Kredyt hipoteczny dla singielki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-22, 22:57   #1
Pimp91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 59

Kredyt hipoteczny dla singielki


Hej dziewczyny.
Czy są tu dziewczyny, ktore same braly kredyt hipoteczny?
Ile mialyscie wkladu wlasnego?
Ile wynosi rata?
Czy byly jakies problemy z tym ze same chcecie wziac?
Jak wyglada procedura?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pimp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 20:44   #2
mzapert92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Ja brałam sama parę lat temu. Pierwsze co idziesz do banku z zaświadczeniem z pracy o dochodach, oni kalkulują Twoją zdolność itd, wszystko zależy ile zarabiasz, ile masz lat ile pracujesz w obecnej pracy. Kwota jaką potrzebujesz i czas kredytowania to kolejna sprawa. Ja wzięłam jakieś 160 tys zł na 20 lat, rata 1020zł, wkład własny to było 30 tys zł plus miałam w zapasie 30 tys zł na remont. Idź do banku i wszystkiego się dowiesz.
mzapert92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 10:36   #3
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Wkład własny zależy od wartości mieszkania - w zależności od banku 10-20% wartości i to jest rzecz którą musisz mieć bo bez tego kredytu nie dostaniesz.

Rata zależy od wysokości kredytu i czasu na jaki go bierzesz.

Nie ma żadnych różnic czy bierzesz sama czy z kimś. Musisz iść do banku i dowiedzieć się jaką masz zdolność kredytową - ile maksymalnie przy Twojej pracy i zarobkach przyznają Ci pieniędzy.

Wszystko zależy od tego ile zarabiasz i ile ma kosztować mieszkanie a nie od tego ile osób jest wpisanych w kredycie. Jak zarabiasz najniższą na umowie zlecenie będziesz mieć problem z przydzieleniem kredytu.
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 12:54   #4
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Nie ma żadnych różnic czy bierzesz sama czy z kimś. Musisz iść do banku i dowiedzieć się jaką masz zdolność kredytową - ile maksymalnie przy Twojej pracy i zarobkach przyznają Ci pieniędzy.
Nieprawda. Jeden kredytobiorca to większe ryzyko (przy wypadku czy utracie pracy nie ma nikogo więcej, kto mógłby spłacić ratę) i banki rekompensują sobie w każdym niemal wypadku to ryzyko - albo wyższym ubezpieczeniem, albo wyższą marzą.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 05:41   #5
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nieprawda. Jeden kredytobiorca to większe ryzyko (przy wypadku czy utracie pracy nie ma nikogo więcej, kto mógłby spłacić ratę) i banki rekompensują sobie w każdym niemal wypadku to ryzyko - albo wyższym ubezpieczeniem, albo wyższą marzą.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To wszystko zależy od zdolności kredytowej. Bo czy singielka na umowie o pracę na czas nieokreślony z pensją x dostanie większe oprocentowanie niż para z umową zlecenie i umową na czas określony z łączna wypłatą x?
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 08:11   #6
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
To wszystko zależy od zdolności kredytowej. Bo czy singielka na umowie o pracę na czas nieokreślony z pensją x dostanie większe oprocentowanie niż para z umową zlecenie i umową na czas określony z łączna wypłatą x?
Napisałaś, że nie ma znaczenia, czy się bierze kredyt samemu czy z kimś. Otóż ma. Para na umowie zlecenie może kredytu nie dostać, a singielka go dostanie, ale nie zmienia to faktu, że bank ryzyko jedynego kredytobiorcy sobie w jakiś sposób odbije.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 08:28   #7
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Napisałaś, że nie ma znaczenia, czy się bierze kredyt samemu czy z kimś. Otóż ma. Para na umowie zlecenie może kredytu nie dostać, a singielka go dostanie, ale nie zmienia to faktu, że bank ryzyko jedynego kredytobiorcy sobie w jakiś sposób odbije.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No nie ma znaczenia, czy bierze się samemu czy w dwie osoby. Znaczenia ma umowa i zarobki - jednej czy obu osób. Można brać z osobą która nie ma pracy/ma zlecenie itp. Wiadomo że dwie osoby z umową o pracę z dobrymi zarobkami będą mieć tańszy kredyt niż jedna osoba z mniejszymi zarobkami - nie twierdzę że bank nie doda żadnych opłat.

