Zespół jelita nadwrażliwego - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-17, 10:08   #391
Natka 89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 36
GG do Natka 89
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

imp18 a powiedz mi czy COLON C pomaga?? bo własnie jestem po wizycie u lekarza i dostałam COLON C , i skierowanie do gastrologa do Wrocławia..
Natka 89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 14:32   #392
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

.

Edytowane przez b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Czas edycji: 2018-06-08 o 18:42
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 15:09   #393
Natka 89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 36
GG do Natka 89
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

ja tez brałam Duspatalin ale bylo mi po nim gorzej ... wiec sie okaze jak bedzie za pare dni, tygodni a moze miesiecy po tym COLON C narazie po zazyciu tego czuje sie dobrze.. nic narazie mi nie dolega, nie boli ale czas pokaze
Natka 89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 18:35   #394
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Ja brałam i Colon C i Duspatalin. Ostatnio też próbowałam się ratować sokiem aloesowym. Colon C- ok, nawet byla poprawa. Duspatalin- nic. Najlepszy okazał się sok z aloesu, ale pod koniec dostałam takiego bólu jelit, że przestałam go brać. Osobiście widzę poprawę w czasie bez stresu. Teraz mam bardzo nerwowy okres i nawrót objawów
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 19:31   #395
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Cytat:
Napisane przez Natka 89 Pokaż wiadomość
imp18 a powiedz mi czy COLON C pomaga?? bo własnie jestem po wizycie u lekarza i dostałam COLON C , i skierowanie do gastrologa do Wrocławia..
Mi Colon C pomagał, chociaż mam wrażenie że po kilku miesiącach mój organizm przestał na niego reagować... dziwne. Ale na początku była super poprawa. Brałam na bardzo uporczywe zaparcia. W ogóle perystaltykę miałam do d... praktycznie zero wypróżnień
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 07:49   #396
Natka 89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 36
GG do Natka 89
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

WITAM WAS powiem Wam szczerze ze po tym COLON C mimo ze biore go dopiero drugi dzien czuje sie lepiej po duspatalin retard moja przemiana materii byla okropna raz na 2 dni toaleta i tak wkolo... albo ranoo toaleta a po tabletce caly dzien i noc meczarni
Natka 89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 09:51   #397
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Sub

Od 3 tygodniu biorę z przepisu lekarza, Duspatalin i jeszcze coś na B......ale ie pamiętam, ni mam przy sobie. Ja na te leki nie narzekam, w sumie raz dziennie jest sprawa zalatwiana i mi wystarczy
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 18:15   #398
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

:roza jest tu jeszcze ktoś?
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 14:13   #399
alex_kava
Przyczajenie
 
Avatar alex_kava
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 8
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Witam Was

Powiedzcie mi taką rzecz. Kiedy bóle w obrębie jelit się nasilają (w moim przypadku jest to jedno miejsce, toteż na początku myślałam, że coś jest nie tak z wątrobą czy pęcherzykiem żółciowym) to odczuwacie też nudności? Jeśli tak, jak sobie z nimi radzicie, coś bierzecie?

Polecam pić CODZIENNIE (nawet kiedy są lepsze dni) rumianek i melisę http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1..._jelitowe.html

Poza tym powiedzcie mi proszę jak ze zmianą diety? Drastycznie? Zero miłych przekąsek typu chrupki, (chipsy już odstawiłam, ale chrupki z Biedronki - trudniej;( ) oraz smażonych potraw, kawy? Może choć jedna/dzień, oczywiście kiedy lepiej się czujemy.

Pozdrawiam!
__________________
http://nielubiemickiewicza.blox. pl

Edytowane przez alex_kava
Czas edycji: 2013-12-16 o 15:20
alex_kava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 08:58   #400
anda33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Ja nie wątpię w medycynę, jednak sadze ze trzeba sobie pomagać alternatywnymi sposobami, np. ziołami , które były stosowane już przez pierwszych znachorów i nie każdy miał swojego lekarza rodzinnego.
xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-26 o 21:45 Powód: Link.
anda33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 09:41   #401
malaczarna007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Popieram ... stosowałam różne leki na receptę ale nic nie dawały lub tylko ulga była chwilowa. Odkąd zaczęłam stosować systematycznie w ramach profilaktyki synbiotyk w moim przypadku jest to Multilac problem się uspokoił. Dodatkowo gdy zaczyna się coś dziać, sięgam po herbatę ziołową xxx wówczas wszystko mija jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-26 o 21:44 Powód: Link.
malaczarna007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-13, 15:10   #402
Katte75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

