Olejek rycynowy nakładany na twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-25, 16:15   #1
Paulina L
Raczkowanie
 
Avatar Paulina L
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 31
Question

Olejek rycynowy nakładany na twarz


Zostałam dziś szczęśliwą posiadaczką buteleczki olejku rycynowego. Kupiłam go w celu poprawienia stanu moich rzęs, a dopiero po powrocie do domu wyczytałam, że jest pomocny też w wielu innych sprawach: m.in. nawilża skórę, niweluje przebarwienia na twarzy itp, działa na porost włosów (każdych...), wzmacnia je. Chciałabym wypróbować, jak zadziała na moją cerę (podobno czyni cuda, a mimo, że moja cera jest raczej bezproblemowa, zachęciło mnie to wszystko). Jednak nie wiem, czy warto. Jestem brunetką, na twarzy mam również malutkie włoski, taki ledwo zauważalny meszek (taki jak każdy inny człowiek, jednak są niestety ciemniejsze), do tego jestem zmuszona do usuwania włosków nad ustami :/ Może to głupie, ale zastanawiam się, czy w takim razie olejek wzmocni i uwidoczni to, czego nie chcę?
Paulina L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 18:47   #2
Natalenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 63
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

Jeśli nie masz problemów z cerą to lepiej nie eksperymentuj z olejkiem i nie nakładaj go na twarz, jest on bardzo tłusty, może pozapychać pory i zamiast poprawić wygląd cery zrobisz sobie tylko niepotrzebny problem. J nakładałam olejek rycynowy na włosy i brwi w celu wzmocnienia i do tego się na pewno nadaje.
Natalenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 22:08   #3
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

sam olejek rycynowy może bardzo wysuszyć skórę
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 11:12   #4
Marceline71
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

Ja rycynowy stosowałabym na rzęsy i włosy.. raczej nie ryzykowałabym nakładając go na twarz... na twarz zastanowiłabym się nad popularnym olejkiem arganowym.. myślę, że by się sprawdził
Marceline71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 22:04   #5
mag20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 7
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

Stosuję olejek rycynowy od tygodnia na noc na twarz zamiast kremu. Nie żałuję go sobie, nakładam solidną ilość. Jak żyję, nie miałam tak idealnej cery! Praktycznie nie muszę stosować podkładu, jak już go nałożę to cera jest nieskazitelna do wieczora. Cudo nie olej! polecam!
mag20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:21   #6
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

Ale chyba związujesz włosy jak masz długie, bo po obudzeniu to zapewne masz tłuste strąki? No i pewnie jakiś ręcznik na poduszkę?
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 20:39   #7
mag20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 7
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

I tak mam zwyczaj myć co dzień rano włosy, choć różnica w ich przetłuszczeniu po nakładaniu olejku a niegdyś kremu jest nijaka. Okolice grzywki w obu przypadkach zawsze cierpiały poza tym nie wylewam całej buteleczki na twarz, rozcieram trochę miedzy palcami i smaruję jak kremem na noc, po 10 min nie muszę się obawiać plam na pościeli. Ja zdania nie zmienię, nie mogę się napatrzeć na moją jednolicie gładką i piękną cerę bez wyprysków i wcieram dalej!
mag20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-13, 15:41   #8
valerica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 27
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

Droga mag20, i jak idzie stosowanie olejku? Nie pozapychał Cię bardzo, bo trochę tego się obawiam. Chce go zastosować najpierw na jeden policzek bo mam tam sporo przebarwień i zaskórników.
valerica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 08:08   #9
sylwina6666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

Olejek na twarz , pomyslałam..to musi byc straszne, zwlaszcza, że mam tłustą cerę..ale wszystko zaczęło się od tego, zakupilam krem bandi z algami morskimi do cery tłustej, w środku była probka kremu złuszczajcego na noc..nałozylam..nawet ok.. następnego dnia znów-na noc oczywiscie..i poranke maskara..gęba się swędziała. piekła.liszaje.cała twarz w czerwonych plackach.. nie wiedziałamco robic. jak wyjsc do pracy.. poczytałam w necie o masci nagietkowej- ze dobra jest na podraznienia.. nałozylam..ale szału nie było..i szukam dalej..trafilam na forum o ,,olejek rycynowy na twarz" pomyslałam..o matko olejek na twarz do tłustej cery..przeciez dostanę dodatkowych wyprysków.. ale w sumie juz wszystko było mi jedno, bo przeciez twarz zmasakrowana przez krem BANDI.. nałozylam na noc olejek rycynowy.. a tu niespodzianka, on nie jest tłusty(moze troche) tylko gesty.. rano budze się..polowa podraznien zniknęla..nakladalm jeszcze dwa dno..a dzis obudziłam się z nieskazitelnie czystą piękną cerą..bez ani jednego placka czy liszaja..zero podraznien..wyprysków.. no raj... będę go stosowac 2-3 razy w tygodniu- opczywiscie na noc, zeby skóa się nie przyzwyczaiła..bo wtedy jego działąnie moze sie zmniejszyc..olejek rycynowy na tłustą cerę..no nie wierzę..jest bosko
sylwina6666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 13:20   #10
BRENDI30
Przyczajenie
 
Avatar BRENDI30
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: TARNÓW
Wiadomości: 15
GG do BRENDI30
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

ja go używam do masażu twarzy, masuję intensywnie i szybko skóra po masażu trym olejkiem jest promienna, nie zapycha, rano wyglądam młodziej; każdej pani polecam mimo że jest tłusty nie szkodzi skórze a wręcz przeciwnie. same zobaczcie, nawet panie z cera tłustą mogą to używać bo oczyszcza cerę i mniej sebum się produkuje.
BRENDI30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 18:58   #11
Elphenria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 20
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

Osobiście trochę bałabym się stosować olejek rycynowy na całą twarz - mam kiepskie doświadczenia z OCM. Obecnie używam go w niewielkich ilościach jako składnik mgiełki do twarzy którą samodzielnie wytwarzam i w takiej formie naprawdę dobrze działa na skórę i włosy. Czy olejek mógłby wzmocnić drobne włoski na twarzy? Nie mam pojęcia, ale stosowany z umiarem raczej nie powinien zaszkodzić.
Elphenria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-25, 10:38   #12
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

wysuszyć skóre? ja bym raczej powiedziala, ze moze pozapychac pory. jak olejek to tylko arganowy i najlepiej w kremie
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 10:43   #13
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

Cytat:
Napisane przez kate_jk Pokaż wiadomość
wysuszyć skóre? ja bym raczej powiedziala, ze moze pozapychac pory. jak olejek to tylko arganowy i najlepiej w kremie

w kremie? ja mam olejek z bielendy, ale to nie jest typowy krem. jakiego kremu uzywasz?
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 13:10   #14
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

Cytat:
Napisane przez kate_jk Pokaż wiadomość
wysuszyć skóre? ja bym raczej powiedziala, ze moze pozapychac pory. jak olejek to tylko arganowy i najlepiej w kremie
Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość
w kremie? ja mam olejek z bielendy, ale to nie jest typowy krem. jakiego kremu uzywasz?
Wbrew pozorom czysty olej moze m.in. wysuszyc. Olej w kremie (czyli krem?) to juz nie to samo co olej... Jaka jest zawartość tego oleju w twoim kremie?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 16:29   #15
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

Cytat:
Napisane przez mag20 Pokaż wiadomość
I tak mam zwyczaj myć co dzień rano włosy, choć różnica w ich przetłuszczeniu po nakładaniu olejku a niegdyś kremu jest nijaka. Okolice grzywki w obu przypadkach zawsze cierpiały poza tym nie wylewam całej buteleczki na twarz, rozcieram trochę miedzy palcami i smaruję jak kremem na noc, po 10 min nie muszę się obawiać plam na pościeli. Ja zdania nie zmienię, nie mogę się napatrzeć na moją jednolicie gładką i piękną cerę bez wyprysków i wcieram dalej!
mam wrazliwa cere takze jutro tuptam do apteki i sprobuje
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 18:25   #16
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

Rycynowy na twarz się raczej nie nadaje, na twarz lepszy byłby wiesiołkowy czy oliwa z oliwek.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 06:48   #17
BRENDI30
Przyczajenie
 
Avatar BRENDI30
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: TARNÓW
Wiadomości: 15
GG do BRENDI30
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

na twarz sie nadaje jak najbardziej. nie zapycha , nie wysusza !! nałożyć na krem, zwilżyć wodą i masować.
BRENDI30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 10:04   #18
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

Cytat:
Napisane przez kate_jk Pokaż wiadomość
wysuszyć skóre? ja bym raczej powiedziala, ze moze pozapychac pory. jak olejek to tylko arganowy i najlepiej w kremie
I rozpycha pory ( bo konsystencja) i przesusza w konsekwencji cerę ( bo właściwości) jest super do paznokci ale ja bym ni szqlała z nakladaniem na twarz.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 21:00   #19
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Olejek rycynowy nakładany na twarz

Stosowałam olejek rycynowy w osławionym OCM... Mam cerę tłustą, skłonną do trądziku, a ponoć to tak genialna metoda... Wierzyłam, że początkowe pogorszenie się stanu skóry to znak, że się ona oczyszcza i wszystko minie. Niestety. Stosowałam OCM ponad miesiąc, ignorując fakt, że moje cera po prostu tego nie lubi. Używałam olejku ze słodkich migdałów i chyba winogronowego (oczywiście nie na raz) zmieszanego z rycynowym, żeby nie przesuszyć cery. Do dziś nie mogę doprowadzić twarzy do porządku. Czy tylko ja miałam takie problemy z tą metodą? Twarz z mnóstwem wyprysków i podskórne krostki... Porażka!
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-11 22:00:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.