Autorka nie pytała o dodatkowe opłaty czy wyższe oprocentowanie - bała się problemów z dostaniem kredytu tylko dlatego że chce wziąć go sama. A przyznanie kredytu nie zależy od liczny osób w kredycie tylko od umowy i dochodów.
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-05, 18:57   #8
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
No nie ma znaczenia, czy bierze się samemu czy w dwie osoby. Znaczenia ma umowa i zarobki - jednej czy obu osób. Można brać z osobą która nie ma pracy/ma zlecenie itp. Wiadomo że dwie osoby z umową o pracę z dobrymi zarobkami będą mieć tańszy kredyt niż jedna osoba z mniejszymi zarobkami - nie twierdzę że bank nie doda żadnych opłat.

Autorka nie pytała o dodatkowe opłaty czy wyższe oprocentowanie - bała się problemów z dostaniem kredytu tylko dlatego że chce wziąć go sama. A przyznanie kredytu nie zależy od liczny osób w kredycie tylko od umowy i dochodów.
Dobra, to chyba się nie rozumiemy. Napisałaś, że nie ma żadnych różnic w tym, czy bierze się urlop samemu czy z kimś - a różnice mogą być i z reguły są, choćby w wyższym ubezpieczeniu czy wyższej marży. Singielka jak najbardziej kredyt może dostać, ale pisanie, że żadnych różnic nie ma między kredytem dla jednej osoby a dla dwóch to nieprawda.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-06, 05:20   #9
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dobra, to chyba się nie rozumiemy. Napisałaś, że nie ma żadnych różnic w tym, czy bierze się urlop samemu czy z kimś - a różnice mogą być i z reguły są, choćby w wyższym ubezpieczeniu czy wyższej marży. Singielka jak najbardziej kredyt może dostać, ale pisanie, że żadnych różnic nie ma między kredytem dla jednej osoby a dla dwóch to nieprawda.

Czyli singielka dostanie gorszy kredyt tylko dlatego że ubiega się o niego sama niż para gdzie tylko jedna osoba pracuje na umowie o prace i suma zarobków jest taka sama?


Rozumiem, że dostanie gorszy kredyt niż 2 osoby z umową o pracę na czas nieokreślony z takimi samymi zarobkami - tu jest różnica w umowach. Ale nie wierzę że jeśli też miałaby jakimś cudem 2 umowy o pracę w dwóch różnych miejscach to miałaby wyższą marżę. Jeśli by to od ilości ludzi zależało składalibyśmy wnioski o kredyt w 10 osób żeby marża była niższa.
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-06, 05:42   #10
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Czyli singielka dostanie gorszy kredyt tylko dlatego że ubiega się o niego sama niż para gdzie tylko jedna osoba pracuje na umowie o prace i suma zarobków jest taka sama?


Rozumiem, że dostanie gorszy kredyt niż 2 osoby z umową o pracę na czas nieokreślony z takimi samymi zarobkami - tu jest różnica w umowach. Ale nie wierzę że jeśli też miałaby jakimś cudem 2 umowy o pracę w dwóch różnych miejscach to miałaby wyższą marżę. Jeśli by to od ilości ludzi zależało składalibyśmy wnioski o kredyt w 10 osób żeby marża była niższa.
Możesz nie wierzyć, ale zalecam spacer do banku. Naprawdę nie widzisz, że jeden kredytobiorca to większe ryzyko niż dwoje? Nawet, jeśli dwie osoby zarabiają po 3 tys i mają razem 6 tys, a singielka ma sama 6 tys, to w razie wypadku jednej osoby u singielki kredytu nie spłaca nikt, u pary zostaje jedna pensja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 12:12   #11
Matar1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 168
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Nie chcę zakładać nowego wątku więc pozwolę sobie napisać tutaj.

Otóż, w przyszłym roku planuję zakup mieszkania jako singielka. Ma to być kawalerka ok 30-33m2 za kwotę około 160-175 tys. Konsultowałam się wstępnie z bankiem, mam zdolność kredytową na poziomie 140-160 tys. (zależy od banku). Chciałabym kredyt w granicach 130 tysięcy. Na chwilę obecną mój wkład własny to 50 tysięcy. Planuje jeszcze uzbierać 5 tysięcy na opłaty związane z kupnem oraz około 15 tysięcy na wstępny remont (mieszkanie najprawdopodobniej będzie z rynku pierwotnego). Mam jednak obawy... obawy czy dam sobie później radę. Zarabiam niedużo, niecałe 2,5 tysiąca netto. Niby bank wszystko obliczył i przyznał mi zdolność, ale... No właśnie. Boję się czy dam radę się utrzymać. Czy jest tutaj ktoś, kto spłaca kredyt hipoteczny w pojedynkę? Może możecie coś doradzić, zasugerować?

Edytowane przez Matar1983
Czas edycji: 2019-09-23 o 12:14
Matar1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 23:09   #12
k11
Przyczajenie
 
Avatar k11
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 16
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Ja jestem właśnie w momencie "załatwiania" kredytu. Podpisałam przedwstępną na mieszkanie z rynku wtórnego do generalnego remontu. I też mam wielkie obawy czy sobie poradzę i z remontem i ze spłatą kredytu.
k11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 11:40   #13
Wrona_11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 16
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Cytat:
Napisane przez Matar1983 Pokaż wiadomość
Nie chcę zakładać nowego wątku więc pozwolę sobie napisać tutaj.

Otóż, w przyszłym roku planuję zakup mieszkania jako singielka. Ma to być kawalerka ok 30-33m2 za kwotę około 160-175 tys. Konsultowałam się wstępnie z bankiem, mam zdolność kredytową na poziomie 140-160 tys. (zależy od banku). Chciałabym kredyt w granicach 130 tysięcy. Na chwilę obecną mój wkład własny to 50 tysięcy. Planuje jeszcze uzbierać 5 tysięcy na opłaty związane z kupnem oraz około 15 tysięcy na wstępny remont (mieszkanie najprawdopodobniej będzie z rynku pierwotnego). Mam jednak obawy... obawy czy dam sobie później radę. Zarabiam niedużo, niecałe 2,5 tysiąca netto. Niby bank wszystko obliczył i przyznał mi zdolność, ale... No właśnie. Boję się czy dam radę się utrzymać. Czy jest tutaj ktoś, kto spłaca kredyt hipoteczny w pojedynkę? Może możecie coś doradzić, zasugerować?

Hej. Ja brałam kredyt i spłacam go sama
Wrona_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 18:48   #14
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

15 tysiecy na wykonczenie 30m2 to wykonczenie najtanszymi materialami z Castoramy - mowimy o wykonczeniu lazienki z armatura, pomalowaniu scian, plytkach w kuchni i panelach - bez robocizny. kuchni juz w tych pieniadzach nie zrobisz, nawet najtanszej z Ikei, masz tego swiadomosc?
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-06, 11:47   #15
ansaria
Raczkowanie
 
Avatar ansaria
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 206
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

A chodziłyście same do banków po obliczenie zdolności czy u doradcy? Zastanawiam się, czy faktycznie doradca oferuje te same warunki (teoretycznie bank mu płaci, nie ja, dlatego się zastanawiam czy przez to oferuje mi np droższy kredyt niż bym dostała w banku idąc osobiście)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ansaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-06, 14:20   #16
Bojanowski
Przyczajenie
 
Avatar Bojanowski
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Serock
Wiadomości: 4
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Jestem singlem i za rok - jak dostanę umowę na czas nieokreślony - biorę kredyt i kupuję M4. Nie ma strachu, młodsi kuzyni wzięli kredyty i nawet pracę zmieniali, spłacają bez problemu.
Bojanowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-07, 13:40   #17
BrendonUrie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 128
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Ja sama wzięłam kredyt w 2016 roku, kawalerka o wartości 83 000 (miasto ok. 40 000 os.) 15 000 wkładu. Do tego wyszło mi ponad 3 000 na opłaty (notariusz i takie tam) + kilka tysięcy na małe odświeżenie i umeblowanie. Kredyt na 18 lat, rata prawie 500 zł. Miałam 3/4 etatu, na rękę zarabiałam ok. 1500-1600. Więc da się
BrendonUrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-07, 23:28   #18
Wrona_11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 16
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Cytat:
Napisane przez ansaria Pokaż wiadomość
A chodziłyście same do banków po obliczenie zdolności czy u doradcy? Zastanawiam się, czy faktycznie doradca oferuje te same warunki (teoretycznie bank mu płaci, nie ja, dlatego się zastanawiam czy przez to oferuje mi np droższy kredyt niż bym dostała w banku idąc osobiście)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Posłuchaj. Na doradców trzeba bardzo uważać. Moja historia wyglądała tak:
- zdecydowałam się na kupno mieszkania. Akurat było mieszkanie sprzedawane za pośrednictwem biura nieruchomości. Pośrednik umówił mnie z doradcą kredytowym, który pracował z biurem. Poszłam na spotkanie i kobieta przedstawiła mi wyłącznie dwie oferty z jednego banku! Zaskoczyło mnie to bardzo, bo wiedziałam, że pośrednik powinien przedstawić wiele ofert. W tamtym momencie zaczęłam szukać doradcy na własną rękę żeby porównać jak to działa.
- znalazłam super doradcę. Po dość dokładnym wywiadzie przedstawił mi oferty, które Jego zdaniem są dla mnie dobre (chyba z 7 banków) i co było najśmieszniejsze? Wyłożył symulacje kolejnych np. 10 banków, których mi nie poleca, bo nie są dogodne dla mojej sytuacji, ale oczywiście mogłam się na nie zdecydować. Dał mi te symulacje (wszystko wyliczone dokładnie. Ile co mnie wyniesie w wariantach na 20 lat, 25 i 30) I co najlepsze? Zapytałam, który by wybrał na moim miejscu i zawsze odpowiadał: wybór należy do pani. ja oferty przedstawiłem a co pani wybierze to już pani sprawa

