06-08 o 15:18
rebelian8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 15:21   #51
Veela1
Raczkowanie
 
Avatar Veela1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 288
Dot.: Kiedy ściągnąć szablon?

To zależy, jakiej grubości zrobisz szkielecik. Ja obgryzki robię swoim sposobem ;P
- przygotowuję płytkę, podkladam szablon
- robię cieniutki szkielecik z cleara w takim kształcie, jaki ma mieć przedłużone łoże i maskuje je coverem
- zdejmuję szablon, nadaje kształt tylko po bokach i na wolnym brzegu, góry nie ruszam
- przyklajam szablon jeszcze raz i robię białą końcówkę
- zdejmuję szablon, krzywa C, nadawanie kształtu, nabłyszczanie, oliwka.
Wbrew pozorom tak pracuje mi się szybciej. I linia uśmiechu jest idealna

Chyba, że są tak zgryzione, że nie mogę podłożyć szblonu, wtedy zaczepka.

Edytowane przez Veela1
Czas edycji: 2009-06-08 o 15:23
Veela1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 15:40   #52
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Kiedy ściągnąć szablon?

ale dlaczego podkladasz szablon drugi raz? robisz frencza nie na tym kamuflazu tylko jeszcze przedluzasz samym bialym???
nie rozumiem
mnie uczono zrobic zaczep i szkietet potem sciagnac szablon, opilowac i zrobic reszte juz bez szablonu
cos a'la to co na tych zdjeciach
pewnie w miedzyczasie wyjdzie ze jest milion innych sposobow i na dodatek lepszych i latwiejszych i szybszych

a tunel... wloz na pare sek do lampy - tak tylko zeby z gory stwardnialo, wyciagniej zacisnij, wloz spowrotem juz na cale 2 min
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.

Edytowane przez potty
Czas edycji: 2009-06-08 o 15:43
potty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 16:33   #53
rebelian8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 397
Dot.: Kiedy ściągnąć szablon?

a co to jest zaczep.... ale mam braki

zacisnac... zaciskarka .... tak , bo gdzies czytalam ze dziewczyny zaciskaja tez swoimi palcami...chociaz nie wiem jak to mozliwe skoro zel jest nie utwardzony...chyba ze lapia za szablon i jego jakos wyginaja... help... szukalam tez w necie ale to co znalazlam.. nie ma robionego w zaden opisany tu sposób

daje linka

http://www.youtube.com/watch?v=RgYl-G25o5M
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324024

KOMENTUJCIE!!!


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=326071 zabawa fotografią i CS3


<ciach_reklama_ w_blogu>

Edytowane przez rebelian8
Czas edycji: 2009-06-08 o 16:36
rebelian8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 21:34   #54
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Kiedy ściągnąć szablon?

Veela a po co Ty podkłądasz forme 2 razy co??

Ja już wiele razy wypowiadałam się nt. budowania szkieletu z cleara- moim zdaniem niepotrzebne nadkładanie sobie pracy, ale jak ktoś lubi dłubać 2 godziny to ok.
Jeśli robisz szkielet z cleara zaraz po zbudowaniu go, zdejmujesz formę tylko szkielet musi mieć odpowiednią grubosć bo inaczej pójdzie cały z formą. Matowić nie ma potrzeby, kolejne nadkładanie sobie pracy, machasz od razu kamuflaż i końcówkę frencz, budujesz łuk i dopiero na koniec wyrównujesz boki, wolny brzeg i nadajesz kształt. Ot cała filozofia, po co po drodze wymyślać tyle rzeczy który wydłużają czas zabiegu?

Jeśli z kolei nie robisz szkieleciku z cleara to na forme dajesz kamuflaż, i jeśli robisz kamuflażem kształt to wtedy po kamuflażu zdejmujesz forme i machasz sobie frencza na tym albo jeśli robisz z kamuflażu jajo to dokładasz frencza i po utwardzeniu frencza zdejmujesz forme, budujesz łuk i później opracowujesz.

I jeszcze jedno: zaczepka to wg mnie też nadkładanie sobie pracy, jak są bardzo zgryzione to jadę normalnie po tym mięsku co wystaje i ciągnę żel na formę. Nigdy się z tym nic nie działo, a zrobienie takich zaczepek to kilkanaście dodatkowych minut.

Ale ja mam klientki które z reguły bardzo się spieszą dlatego doszłam do przedłużania w 1.45 minut a odnowa w 1.30 Ale jak ktoś sobie lubi dłubać to można i po 4 razy podkłądać i zdejmować formy.

O dżizas jeszcze se przypomniałam Jeśli chcesz zrobić tunel na żelu a nie masz przelotowej lampy to wkładasz pazurka na 20 sekund, wyjmujesz, zaciskasz zaciskarą i znowu do lampy. Ja nie robię tak ale mam super formy i ten tunel jakoś mi się sam robi
__________________

Edytowane przez byliczka
Czas edycji: 2009-06-08 o 21:39
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 22:12   #55
SMAKUSIA
Rozeznanie
 
Avatar SMAKUSIA
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 777
Dot.: Kiedy ściągnąć szablon?

