Jaka farba dla mnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-07, 23:58   #1
malapiekna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Włocawek
Wiadomości: 23
Exclamation

Jaka farba dla mnie?


Witam Drogie 'Wizażystki'.
Przez całe życie nie farbowałam włosów, bo było mi z nimi ok. Jednak teraz, gdy moje ciało jest fajnie brązowiutkie, a włosy trochę wypłowiały - podoba mi się to. Chciałabym rozjaśnić trochę włoski. Obecnie na głowie mam http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/images/articles/typy/wiosna.jpg taki kolorek, czyli jasny brąz. Chciałabym uzyskać miodowy/ złoty blond. Na pewno nie taki jaśniutki, może kiedyś. I tutaj tkwi moje pytanie. Nie chciałabym rozjaśniać włosów rozjaśniaczami, ani z góry nastawiać się na kolejne farbowania i widoczne odrosty. Moja mama używa farby ziołowej z herbamedu(herbapolu?), włosy ma pewnie odrobinkę ciemniejsze ode mnie, a farbuje na wiśniowe odcienie i po jakimś czasie kolorek sam schodzi i nie ma mowy o odrostach. Słyszałam dość dobre opinie o farbie Joanny, która spłukuje się również po x myciach. I właśnie taką farbę chciałabym, przy tym zaznaczam, że niedrogą(pewnie potrzebne będą dwie tubeczki, bo włosy mam kilka ładnych centymetrów za ramiona).
Kochane, wiecie czego oczekuję, a ja chciałabym wiedzieć - co mi polecacie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
malapiekna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 00:59   #2
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Jaka farba dla mnie?

rozjaśniane włosy nie ciemnieją spowrotem i odrosty i tak się pojawią

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2012-08-08 o 01:00
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 09:06   #3
malapiekna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Włocawek
Wiadomości: 23
Dot.: Jaka farba dla mnie?

Ale jeśli farba, która się spłukuje stopniowo zdąrzy się spłukać do tego momentu, to jak mogą zostać odrosty? Włosy rosną mi powoli, nawet bardzo powoli. Chcę użyć albo farb ziołowych albo takich bez amoniaku i utleniaczy..
malapiekna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 12:47   #4
Albertinho7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Istebna koło Wisły ( małysz i te sprawy:) )
Wiadomości: 88
GG do Albertinho7 Send a message via Skype™ to Albertinho7
Dot.: Jaka farba dla mnie?

na ciemniejszy kolor nie wyjdzie jaśniejszy zabardzo zalezy jaka ta farba jest... jezeli masz naturalne i nie farbowalas nie wiesz jak Twoje wlosy się zachowają.. u jednych rozjasnia sie wlos szybciej a u drugich ciezko farba.. więc możesz nałożyć miodowy blond na poziomie jasny blond a wyjdzie Ci ciemny blond zależy jaki ten kolor chcesz uzyskać w sensie różnica poziomów np mówisz masz jasny brąz (nie wiem link który podałaś nie działa) to jest on na poziomie 5. a chcesz miodowy blodn to juz raczej srendni blond (poziom 7) lub jasny blond (poziom 8).. i np na poziom 8 bedzie ciezko przynajmniej z tego co mi klientki opowiadają ja nie wiem jak jest sklepowymi nigdy nie farbowałem i nie będę bo one rzadko wychodzą tak jak jest na obrazku każda ma włos inny u jednej wyjdzie idealny u drugiej dużo ciemniejszy u innej wcale
Albertinho7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 16:28   #5
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Jaka farba dla mnie?

Cytat:
Napisane przez malapiekna Pokaż wiadomość
Ale jeśli farba, która się spłukuje stopniowo zdąrzy się spłukać do tego momentu, to jak mogą zostać odrosty? Włosy rosną mi powoli, nawet bardzo powoli. Chcę użyć albo farb ziołowych albo takich bez amoniaku i utleniaczy..
to czy kolor wyjdzie czy nie to inna kwestia, jeśli już włosy będziesz miała jaśniejsze niż miałaś to nie ściemnieją, bo są jaśniejsze i tam się nie ma co wypłukać, jedynie refleks z farby, ale jaśniejsze zostaną
nie rozumiem co w tym trudnego do pojęcia
przecież jak się coś spłukuje to z ciemniejszych na jaśniejsze, a nie z jasnych na ciemne, sama logika

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2012-08-08 o 16:31
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 19:03   #6
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Jaka farba dla mnie?

Syoss 8-7 miodowy blond, sama obecnie stosuję, piękny kolor
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 21:39   #7
malapiekna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Włocawek
Wiadomości: 23
Dot.: Jaka farba dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
to czy kolor wyjdzie czy nie to inna kwestia, jeśli już włosy będziesz miała jaśniejsze niż miałaś to nie ściemnieją, bo są jaśniejsze i tam się nie ma co wypłukać, jedynie refleks z farby, ale jaśniejsze zostaną
nie rozumiem co w tym trudnego do pojęcia
przecież jak się coś spłukuje to z ciemniejszych na jaśniejsze, a nie z jasnych na ciemne, sama logika

No gdzie tu logika? Oczekuję od tej farby aby po x myciach się spłukała, to jak może mi się farba spłukać na 'jasno'? przecież to nawet bez sensu brzmi. Farba będzie spłukiwała się w takim stopniu, że kolor będzie dążyć do mojego naturalnego.
A swoją drogą.. Dziś byłam w rossmanie i przeglądałam farby Garniera. Jest tam jak praktycznie na każdej farbie 'twój naturalny kolor' i 'kolor po'. Lepiej wybrać jaśniejszy odcień, czy rzeczywiście taki, jaki prezentują na obrazku? Bo różnie to słyszałam. Zdecydowanie nie chcę być jasną blondynką. Teraz mam albo ciemny blond albo już jasny brąz: http://www.photoblog.pl/jusstz/127807683 (zależy od kalibracji monitorów ;p). No cóż, jutro idę wybrać jakąś farbę dla siebie, chyba, że do rana ktoś mi jeszcze coś poleci .
malapiekna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-08, 21:52   #8
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Jaka farba dla mnie?

Ja bym wybrała jaśniejszy odcień, ale na te brązowe włosy to blond Ci raczej niezbyt chwyci...
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 22:16   #9
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Jaka farba dla mnie?

malapiekna, jeśli jakimkolwiek sposobem rozjaśnisz włosy to nie wrócą do naturalnego koloru, ciemniejsza farba z małym oksydantem może się spłukać prawie do naturalnego, ale jak uzyskasz jaśniejszy kolor to znaczy, że trochę barwnika wyjadło + dało odcień z farby ale włosy już zawsze będą jaśniejsze dopóki nie odrosną

nie chce Ci zrobić na złość tylko wytłumaczyć, tak po prostu jest, wytrącony barwnik znikąd się nie pojawi
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 22:59   #10
malapiekna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Włocawek
Wiadomości: 23
Dot.: Jaka farba dla mnie?

Jasne, rozumiem . Jestem w farbach zupełnie zielona, dlatego Was pytam . Nie chcę tych włosów tak bardzo rozjaśnić, dokładnie to nawet sama nie wiem o ile, boję się, że może jednak ten kolor nie jest dla mnie i nie chcę zacząć z grubej rury. Ewentualnie jak będzie niezbyt to trochę poczekam i przefarbuję z powrotem na 'mój' kolor : D.
Przeglądałam jak już wcześniej napisałam 'obrazeczki' na opakowaniach, tych z Garniera w sumie, jutro przejrzę i inne. I był taki brąz - mój brąz i rzeczywiście odcieniami blondu wynikałoby bynajmniej teoretycznie, że rozjaśnię je właśnie do odcieniu, który chciałabym uzyskać. Co tam, raz kozie śmierć. Zajmuję się grafiką komputerową i w zupełności zdaję sobie sprawę, że te obrazeczki są robione komputerowo - rozjaśniane i przyciemniane oraz kolorowane - ale tyle osób się farbuję i raz ja spróbuję . A nóż kolorek przypadnie mi i Mojemu Lubemu do gustu . (PS. Oby, bo wesele 1wszego! )


i jeszcze dodam, że moje zdjęcie/a, które podpięłam pod wiadomość mogą być troszkę niezgodne z moim kolorem włosów, bo jak wspomniałam - zajmuję się grafiką i nie ma tam zdjęcia nieprzerobionego chociażby w małym stopniu. Kolor ten jest w rzeczywistości jaśniejszy. Znajomi i rodzina mówią, że albo jasny brąz, a drudzy, że ciemny blond, dlatego chcę spróbować bez rozjaśniacza, żeby nie doprowadzić moich włosów do ruiny jaką były jeszcze rok[?] temu.

Edytowane przez malapiekna
Czas edycji: 2012-08-08 o 23:01
malapiekna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.