Cudowny doradca! Jeśli ktoś jest z Poznania to mogę polecić

Ja nie miałabym odwagi sama brać kredytu. To jest tyle papierkowej roboty, a jeszcze przy problemach (mi akurat dzień po podpisaniu aktu notarialnego bank odmówił udzielenia kredytu mimo wcześniejszej gody) nie wiem co bym sama zrobiła. Pośrednik był na linii z bankiem 2h przy mnie

Naprawdę z czystym sercem polecam, ale trzeba mega uważać!

Aaa.. I co najciekawsze? Pamiętacie o tej ofercie, którą poleciła mi ta pośredniczka z biura nieruchomości? Nie, nie była dla mnie najlepsza Mam kredyt w całkiem innym banku na o wiele lepszych warunkach
Wrona_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 13:39   #19
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Mnie to dopiero czeka, dlatego mam już poleconego doradcę z BB.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl

Edytowane przez elkiza81
Czas edycji: 2020-07-11 o 13:39 Powód: literówka
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-21, 18:36   #20
tinque
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 261
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Żeby nie tworzyć kolejnego wątku pozwolę sobie tu napisać. Otóż jestem w trakcie 'załatwiania' mieszkania. Mam już umowę przedwstępną i zostaje mi tylko załatwienie kredytu. Jak wygląda proces złożenia wniosku w kilku bankach w tym samym czasie? Mam upatrzony jeden, zdolność teoretycznie tam mam. Jednak obawiam się że jako singielce mogą mi go odmówić. Czy jest sens składać do kolejnych banków, i co w przypadku gdy w każdym z nich dostanę pozytywną odpowiedź? Trzeba coś zapłacić w kazdtm z nich czy tylko wybrać jeden bank i pójść do niego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tinque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 19:49   #21
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 372
Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Cytat:
Napisane przez tinque Pokaż wiadomość
Żeby nie tworzyć kolejnego wątku pozwolę sobie tu napisać. Otóż jestem w trakcie 'załatwiania' mieszkania. Mam już umowę przedwstępną i zostaje mi tylko załatwienie kredytu. Jak wygląda proces złożenia wniosku w kilku bankach w tym samym czasie? Mam upatrzony jeden, zdolność teoretycznie tam mam. Jednak obawiam się że jako singielce mogą mi go odmówić. Czy jest sens składać do kolejnych banków, i co w przypadku gdy w każdym z nich dostanę pozytywną odpowiedź? Trzeba coś zapłacić w kazdtm z nich czy tylko wybrać jeden bank i pójść do niego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najlepiej w tej sytuacji skorzystać z usług eksperta kredytowego, który pomoże Ci ogarnąć cały proces i złoży wnioski za Ciebie. Nic za to nie płacisz (eksperci są wynagradzani przez bank, na który się zdecydujesz), za to oszczędzisz sporo czasu i nerwów.
Koszty, jakie poniesiesz przy kilku bankach to wycena nieruchomości dokonywana przez bank na etapie rozpatrywania wniosku (za mieszkanie ok. 400 zł), chyba, że zlecisz ją sama, wtedy zapłacisz raz (ale chyba nie wszystkie banki akceptują zewnętrzny operat).
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 20:49:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.