Co do zaginania tunelu palcoma to można tak robić wyłącznie przy akrylu, gdyż wiadomo w żelu mamy warstwę dyspersyjną która uczula i nie należy jej dotykać bezpośrednio paluszkami.
__________________
MOJE PAZURKOWE COSIE


SMAKUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 22:17   #56
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Kiedy ściągnąć szablon?

Palcyma Smaki! Palcyma. Naucz się odmieniankowywać.
Ale faktycznie tak jest, o tym że warstwa dyspersyjna uczula nie słyszałam, mnie jeszcze nie uczuliła, ale lepiej nie paprać palcyma po powierzchni bo jeszcze się jakieś kudełki przykleją czy coś..
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 22:29   #57
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Kiedy ściągnąć szablon?

Byli a takie pytanie - kiedys probowalam zrobic tak jak mowisz - jajo z kamuflaza i koncowka french, pozniej budowalam luk i dopiero sciagalam forme, ale bialy zel nie utwardzil mi sie od spodu w ogole! nie dosc, ze cala sie tym bialym zelem upapralam jak zdjemowalam formy, to nie utwardzil mi sie nawet kiedy utwardzalam glossa i jeszcze spokojnie mi odpryskiwal kiedy nadawalam ksztalt.. mialam zel z pb i nie wiem czy za krotko go utwardzalam (jakies 3 min) i dlatego tak sie dzialo czy co... Zdarza ci sie ze nie utwardzi ci sie ten bialy od spodu? Co wtedy robisz? A moze ja cos zle zrobilam.... ;/ Chcialabym zrezygnowac ze szkieletu z cleara i skrocic sobie czas pracy ale musialabym jeszcze najpierw pocwiczyc pare razy wlasnie ten sposob o ktorym mowisz... bo narazie na paznokciach schodzi mi nawet 3 godziny...
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 22:36   #58
Tholie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 308
Dot.: Kiedy ściągnąć szablon?

Cytat:
Napisane przez enjoy89 Pokaż wiadomość
Byli a takie pytanie -
jeśli moge odpowiedzieć na to pytanie skierowane do Byliczki, to wydaje mi się, że nałożyłaś za grubo białego żelu dlatego od spodu się nie utwardził, ale to moje skromne zdanie czekam na komentarz wodza forum
Tholie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 22:37   #59
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Kiedy ściągnąć szablon?

Dlatego też Słońce napisałam żeby po zbudowaniu i utwardzeniu końcówki frencz zdjąć formę i bez formy budować łuk. Już wyjaśniam dlaczego: Żel biały ma bardzo dużo pigmentu i wolno się utwardza, i mimo że z wierzchu żel jest utwardzony to od strony formy nie, w momencie zdejmowania forny ten nieutwardzony żel zostaje na formie. Dopóki nie miałam frezarki te dziury które robiły się od spodu pazurka przejeżdżałam jedną warstwą cleara żeby nie było czuć od spodu tych dolinek, ale teraz wyrównuje to frezarką. I musisz wrzuć pazurka bez formy już do lampy żeby ten spód też się utwardził. Dopiero wtedy możesz bezpiecznie budować łuk bo wiesz że frencz jest dobrze utwardzony, a w momencie kiedy Ty nadajesz kształt a frencz odpryskuje to ewidentnie jest to wina nieutwardzonego żelu.

Radą na to są też przezroczyste formy, to tak jakbyś miała szkielecik z cleara bo forma przepuści Ci promienie UV również od spodu i frencz wtedy się utwardzi i od góry i od dołu.
Takie formy ma w swoim asortymencie m.in IBD, Christrio, Entity i NSI. Ja wypróbowałam z NSI za 300 sztuk dałam coś koło 80 zł. Klej mógłby być mocniejszy, ale są ok
__________________

Edytowane przez byliczka
Czas edycji: 2009-06-08 o 22:42
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 22:56   #60
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Kiedy ściągnąć szablon?

Dziekuje ci bardzo jak nastepnym razem bede robic sobie pazury to sproboje tak jak mowisz. No wlasnie tego cleara od spodu trzeba dac cieniutka warstwe tak?... Niestety nie mam jeszcze frezarki...A bardzo by sie przydala... a myslalam ze chodzac do salonu robic te paznokcie zarobie w koncu na kurs a tymczasem polowe z tego co zarobie wydaje na dojazd reszta nie starcza juz na nic... ale przynajmniej klientki sa bardzo zadowolone, a wlasnie sie dowiedzialam, ze salon mial wczesniej zla opinie jesli chodzi o przedluzanie paznokci
A klientek w domu niet ostatnio wydrukowalam ogloszenia, moze jak porozwieszam to cos sie ruszy. Tylko musze skrocic ten czas pracy, zeby ze wszytskim sie wyrobic i dlatego pytam...
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.