PRACA- problem, dylemat, rozterki, którą wybrać, co zrobić? - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-13, 13:24   #421
miNino
Raczkowanie

Dot.: PRACA- problem, dylemat, rozterki, którą wybrać, co zrobić?

Ja bym im celowo zaczela odpisywac dopiero w godzinach pracy. Mysle, że w koncu daloby im to duzo do zrozumienia. Albo wrecz odczytywalabym wiadomosci i odpowiadala dopiero w pracy.
miNino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 13:25   #422
stotek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez miNino Pokaż wiadomość
Ja bym im celowo zaczela odpisywac dopiero w godzinach pracy. Mysle, że w koncu daloby im to duzo do zrozumienia. Albo wrecz odczytywalabym wiadomosci i odpowiadala dopiero w pracy.
Racja, tylko że to po prostu wkurza, wyłącza z trybu "odpoczynek po pracy" na tryb "praca stand by"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2019-08-13, 16:15   #423
stokrotkapaprotka
Przyczajenie

Miałam identyczną sytuację w poprzedniej pracy. Też mieliśmy "służbowego messengera". Dochodziło nawet do takich akcji, że kierowniczka pisała, że jeśli nie będziemy zapoznawać się z tym co pisze na grupie, to będzie wyciągać konsekwencje. Odeszłam stamtąd, ale wiem, że nadal dochodzi do takich sytuacji.

stokrotkapaprotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 20:17   #424
Candybar86
Przyczajenie

Praca w biurze - ideał?

Hej,
Pytanie kieruję do osób pracujących w biurze, w firmach, albo zorientowanych lepiej w temacie.

Moje życie zawodowe to jest trochę porażka. Skończyłam liceum ekonomiczne, studium podyplomowe masażystka. Pracowałam trochę w zawodzie masażystki ale tak średnio mi to pasuje, bo po pierwsze to była praca tylko wieczorami/popołudniami no bo wiadomo, że wtedy ludzie się umawiają do gabinetów kosmetycznych czy masażu no i nie pełny etat bo na tyle mnie nie potrzebowali. Próbowałam bez skutku w instytucjach medycznych. Pracowałam w sklepie z ciuchami, osiedlowej budzie z torebkami Próbuję, ale jakoś nie mam szczęścia ani chyba pomysłu na siebie...

Do sedna przyjaciółka namawia mnie żebym spróbowała szczęścia w biurze. Ona ma taką właśnie pracę, i jest zadowolona. Po pierwsze prawdziwa umowa (etat), po drugie fajne godziny pracy 8-16, wypłata (nie minimalna :-P tak jak u mnie :-P).

No i zastanawiam się czy faktycznie praca biurowa jest taka fajna, lekka i przyjemna jak mówią stereotypy Warto się w to pchać?
Candybar86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 21:58   #425
groszek75
Zakorzenienie

GG do groszek75
Dot.: Praca w biurze - ideał?

Cytat:
Napisane przez Candybar86 Pokaż wiadomość
Hej,
Pytanie kieruję do osób pracujących w biurze, w firmach, albo zorientowanych lepiej w temacie.

Moje życie zawodowe to jest trochę porażka. Skończyłam liceum ekonomiczne, studium podyplomowe masażystka. Pracowałam trochę w zawodzie masażystki ale tak średnio mi to pasuje, bo po pierwsze to była praca tylko wieczorami/popołudniami no bo wiadomo, że wtedy ludzie się umawiają do gabinetów kosmetycznych czy masażu no i nie pełny etat bo na tyle mnie nie potrzebowali. Próbowałam bez skutku w instytucjach medycznych. Pracowałam w sklepie z ciuchami, osiedlowej budzie z torebkami Próbuję, ale jakoś nie mam szczęścia ani chyba pomysłu na siebie...

Do sedna przyjaciółka namawia mnie żebym spróbowała szczęścia w biurze. Ona ma taką właśnie pracę, i jest zadowolona. Po pierwsze prawdziwa umowa (etat), po drugie fajne godziny pracy 8-16, wypłata (nie minimalna :-P tak jak u mnie :-P).

No i zastanawiam się czy faktycznie praca biurowa jest taka fajna, lekka i przyjemna jak mówią stereotypy Warto się w to pchać?
Ale biurowa praca to może hyc księgowa, kadrowa czy sekretarka. Czy urzednik też w biurze pracuje. I coś trzeba umieć jednak . Więc o jakim stanowisku myślisz?

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)

Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 00:26   #426
Atavish
Wtajemniczenie

Cytat:
Hej,

Praca biurowa to bardzo szerokie określenie. To urzędnicy, pracownicy instytucji publicznych, korposzczury, asystenci, księgowi i masa innych. A i tak każda z tych posad będzie się różnić w zależności od firmy czy miasta. Musisz doprecyzować o czym mówisz.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 13:55   #427
missVivi
Raczkowanie

Cytat:
Hej,

Pracujac w biurze możesz być planktonem robiącym najbardziej niewdzieczna robotę jak i team leaderem czy nawet wyżej. Więc jak mawial klasyk, to nie ma tak że dobrze czy niedobrze.
missVivi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 14:44   #428
Heledore
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez stokrotkapaprotka Pokaż wiadomość
Miałam identyczną sytuację w poprzedniej pracy. Też mieliśmy "służbowego messengera". Dochodziło nawet do takich akcji, że kierowniczka pisała, że jeśli nie będziemy zapoznawać się z tym co pisze na grupie, to będzie wyciągać konsekwencje. Odeszłam stamtąd, ale wiem, że nadal dochodzi do takich sytuacji.