A ja Wam polecam olejek z medycznych konopii CBD, całkowicie legalny, sprowadzany bezpośrednio od producenta z Holandii. Pięknie działa na jelita.W razie czego służę pomocą.
Katte75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 10:12   #403
anda33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Witajcie, jestem tutaj nowa. Moja ciocia jest po operacji jelita grubego i mój dziadek niestety wiele lat temu umarł na raka jelita. Także rodzinnie jesteśmy zaznaczeni przez los …ja robię sobie, co 5 lat kolonoskopię dla kontroli. Teraz pomogłam koleżance w pisaniu bloga o ziołach, chciałabym się z Wami tym podzielić, gdyż zioła to alternatywne rozwiązanie nie lekarstwo ale można sobie tymi naparami jakos pomagać . http://ziola-na.net/jelita/
anda33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 15:21   #404
berberys27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 20
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Mi zajęło naprawdę sporo czasu, zanim odkryłam, że mam problemy z jelitami.
berberys27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-16, 14:01   #405
IwonaFizjo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Podstawą leczenia jest tutaj właśnie dieta, oparta o wynik testu na nietolerancje pokarmowe. Zamiast brać lekarstwa, które nie są obojętne dla naszego organizmu, obciążają żołądek oraz wątrobę a także zaburzają funkcjonowanie flory bakteryjnej warto zainteresować się inną formą terapii.

Dobrze, żeby dietę ułożył specjalista indywidualnie do naszych potrzeb. ZJD jest bardzo często są wynikiem opóźnionych alergii pokarmowych. Pomimo stosowania nawet pozornie zdrowej diety nie jesteśmy w stanie usunąć tych przykrych dolegliwości. Produkty, na które mamy alergie powinny być wykluczone przez pewien czas z jadłospisu by wyciszyć organizm i zagoić stany zapalne, które toczą się w naszych jelitach. Takie przewlekłe stany zapalne uszkadzają kosmki jelitowe co upośledza trawienie oraz wchłanianie pokarmu i prowadzi do rozwoju różnych chorób.

Testem, który wskaże wam opóźnione alergie pokarmowe jest np kod metaboliczny 200, jest to test wykonywany z krwi. który polega na obserwacji układu białokrwinkowego pacjenta w kontakcie z 203 produktami spożywczymi. Alergia opóźniona może pojawić się w każdym momencie życia, ale można też ją wyeliminować w wyniku odpowiedniego postępowania terapeutycznego.
Zachęcam do poczytania o tym by pozbyć się uciążliwych dolegliwości, bólów brzucha i wzdęć oraz by działać profilaktycznie, chroniąc swój organizm przed powstawaniem wielu chorób.
IwonaFizjo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 13:54   #406
cristina_locha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 22
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Hej,

mam ZJD wersję biegunkową od kilku ładnych lat. Brałam różne leki, lekarz kazał się nie stresować i jeść lekkostrawnie. Ale cały czas było źle.
Kilka miesięcy temu szukałam na forum info o dietetyku, chciałam kogoś z polecenia żeby ułożył mi bezpieczną dietę. W końcu zdecydowałam się na jedną osobę i poszłam. Pierwsza wizyta była na prawdę długa (chyba z 1,5 h) i musiałam się do niej solidnie przygotować (jadłospis obecny, ogólnie z przeszłości, styl życia, historia choroby, różne badania, lista leków, suplementów). Dietetyczka rozpisała mi dietę i teraz jestem na 2. etapie (od stycznia). Już po mniej niż tygodniu objawy choroby złagodniały, a teraz czuję się dobrze.
Piszę to, bo na prawdę odpowiedni specjalista może pomóc - szukajcie a znajdziecie ;-)

