Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-14, 14:17   #61
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez aniolekKB Pokaż wiadomość
Aha i jeszcze jedno. Endo zaleciła mi badania wit. D3 dokładnie 25(OH)D wynik mam 13,5 przy normie od 30 do 100. Poradzicie co mam zrobić, żeby zwiększyć ten wynik? Dodam, że u mnie opalanie odpada
brać wit. D3 w kapsułkach albo kroplach, nie tabletki, musi być postać płynna, spróbuj na razie 1 kroplę dziennie, tj. 500 j.m., choć powinno się brać 1000 - u mnie np. lekarz przepisał Vigantoletten, bo jest na receptę, nie wiem,czy można gdzies dostać bez
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 15:46   #62
lalka3
Raczkowanie
 
Avatar lalka3
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: gdansk/manchester
Wiadomości: 150
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Dziekuje za odp.mialam usg i zapomnialam spytac lekarza czy mam hashimoto. W opisie jest napisane; tarczyca niepowiekszona,nie zaglebia sie za mostek. W obu platach pojedyncze hypoechohenne guzki,unaczynienie obwodowe poza tym zmian ogniskowych nie widac.przeplyw miazszowy wzmozony.w okolicy nie widac powiekszonych wezlow chlonnych. Prawy plat 4.3 lewy 1.7. Co wy na to?? Ktos sie zna?
__________________
czlowieka 🌱 poznamy po jego stosunku do zwierzat ️❗️️❗️😼🐾
lalka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 00:37   #63
R_uda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 54
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Jeżeli to przy płatach to jest ich pojemność w mililitrach to znaczy, że masz małą tarczycę, co u mnie (wraz z aTPO) oznaczało Hashimoto.
R_uda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 14:41   #64
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

aniolekKB no wlasnie ja tez sie nie moge opalac, ale to chyba przy hasimoto opalanie w ogole jest niewskazane?

lalka3 przy hasi jest wlasnie mala tarczyca, choroba tez moze prowadzic do calkowitego jej zaniku, a moze jak bedziesz w Pl to przejdz sie do dobrego endokrynologa, ktory da Ci leczenie, skoro podejrzewasz ze cos jest nie tak?

Dziewczyny a ja zrobilam badania tarczycy mojemu synkowi, ktory ma 2 lata i 5 m-cy no i dostalismy od pediatry skierowanie na usg tarczycy i za miesiac mamy powtorzyc badania, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok?!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 16:39   #65
lalka3
Raczkowanie
 
Avatar lalka3
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: gdansk/manchester
Wiadomości: 150
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Tak wiem jak bede w pl to pojde jeszcze raz na usg. Ale czy radiolog ktory robil usg niepowinien powiedziec ze mam?? Choc dziad byl strasznie rozmowny..mlody gosciu a nawet dziendobry nie odpowiedzial ani dowidzenia... Pytalam go czy wszystko ok to odburknal ze oprocz guzkow tak.. W pl bede dob w przyszlym roku a tu usg nie robia nawet ludziom ktorzy maja pousuwane tarczyce i powinni byc pod stalym nadzorem.. Chyba ze zmusze mojego lekarza moze skieruje... Ale tez wiem ze hashi to zapalenie tarczycy prawda? Skoro pisze ze zmian ogniskowych nie widac to nie znaczy ze nie ma zapalenia? Teraz sprawdzilam to w ml. A czemu platy takie nierowne??? Jakie sa wymiart waszych tarczyc??? Pozdrawiam Was

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Wyczytalam ze zdrowa tarczyca winna miec 13-18 ml a platy miedzy 6.6-9ml... Ojoj... I jeszcze pisze ze sa osoby z hashi bez przeciwcialll. Widze ze co lekarz to opinia.. Skoro lekarze w pl maja odmienne zdania to co dopiero miedzykrajowi!!!!! Haha...
__________________
czlowieka 🌱 poznamy po jego stosunku do zwierzat ️❗️️❗️😼🐾
lalka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 16:53   #66
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

lalka wiesz do przyszlego roku juz blizej jak dalej chyba ze bedziesz dopiero w lato... ja widze, ze zagranica to wcale Ci lekarze nie sa tacy rewelacyjni, sluchaj a nie mozesz isc prywatnie lub nie wiem, jesli mieszkasz w UK do jakiejs kliniki z polskimi lekarzami, czytalam kiedys jakis artykul, ze takowe sa i Polacy b. je sobie cenia!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 20:00   #67
lalka3
Raczkowanie
 
Avatar lalka3
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: gdansk/manchester
Wiadomości: 150
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

A owszem i moge.w centrum jest klinika polska i byle jaka wizyta pojedyncza u specjalisty to koszt 80 funtow w gore..a plus badania... Nie mowie ze to dla mnie bariera bo jesli chodzi o zdrowie to nie ma co oszczedzac. Moze pojde do endo z usg i wynikami i niech stawia diagnoze. Wisz,w sumie takie polskie kliniki sa dla ludzi ktorzy maja problem z porozumieniem sie w jezyku obowiazujacym badz maja betonowe podejscie ze tylko polski lekarz prawde ci powie,, fakt tu kekarze maja inne podejscie do czleka.prawie wszystko zalatwia lekarz rodzinny. Dopiero jak juz nie wie to kieruje do specjalisty. Rodzinny ma tu ogromne pole dzialania co ma plusy i minusy.po skierowanie do laryngologa musialam sie klucic miesiac.podobno gdy skieruja pacjenta bezpodstawnie ponosza kary finansowe. A do endo w uk wogole nie ma opcji by isc bo tu w.w. Pan/pani zajmuje sie leczeniem raka tarczycy jak i hemoroidow...., czyli jednak mam chyba to hashi skoro anty tpo sa,mala tarczyca tez.. Wybieram sie niedlugo do mojego lekarza i mu wygarne wszysko dziadowi jednemu...

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

A powiedz jak w italii wygladaja te sprawy??
__________________
czlowieka 🌱 poznamy po jego stosunku do zwierzat ️❗️️❗️😼🐾
lalka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-15, 21:31   #68
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Jesli chodzi o specjalistow to skierowanie lekarz pierwszego kontaktu wypisze tylko, ze obecnie na wizyte czeka sie nawet 2 lata, wiec ja tez bylam prywatnie 150e za ta przyjemnosc ginek tez mnie tyle kosztuje czasem wiecej...wiesz teraz zostaly pucinane wydatki na zdrowie w ogole na wszystko, jest spory kryzys np. na pobranie krwi trzeba isc przed 6ta po numerek bo robia tylko 20dziennie normalnie cyrk na kolkach oczywiscie to tez zalezy gdzie sie mieszka ja mieszkam w malutkim miasteczku
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 00:40   #69
lalka3
Raczkowanie
 
Avatar lalka3
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: gdansk/manchester
Wiadomości: 150
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Ojejejej! To tak to tu nie ma. Do specjalisty pare dni czyl chyba wole deszczowe uk niz sloneczna italie!!
__________________
czlowieka 🌱 poznamy po jego stosunku do zwierzat ️❗️️❗️😼🐾
lalka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 08:20   #70
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

witam się i ja
ponoć lepiej późno niż wcale
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 08:25   #71
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Ja też witam Dziewczyny. Na razie mało się udzielam bo zdrowie mi dopisuję, czuję się dobrze. Ćwiczę, staram się zdrowo odżywiać i dojść do normalności tak aby Hashi w ogóle nie przeszkadzało mi w życiu.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 10:59   #72
lalka3
Raczkowanie
 
Avatar lalka3
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: gdansk/manchester
Wiadomości: 150
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Sluchajcie a jak z WAszym samopoczuciem psychicznym i fizycznym?? Czy macie jakie dziwne,niespotykane i nieopisane objawy horoby?
__________________
czlowieka 🌱 poznamy po jego stosunku do zwierzat ️❗️️❗️😼🐾
lalka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:03   #73
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez lalka3 Pokaż wiadomość
Sluchajcie a jak z WAszym samopoczuciem psychicznym i fizycznym?? Czy macie jakie dziwne,niespotykane i nieopisane objawy horoby?
Ja jakichś szczególnych objawów nie mam i nie miała, dlatego nie przypuszczałam, że w ogóle mogę chorować. Wiadomo, przytyło mi się (zwalałam za to winę na moje bezrobocie i siedzenie w domu głównie), jestem zmęczona, w ciągu dnia łapie mnie kryzys gdzieś tak godz. 13:00 i ledwo co chodzę tak mi się spać chce. Pazury mi się strasznie rozdwajają i trochę włosy lecą. No i to by chyba było na tyle...
Aaaaaa no i często łapię doły, ale tu też wina bezrobocia.
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:14   #74
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Ja nie mam żadnych objawów Hashi.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:39   #75
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

U mnie wystąpiło: przytycie, ciągle spanie albo bezsenność, nerwica, depresja, wypadanie włosów, brudne kolana i łokcie, ciągłe uczucie zimna, zanik miesiączki, obrzęki, nie toleruję laktozy, glutenu.

Z tych niespotykanych to ja mam wszędzie tłustą skórę a nie suchą. Twarz, ręce, stopy, plecy, kark, skóra głowy. Kiedyś miałam tylko strefę T no i czasem gorzej było z włosami.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:52   #76
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

mi tak ok. 14tej strasznie sie chce spac, chodze taka przymulona i nic mi sie nie chce!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:20   #77
Agatron
Raczkowanie
 
Avatar Agatron
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: W
Wiadomości: 122
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Hej dziewczyny!
Właśnie odebrałam wyniki i nie jestem zadowolona. Miesiąc temu przy dawce euthyroxu 25 TSh wyniosło ponad 9 (norma do 4,2).
Dzisiaj, miesiąc odkąd biorę E50 mam wynik :
TSH 4,09 (norma 4,2),
fT4 14,17 (norma 12,8-20,4)
fT3 4,8 (norma 4,0-6,8)

Niby w normie, ale przy braniu euthyroxu norma powinna być w dolnych granicach, prawda? Czyli znowu będzie podwyższenie dawki?
Agatron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:24   #78
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Po miesiącu brania leków tsh spadło o ponad połowę i Ty nie jesteś zadowolona???? Ja to bym ze szczęścia skakała
Na pewno jeszcze będziesz miała zwiększoną dawkę ale widać, że dobrze reaguje tarczyca na leki.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:29   #79
Agatron
Raczkowanie
 
Avatar Agatron
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: W
Wiadomości: 122
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

tylko, że samopoczucie nic się nie zmieniło i to mnie boli najbardziej.
Agatron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 15:51   #80
lalka3
Raczkowanie
 
Avatar lalka3
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: gdansk/manchester
Wiadomości: 150
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Musisz czekac kochana i byc cierpliwa...ja od grudnia biore leki zaczelam od 25 koncze na 75 wyniki dobre ale samopoczucie....ciagle infekcje drog oddechowych, deprechy jakies,nerwica tez ale chyba u mnie to wrodzona.. Slyszalam ze organizm potrzebuje czasem dwa lata by dojsc do normy pomimo dobrych wynikow. A i jeszcze bole klatki,serca, refluks bol kregoslupa i miesni.wlosy skore i pazury mam ok. Pozostale wyniki krwi,rentgeny mam dobre.
__________________
czlowieka 🌱 poznamy po jego stosunku do zwierzat ️❗️️❗️😼🐾

Edytowane przez lalka3
Czas edycji: 2013-10-16 o 15:53
lalka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 16:23   #81
Agatron
Raczkowanie
 
Avatar Agatron
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: W
Wiadomości: 122
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Gdy dostałam dawkę E25 to wyniki spadły (już po miesiącu) do ok. 0,4 TSH, samopoczucie świetne, waga się nie zwiększała. Taki stan trwał przez parę miesięcy, odchudzanie dało efekty a teraz wszystko w łeb weźmie. Liczyłam na powrót tych "dobrych czasów" po zwiększeniu do E50, stąd rozczarowanie.

Edytowane przez Agatron
Czas edycji: 2013-10-16 o 16:25
Agatron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 17:23   #82
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
U mnie wystąpiło: przytycie, ciągle spanie albo bezsenność, nerwica, depresja, wypadanie włosów, brudne kolana i łokcie, ciągłe uczucie zimna, zanik miesiączki, obrzęki, nie toleruję laktozy, glutenu.

Z tych niespotykanych to ja mam wszędzie tłustą skórę a nie suchą. Twarz, ręce, stopy, plecy, kark, skóra głowy. Kiedyś miałam tylko strefę T no i czasem gorzej było z włosami.
U mnie pojawiło się również wyżej pogrubione objawy
plus przesuszenie skóry - zawsze miałam tłustą, a tu nagle dosłownie suche skórki na całej twarzy, mimo, że stosowałam kremy nawilżające, plus suche łokcie.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Agatron Pokaż wiadomość
Gdy dostałam dawkę E25 to wyniki spadły (już po miesiącu) do ok. 0,4 TSH, samopoczucie świetne, waga się nie zwiększała. Taki stan trwał przez parę miesięcy, odchudzanie dało efekty a teraz wszystko w łeb weźmie. Liczyłam na powrót tych "dobrych czasów" po zwiększeniu do E50, stąd rozczarowanie.
podejrzewam że agresja mogła się pogłębić. Niestety przy Hashi podniesienie dawki wcale nie musi oznaczać spadku TSH, to zależy od tego, w jakim stopniu niszczona jest tarczyca. Ja przy dawce większej mogę mieć nawet wyższe TSH niż przy mniejszej dawce. Trochę zaniedbałam dietę i podejrzewam, że proces autoagresji poszedł w górę
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 07:25   #83
bonarka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 118
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

A czy mozliwe jest zeby przy niskim TSH typu 0,1-0,7 czuc sie dobrze, chudnac itd? To chyba stan farmakologicznej nadczynnosci prawda?? Czy to bezpieczne utrzymywac taki niski stan TSH?
bonarka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 11:44   #84
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez bonarka87 Pokaż wiadomość
A czy mozliwe jest zeby przy niskim TSH typu 0,1-0,7 czuc sie dobrze, chudnac itd? To chyba stan farmakologicznej nadczynnosci prawda?? Czy to bezpieczne utrzymywac taki niski stan TSH?
z tym wskaźnikiem TSH to trzeba uważać
Możesz miec stosunkowo niskie TSH, gdy ft4 będzie niskie, co będzie dawać nieprawidłowy obraz, pozornej nadczynności, a tymczasem to może być w dalszym ciągu niedoczynność.
Poza tym moja endo twierdzi, że dla młodych dziewczyn (wnioskując po nicku jesteśmy w podobnym wieku ) najbardziej optymalne TSH jest w okolicy 1. Ja miałam wyniki 0,73 i czułam się naprawdę świetnie
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 13:45   #85
bonarka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 118
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

DziękujeSzkoda, że lekarze nie zlecają badań T4 tak czesto jak TSH, ja dopiero po błaganiach dostałam skierowanie i wyszło że 64% z tego co pamietam wiec całkiem niezle przy T3 50%.
bonarka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 15:34   #86
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Agatron Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Właśnie odebrałam wyniki i nie jestem zadowolona. Miesiąc temu przy dawce euthyroxu 25 TSh wyniosło ponad 9 (norma do 4,2).
Dzisiaj, miesiąc odkąd biorę E50 mam wynik :
TSH 4,09 (norma 4,2),
fT4 14,17 (norma 12,8-20,4)
fT3 4,8 (norma 4,0-6,8)

Niby w normie, ale przy braniu euthyroxu norma powinna być w dolnych granicach, prawda? Czyli znowu będzie podwyższenie dawki?
wyniki faktycznie spadly o polowe, wiesz moze jeszcze trzeba poczekac powtorz wyniki za miesiac, a kontaktowalas sie ze swoja endo?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 07:24   #87
Agatron
Raczkowanie
 
Avatar Agatron
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: W
Wiadomości: 122
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Właśnie endo kazała mi zrobić badania po miesiącu i się do niej zgłosić. Wizyte mam w przyszłym tygodniu.
Agatron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 11:15   #88
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Dzień Dobry

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez bonarka87 Pokaż wiadomość
DziękujeSzkoda, że lekarze nie zlecają badań T4 tak czesto jak TSH, ja dopiero po błaganiach dostałam skierowanie i wyszło że 64% z tego co pamietam wiec całkiem niezle przy T3 50%.
mi każdy enokrynolog zleca tylko i wyłącznie bym robiła TSH
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 16:53   #89
lalka3
Raczkowanie
 
Avatar lalka3
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: gdansk/manchester
Wiadomości: 150
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Sluchajcie,poniewaz zapadlam na jakas infekcje oskrzeli poszlam do lekarza nie mojego po antybiotyk. W sumie znam ta babke bomjuz kiedys u niej doraznie bylam imbylam zadowolona z porady i wogole. No i teraz znowu na nia trafilam. Imprzy okazji zapytalam czy ma czas i opowiedzialam jej o tej rozbieznosci w stwierdzeniu u mnie hashimoto,o guzkach na tarczycy,refluksie, cystach w piersi. Pierwsze co spytala czy mialam test na helikobakter mowie ze nie a ona od razu tu kupe prosze prosze do probki jutro przyniesc( moj lekarz ze swietna opinia znany chyba w calym uk nigdy nie zlecil tego...), co do cyst w piersi mowi ze nigdy w raka sie nie przeistaczaja i jak nie ma potrzeby to nie ma badan na to... Za to co do guzkow ta tarczycy i hashimoto to sie przejela ,kazala mi przetlumaczyc opis i przyniesc razem ze zdjeciem do endo i ma ocenic wszystko. No i zobaczymy. Jeszcze gadala ze by bylo hashimoto musi byc bardzo glebka niedoczynnosc. Ja mialam tsh 5.5 ft4 free ft3 niewiem ale przeciwcial jakos k 400 lub 500,,, zobaczymy co poradza.napewno na usg tarcz mnie wysla bo mowila ze trzeba sprawdzac czy nie rosna, natomiast troche jestem w szoku co do torbieli w piersi.. Sory ze nie na temat troche pomrostu chcialam sie podzielic cala historia...

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Sory za bledy ale pisanie na ipadzie mnie denerwuje.. Te badania ktore wykryly guzki itp byly robione w pl w sierpniu
__________________
czlowieka 🌱 poznamy po jego stosunku do zwierzat ️❗️️❗️😼🐾
lalka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 19:36   #90
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

lalka o fajnie, ze trafilas na ta doktorke, kto wie moze ona Ci przepisze jeszcze raz te badania na tarczyce i usg?! refluks to tak jak najbardziej moze byc ten helikobakter, ma go moja przyjaciolka, niestety ma nawroty, ma tez jej mamy cale zycie to g...mowi ze trudno sie tego pozbyc a odnosnie cyst to wczesniej nie doczytalam, wiesz ja dwa razy bylam operowana na guzki w piersi, badam sie teraz co rok, nie wiem czy ma to zwiazek z tarczyca? a przeciwciala u mnie to byly ponad 1000, 500 to chyba jeszcze nie Hasimoto, ale moze niech inne dziewczyny sie wypowiedza...trzymaj sie i kuruj

ej Laseczki co tu taka cisza? dzis poszlam na pobranie krwi i wrocilam do domu opendzlowac sniadanko, z tego wszystkiego zapomnialam tabletki, wzielam po sniadaniu, zdarzylo sie Wam tak kiedys?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow

Edytowane przez principessina
Czas edycji: 2013-10-24 o 21:17
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-04 20:21:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.