Co to się dzieje.... Już nawet nie trzeba inwestować w telefony służbowe żeby mieć pracownika na smyczy całą dobę.

A jakby ktoś miał stary tel bez internetu? Albo wystarczał mu tylko net z danych komórkowych - które przy pisaniu na Messenger że skończyłyby się w tydzień- bo rzadko używa.

A o jaką pracę biurowa się rozchodzi? Ja bym pociągnęła masażystę. Społeczeństwo się starzeje a poza tym od siedzenia przy kompie w biurze bez ruchu też bolą plecy. Tylko że to chyba bardziej chyba studia a nie kursy.....

Heledore jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 15:00   #429
stotek
Zakorzenienie

Kursami też mozna masazyste ogarnąć wydaje mi się, że to jest taki zawod, że trzeba mieć w sobie to coś, żeby być dobrym, nie da się tego w całości wytrenować.
U mnie ten Messenger był wymagany na służbowym telefonie (smartfon z netem).

Stary 2019-08-15, 09:01   #430
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Musisz doprecyzować o jaką pracę biurową chodzi. Np. budżetówka czy korpo, HR/IT/księgowość/cokolwiek. "Praca biurowa" właściwie nic nie mówi, a o tym stereotypie nigdy nawet nie słyszałam.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 18:38   #431
Morefame
Przyczajenie

Post Pierwsza praca!

Cześć wszystkim! ) Otóż mam 17 lat i w czwartek mam pierwszy, próbny dzień w pracy w restauracji. Bardzo się stresuję. Macie jakieś rady aby wypaść dobrze, w co się ubrać i jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na pracodawcy? Z góry zaznaczę, że nie byłam wcześniej na żadnej rozmowie o pracę. Z góry dziękuję za każdą radę )
Morefame jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 19:15   #432
Rolaka
Przyczajenie

Dot.: dylemat

Ta praca to nie dla mnie...

Tak bym mogła zacząć. Jestem świeżo upieczoną studentką kierunku Finanse i rachunkowość. Udało mi się znaleźć pracę w biurze rachunkowym jeszcze na studiach no i... pracuję. Tyle że męczę się w tej pracy Wiele osób pewnie napisze, że czym ja się przejmuję? Szefowa jest ok, nigdy nie muszę zostawać po godzinach, czasem nawet puszcza wcześniej, mam własne biurko, jest kuchnia w biurze i zarabiam więcej niż minimalną (a to wyczyn po studiach). Ale męczę się. Nie widzę się w tej pracy. Cały czas jest to samo. Wprowadzanie faktur doprowadza mnie do szału, to że robię głupie błędy, to że nie mogę w zasadzie wykorzystać swojej kreatywności. Po prostu... źle wybrałam zawód, ale jeśli teraz odejdę, to 1. no nie będę miała pracy 2. czego w ogóle szukać w takim razie? 3. czy postawić w bardzo niekorzystnej sytuacji szefową, która naprawdę dała mi szansę, kiedy nie miałam ani doświadczenia, ani zbyt wielu umiejętności...
Nie wiem, czy szukam porady czy czego... Czy chcę się tylko wyżalić, bo oczywiście mieszkam sama Lublinie, nie mam nikogo i codziennie jest tylko praca, wracam i piję kawę, idę na spacer/zakup, wracam, coś tam robię, w ramach hobby piszę opowiadanka i spać... I tak dzień w dzień
Rolaka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 14:50   #433
Inka_
Zadomowienie

Dot.: dylemat

Cytat:
Napisane przez Rolaka Pokaż wiadomość
Ta praca to nie dla mnie...

Tak bym mogła zacząć. Jestem świeżo upieczoną studentką kierunku Finanse i rachunkowość. Udało mi się znaleźć pracę w biurze rachunkowym jeszcze na studiach no i... pracuję. Tyle że męczę się w tej pracy Wiele osób pewnie napisze, że czym ja się przejmuję? Szefowa jest ok, nigdy nie muszę zostawać po godzinach, czasem nawet puszcza wcześniej, mam własne biurko, jest kuchnia w biurze i zarabiam więcej niż minimalną (a to wyczyn po studiach). Ale męczę się. Nie widzę się w tej pracy. Cały czas jest to samo. Wprowadzanie faktur doprowadza mnie do szału, to że robię głupie błędy, to że nie mogę w zasadzie wykorzystać swojej kreatywności. Po prostu... źle wybrałam zawód, ale jeśli teraz odejdę, to 1. no nie będę miała pracy 2. czego w ogóle szukać w takim razie? 3. czy postawić w bardzo niekorzystnej sytuacji szefową, która naprawdę dała mi szansę, kiedy nie miałam ani doświadczenia, ani zbyt wielu umiejętności...
Nie wiem, czy szukam porady czy czego... Czy chcę się tylko wyżalić, bo oczywiście mieszkam sama Lublinie, nie mam nikogo i codziennie jest tylko praca, wracam i piję kawę, idę na spacer/zakup, wracam, coś tam robię, w ramach hobby piszę opowiadanka i spać... I tak dzień w dzień
Poszłam na studia Finanse i Rachunkowość z pełną świadomością i chęcią, natomiast od zawsze wiedzialam iż księgowość to nie jest moja bajka.
Wiesz, że po tych studiach nie musisz zajmować się tylko fakturami?

Tagi
ankieta, błędy, jubiler, lpp, nfz, nowa praca, odzieżówka, pieniądze, podejrzane, pomocy, praca, prace interwencyjne, praco, pracodawca, pracownik, problem, rozmowa kwalifikacyjna, staż, studia, wypłata, zarobki, zegarek, zwolnienie

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości