wrośnięte (już) włoski na nogach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-08, 14:00   #1
Amiye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1

wrośnięte (już) włoski na nogach


Witam, pierwszy raz sięgnęłam po depilator, nie wiem czy dobrze zrobiłam, nie wiedziałam nic do tej pory o wrastających włoskach. I stało się. Skóra była super, na wczasach.
Teraz jest to prawdziwy horror. Pojawiły się krostki, z których zaczęły wyrastać włoski pod skórą.
Niestety nie mam możliwości skorzystania z usług kosmetyczki, ani dermatologa (na wizytę długo się czeka, a na prywatną się nie zapiszę ze względów finansowych).
Czytałam i czytałam różne fora, podobno muszę stosować peeling zarówno by zlikwidować już wrośnięte włoski jak i by to się już nie powtarzało.
Problem w tym, że nie wiem jak się robi ten peeling, kiedy i czym.
Wiem, że też dobre są zamiast gąbek takie szorstkie siateczki.
Może pomoże jakiś krem przeciw wrastaniu włosków, chociaż one już wrosły, to nie wiem..
Nie chcę wyrzucać pieniedzy w błoto, tym bardziej, że jeszcze nie mam ich dużo, a co do czego to nie zarobię, nikt nie da pracy nastolatce. Proszę o pomoc forumowiczów, jestem tu nowa.


---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

nie wiem co robić, pomocy
Amiye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 15:17   #2
_ruDzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ;)
Wiadomości: 344
Dot.: wrośnięte (już) włoski na nogach

Witaj
ten temat był mielony miliony razy na wielu forach, możesz przeczytać ten krótki wątek, w którym się także wypowiadałam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=772947
Nie musisz wydawać pieniędzy na kosmetyczki czy dermatologów, polecam Ci zastosować moją metodę opisaną w powyższym wątku.
__________________
Dbam o włosy.
Dbam o cerę.

Pani filolog
_ruDzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 15:18   #3
elkaba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 41
Dot.: wrośnięte (już) włoski na nogach

Niezbyt mi sie to podoba/..//
elkaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 15:19   #4
ania026
Przyczajenie
 
Avatar ania026
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 24
Dot.: wrośnięte (już) włoski na nogach

Nie rozpaczaj, stało się. Mam to samo tylko gorzej bo ja na zimę wróciłam do maszynki i nigdy mi włoski nie wrastały. Zaczęłam je wyciągać z pod skóry, a przez to grzebałam przy nich do krwi i teraz noszę spodnie bo skóra nie chce się goić.

Piling możesz kupić w sklepie poszukaj na KWC, a możesz też zrobić sama. Było parę artykułów w dziale Pielęgnacja, ja sypie tak na oko: kawy mielonej, soli, trochę cukru i dowolny żel pod prysznic tak aby nie było za rzadkie i już nakładam i masuje od kostek w górę - możesz go używać na całe ciało, skóra jest niesamowicie gładka. Ja tak robię co drugi dzień na zmianę z ostrą gąbką i już mi nowe nie wrastają.

Powinnaś się zaopartrzyć w dobrze nawilżający krem/balsam, bo po depilatorze włoski są słabsze i nie mogą się przebić przez suchą skórę i wrastają. Ja na początku i teraz czasami też używam balsamu z Isany Med 5% Urea (jest też 10%,kupisz go w Rossmanie za niecałe 7 zł na promocji za 5 zł) i balsamu z apteki Pilarix 20 % mocznika (czyli urea) on jest droższy bo ma wyższe stężenie ja płaciłam za niego 19,99.

Jak nie zaczełaś rozgrzebywać tych krostek to po jakimś czasie włoski przebiją się przez skórę. Jeśli będziesz to robić systematycznie to możesz używać depilatora dalej.
ania026 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:05   #5
Paula2332
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 13
Dot.: wrośnięte (już) włoski na nogach

Jeśli chodzi o wrastające włoski to najlepsze są gruboziarniste peelingi, trzeba je stosować nawet 2-3 razy w tygodniu
Paula2332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-11 17:05:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.