Powodzenia
cristina_locha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 18:29   #407
berberys27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 20
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Sama biorę Debutir, żeby dokończyć swoją kurację. Przynajmniej skończyły się skurcze i biegunka.
berberys27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 12:03   #408
Jakiee82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Ja spożywam zaś ziołomiody kupiłem tutaj http://zielarzradzi.pl/ na prawdę mi pomagają.
Jakiee82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 14:44   #409
paulinapau11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Witam, jestem nowa. Piszecie tu na temat ziół na jelita, ale może ktoś coś wie na temat trądziku ? Znalazłam tylko jeden post na ten temat - https://tradzikstop.pl/ziola-na-tradzik/. Co sądzicie ?
paulinapau11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-23, 15:47   #410
jamayka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 81
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Cześć dziewczyny! Czy któraś z Was ma może przepisany Sulpiryd na dolegliwości żołądkowe? Po leczeniu gastrologicznym dokuczaja mi pewne objawy, ktore lekarz określił jako nerwica żołądka, choć nikt 100% gwarancji nie daje, że to jest to Kwestia jest taka ze po kilku dniach brania leku dolegliwości zelżały na 3 tygodnie, a później wszytsko wróciło Kończy mi sie drugi miesiąc stosowania Sulpirydu ( przez pierwszy miesiąc brałam 50mg, drugi 100mg), a dolegliwości dalej są. Lek biorę na czczo, jakos 10min przed śniadaniem w jednej dawce. Czy u którejś z Was lek pomógl po dłuższym stosowaniu? Z tego co czytam na necie lek ten powinien szybko zadziałać, a nie dopiero po 2 czy 3 miesiącach...I nie wiem czy jest sens dalej go zażywać Dodam, że moje dolegliwości nie zależą od rodzaju przyjmowanych pokarmów-moge jesć wszytsko, ale czesto mam nudnosci, brak apetytu-jadłowstręt i skurcze żołądka :/

Edytowane przez jamayka1
Czas edycji: 2018-04-23 o 15:51
jamayka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 08:19   #411
cristina_locha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 22
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Jamayka

tego leku akurat nie brałam, ale rzeczywiście ty możesz być niewrażliwa na ten specyfik, bo każdy ma inną tolerancję i jednemu na tą samą dolegliwość dany lek pomoże, a drugiemu nie. Zachwalany tutaj colon mi wcale nie pomógł - owszem była krótkotrwała ulga, ale końcowy efekt niezadowalający.
Przede wszystkim idź do profesjonalnego dietetyka i poszukajcie przyczyn żywieniowych - jak sama szukałam info to prawie u wszystkich okazywało się że wszystkiemu winna jest dieta. Niestety nie ma jednej uniwersalnej "recepty" na te dolegliwości, więc ja ci nie powiem co masz jeść a czego nie.
cristina_locha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 13:17   #412
Kropinka88
Przyczajenie
 
Avatar Kropinka88
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 20
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

sorrka, że odkopuję ten temat, ale lepiej go chyba kontynuować niż zakładać nowy. Mam problem z jelitami już od pół roku. Starałam się zmienić dietę, ale niewiele to zmieniło. Nie wiem czy iść do dietetyka czy do normalnego lekarza, od czego Wy zaczynałyście zanim dowiedziałyście się, że macie zespół jelita nadwrażliwego? Jest na to jakieś konkretne badanie? Jestem zielona w tym temacie
Kropinka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 20:31   #413
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Cytat:
Napisane przez Kropinka88 Pokaż wiadomość
sorrka, że odkopuję ten temat, ale lepiej go chyba kontynuować niż zakładać nowy. Mam problem z jelitami już od pół roku. Starałam się zmienić dietę, ale niewiele to zmieniło. Nie wiem czy iść do dietetyka czy do normalnego lekarza, od czego Wy zaczynałyście zanim dowiedziałyście się, że macie zespół jelita nadwrażliwego? Jest na to jakieś konkretne badanie? Jestem zielona w tym temacie
Mi lekarz ogólny powiedział że jedynym badaniem które może wykryć jelito drażliwe to kolonoskopia bądź gastroskopia. Przeszłam to badanie i gastrolog po powiedział że to jelito drażliwe ale już jak sobie z nim radzić to nie koniecznie... Przy dużej dawce stresu uruchamia się strasznie, zwykle postać zaparciowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 13:05   #414
Kropinka88
Przyczajenie
 
Avatar Kropinka88
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 20
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Zapisałam się do lekarza ogólnego i jutro zobaczę co mi powie. Bierzesz na to jakieś tabletki, czy po prostu lekka dieta?
Kropinka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 17:19   #415
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Cytat:
Napisane przez Kropinka88 Pokaż wiadomość
Zapisałam się do lekarza ogólnego i jutro zobaczę co mi powie. Bierzesz na to jakieś tabletki, czy po prostu lekka dieta?
Na codzień dieta, w pogorszeniach muszę brać leki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 12:37   #416
Kropinka88
Przyczajenie
 
Avatar Kropinka88
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 20
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

W sumie nic takiego lekarz mi nie powiedział. Dał mi skierowanie na kolonoskopię, terminy są na przyszły rok a prywatnie to kosztuje kupe kasy ;/ Póki co też mam zmienić dietę, więc chyba wybiorę się teraz do dietetyka bo sama tego nie ogarnę. Jakaś masakra z tymi terminami...
Kropinka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 14:44   #417
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Dołączam i ja do grupy nieszczęśników : niestety mam ten sam problem, raz jest lepiej, raz gorzej, zauważyłam że największe pogorszenie mam w bardzo stresowych okresach. Obecnie jest w miarę ok, tak samo jak większość tutaj jestem dość nerwową osobą i uważam, że ludzie z IBS poza standardowym leczeniem jelit powinni zadbać przede wszystkim o psychoterapię, mi to wyciszyło dolegliwości brzuszne bardziej niż kuracje na jelita. Od dziecka tak miałam, już w zerówce stres= mdłości, ciągła choroba lokomocyjna, brak apetytu, złe trawienie, silny ból brzucha, nie wiedzieliśmy wtedy że to IBS. Zawsze nasilało się jak byłam zestresowana i uspokajało jak np. byłam w domu, bawiłam się czy czytałam książki, także nic mi tak nie pomaga jak po prostu zbijanie kortyzolu. Podsumowując IBSowcy powinni starać się być "far from the madding crowd" , w moim przypadku na stres najbardziej pomaga przebywanie w zielonym terenie, godzina w parku czy w lesie, a mdłości nachodzą od hałasu tłumów ludzi, spalin, klaksonów, wszelkiego darcia gęby na ulicach autentycznie mi niedobrze.

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2018-10-02 o 15:16
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 21:34   #418
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

U mnie dieta pomogła, ale nie od razu. Dopiero po jakimś czasie odkryłam, które produkty mi szkodzą i tak np. owsianka (nawet bezglutenowa), którą jadłam prawie codziennie na śniadanie bardzo źle na mnie wpływała, a nie pomyślałam wcześniej, że może być problemem.
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 07:20   #419
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

W styczniu na kolonoskopii wykryto u mnie IBS.
Męczę się z tym od lat.
Z dietą mam problem, bo muszę też być na diecie nisko węglowodanowej, a czasem te diety się wykluczają wzajemnie.

Jest coraz gorzej, bo biegunki męczą mnie już nawet w nocy, że spać nie mogę.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 20:13   #420
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

hej, wpadam z pytaniem
czy IBS może dawać takie objawy jak stopniowo nasilający się, NAPRAWDĘ SILNY, skurczowy ból brzucha (głównie w okolicy pępka, z upływem godzin, mam wrażenie przechodzący coraz niżej)? Mam stwierdzone IBS od jakichś 6,7 lat, a od około 3-4 mam problem z nawracającym co parę miesięcy bólem, który trwa od kilku do nawet kilkunastu godzin i jest na tyle nie do zniesienia, że zdarzało mi się już wzywać pogotowie. zawsze wygląda to w ten sam sposób - jest jakiś bardziej imprezowy okres, alko, wpadnie jakiś fast-food czy świąteczne jedzenie i w końcu któreś takie wyjście skutkuje tym, że po 1-2 dniach zaczynam czuć najpierw delikatne skurcze, potem z upływem godzin nasilają się one coraz bardziej, aż dochodzą do momentu że nic mnie w życiu bardziej nie bolało serio, ten ból przez tę parę ostatnich godzin jest tak silny, że to jest po prostu niemożliwe żeby to był "tylko" ibs. leki przeciwbólowe nie działają, albo działają bardzo słabo. jak pogotowie przyjedzie to dają mi pyralginę w zastrzyku poza tym bólem objawy to wzdęty brzuch, pod sam koniec biegunka (efektem tych skurczów jak podejrzewam ), podwyższona temperatura. po jednej takiej kilku-kilkunastogodzinnej drodze krzyżowej zazwyczaj jest spokój na miesiąc, dwa, zdarzało się i pół roku. a potem znowu...

robiłam niedawno usg brzucha, wszystko ok. naczytałam się o zapaleniu trzustki i trochę spanikowałam, myślę, czy może w tym kierunku nie pójść, ale to by chyba wyszło na usg, nie? no i cukier też mam ok. poza tym morfologia ok, ob ok, crp ok
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:02:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.